Učitelia modelujú ďalšie generácie. Svet sa ale neustále mení, rovnako aj študenti. Preto sa musia neustále meniť aj učitelia. Nejde však len o vedomosti, ktoré mládeži odovzdávajú, ale aj o spôsob komunikácie a techniky výučby, ktoré skvalitňujú stále náročnejší proces výučby. Školení v takejto oblasti je však nedostatok.
Stredoškolský učiteľ na gymnáziu Jozef Šujak sa rozhodol vo svojom voľnom čase pomôcť kolegom v regióne. Organizuje školenia, ktoré šije na mieru podľa požiadaviek kolegov, pedagógov. Pýtali sme na jeho začiatky, ale aj plány, ktoré má do budúcna.

Ste učiteľom, máte množstvo povinností a venujete sa aj dobrovoľníctvu v oblasti pomoci iným učiteľom. Čo vás viedlo k tejto práci?
Motivácia zostáva rovnaká – snaha rozvíjať mojich žiakov. Účasť v aktivitách Komenského inštitútu, LEAF-u, Kolégia Antona Neuwirtha, čo je Akadémia veľkých diel na našom gymnáziu, v Cene DofE mi umožňuje do triedy prinášať nové podnety, nápady, energiu. A práve osobné kontakty a prehľad ma viedli k odhodlaniu niečo z toho sprostredkovať aj ďalším pedagógom na iných školách.
Aby mali príležitosť skúsiť niečo nové, zlepšiť sa, nabrať odvahu ísť do takýchto rozvojových programov, pretože už teraz robia skvelé veci. A opäť sa vraciam k mojej motivácii – rozvoj žiakov nielen v mojej škole. Takto k tomu môžem prispieť. Daňou je množstvo energie a času. V decembri a júni meliem často z posledného.