Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
FUTBAL

Po oceňovaní a hladkom žrebovaní sa aktív ObFZ končil mimoriadne búrlivou diskusiou

Chýbajú góly, diváci, úcta Piatok 15. júla bol dňom slávnostného aktívu ObFZ, ktorý po niekoľkoročnej odmlke znova privítala Beluša.

Chýbajú góly, diváci, úcta
Piatok 15. júla bol dňom slávnostného aktívu ObFZ, ktorý po niekoľkoročnej odmlke znova privítala Beluša. Po príhovore starostu Vladimíra Vadrnu sa pred nevídane zaplnenou sálou ujal slova predseda ŠTK Milan Križan, ktorý zhodnotil súťaže dospelých. Potešiteľným faktom je vyšší počet gólov v I. triede o 34 a aj väčší počet divákov celkove o 1240. Najväčšími návštevami sa mohli pochváliť v Papradne, nelákala Ilava. Pribudlo žltých kariet, no červených bolo o dve menej. V II. triede bolo päť kontumácií, padlo však menej gólov a ubudlo aj divákov. Najväčšie návštevy mala Lysá, najmenšie rezerva Ilavy. Ubudlo kariet oboch farieb. V III. A triede boli dve kontumácie kvôli inzultácii a kuriozitou bolo, že k obom došlo v H. Breznici a vinníkmi boli vždy hostia. Aj v tejto súťaži sa strelci činili menej než vlani, čo zrejme „ocenili“ aj diváci, ktorých chýbalo osem stoviek. Najväčšie návštevy mala Tuchyňa, na opačnom póle boli Tunežice. III. B trieda začala s tuctom mužstiev, no po jeseni sa odhlásilo Brvnište B. V tejto súťaži ubudlo viac než 1200 divákov, suverénom bolo mužstvo s najväčšími návštevami - Visolaje, ktoré nestratilo ani bod. Bodiná mala najmenšie návštevy a iba dve žlté karty. Celkove v súťažiach dospelých ubudlo divákov, stagnovala hra a zhoršili sa výrazne medziľudské vzťahy. Vyvrcholením boli napadnutia delegovaných osôb na niektorých ihriskách, no bez spoločného úsilia všetkých sa futbal ďalej nepohne.
Mladší žiaci s novými loptami
Predseda KM Jozef Jurena sa dotkol problému odhlasovania sa družstiev zo súťaže – Udiča, Pov. Bystrica, Jasenica. Oproti súťažiam dospelých padalo v niektorých viac gólov, v I. triede mladších žiakov to bolo 5,5 gólu na zápas, a v II. triede dorastu to bolo 4,94 gólu na zápas. Kontumovaných bolo deväť zápasov, pričom kontumácia bola v každej zo súťaží. Komisia riešila päť odvolaní, vyhovela 79 požiadavkám a ku cti všetkých slúži, že ani jedna z nich nebola zamietnutá. Škoda, že na žiackom výbere v Košeci sa nemohli zúčastniť všetci talentovaní chlapci, pretože niektorých jednoducho zabudli nahlásiť. Novinkou je, že všetky kluby I. triedy mladších žiakov dostanú loptu.
Najlepší s cenami našej redakcie
Po skončení ročníka 2004/2005 došlo k vyhlasovaniu najlepších v jednotlivých súťažiach. Ako oficiálny spravodaj sme odmeňovali peknými pohármi víťazné družstvá i víťazov súťaže slušnosti. Pamätné medaily prevzali od nás i najlepší kanonieri a vyhlásili sme a odmenili i najlepšieho hráča, brankára a rozhodcu.
Vyhodnotenie klubov:
I. trieda: 1. Pov. Bystrica, 2. Ilava, 3. Horovce, slušnosť Podmanín, strelec Mišutka (Pov. Bystrica).
II. trieda: 1. Milochov/Lazy, 2. Mikušovce, 3. Ilava B, slušnosť Šebešťanová, strelec Tlapák (Kolačín).
III. A trieda: 1. K. Podhradie, 2. Tuchyňa, 3. Kvašov, slušnosť Tunežice, strelec Cíbik (K. Podhradie).
III. B trieda: 1. Visolaje, 2. Jasenica, 3. Orlové, slušnosť Bodiná, strelec E. Hrebík (Stupné). I. trieda dorast: 1. Domaniža, 2. Papradno, 3. Bolešov, slušnosť Domaniža, strelec Pecník (Papradno).
II. trieda dorast: 1. Prečín, 2. Rozvoj Sverepec, 3. Streženice, slušnosť M. Lednice, strelec Tomana (Praznov).
I. trieda starší žiaci: 1. Beluša, 2. Domaniža, 3. Košeca, strelec Lednický (Domaniža).
