Utorok, 7. február, 2023 | Meniny má Vanda

Danfoss je TOP zamestnávateľom viac než dve desaťročia

Všadeprítomné sily v modernom svete pracujú nezávisle na pretváraní globálnej ekonomiky a samotnej podoby našej planéty. Udržanie kroku s týmito zmenami si vyžaduje výkonné stroje, ktoré dokážu tlačiť, ťahať, poháňať, zdvíhať a prepravovať s presnosťou a efektívnosťou. Výkonnosť a silu týchto strojov dokáže zabezpečiť hydraulika.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Danfoss Power Solutions, a. s., je celosvetový výrobca a dodávateľ hydraulických systémov pre mobilné stroje z oblasti stavebníctva, poľnohospodárstva, cestných stavieb, prepravy materiálu a špeciálnych aplikácií.

Spoločnosť dlhé roky známa pod názvom Sauer-Danfoss je členom skupiny Danfoss od roku 2013 a dnes pôsobí ako jeden z jej štyroch obchodných segmentov. Vyvíja a vyrába hydraulické komponenty a elektronické riadiace jednotky.

Tie sú súčasťou mobilných pracovných strojov ako traktory, kombajny, buldozéry, kolesové nakladače, bagre, stroje na ťažbu dreva a podobne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lepšie, kvalitnejšie, modernejšie...

Počas dvadsiatich piatich rokov spoločnosť prešla viacerými významnými zmenami. Jednak z pohľadu vlastníctva, rozširovania spoločnosti a budovania nových hál, ale tiež z pohľadu zavádzania moderných technológií. „Hnacím motorom boli a sú požiadavky zákazníkov, ktoré nás podnecovali k vývoju lepších, kvalitnejších a modernejších výrobkov a procesov,“ tvrdí generálny riaditeľ Jaroslav Šedivý.

Moderné technológie nám zároveň pomáhajú zvyšovať efektivitu a bezpečnosť práce. Ďalšou nemenej významnou prioritou spoločnosti Danfoss Power Solutions, a. s., zostávajú jej zamestnanci. Spoločnosť kladie najvyšší dôraz na zachovanie ich bezpečnosti a zdravia, ktoré sú vždy na prvom mieste.

Naši zamestnanci sú úspešnou súčasťou globálnych projektov pre vývoj a konštrukciu. To, že na Slovensku máme veľmi šikovných ľudí, podnietilo v roku 2016 vznik Centra pre vývoj softvéru (Software Solutions Services), ktoré je jedným z najmladších oddelení v Považskej Bystrici.

V Danfoss Power Solutions (DPS) Považská Bystrica sa nachádza aj Centrum zdieľaných služieb (SSC – Shared Service Center), kde aktuálne pracuje už takmer 100 ľudí. Založené bolo v roku 2007 a zabezpečuje služby finančného charakteru (účtovanie záväzkov, správa a vymáhanie pohľadávok, analýza zákazníckych finančných výkazov, cestovné náhrady, účtovanie hlavnej knihy, realizovanie platieb dodávateľom, účtovanie došlých platieb, dane, štatistiky, reporting, podpora a back office pre predajné organizácie).

Toto všetko zastrešuje centrum pre Danfoss organizácie v celej Európe, ale aj regióne TMA. Okrem ekonomického vzdelania majú odborne zdatní zamestnanci aj výbornú jazykovú úroveň.

Aktuálne máme práve v Centre otvorené voľné pozície Credit Analyst a Cash Applicator vzhľadom na aktuálne prebiehajúci projekt a rozširovanie poskytovaných služieb.

Spolu s výrobou, ktorá zahŕňa obrábacie, montážne a testovacie pracoviská, sa vo firme nachádzajú aj dôležité podporné oblasti ako laboratórium kvality a čistoty, metalurgické laboratórium, tepelné spracovanie, lakovňa a testovacie laboratórium, kde sa vykonávajú skúšky životnosti, vibrácií, hlučnosti, najmä jednotiek obchodnej jednotky Medium Power, teda stredotlakových motorov a čerpadiel.

Rok 2019 - úspešný aj náročný

Veľmi zaujímavý a náročný zároveň bol pre spoločnosť rok 2019. Závod v Považskej Bystrici sa obratom 124,9 miliónov eur opäť priblížil k historicky najvyššiemu obratu (128 miliónov eur z roku 2008).

„V prvom polroku 2019 bol vysoký objem predaja pri nedostatočných strojových kapacitách dosiahnutý vďaka 20-zmennej prevádzke a nadčasom, to však znamenalo vysoký rast variabilných nákladov,“ priblížil Jaroslav Šedivý.

„Plnenie včasnosti dodávok nám pomáhala zlepšovať letecká preprava, ktorá mala však výrazne negatívny vplyv na krycí príspevok. Preto jedným z cieľov spoločnosti bolo zníženie nákladov na prepravu,“ vysvetlil.

