Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Súboj najlepších dvoch mužstiev minulého ročníka pre Banskú Bystricu

Dubnickí futbalisti sa takmer po mesiaci stretli so súperom z Banskej Bystrice opäť. V poslednom meraní síl vyhrala Dubnica presvedčivo 4:1 a získala majstrovský titul. Dnes hráči nevedeli prekonať hosťujúceho brankára a podľahli Banskej Bystrici najtesnejším rozdielom 1:0.

Zľava: Patrik Vajda z MFK Banská Bystrica a Marek Kuzma z FK Dubnica nad Váhom.Zľava: Patrik Vajda z MFK Banská Bystrica a Marek Kuzma z FK Dubnica nad Váhom. (Zdroj: Tomáš Somr)

DUBNICA NAD VÁHOM. Už v začiatku stretnutia sa ukázalo, že to bude futbal z jednej strany na druhú. V 6. minúte zahrával priamy kop hosťujúci Dolný jeho prudký nákop však Digaňa vyboxoval. Hráč Banskej Bystrice Jozef Dolný bol pri chuti aj v 16. minúte, keď sa pokúšal krížnou strelou prekonať domáceho brankára, ale strele chýbala potrebná presnosť.

V prebiehajúcej 20 minúte sa dostala k slovu aj domáca Dubnica, keď po sérii nepresností v hosťujúcej obrane sa lopta dostala až k Dávidíkovi, ktorý zoči voči brankára Krejčího nepreloboval. Bystrica bola aktívnejšia skúšala to z každej pozície, čoho výsledkom bola aj delovka Migaľu v 34. minúte. Hráč hostí pálil z dvadsaťpäťmetrovej vzdialenosti, brankár Digaňa predviedol svoje kvality.

Môže vás zaujímať Považská Bystrica využila prvý mečbal a je majstrom + FOTO Čítajte

Dubnica ku koncu polčasu skúšala tiež strelu z väčšej vzdialenosti ale tá z kopačky Bilovského v 38. minúte nemala potrebnú razanciu. Zápas sa hral v extrémne teplom počasí, ale s nasadením oboch mužstiev. Do polčasu už gól nepadol a na svetelnej tabuli sa výsledok nemenil.

V druhom polčase prvý pohrozili domáci, keď v 58. minúte center striedajúceho Petráša z pravej strany hlavičkoval Kuzma nad. V 60. minúte boli veľmi blízko ku gólu hostia, keď Dolného presnú strelu po zemi vytesnil Digaňa na roh. V 75. minúte sa už menilo skóre, bohužiaľ pre domácich. Po peknej akcii Migaľa, Frimmel a Vujoševič sa posledne menovaný zapísal do listiny strelcov, keď nikým nekrytý na zadnej žrdi skóroval – 0:1.

Prečítajte si tiež Futbalisti MŠK Púchov sa chcú v novom ročníku II. ligy vyhnúť záchrane + foto Čítajte

V končiacej sa 81. minúte mohla Bystrica uštedriť K.O domácim hráčom, keď striedajúci Geron Tocka vysunul Polievku, ale ten sám na brankára Digaňu neuspel. V 89. minúte našiel domáci Matúš dlhým pasom Michala Petráša. Došlo k stretu domáceho útočníka s hosťujúcim brankárom Krejčím a domáci hráč videl z rúk hlavného rozhodcu Čiernika červenú kartu. V nadstavenom čase sa Dubnica ešte pokúsila aj o desiatich hráčoch urobiť niečo s výsledkom, ale dobrý center Kuzmu už adresáta pred bránou nenašiel.

Zápas sa tak skončil tesnou prehrou Dubnice 1:0. V tabuľke po dvoch kolách tak majú domácu hráči jeden bod za remízu. V ďalšom kole o týždeň cestujú hráči Dubnice nad Váhom, opäť k silnému súperovi do Skalice.

Góly: 75. Vujoševič

Diváci: 655

Rozhodovali: Čiernik – Kuba, Bobko

ŽK : 23. Levai - 40.Migaľa
ČK : 90. M.Petraš

Zostavy:

Dubnica nad Váhom: Digaňa – D. Švec, Pleva (84. Martinek), Vaculík, Čurik, Janček (46. Janco), Kuzma, Bilovský, Levai (46. M. Petráš), Dávidík (75. Matúš), Pagáč

Banská Bystrica: Krejčí – Nosko, V. Tóth (87. Gonda), Uhrinčať (59. Frimmel), Dolný (78. Tocka), Snitka, Polievka (87. Kupčík), Prikryl, Vujoševič (78. Laksik), Migaľa, Vajda

Peter Jakuš (tréner FK Dunica nad Váhom): „V prvom polčase obe mužstvá mali na to aby strelili gól, nestalo sa tak. Futbal bol otvorený. Hralo sa hore dole, kto dá gól vyhrá, tak sa aj stalo. Súper bol šťastnejší a vyhral. Bystrica prišla so zabezpečenou obranou i odvahou smerom dopredu. To bola iná Bystrica ako minule. Boli kompaktnejší. Mali sme dať gól z Dávidíkovej šance. Keby sme ho boli dali, bol by to úplne iný zápas. Musíme sa psychicky s tohto dostať, máme na konte jeden bod. Treba spoločne zamakať, aby ich bolo viac.“

#MyVasPotrebujeme

Ekonomické dôsledky pandémie ohrozujú aj posledné nezávislé printové médiá v našich mestách a obciach. Patrí medzi ne aj sieť regionálnych týždenníkov MY, ktorá pod touto hlavičkou prevádzkuje 23 platených týždenníkov, 27 spravodajských regionálnych webov a viac ako 50 FB stránok.

Toto všetko už môže byť čoskoro minulosťou, pretože ekonomický útlm nám spôsobil masívny prepad predaja a príjmov. Ak chcete, aby aj vo vašom meste alebo v regióne zostali zachované kritické a nezávislé médiá (noviny a web) a ak chcete, aby vás o práci mesta a života v ňom neinformovali iba mestom financované média, podporte nás. Už aj sumou 4€ mesačne prispievate k tomu, aby sme mohli aj naďalej prinášať aktuálne a pravdivé informácie o živote vo vašom regióne, meste a obci. Vašu podporu teraz potrebujeme viac ako inokedy predtým. Ďakujeme!

Chcem podporiť →

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Covidové oddelenie v Považskej Bystrici je v plnej prevádzke

Má kapacitu 28 lôžok, dnes už je viac ako polovica zaplnená.

S meraním teploty v nemocnici pomáhajú vojaci

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.