Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

5. liga 29. kolo

Trenč. Stankovce – Malé Lednice 4:0 (2:0) V stretnutí dobrej úrovne zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti, keď už v 9. minúte Peter Koprivňanský vsietil prvý gól, v 20. a 65. minúte zvyšoval Brandís a v 78. minúte skóre zápasu uzavrel Šmátrala.

Trenč. Stankovce
– Malé Lednice 4:0 (2:0)
V stretnutí dobrej úrovne zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti, keď už v 9. minúte Peter Koprivňanský vsietil prvý gól, v 20. a 65. minúte zvyšoval Brandís a v 78. minúte skóre zápasu uzavrel Šmátrala. Hralo sa bez kariet, rozhodoval Macháček, 200 divákov. (vič)
Pov. Teplá – Sverepec
0:1 (0:0)
Gól: 89. Folučka.
V priemernom zápase sa obe mužstvá nevedeli presadiť cez súperovu obranu, a tak toho diváci veľa nevideli. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal hosťujúci Pavlík, no Zábojník mu strelu zázračne vyrazil. Aj druhý polčas mal podobný priebeh a všetko smerovalo k bezgólovej remíze. V 85. min sa dostal do obrovskej šance domáci Janech, no z päťky mieril vedľa. Odpoveď hostí prišla minútu pred koncom, keď po prečíslení obrany dal Folučka do prázdnej brány víťazný gól.
Pov. Teplá: Zábojník, Martin Barenčík, Meško (Michal Barenčík), Meheš, Šimík, Repáč (Mičo), Hlušek, Mucha, Sárinec, Jankejech, Jurík (Janech).
Sverepec: Pružinský, A. Biel, Kardoš, Kostelanský, Folučka, Pavlík, Hôrkový, Richtárik, Popelka, Valášek, Mikušík (Letko).
(zla)
Zemianske Kostoľany – Prečín 1:1 (1:0)
Góly: Baláž – Almásy, 80 divákov, rozhodoval Lőrinc.
Bol to zápas priemernej úrovne, hostia mali do polčasu tri vyložené šance, ktoré nepremenili. Domáci sa ujali vedenia gólom Baláža z 11 metrov, do polčasu viac gólových príležitostí nevyužili. Do druhej štyridsaťpäťminútovky vstúpili hostia s väčším nasadením, čo im prinieslo vyrovnanie. Baláž v 2. polčase nepremenil pokutový kop. Potom mali futbalisti domáceho tímu množstvo príležitostí na skórovanie, ani jednu však nevyužili. Zápas skončil spravodlivou remízou. Prečín: Múčka – Sadecký, Melišerík, Políček, Ráček, Almásy, Kopáč, Birošík, Blaško, Michel, Mojžišík, str.: Budaj, Ligač, Bazala. (J. Záhon)
Lehota p/Vt.
– Horná Poruba 2:2 (0:1)
Góly za hostí: A. Staňo, Kozík (z 11 m).
V najslabšom zápase oslabení hostia bez Kvasnicu, Buchtu, Jozefoviča viedli od 25. min. V 50. min po Kozíkovej penalte bolo už 0:2. Domáci sa dostali do hry premeneným pokutovým kopom v 66. min a v 86. min vyrovnali parádnou bombou. H. Poruba: D. Staňo, Meliš, J. Staňo, Hofierka, Krajči, Solík, Kozík, R. Puček (P. Puček), Prostinák, M. Živčic, A. Staňo.
(sta)
Ďalšie výsledky: Podolie – Trenč. Jastrabie 2:0 (1:0), Rybany - Bošany 4:2 (1:2), V. Uherce - Krásno 2:1 (0:1), Kanianka – Brezová pod Bradlom 4:0 (1:0).
Predohrávka 30. kola:
M. Lednice – Pov. Teplá
2:3 (1:2)
Góly: 3. J. Vančo, 76. T. Čelko – 27. Janech, 34. Mucha, 55. Sárinec.
Domáci začali náporom a už v 3. min po prieniku J. Vančo bombou nedal gólmanovi šancu. Potom sa hra vyrovnala a Teplania vyrovnali zásluhou brankára Janecha, tentoraz hrajúceho v poli, ktorý pekne trafil spoza šestnástky šibenicu. O sedem minút ušiel domácej obrane Mucha, obišiel aj brankára a do prázdnej brány dal druhý gól súpera – 1:2. Po ďalšej chybe obrany zvyšoval Sárinec už na 1:3, ale Ledničania sa nevzdávali. Z tlaku vyťažili gól T. Čelkom, ktorý osamotený nezaváhal.
M. Lednice: Rybárik, P. Lednický, J. Vančo, Ľ. Vančo, P. Vančo, M. Hudek, T. Hudek, Miloš Lednický, T. Čelko, Ján Lednický, Milan Lednický.
Pov. Teplá: Zábojník, Urík, Janech, Hlušek, Matej Barenčík, Jankejech, Mucha, Bauer, Šimík, Repáč, Sárinec (Mitašík). (led)
1. Tr. Stankovce 29 19 7 3 62:17 64
2. Kanianka 29 19 5 5 91:24 62
3. Bošany 29 17 3 9 67:40 54
4. Podolie 29 15 3 11 49:44 48
5. H. Poruba 29 14 5 10 67:52 47
6. M. Lednice 30 14 4 12 44:54 46