Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

3. liga 29. kolo

Slovan Nemšová - Matador Púchov B/Dohňany 2:1 (1:0) Góly: 2. Valachovič, 84. Ďuriš - 57. Šnegoň. Zápas ovplyvnil rýchly gól, keď v začínajúcej druhej minúte zahral Valachovič z ťažkého uhla nacvičený voľný priamy kop, ktorý skončil v hornom rohu brány h

Slovan Nemšová - Matador Púchov B/Dohňany 2:1 (1:0)
Góly: 2. Valachovič, 84. Ďuriš - 57. Šnegoň.
Zápas ovplyvnil rýchly gól, keď v začínajúcej druhej minúte zahral Valachovič z ťažkého uhla nacvičený voľný priamy kop, ktorý skončil v hornom rohu brány hostí. Súper bol touto skutočnosťou donútený produkovať otvorenú hru. Domáci na to odpovedali disciplinovaným výkonom v obrannej činnosti a zápas sa stal šachovou partiou, výsledkom ktorej bolo minimum šancí. Súper mal dlhé minúty neplodnú prevahu v strede poľa, ktorá nevyústila do žiadnej nebezpečnej situácie. Do druhého polčasu poslal tréner hostí reprezentačného hráča do 19 rokov Šnegoňa do útoku a zariskoval hru na troch útočníkov. Tým sa viac otvoril priestor pre domáce mužstvo k rýchlym protiútokom, pričom si vytvorilo niekoľko sľubných šancí. Najväčšiu z nich spálil v 72. min domáci Kiačik. V závere stretnutia sa hostia uspokojili so stavom 1:1, čo využili domáci, pričom sa kapitán Nemšovej Ďuriš uvoľnil v šestnástke a umiestnenou strelou k bližšej žrdi rozhodol o výsledku tohto merania síl. Domáci umnou hrou v závere zápasu podržali loptu na útočnej polovici súpera a uhájili tak cenné víťazstvo. Celé mužstvo Nemšovej trojbodovým ziskom dalo najkrajší darček odchádzajúcemu trénerovi Radúzovi Dorňákovi. Pred 100 divákmi rozhodoval Poruban, hralo sa bez kariet. SLOVAN: Zubo - R. Sabatka (83. Krchňávek), Jakúbek, Šmelko, Verchola, Kiačik, (83. Bahno), Ďuriš, Ďuďák, Laco, Valachovič, Batelka (79. Naňák). Tréner R. Dorňák. MATADOR B: Ivanka - Novisedlák (46. Šnegoň), Hrehuš, Jurga, Pauer, Holčík, Náther (72. Priečko), Raninec, Škripec, Labun, Pavlovič (81. Michálek), Tréner L. Stehel. (tb)
FKM Nové Zámky - Crystal Lednické Rovne 0:1 (0:1)
Gól: 45. Detko.
V domácej rozlúčke so sezónou Novozámčania svojich divákov nepotešili. Už úvodná strela P. Martinku, ktorej veľa nechýbalo, naznačila, že hostia neprišli iba brániť. V 14. min zahodil po náhodnej trme-vrme svoju šancu domáci Rábek, rovnako pochodil na opačnej strane o chvíľu Detko, ktorý postupoval na Madarásza sám. Za zmienku stojí aj Sepešiho bomba z prvej tesne nad, keď mu loptu tesne pred šestnástkou posunul Mach. Najväčšiu šancu však mal hosťujúci P. Martinka, ktorý ale chybu zadákov FKM z vnútra pokutového územia nepotrestal. Keď sa už zdalo, že gól do prestávky nepadne, v poslednej minúte prvého polčasu rozvlnil sieť Detko, ktorý tak potrestal váhavosť domácej obrany. I keď gól do šatne Novozámčanov zaskočil, v druhom polčase sa stále viac tlačili do blízkosti Minarechovej brány. Čistú šancu si však nevytvorili prakticky žiadnu, no v 47. min mohli kopať penaltu. Faul na Šarköziho ale rozhodca vytiahol na šestnástku a Trnka zahral priamy kop zle. Po rohu sa potom lopta odrazila k Sepešimu, no ani on nemieril presne. Trnkovu tečovanú hlavičku pozorný Minarech vyrazil, hlavička tiesneného Zsáka išla pre zmenu vedľa a blížiaci sa záver ešte viac nahrával hosťom. Tí mohli svoje víťazstvo poistiť v poslednej minúte, keď trafil brvno strelec jediného gólu Detko. Rozhodoval Hádek, ŽK: Rábek, 300 divákov.
FKM: Madarász - Mančík, Döme, Močkor, Zsák, Šarközi, Sepeši (80. Hajko), Rábek, Polgár, Mach, Trnka (71. Ďatko). Tréner P. Buranský. L. Rovne: Minarech - Meliš, Šatka, Bajza, Basila, P. Martinka, Kadlec, Mišík (69. J. Martinka), Grendel, Václavík, Detko (90. Kolár). Tréner V. Kavecký. (md)
Ďalšie výsledky: Slovan Levice - AFC Nové Mesto n/V. 1:2 (0:1), MFK Topvar Topoľčany - Spartak Bánovce 6:2 (4:2), KFC Majorka Komárno - Juhcelpap Štúrovo 2:1 (0:1), Vegum Dolné Vestenice - Spartak Trnava B 1:0 (1:0), FK SH Senica - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 2:1 (1:1), Vráble – Myjava Spartak Vráble - MFK Myjava/Turá Lúka 3:0 (0:0).
1. D. Vestenice 29 18 5 6 53:19 59
2. Trnava B 29 17 6 6 57:23 57
3. Púchov B 29 18 1 10 48:23 55
4. Led. Rovne 29 16 6 7 52:21 54
5. Vráble 29 15 7 7 45:23 52
6. Štúrovo 29 11 12 6 46:26 45
7. Topoľčany 29 11 11 7 38:26 44
8. Nové Mesto 29 13 4 12 45:36 43