Streda, 15. júl, 2020 | Meniny má HenrichKrížovkyKrížovky
KOMERČNÝ ČLÁNOK

Danfoss je TOP zamestnávateľom viac než dve desaťročia

Všadeprítomné sily v modernom svete pracujú nezávisle na pretváraní globálnej ekonomiky a samotnej podoby našej planéty. Udržanie kroku s týmito zmenami si vyžaduje výkonné stroje, ktoré dokážu tlačiť, ťahať, poháňať, zdvíhať a prepravovať s presnosťou a efektívnosťou. Výkonnosť a silu týchto strojov dokáže zabezpečiť hydraulika.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Danfoss Power Solutions, a. s., je celosvetový výrobca a dodávateľ hydraulických systémov pre mobilné stroje z oblasti stavebníctva, poľnohospodárstva, cestných stavieb, prepravy materiálu a špeciálnych aplikácií.

Spoločnosť dlhé roky známa pod názvom Sauer-Danfoss je členom skupiny Danfoss od roku 2013 a dnes pôsobí ako jeden z jej štyroch obchodných segmentov. Vyvíja a vyrába hydraulické komponenty a elektronické riadiace jednotky.

Tie sú súčasťou mobilných pracovných strojov ako traktory, kombajny, buldozéry, kolesové nakladače, bagre, stroje na ťažbu dreva a podobne.

Lepšie, kvalitnejšie, modernejšie...

Počas dvadsiatich piatich rokov spoločnosť prešla viacerými významnými zmenami. Jednak z pohľadu vlastníctva, rozširovania spoločnosti a budovania nových hál, ale tiež z pohľadu zavádzania moderných technológií. „Hnacím motorom boli a sú požiadavky zákazníkov, ktoré nás podnecovali k vývoju lepších, kvalitnejších a modernejších výrobkov a procesov,“ tvrdí generálny riaditeľ Jaroslav Šedivý.

Moderné technológie nám zároveň pomáhajú zvyšovať efektivitu a bezpečnosť práce. Ďalšou nemenej významnou prioritou spoločnosti Danfoss Power Solutions, a. s., zostávajú jej zamestnanci. Spoločnosť kladie najvyšší dôraz na zachovanie ich bezpečnosti a zdravia, ktoré sú vždy na prvom mieste.

Naši zamestnanci sú úspešnou súčasťou globálnych projektov pre vývoj a konštrukciu. To, že na Slovensku máme veľmi šikovných ľudí, podnietilo v roku 2016 vznik Centra pre vývoj softvéru (Software Solutions Services), ktoré je jedným z najmladších oddelení v Považskej Bystrici.

V Danfoss Power Solutions (DPS) Považská Bystrica sa nachádza aj Centrum zdieľaných služieb (SSC – Shared Service Center), kde aktuálne pracuje už takmer 100 ľudí. Založené bolo v roku 2007 a zabezpečuje služby finančného charakteru (účtovanie záväzkov, správa a vymáhanie pohľadávok, analýza zákazníckych finančných výkazov, cestovné náhrady, účtovanie hlavnej knihy, realizovanie platieb dodávateľom, účtovanie došlých platieb, dane, štatistiky, reporting, podpora a back office pre predajné organizácie).

Toto všetko zastrešuje centrum pre Danfoss organizácie v celej Európe, ale aj regióne TMA. Okrem ekonomického vzdelania majú odborne zdatní zamestnanci aj výbornú jazykovú úroveň.

Aktuálne máme práve v Centre otvorené voľné pozície Credit Analyst a Cash Applicator vzhľadom na aktuálne prebiehajúci projekt a rozširovanie poskytovaných služieb.

Spolu s výrobou, ktorá zahŕňa obrábacie, montážne a testovacie pracoviská, sa vo firme nachádzajú aj dôležité podporné oblasti ako laboratórium kvality a čistoty, metalurgické laboratórium, tepelné spracovanie, lakovňa a testovacie laboratórium, kde sa vykonávajú skúšky životnosti, vibrácií, hlučnosti, najmä jednotiek obchodnej jednotky Medium Power, teda stredotlakových motorov a čerpadiel.

Rok 2019 - úspešný aj náročný

Veľmi zaujímavý a náročný zároveň bol pre spoločnosť rok 2019. Závod v Považskej Bystrici sa obratom 124,9 miliónov eur opäť priblížil k historicky najvyššiemu obratu (128 miliónov eur z roku 2008).

