Gombár by v Ladcoch nedostal gól asi ani do tmy

Hostia prišli bez náhradníkov a domáci sa do nich pustili od prvej minúty. Už v 10. min po Šedovej prihrávke skóroval P. Pagáč, no potom prišli veľké chvíle Udiče.

Ilava – Udiča
5:0 (2:0)
Jej hráči si vytvorili päť výborných príležitostí (z nich I. Chochel štyri), no gól nedali. V 12. min Porubčanovi po strele I. Chochela pomohla žrď a o dve minúty mu vystihol gólovú strelu. Nebyť nepresnej mušky, mohli hostia jasne vyhrávať. V 30. min im akoby došli sily a domáci P. Pagáč zahodil tutovku. O desať minút Puček zblízka zvýšil na 2:0. Ilavčania po prestávke ovládli hru, no skóre sa menilo až v závere. V 75. min dal tretí gól E. Pagáč a svoju formu potvrdil P. Pagáč gólmi v 81. a 85. min. Ilavčania vyhrali vysoko, no vďačia za to nielen strelcovi P. Pagáčovi, ale aj spoľahlivému Porubčanovi. Ilava: Porubčan, Barkáč, Šedo, Pilát, Puček, Cabaj (Kňažek), Ptáček (Staňo), Držík, E. Pagáč, P. Pagáč, Gašpar (Strapko). Udiča: Crkoň, P. Chochel, Krátky, Drblík, Harvánek, Oravec, Ištok, M. Gašpárek, I. Chochel, Doblej, T. Gašpárek. Pred 40 divákmi rozhodovali Weissabel, Dobrodenka, Peťovský. ŽK: P. Chochel. (om)
Ladce – Beluša
0:2 (0:0)
V zápase piatoligovej úrovne začali Ladčania aktívnejšie, no šance Mariána Habánka, Šedíka, Koštialika, Trenčana a Hromku mierili vedľa alebo ich zlikvidoval vynikajúci Gombár. V druhom polčase udreli hostia v 50. min, kedy po rohu Boháčika otvoril skóre Kubena – 0:1. Po inkasovanom góle prevzali Ladce zvýšili obrátky, vytvorili si výraznú prevahu, no obrana hostí v čele s Gombárom všetky pokusy likvidovala. Postupne neuspeli Jamrich, Hromka a Trenčan, a keď sa nepresadili, udreli hostia druhýkrát. V 70. min ušiel Boháčik a bolo 0:2. Ladce rezignovali a ich snaha sa končila pred šestnástkou pozorne hrajúcich hostí. Ich brankár Gombár by podľa divákov mohol chytať s čistým kontom hádam aj do tmy. Ladce: Janke, Šedík, Vyhnička, Koštialik, Trenčan, Hudec, Jamrich, F. Váň, Hromka (Michal Habánek), Pagáč, Marián Habánek (Mražík). Beluša: Gombár, Ďurica, Kralovič (Bednár), Vričan, Hlúbik (Štefanec), Kačenka, Kubena, Ciesar, Petríček (Huňačka), Medňanský, Boháčik. Pred 300 divákmi s prehľadom rozhodovali Pecuš, Cíbik, Poruban, hralo sa bez kariet.
Zuzka Tanušková
Plevník – Brvnište
1:0 (1:0)
Už v 1. min F. Ďurkech prekopol bránu, Gaňovu tutovku v 3. min chytil Bratina a ďalšia strela Gaňa v 5. min mierila nad. V 11. min Vališík z priameho kopu netrafil. Potom sa hra vyrovnala a útoky sa striedali na oboch stranách. V 31. min založil peknú akciu Dodek a jeho center poslal nekompromisne do siete Gaňo – 1:0. V čistej šanci sa v 38. min ocitol M. Ďurkech, ale bránu netrafil. O dve minúty Koreníkovu strelu chytil Čupec a na druhej strane spálil poslednú šancu polčasu M. Ďurkech, ktorý nepremenil sólový únik. V druhej časti sa Brvnišťania zlepšili a v 61. min Čvirik v dobrej pozícii prestrelil. Najväčšiu šancu mal v 72. min striedajúci J. Čapliar, ktorý neobsadený mieril vedľa. Dve minúty pred koncom sa dostával do šance Koreník, ale ani on nevyrovnal. Plevník: Čupec, Kremeň, Jurčaga, Turčáni, Adamec, J. Tomaník (Monček), Dodek (Gardian), Kucharík, Gaňo, M. Ďurkech (P. Tomaník), F. Ďurkech. Brvnište: Bratina, Ecker, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Čvirik, Miniarik, Koreník, Vališík (J. Čapliar), Šlesár, Hároník (Zela). Pred 200 divákmi rozhodovali Marušinec, Turčan. ŽK: Jurčaga, Koreník, B. Čapliar, Šlesár, Čvirik. (kri)
Pruské – Prejta
3:0 (2:0)
V priemernom stretnutí boli domáci lepším celkom, kým hostia toho smerom dopredu veľa neukázali. V 15. min dal vedúci gól Pruského z pokutového kopu Vlasatý a ten istý hráč v 33. min zvýšil na 2:0. Aj druhý polčas mal podobný priebeh. Po vylúčení Mutala po druhej žltej karte sa na gól čakalo až do 68. min. V strede poľa získal loptu S. Košík a samostatný únik dotiahol až do gólovej koncovky. Prejťania sa prejavili až v 80. min, no Marienkova ďalekonosná strela asi z 30 metrov „lízala“ ľavú žrď Suchánkovej brány. Prušťania sa konečne dočkali domáceho víťazstva. Pruské: Ľ. Suchánek, Jakúbek (T. Košík), M. Suchánek, Vlasatý, P. Machala (Rebro), Majerík, Galko, V. Šatka, M. Šatka, S. Košík, Tomanica (Bolebruch). Prejta: Vrábel, Duras, Žiaček, Palček, Matejík, Bušík, Králik, Mutala, Vysocký, Porubčan (Koťan), Marienka. Pred 150 divákmi rozhodovali Koleno, Pavlačka. ŽK: Mutala, P. Machala, ČK: Mutala. (hr)
Podmanín – Dulov
4:4 (2:2)
V úvode boli lepší hostia, ale skóre po chybe otvoril v 13. min Mišutka – 1:0. V 26. min strelu P. Kostelanského gólman iba vyrazil a pohotový Mišutka bol na správnom mieste – 2:0. Potom Dulov ožil, Pfeffer trafil brvno, Balážovu strelu vykopol z prázdnej brány Guniš, no Pfeffer v 32. min prehlavičkoval brankára – 2:1. O chvíľu Baláž prestrelil, na druhej strane gólovku Adamčíka vykopával z čiary Slabý, ale nakoniec Dulov vyrovnal po Mojtovej strele do opustenej brány v 43. min. V 52. min Adamčík dostal Podmanín znova do vedenia, no ďalšie šance I. Sovíka a Adamčíka po samostatných akciách neboli úspešné. Potom netrafil Mišutka, ale v 68. min umiestnil dlhý aut do siete P. Kostelanský – 4:2. Súper kontroval v 75. min po ďalšej brankárovej chybe Lazorom. Keď nedal Adamčík, Mikoláš ľahkou strelou z priameho kopu vycvičil J. Kostelanského strelou do šibenice – 4:4. Podmanín: J. Kostelanský ml., Minarech, I. Sovík (Gardian), P. Kostelanský, Pilár, Guniš (R. Kostelanský), Valášek, Michal Kolek, Mišutka, Adamčík, Michalík. Dulov: Rafaj, Vozár, Dzurko, Mikoláš, Lazor, Gajdoš, Slabý, Pfeffer, Baláž, Pažitný, Mojto. Pred 50 divákmi rozhodovali Bezdeda, Milčík. ŽK. I. Sovík.
(mil)
Papradno – Horovce
1:2 (1:0)
Vo vyrovnanom dueli sa domáci ujali vedenia už v 19. min, kedy zblízka nedal Dohňanskému šancu kanonier Nemčík. Papradno malo aj ďalšie šance, no tie gólom neskončili. Dôležitým momentom bol neuznaný gól Petra Babiara, ktorému najprv rozhodca ponechal výhodu, a keď z nej vyťažil gól, hru prerušil a nariadil priamy kop z miesta priestupku. Namiesto 2:0 museli domáci bojovať ďalej, no hostia vyťažili z minima maximum. V 74. M. Siekel z tresného kopu vyrovnal a o tri minútu z uhla prekonal Hromadíka opäť – 1:2. Domáci sa snažili, no museli stráviť prehru v zápase, v ktorom neboli horším celkom. Papradno: Hromadík, Trnčík, Zboran, Trúchlik (Kurnocík), J. Balušík, F. Kozáčik (Jurčík), Klabník, Černošík, Váchalík, Peter Babiar, Nemčík (Lališ). Horovce: Dohňanský, F. Kováč, T. Kováč, Kučo, Gereg, Svorada, Cíbik (Štefanec), M. Siekel (Mišún), Prekop, Gatial, Dubový. Pred 250 divákmi rozhodovali Pagáč, Strýček, F. Kováč. ŽK: Klabník, Váchalík, J. Balušík, Zboran, Gereg. (zd)
Pov. Bystrica – Borčice
3:1 (1:1)
Budúcosezónny nováčik V. ligy urobil proti Borčiciam opravný reparát za prehru v Prejte. V tíme hostí sa predstavil aj bývalý hráč Slovana Kopačka. V drese domácich debutoval po prvýkrát dorastenec Puček. Prvú vážnu šancu mali Bystričania, no Borčice boli proti. V deviatej minúte vypálil na bránu lídra Kasenčák, avšak Puček jeho strelu zblokoval. O štyri minúty neskôr poslal Bystričanov do vedenia Hybben – 1:0. V 18. min dostal gólman hostí Martinák červenú kartu za hranie rukou mimo šestnástky, čím svoj tím početne oslabil. No Borčice sa nevzdávali. V 30. min vyrovnali gólom Kasenčáka. O deväť minút sa vyrovnali aj sily na ihrisku, pretože domáci M. Gáborík uvidel taktiež červenú kartu. V 44. min Bystričania zahodili veľkú šancu, a tak obaja súperi odchádzali do šatne s vyrovnaným skóre. Ďalšiu príležitosť zahodili v 51. min a o minútu neskôr im ju zmaril náhradný brankár Hudcovský. Lídrova veľká chvíľa prišla v 63. min, kedy zvyšoval na 2:1 J. Gáborík. Jeho zásluhou pribudol v sieti Borčíc aj tretí gól v 81. min. Pred 107 divákmi rozhodovali Kapila, Petrušek, Zigo. ŽK: Gardian – Solin, Mazáň. ČK: M. Gáborík – Martinák. Pov. Bystrica: Ševček – Gardian, Puček, Vaštík, Briestenský (Masaryk), M. Gáborík, Hybben, Ištok, Kostelanský, Mišutka (Kukučka), J. Gáborík. Borčice: Martinák – Mazáň, Kopačka, Kuric, Solin, Rác, Košťál, Vraník (Hudcovský), Kočka, Kasenčák (Tomanica), Sedláček.