I. trieda 15. kolo

Úvodné minúty boli zahrievacie a hráči oboch tímov najskôr „okukávali“, čo vymyslí súper. Prišla 25. min, v ktorej zaznamenal Kučo vedúci gól z jedenástky.

V dramatickom derby sa nakoniec tešili Prušťania
Pov. Bystrica – Horovce
3:1 (0:1)
Domáci vyrovnali až v 51. min Mišutkom. O dve minúty vsietil pekný gól obranca Vaštík. O deväť minút mohol Raven zvýšiť vedenie, no nestalo sa. V 76. min sa poľahky k odrazenej lopte dostal Mišutka a do odkrytej brány dal tretí gól. Horovce sa nepoddávali a často nepríjemne útočili. V 88. min trafil ešte Masaryk žrď. Pov. Bystrica: Smataník, Kukučka (Puček), Truchlik, Ištok, Vaštík, Masaryk, Kostelanský, M. Gáborík, Briestenský (Hybben), Mišutka, J. Gáborík (Šefara). Horovce: Lukáč, T. Kováč, Kučo, Štefanec, M. Siekel, Cíbik, F. Kováč, Svorada, Dubový, Gatial, Prekop. Pred 245 divákmi rozhodovali M. Mazan, Marušinec, Turčan.
Ján Borčányi
Beluša – Ilava
0:3 (0:2)
Vo veľmi dobrom zápase začali lepšie hostia. V 5. min Puček hlavičkoval vedľa, Staňovu strelu chytil Gombár, v 14. min trafil Cabaj žrď. Belušania odpovedali v 18. min Ciesarovou žrďou, no o minútu skvele hrajúci P. Pagáč otvoril skóre a v 20. min pridal aj druhý gól! V 24. min trafil Puček žrď, kým domáci Šedík v dobrej šanci netrafil. Päť minút pred prestávkou Porubčan s námahou vyrazil priamy kop Medňanského. Ten istý hráč nevyužil v 54. min dobrú možnosť. Strelec P. Pagáč potvrdil formu tretím gólom a domáci stihli reagovať iba šancou Boháčika, ktorý v 77. min prehlavičkoval bránu.
Beluša: Gombár, Ďurica, Šedík, Vričan (Huňačka), Kačenka, Kubena, Ciesar, Drošťák, Petríček (Bednár), Medňanský (Kvasnica), Boháčik. Ilava: Porubčan, Poliak, Rendek, Pilát, Šatka, Cabaj (Ilončiak), Ptáček, Staňo (Strapko), P. Pagáč (Mazáň), E. Pagáč, Puček. Pred 200 divákmi rozhodovali Dobrodenka, M. Stratený, Pagáč. ŽK: Drošťák. (duš)
Udiča – Brvnište
2:2 (1:0)
Vo vyrovnanom zápase v prvom polčase zaujala pekná strela domáceho Remiša, ktorý v 17. min otvoril skóre. Akcie sa striedali na oboch stranách, ale do prestávky sa nič zvláštneho neudialo. O čo diváci prišli v prvom polčase, vynahradili si v druhom. V 51. min M. Čapliar nádhernou bombou zo 40 metrov vyrovnal. Potom sa opäť čakalo na gól, ktorý zaznamenal striedajúci J. Čapliar v 73. min, keď sa najlepšie zorientoval v šestnástke. Udičania pridali a ich snahu korunoval parádnou bombou z trestného kopu v 85. min I. Chochel. Ak nie pre nič iné, tak kvôli gólom sa na zápas oplatilo ísť. Udiča: Crkoň, P. Chochel, Ištok, Mikula, M. Gašpárek, Oravec (Milák), Macháček (Harvánek), T. Gašpárek, I. Chochel, Doblej, Remiš (Drblík). Brvnište: Bratina, Šamaj, Ecker, B. Čapliar, M. Čapliar, Koreník (Žela), Miniarik, Čvirik, Vališík (Šištík), Šlesár, Hároník (J. Čapliar). Pred 150 divákmi rozhodovali Petrušek, Kapila, Pavlačka. ŽK: T. Gašpárek. (pet)
Ladce – Prejta
1:0 (0:0)
Domáci proti súperovi, ktorý prišiel iba s desiatimi hráčmi, mali drvivú prevahu, no so streľbou sa hnevali. V 13. min Šedík hlavičkoval do brankárových rúk, v 20. min hlavičkoval vedľa Jamrich a o chvíľu aj Šedík. Hostia sa osmelili až v 24. min, lenže Vysocký prehodil brankára aj bránu a v 30. min Uhlík mieril vedľa. V 32. min Vrábel iba pádom pod nohy Mariána Habánka zabránil gólu a v 41. min Hromkov volej smeroval tesne vedľa. Po umývaní hláv sa domáci snažili ešte viac a v 52. min najprv Šedík hlavičkoval do spojnice a v 55. min Jamrich do brvna. Vrábel v 58. min chytil sólo Koštialika a ten istý hráč v 72. min netrafil opustenú bránu. V 75. min Jamrichovi chýbal krôčik, v 77. min F. Váň prestrelil. Diváci sa konečne dočkali v 81. min, kedy výborného Vrábela prekvapil z priameho kopu Pagáč a jediná chyba gólmana rozhodla o výhre Ladiec. Vrábel svoju chybu napravil v 85. min, keď zlikvidoval strelu Mražíka. Ladce: Janke, Šedík, F. Váň, Koštialik, Trenčan (Hudec), Michal Habánek, Jamrich, Patka, Hromka (Prekop), Pagáč, Marián Habánek (Mražík). Prejta: Vrábel, Uhlík, Žiaček, Palček, Duras, Matejík, Bušík, Porubčan, Vysocký, Marienka.