Letecká preprava v spoločnosti bola výrazne obmedzená až zastavená v druhom polroku 2019, kedy zároveň zaznamenala spoločnosť aj pokles objednávok. Tomu bol prispôsobený aj výrobný proces a 20-zmenná prevádzka sa zmenila opäť na 15-zmennú.

V roku 2019 spoločnosť pokračovala v dlhodobom projekte „Transformácie závodu“. Tento projekt zahŕňa modernizáciu, digitalizáciu a automatizáciu nielen oblasti výroby, ale rovnako aj logistických a administratívnych procesov. „Transformácia závodu“ je náš plán budovania tzv. Inteligentného závodu.

Automatizácia a robotizácia vo firme má odbúrať často opakované úkony v procese výroby, montáže, logistiky a zlepšiť tak pracovné podmienky a ergonómiu pracovísk pre zamestnancov.

Pod pojem „Inteligentný závod“ rovnako spadá správne využívanie dát na sprehľadnenie a riadenie procesov, využitie virtuálnej reality na vzdelávanie, školenie zamestnancov a vývoj.

Prioritou pre spoločnosť je rozvoj zamestnancov

Ako bolo spomenuté, „Transformácia závodu“ nie je iba o technológiách, spoločnosť nezabúda ani na rozvoj svojich zamestnancov. Neustále pokračuje vo vzdelávacích aktivitách formou interných a externých školení, tréningov i seminárov na rozvoj odbornosti.

Danfoss Power Solutions, a. s., patrí medzi spoločnosti, ktoré podporujú duálne vzdelávanie a investuje taktiež do spolupráce so školami počnúc od základných škôl cez ďalšie stupne ako stredná priemyselná škola, stredné odborné učilište, obchodná akadémia či univerzita v Žiline a v Brne.

Samozrejmosťou je, že aj v roku 2019 časť nákladov smerovala do rozširovania zamestnaneckých benefitov a aktivít pre zamestnancov. Spoločnosť každého štvrťroka organizuje rôzne spoločenské a športové podujatia. Sú to udalosti, ktoré majú niekoľkoročnú tradíciu, a medzi zamestnancami sú veľmi obľúbené.

Okrem toho sa firma zapája aj do spoločenského diania a formou sponzoringu podporuje projekty, šport a vzdelávanie v rámci regiónu. Je partnerom množstva charitatívnych projektov: Zrniečka pre sny, Vereda Night Run, Jilemnického 25 a zo športu je podporovateľom miestneho klubu ľadového hokeja.

Dvadsiate piate výročie založenia oslávili na tradičnom plese

Spoločnosť Danfoss Power Solutions (DPS) pôsobí v Považskej Bystrici už 25 rokov. Oslava tohto jubilea bola spojená už s tradičným reprezentačným plesom, ktorý sa na rozdiel od minulých rokov konal sa v zrenovovaných priestoroch Kursalonu v Trenčianskych Tepliciach.

Okrem zamestnancov, zástupcov partnerských spoločností, zástupcov verejného života a vzdelávacích inštitúcií nám bolo cťou privítať majiteľa spoločnosti Danfoss p. Jørgen M. Clausena spolu s manželkou, Kima Fausinga, prezidenta a predsedu predstavenstva spoločnosti Danfoss, a ďalších zástupcov z vrcholového manažmentu a lokálneho vedenia spoločnosti Danfoss Power Solutions, a. s.

Hostiteľom večera bol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Danfoss Power Solutions, a. s., Považská Bystrica, Ing. Jaroslav Šedivý. K skvelej atmosfére prispelo aj dobré jedlo. Tanečnú náladu rozprúdili The Backwards (revivalová skupina The Beatles).

Koronakríza výrazne ovplyvnila chod firmy

Ako celý svet, aj spoločnosť Danfoss Power Solutions, a. s., ovplyvnila koronakríza. „Rovnako ako všetci, aj my sa potýkame s novou a neštandardnou situáciou, kde nemôžeme presne a jasne predvídať jej ďalší vývoj,“ hovorí generálny riaditeľ Jaroslav Šedivý.

Už od začiatku bolo pre nás prioritou zabezpečiť, aby zdravotné riziko bolo pre zamestnancov čo najnižšie. Prevádzka vo firme podlieha prísnym hygienickým pravidlám a nariadeniam, ktoré sú v súlade s nariadeniami skupiny Danfoss a tiež vlády SR. „V rámci rôznych opatrení sme pre zamestnancov okrem ochranných rúšok zabezpečili napríklad aj dezinfekciu rúk, vitamíny na podporu imunity, ako i koloidné striebro na zvýšenie ochrannej schopnosti rúšok. Zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov sú pre nás nesmierne dôležité,“ prízvukoval generálny riaditeľ, ktorý verí, že okrem udržania chodu firmy sa im podarí zorganizovať niektoré z tradičných podujatí, aj keď možno nie v takom rozsahu, ako po minulé roky. „Tieto spoločné aktivity sú pre nás všetkých malým svetielkom na konci tejto krízy.“

Okrem zavedenia prísnych hygienických opatrení sme upravili prevádzkovú zmennosť a rovnako plánujeme využiť štátne programy na podporu zamestnanosti.

