POVAŽIE. Ľudia pred obavou z nedostatku plynu, ale aj vysokých účtov za kúrenie plynom alebo elektrinou riešia záložný plán. Predajcovia palivového dreva a uhlia hovoria o nákupoch tuhého paliva aj domácnosťami, ktoré ním nemajú v čom kúriť. Cenu to teda tlačí umelo nahor a neustály dopyt predajcovia využívajú.
Domácnosti, ktoré si robia zásobu dreva alebo uhlia, aj keď palivo nemajú v čom zužitkovať tvrdia, že nákup kotla alebo kachlí budú riešiť v prípade, že platby za plyn budú neúnosné. Podľa dodávateľov kachlí to však nemusí byť také jednoduché.

O neférovom jednaní hovoria najmä obyvatelia obcí, kde plyn nie je zavedený. Často umelo vyhnané ceny tuhého paliva kvôli vysokému dopytu ich likvidujú, nemajú však na výber.
Palivové drevo do bytovky
Panika okolo nedostatku plynu a vysokých cien tejto komodity a tiež elektriny spustili bizarné nákupné správanie spotrebiteľov.
V článku sa dočítate
- Aký je vývoj ceny palivového dreva?
- S akými bizarnými požiadavkami sa stretli predajcovia tuhého paliva a kachlí?
- Aká je čakacia doba na krbové kachle?
- Aké náhradné riešenia si chystajú ľudia v regióne?
- Prečo tento vývoj znepokojuje najmä obyvateľov obcí bez plynofikácie?
- Aké sú alternatívne možnosti na získanie palivového dreva?
„Chodia ľudia, ktorí nemajú žiaden kotol na tuhé palivo a celé roky kúrili iba plynom. Dopyt po dreve je veľký, zohnať palivo o niečo ťažšie, keďže ťažby dreva boli v tomto roku značne obmedzené. Prirodzene cena stúpla a išli by sme sami proti sebe, keby sme pri takomto dopyte ceny nezvyšovali,“ povedal jeden z predajcov palivového dreva v regióne stredného Považia.