Pred 200 divákmi rozhodovali Jakúbek, M. Sluk, Klabník. ŽK: Žiaček, Porubčan, Duras, Šedík.
Adrián Demáček
Plevník – Borčice
2:2 (1:2)
Diváci sa rýchlo dočkali vedenia, keď už v 2. min dal vedúci gól Gaňo. Súper hrajúci o druhú priečku vyrovnal v 20. min, keď zblízka umiestnil loptu za Čupeca Kuric. Potom mali obe mužstvá šance, no ujala sa iba jediná v 43. min a autorom bol Borčičan Vraník. V druhom polčase mali domáci prevahu, lenže nielen Martinák, ale aj Čupec mali čo robiť. Nakoniec sa dočkali v 68. min po Gaňovej strele, ktorá sa od brvna odrazila do siete. Plevník: Čupec, Turčáni, Jurčaga, Kremeň, Adamec (Jakubec), Kucharík, Tamáši, J. Tomaník (J. Kušnier), Gaňo, F. Ďurkech, M. Ďurkech (Kamas). Borčice: Martinák, Mazáň, Kuric, Kopačka, Solín, Košťál, Rác (Tomanica), Kočka, Kasenčák, Sedláček (Sabo), Vraník. Pred 150 divákmi rozhodovali Strýček, Badár. ŽK: Solín. (str)
Pruské – Dulov
4:3 (2:2)
V derby mali výborný úvod hostia. Pažitný mieril vedľa, ale v 9. min Mojto trafil opustenú bránu – 0:1. Potom neskóroval Gajdoš, Baláž netrafil, no v 15. min sa Mojto nemýlil – 0:2. Odpoveď domácich prišla rýchlo, keď v 18. min po ruke premenil Vlasatý jedenástku. Ten istý hráč v 21. min prudko zacentroval a lopta na prekvapenie všetkých skončila v sieti – 2:2. V 27. min pohrozil hosťujúci Pažitný, odpovedal Rebro, ale znova mohol skórovať v 40. min Mojto, lenže brána bola primalá. V 66. min po centri V. Šatku potešil Prušťanov gólovou hlavičkou S. Košík, no o deväť minút si Tomanica nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete – 3:3. Prešli iba dve minúty a po faule na Vlasatého kopali domáci druhú penaltu. Tentoraz sa k lopte postavil Majerík a dal víťazný gól. Pruské: Rajník, T. Košík, Jakúbek, Rebro (Bolebruch), V. Šatka, Majerík, Vlasatý, V. Suchánek, M. Šatka, S. Košík (Ľ. Suchánek), Tomanica. Dulov: Rafaj, Vozár, Pavliš, Mikoláš, Lazor, Gajdoš (Dzurko), Pfeffer, Cíbik (Pánov), Baláž, Pažitný, Mojto. Pred 200 divákmi rozhodovali P. Stratený, Gančár, Kováčik. ŽK: Vlasatý, V. Suchánek, Majerík, Mikoláš, Vozár, Lazor, Pfeffer. (bol)
Podmanín – Papradno
2:3 (1:2)
Hostia začali nebojácne a už v 5. min sa ujali vedenia zásluhou ostrostrelca Nemčíka. V 19. min Nemčík znova našiel voľné miesto v domácej sieti – 0:2. Podmanín, ktorý sa lúčil s I. triedou, povzbudil pekný gól P. Kostelanského po rohovom kope v 33. min. Ešte predtým mal výhodu penalty I. Sovík, lenže Krištof mu šancu zmaril. V druhej časti mali šance oba celky, no na gól sa čakalo až do 72. min, kedy Nemčík prehodil brankára a dosiahol hattrick. V záverečnom nápore vyťažili domáci v 82. min gól po odrazenej lopte R. Kostelanským.
Podmanín: Jozef Kostelanský ml., Minarech, Michal Kolek st., P. Kostelanský, Pilár, Jozef Kostelanský st., Gardian, Michal Kolek ml., Mišutka, Michalík, I. Sovík (R. Kostelanský, Majtán). Papradno: Krištof, Trnčík, Kurnocík, Lališ, J. Balušík, A. Kozáčik, Pecník, Truchlík, Jurčík, Peter Babiar, Nemčík (Martinec). Pred 110 divákmi rozhodovali F. Kováč, Tanuška. ŽK: Michal Kolek st., Lališ, Krištof, Kurnocík.
13. Udiča 26 6 7 13 34:58 22
14. Podmanín 26 3 3 20 38:101 12 Udiči a Beluši sa odrátali 3 body.Zostava kola: Vrábel (Prejta), Jurčaga (Plevník), Vlasatý (Pruské), M. Čapliar (Brvnište), Pavol Kostelanský (Podmanín), Vaštík (Pov. Bystrica), F. Kováč (Horovce), Vozár (Dulov), P. Pagáč (Ilava), Kasenčák (Borčice), Nemčík (Papradno),