„Od marca vidíme vplyv najmä na stav objednávok, kde sme zaznamenali výrazný pokles na nasledujúce mesiace.

Snažíme sa však prijímať opatrenia, aby sme zostali spoľahlivým partnerom pre našich zákazníkov a boli schopní zachovať zamestnanosť vo firme v najvyššej možnej miere,“ dodal Jaroslav Šedivý.

Najčítanejšie na My Považská

Inzercia - Tlačové správy

 1. Môjobchod posilňuje svoju pozíciu v Košickom kraji
 2. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 3. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 4. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 5. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 6. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 7. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 8. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 1. Na bezpečnom internete záleží
 2. Ako vyzerá inteligentný bytový dom? Tajomstvo je v technológiách
 3. Podporujme imunitu aj vysokočistým beta glukánom
 4. Môjobchod posilňuje svoju pozíciu v Košickom kraji
 5. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 6. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 7. O2 predstavilo novú generáciu O2 Paušálov
 8. Nadácia COOP Jednota podporila Nemocnicu s poliklinikou Brezno
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 14 571
 2. Dodajte vašej pokožke šťavu 3 253
 3. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 3 252
 4. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 168
 5. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 956
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model 594
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka 489
 8. Môjobchod posilňuje svoju pozíciu v Košickom kraji 166

Blogy SME

 1. Martina Paulenová: Viróza
 2. Nikola Jakubská: Trauma z pôrodu a prečo neveriť recenziám na pôrodnice
 3. Eduard Suchánek, Mobilné Slovensko: Vzdali sa vlastných automobilov a funguje im to. Estónci sa zamilovali do zdieľaných áut.
 4. Lukáš Reich: Putinov Wienerschnizel
 5. Unicef Slovensko: Zemetrasenie zasiahlo aj tých najzraniteľnejších - deti
 6. Janka Bittó Cigániková: My, Ó veľkí Zákonodarcovia, vám darujeme voľné nedele. Povinne.
 7. Aleš Tvrdý: Po roku opäť Afrika
 8. Post Bellum SK: Najťažšie rozhovory roku 2022
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 29 639
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 17 351
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 9 154
 4. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 5 539
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 597
 6. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 873
 7. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 442
 8. Ján Valchár: Irán, F-16 a vrcholný výkon čečenských bojovníkov 2 427
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

V príprave sa stretli Lyšania so susednými Dohňanmi.

V zimnej príprave pokračujú aj kluby oblastnej VII. ligy ObFZ Považská Bystrica. Pozreli sme sa na prvú sedmičku klubov.


1 h
Polámané elektrické stĺpy v Lazoch pod Makytou vymieňali v náročnom teréne.

Domácnostiam zabezpečili generátory.


2 h
V Považskej Bystrici je od januára otvorené špecializované zariadenie pre dospievajúce autistické deti

V meste stúpa počet detí s diagnózou autizmu. Kým nemajú 16 rokov, rodičia ich môžu umiestniť do špeciálnej základnej školy na SNP. Zostával však problém, čo s nimi potom.


4 h
Výstavba telocvične na Gymnáziu v Púchove.

V Púchove pribudne športovisko.


TASR 7 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Jaroslav Szabó alias Veľmajster Jerry sa vracia do Lučenca.


5. feb

Na Slovensku je približne 400-tisíc ľudí závislých od alkoholu.


6. feb

Piť začala na materskej.


2. feb

Vyberajte spomedzi 30 kysuckých športovkýň a športovcov, ktorí v ušlom roku dosahovali úspechy na celoslovenskom i svetovom fóre.


Tomáš Urbaník 23 h

Blogy SME

 1. Martina Paulenová: Viróza
 2. Nikola Jakubská: Trauma z pôrodu a prečo neveriť recenziám na pôrodnice
 3. Eduard Suchánek, Mobilné Slovensko: Vzdali sa vlastných automobilov a funguje im to. Estónci sa zamilovali do zdieľaných áut.
 4. Lukáš Reich: Putinov Wienerschnizel
 5. Unicef Slovensko: Zemetrasenie zasiahlo aj tých najzraniteľnejších - deti
 6. Janka Bittó Cigániková: My, Ó veľkí Zákonodarcovia, vám darujeme voľné nedele. Povinne.
 7. Aleš Tvrdý: Po roku opäť Afrika
 8. Post Bellum SK: Najťažšie rozhovory roku 2022
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 29 639
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 17 351
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 9 154
 4. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 5 539
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 597
 6. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 873
 7. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 442
 8. Ján Valchár: Irán, F-16 a vrcholný výkon čečenských bojovníkov 2 427
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu