Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA 25. KOLO

Strelci poriadne vylepšili zápasový gólový priemer

Horovce – Ilava 3:2 (3:0) Prvý polčas patril domácim a už v 10. min Gatial ostal nekrytý, no prestrelil. V 14. min po narážačkách s Prekopom dal druhý z nich vedúci gól. Hostia odpovedali strelou P. Pagáča a potom prišli ďalšie góly.

Horovce – Ilava
3:2 (3:0)
Prvý polčas patril domácim a už v 10. min Gatial ostal nekrytý, no prestrelil. V 14. min po narážačkách s Prekopom dal druhý z nich vedúci gól. Hostia odpovedali strelou P. Pagáča a potom prišli ďalšie góly. V 28. min si Prekop s Gatialom zopakovali akciu a Gatial po kľučke brankárovi zvýšil na 2:0. V 34. min M. Cíbik vysunul Prekopa, a ten po sóle dal tretí gól. Druhý polčas začal náporom Ilavy. V 52. min vypadla Lukáčovi lopta z rúk a P. Pagáč pohotovo dorazil. O tri minúty P. Pagáč využil chybu obrany a v 60. min mohol vyrovnať, no hlavičkoval vedľa. Hostia potom nevydržali tempo a domáci hru kontrolovali. V 85. min mohol Gatial zvýšiť, ale mieril vedľa. Horovce: Lukáč, Kučo, F. Kováč, Štefanec, Gereg, Svorada, D. Mišún (V. Siekel), M. Cíbik, Prekop, Gatial, M. Dubový. Ilava: Porubčan, Barkáč, Držík, Hlavatý (Rendek), Puček, Ptáček, Cabaj (Staňo), Šatka, P. Pagáč, E. Pagáč, Gašpar. Pred 150 divákmi rozhodovali Kováčik, Bezdeda, Gábor. ŽK: Gatial, Držík. (keb)
Dulov – Papradno
4:0 (1:0)
Kvôli rekonštrukcii ihriska sa hralo v L. Rovniach, kde mal prvú šancu hostí v 8. min Nemčík, ktorý bránu prestrelil. Potlesk si vyslúžil v 12. min Vozár, no jeho strela z 30 metrov išla tesne vedľa. Od 20. do 40. min dokázali Dulovčania, čo sa všetko dá zahodiť. Trikrát neuspel Pfeffer, ktorého nasledovali Mikoláš, Dzurko a Gajdoš. V 42. min skúsený Lazor z trestného kopu trafil presne k žrdi a domáci viedli. V 50. min Pfeffer po sóle zvýšil na 2:0, potom netrafil Mojto a v 58. min po Mikolášovom rohu Pažitný hlavičkou na dvakrát pridal tretí gól. V 65. min s prehľadom upravil Pfeffer na 4:0. Hostia sa snažili, no na dobre hrajúcich domácich nestačili. Dulov: Rafaj, Vozár, Dzurko (Pánov), Mikoláš, Lazor, Cíbik (Troška), M. Novosad (Gajdoš), Pfeffer, Baláž, Pažitný, Mojto. Papradno: Krištof, Trúchlik, P. Balušík (Jurčík), Lališ, J. Balušík, Černošík, Klabník (Kurnocík), Vachalík, Počiatek, F. Kozáčik, Nemčík (Španihel). Pred 250 divákmi rozhodovali Jakúbek, Turčan. ŽK: Cíbik, Trúchlik, Počiatek, Krištof. P. Prekop
Borčice – Podmanín
11:4 (5:1)
Borčice začali zostra a už v 1. min otvoril skóre Košťál. V 14. min Rác a v 21. min Kasenčák zvyšovali na 3:0. Domáci hrali pekný futbal a dirigovaní Kopačkom pridávali ďalšie góly. Štvrtý dal v 22. min Košťál a v piaty v 24. min Kasenčák. Z ojedinelého útoku vyťažil Podmanín prvý zásah v 40. min Michalíkom. V 47. min P. Kostelanský z trestného kopu znížil na 5:2, no Vraník v 56. min v skrumáži a o minútu hlavou zvýšil už na 7:2. Nasledoval pekný Mišutkov gól v 63. min na 7:3, no o desať minút dal ôsmy gól Borčíc Rác. Potom si chcel zahrať brankár Hudcovský, Mišutka mu loptu vypichol a do prázdnej brány znížil na 8:4. V závere triafali už len domáci, V 80. min Tomanica, o päť minút dal Košťál desiaty gól a svoj tretí a posledné slovo mal v 89. Sabo – 11:4. Borčice: Hudcovský, Mazáň, Tomanica, Kopačka, Solín, Rác, Košťál, Kočka, Kasenčák (Sabo), Sedláček, Vraník. Podmanín: Jozef Kostelanský ml., Minarech, R. Kostelanský, P. Kostelanský, Michal Kolek st., Majtán, Valášek, Michal Kolek ml., Mišutka, Jakub Kostelanský, Michalík. Pred 100 divákmi rozhodoval Pauer.
Adrián Demáček
Prejta – Považská Bystrica
1:0 (0:0)
Skóre takmer otvoril v 7. min domáci Porubčan. O jedenásť minút stálo šťastie na opačnej strane, keď Šefarovu strelu domáci brankár vyrazil. V 39. min urobil pekný počin gólman hostí Smataník, ktorý upozornil arbitra a zároveň sa priznal, že loptu tečoval nad bránu. Z nariadeného rohu ale gól nepadol. V prvom polčase boli hráči Prejty lídrovi súťaže úplne vyrovnaným súperom. V 48. min vystrelil Prejťan Marienka, no jeho rana bránu hostí netrafila. Vedúci gól Prejty a jediný v celom zápase prišiel až v 67. min. Jeho autorom bol Matejík. Onedlho ohrozoval bránu hostí Marienka, ale jeho strela šla tesne nad. V druhom polčase bola Považská Bystrica technickejšia, Prejta dobre bodovala a udržala si tak náskok jedného gólu až do záveru duelu. Najlepšími hráčmi Prejty boli Porubčan a gólman Vrábel, v tíme lídra Kostelanský a Ištok. Bystričania teda až v 12. jarnom kole utrpeli prehru. Pred 160 divákmi rozhodovali Petrušek, P. Stratený. ŽK: Králik. Prejta: Vrábel – Žiaček, Duras, Palček, Behan (Matejík), Hric, Králik, Búšik, Porubčan (Bachar), Marienka, Vysocký. Pov. Bystrica: Smataník – Kukučka, Gardian, Ištok, Briestenský, Hyb­ben (Vaštík), Hluško, Kostelanský, M. Gáborík, Šefara (Mišutka), Masaryk. Ján Borčányi
Brvnište – Pruské
2:2 (1:2)
Domáci chceli potvrdiť dobrú formu, no nedarilo sa im. V 15. min po zlom odkope J. Čapliara, ktorý trafil V. Šatku, hráč Pruského nezaváhal a otvoril skóre. V 18. min kopal Vlasatý roh a zabudnutý S. Košík zblízka zvýšil na 0:2. Brvnišťanom svitla nádej v 37. min, keď po rohu hlavičkoval Šlesár a Barbosa umiestnil loptu do Suchánkovej siete. V druhom polčase sa domáci snažili, ale Prušťania odolávali. Až v 80. min sa dostal k lopte Koreník a vyrovnal. Brvnišťania predĺžili úspešnú sériu bez prehry na šesť zápasov a hostia potvrdili, že vonku hrajú lepšie než doma. Brvnište: J. Čapliar, Ecker, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Koreník, Miniarik, Barbosa, Vališík, Šlesár, J. Hároník (Španihel). Pruské: Ľ. Suchánek, Jakúbek, M. Suchánek, J. Košík, P. Machala, Majerík, Galko, Vlasatý (Tomanica), M. Šatka, S. Košík, V. Šatka. Pred 150 divákmi rozhodovali Cíbik, Tanuška. ŽK: Koreník, Jakúbek (lej)
Beluša – Plevník
6:0 (3:0)
Prvý polčas bol jasne v domácej réžii. Po chybe brankára otvoril skóre v 11. min Boháčik. V 18. min Ciesar prestrelil a v 25. min po priamom kope Baranec zvýšil na 2:0. O minútu Boháčikovu strelu z prázdnej brány vykopli obrancovia, no v 34. min Petríček po sóle z polovice pridal tretí gól. Nasledovala strela Šedíka vedľa a až v 44. min zasahoval Sviečka po bombe J. Tomaníka. V 49. min Dodek mieril do žrde a na druhej strane v 56. min dal štvrtý gól Ďurica. V 62. min dostal Tamáši červenú kartu a tlak Beluše zosilnel. Petríček strieľal vedľa, v 75. min M. Ďurkecha na druhej strane vychytal Sviečka. O minútu zvýšil Ciesar pekným gólom na 5:0 a v 85. min po faule na Petríčka premenil brankár Sviečka jedenástku – 6:0. O minútu už vyrážal pätičku M. Ďurkecha a v 88. min si poradil aj s priamym kopom A. Kušniera. Beluša: Sviečka, Ďurica (Huňačka), Baranec, Vričan (Hlúbik), Šedík, Kačenka, Kubena, Ciesar, Petríček, Medňanský (Kralovič), Boháčik. Plevník: Čupec, P. Tomaník, Jurčaga, Turčáni, Kremeň, J. Tomaník, Hozdek (A. Kušnier), Dodek, Gaňo (M. Ďurkech), J. Kušnier, Tamáši. Pred 150 divákmi rozhodovali Koleno, Kameník. ŽK: Vričan, Ďurica, Tamáši. ČK: Tamáši.
(duš)
Udiča – Ladce
2:0 (1:0)
Hostia boli v prvom polčase lepším celkom, mali viac z hry, no nič z toho nevyťažili. Najväčšiu šancu mal Michal Habánek, pre ktorého bola brána primalá. Patkov pokus zlikvidoval I. Chochel a u domácich Remišovu strelu zblokovala obrana. Udičania sa tešili v 40. min, kedy dal vedúci gól strelou z uhla Oravec. V 55. min ten istý hráč unikol obrane Ladiec, jeho strelu Janke iba vyrazil a Krátky ho oblúčikom perfektne prehodil – 2:0. Potom sa hralo väčšinou v strede, hostia mali častejšie na kopačkách loptu, ale domáci dirigovaní Doblejom výhru udržali. Udiča: I. Chochel, P. Chochel, Krátky, Ištok (Milák), Harvánek, Oravec, Macháček (T. Gašpárek), Cigánik, M. Gašpárek, Doblej, Remiš (Drblík). Ladce: Janke, Šedík, F. Váň, Koštialik, Michal Habánek, Hudec (Ľ. Porubčan), Jamrich, Patka, Hromka, Pagáč, Trenčan (Mražík). Pred 150 divákmi rozhodovali Gančár, Pagáč. ŽK: Oravec, Milák, Harvánek, F. Váň, Hudec. (mil)

8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 554

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

13 h

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

13 h
Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

14 h

Počas víkendu väčšina obcí v regióne otvára Mobilné odberové miesta. Sledujeme pre vás priebeh testovania aj dostupnosť odberových miest.