„V prvom polroku 2019 bol vysoký objem predaja pri nedostatočných strojových kapacitách dosiahnutý vďaka 20-zmennej prevádzke a nadčasom, to však znamenalo vysoký rast variabilných nákladov,“ priblížil Jaroslav Šedivý.

„Plnenie včasnosti dodávok nám pomáhala zlepšovať letecká preprava, ktorá mala však výrazne negatívny vplyv na krycí príspevok. Preto jedným z cieľov spoločnosti bolo zníženie nákladov na prepravu,“ vysvetlil.

Letecká preprava v spoločnosti bola výrazne obmedzená až zastavená v druhom polroku 2019, kedy zároveň zaznamenala spoločnosť aj pokles objednávok. Tomu bol prispôsobený aj výrobný proces a 20-zmenná prevádzka sa zmenila opäť na 15-zmennú.

V roku 2019 spoločnosť pokračovala v dlhodobom projekte „Transformácie závodu“. Tento projekt zahŕňa modernizáciu, digitalizáciu a automatizáciu nielen oblasti výroby, ale rovnako aj logistických a administratívnych procesov. „Transformácia závodu“ je náš plán budovania tzv. Inteligentného závodu.

Automatizácia a robotizácia vo firme má odbúrať často opakované úkony v procese výroby, montáže, logistiky a zlepšiť tak pracovné podmienky a ergonómiu pracovísk pre zamestnancov.

Pod pojem „Inteligentný závod“ rovnako spadá správne využívanie dát na sprehľadnenie a riadenie procesov, využitie virtuálnej reality na vzdelávanie, školenie zamestnancov a vývoj.

Prioritou pre spoločnosť je rozvoj zamestnancov

Ako bolo spomenuté, „Transformácia závodu“ nie je iba o technológiách, spoločnosť nezabúda ani na rozvoj svojich zamestnancov. Neustále pokračuje vo vzdelávacích aktivitách formou interných a externých školení, tréningov i seminárov na rozvoj odbornosti.

Danfoss Power Solutions, a. s., patrí medzi spoločnosti, ktoré podporujú duálne vzdelávanie a investuje taktiež do spolupráce so školami počnúc od základných škôl cez ďalšie stupne ako stredná priemyselná škola, stredné odborné učilište, obchodná akadémia či univerzita v Žiline a v Brne.

Samozrejmosťou je, že aj v roku 2019 časť nákladov smerovala do rozširovania zamestnaneckých benefitov a aktivít pre zamestnancov. Spoločnosť každého štvrťroka organizuje rôzne spoločenské a športové podujatia. Sú to udalosti, ktoré majú niekoľkoročnú tradíciu, a medzi zamestnancami sú veľmi obľúbené.

Okrem toho sa firma zapája aj do spoločenského diania a formou sponzoringu podporuje projekty, šport a vzdelávanie v rámci regiónu. Je partnerom množstva charitatívnych projektov: Zrniečka pre sny, Vereda Night Run, Jilemnického 25 a zo športu je podporovateľom miestneho klubu ľadového hokeja.

Dvadsiate piate výročie založenia oslávili na tradičnom plese

Spoločnosť Danfoss Power Solutions (DPS) pôsobí v Považskej Bystrici už 25 rokov. Oslava tohto jubilea bola spojená už s tradičným reprezentačným plesom, ktorý sa na rozdiel od minulých rokov konal sa v zrenovovaných priestoroch Kursalonu v Trenčianskych Tepliciach.

Okrem zamestnancov, zástupcov partnerských spoločností, zástupcov verejného života a vzdelávacích inštitúcií nám bolo cťou privítať majiteľa spoločnosti Danfoss p. Jørgen M. Clausena spolu s manželkou, Kima Fausinga, prezidenta a predsedu predstavenstva spoločnosti Danfoss, a ďalších zástupcov z vrcholového manažmentu a lokálneho vedenia spoločnosti Danfoss Power Solutions, a. s.

Hostiteľom večera bol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Danfoss Power Solutions, a. s., Považská Bystrica, Ing. Jaroslav Šedivý. K skvelej atmosfére prispelo aj dobré jedlo. Tanečnú náladu rozprúdili The Backwards (revivalová skupina The Beatles).

Koronakríza výrazne ovplyvnila chod firmy

Ako celý svet, aj spoločnosť Danfoss Power Solutions, a. s., ovplyvnila koronakríza. „Rovnako ako všetci, aj my sa potýkame s novou a neštandardnou situáciou, kde nemôžeme presne a jasne predvídať jej ďalší vývoj,“ hovorí generálny riaditeľ Jaroslav Šedivý.

Už od začiatku bolo pre nás prioritou zabezpečiť, aby zdravotné riziko bolo pre zamestnancov čo najnižšie. Prevádzka vo firme podlieha prísnym hygienickým pravidlám a nariadeniam, ktoré sú v súlade s nariadeniami skupiny Danfoss a tiež vlády SR. „V rámci rôznych opatrení sme pre zamestnancov okrem ochranných rúšok zabezpečili napríklad aj dezinfekciu rúk, vitamíny na podporu imunity, ako i koloidné striebro na zvýšenie ochrannej schopnosti rúšok. Zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov sú pre nás nesmierne dôležité,“ prízvukoval generálny riaditeľ, ktorý verí, že okrem udržania chodu firmy sa im podarí zorganizovať niektoré z tradičných podujatí, aj keď možno nie v takom rozsahu, ako po minulé roky. „Tieto spoločné aktivity sú pre nás všetkých malým svetielkom na konci tejto krízy.“

Okrem zavedenia prísnych hygienických opatrení sme upravili prevádzkovú zmennosť a rovnako plánujeme využiť štátne programy na podporu zamestnanosti.

„Od marca vidíme vplyv najmä na stav objednávok, kde sme zaznamenali výrazný pokles na nasledujúce mesiace.

Snažíme sa však prijímať opatrenia, aby sme zostali spoľahlivým partnerom pre našich zákazníkov a boli schopní zachovať zamestnanosť vo firme v najvyššej možnej miere,“ dodal Jaroslav Šedivý.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kuba má obrovský potenciál na výnimočné výnosy
 2. Chcete nové auto?
 3. Kaufland môže vašim školákom venovať čerstvé ovocie a zeleninu
 4. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov
 5. Podpora malého výrobcu ako Vlčie sirupy pomáha aj regiónu
 6. Získajte EKO čistiace prostriedky od slovenského výrobcu zdarma
 7. Pracujem, zarábam a čo ďalej?
 8. Dostaňte svoj regionálny produkt na pulty obchodného reťazca
 9. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty
 10. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku
 1. Nezávislý test autokamery Mio MiVue C570 řidičem CzechDriverem
 2. Chcete nové auto?
 3. Nalejte si pravú vodovodnú!
 4. 30 rokov po...
 5. Kuba má obrovský potenciál na výnimočné výnosy
 6. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov
 7. Kaufland môže vašim školákom venovať čerstvé ovocie a zeleninu
 8. Podpora malého výrobcu ako Vlčie sirupy pomáha aj regiónu
 9. Dopravca, ktorý dáva priestor prírode
 10. YZOP: Nové kníhkupectvo pre náročných
 1. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 20 085
 2. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 16 052
 3. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 13 932
 4. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov 12 453
 5. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku 12 003
 6. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 11 550
 7. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 11 107
 8. Samsung „zdivočel“. Za nákup ponúka späť až 2 tisícky 10 999
 9. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac 10 410
 10. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 10 100
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Spoznali sme dvojice 1. kola Slovnaft Cupu. Opäť po roku súboj Brvnišťa s Belušou

Slovenský futbalový zväz dnes na portáli futbalnet.sk zverejnil dvojice prvého kola nového ročníka Slovnaft Cupu.

Slovnaft cup.

Incident v Prievidzi: Zabi ma, kričal muž na druhého muža so zbraňou

Incident sa odohral pred pohostinstvom v tesnej blízkosti prievidzského námestia. Časť udalosti sa podarilo zachytiť na video.

Incident je zachytený na videu.
Futbalisti FK Dubnica.

Pri ťažbe dreva zomrel iba 17-ročný chlapec, prípad vyšetruje inšpektorát práce

Pri ťažbe dreva v okolí obce Zliechov v okrese Ilava zomrel mladík.

Ilustračná fotografia.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Incident v Prievidzi: Zabi ma, kričal muž na druhého muža so zbraňou

Incident sa odohral pred pohostinstvom v tesnej blízkosti prievidzského námestia. Časť udalosti sa podarilo zachytiť na video.

Vodička prišla o život pri nehode medzi Pernekom a Jablonovým

Dopravnú nehodu mala zapríčiniť lesná zver.

Ktoré slovenské cyklotrasy sú vhodné pre rodiny s deťmi

Slovensko má vyše 13-tisíc kilometrov cyklotrás.

Už ste čítali?