II. trieda starší žiaci: 1. Horovce, 2. Streženice, 3. D. Kočkovce, strelci Kubiš (BaB Sverepec) a Rosina (D. Kočkovce).
I. trieda mladší žiaci: 1. N. Dubnica, 2. Beluša, 3. Ilava, strelci Cibula (N. Dubnica) a Lipták (L. Rovne).
Najlepší hráč: Pavol Kostelanský (Podmanín + Pov. Bystrica).
Najlepší brankár: Roman Gombár (Beluša).
Najlepší rozhodca: Marián Pecuš.
Štart je 6. a 7. augusta
Konečne sa všetci dozvedeli, s akým číslom budú vystupovať v novej sezóne a po ich zverejnení bola možnosť ich zmeny. Takýchto prípadov veľa nebolo, v II. triede si prehodila číslo Ilava B s Podvažím, v III. B triede došlo k trojdohode medzi Praznovom, Sverepcom a Lúkami. Schválené boli niektoré zmeny zápasov kvôli hodom a s požiadavkou začať súťaž mladších žiakov kvôli prázdninám neskôr, uspel zástupca Ladiec F. Gach. Najmenší adepti začnú namiesto 7. 8. až 21.8. tretím kolom a prvé dve odohrajú ako 10. a 11. kolo. Súťaže začnú 6. a 7. augusta, 1. a 15. septembra (štvrtky) sa hrajú ďalšie dve kolá.
Pridelené čísla, na základe ktorých sa robí žreb, uverejníme ho v čísle 30, vyjde v utorok 2. augusta spolu s prílohou Vitaj futbal.
I. trieda: 1. Udiča, 2. Beluša, 3. Borčice, 4. Mikušovce, 5. Plevník, 6. Brvnište, 7. Ladce, 8. Dulov, 9. Lazy, 10. Prejta, 11. Papradno, 12. Pruské, 13. Horovce, 14. Ilava.
II. trieda: 1. N. Dubnica, 2. Kolačín, 3. Lysá, 4. Podvažie, 5. D. Kočkovce, 6. Visolaje, 7. Streženice, 8. Pružina, 9. Bolešov, 10. Ilava B, 11. Jasenica, 12. Šebešťanová, 13. K. Podhradie, 14. D. Mariková.
III. A trieda: 1. Košeca, 2. Kameničany, 3. H. Breznica, 4. Tunežice, 5. Kvašov, 6. Č. Kameň, 7. Lednica, 8. D. Breznica, 9. Tuchyňa, 10. Zubák.
III. B trieda: 1. Nosice, 2. Trstie, 3. Púchov, 4. Podmanín, 5. Orlové, 6. Lúky, 7. Nimnica, 8. Praznov, 9. Vrchteplá, 10. Rozvoj Sverepec, 11. Stupné, 12. voľno.
I. trieda dorast: 1. Košeca, 2. Beluša, 3. Lysá, 4. Mikušovce, 5. D. Kočkovce, 6. Visolaje, 7. voľno, 8. Pružina, 9. Bolešov, 10. Prejta, 11. Papradno, 12. Pruské, 13. voľno, 14. Prečín.
II. trieda dorast: 1. H. Poruba, 2. Orlové, 3. Hatné, 4. Brvnište, 5. Horovce, 6. M. Lednice, 7. Streženice, 8. BaB Sverepec, 9. Rozvoj Sverepec, 10. Praznov.
I. trieda starší žiaci: 1. Domaniža, 2. Kolačín, 3. Dohňany, 4. Bolešov, 5. Streženice, 6. Papradno, 7. Pov. Teplá, 8. Košeca, 9. Orlové, 10. Prejta, 11. Tuchyňa, 12. Pružina, 13. Lysá, 14. Ladce.
II. trieda starší žiaci: 1. Udiča, 2. H. Poruba, 3. Prečín, 4. Stupné, 5. D. Kočkovce, 6. Lúky, 7. Pruské, 8. Lazy, 9. Jasenica, 10. Zubák, 11. Borčice (?), 12. D. Mariková.
I. trieda mladší žiaci: 1. Dulov, 2. Brvnište, 3. Dohňany, 4. Podmanín, 5. Ladce, 6. Beluša, 7. Ilava, 8. N. Dubnica, 9. L. Rovne, 10. M. Lednice.
Prečo práve Jasenica?
To bola jedna z prvých diskusných otázok, na ktorú reagovali zástupcovia Tuchyne: „Najprv nám sľubovali na ObFZ baráž s Jasenicou o voľné miesto v II. triede v Beluši, no potom sa odrazu našiel nejaký nový článok v normách. Kde však boli dovtedy a podľa akých sa riadili, vyzerá to tak, že si popresúvali mužstvá tak, ako potrebujú. Nebolo peňazí na zakúpenie noriem? „Neurážajte ŠTK, o presunoch sa nemohlo hovoriť skôr, pretože viaceré oddiely sa prihlásili až po uzávierke,“ ohradil sa predseda ŠTK M. Križan a vzápätí ho doplnil D. Mičúch: „Normy sú platné dňom vydania a hovorí sa v nich o postupoch a zostupoch, o tom, že sú nové, sa každý mohol dočítať v sobotňajšom SME. V niektorých obciach je však jednoducho nemožné spomínané noviny kúpiť, ale to je už iná kapitola.
Kto je za všetko vinný, sme sa nedozvedeli, pretože nebol to ani ŠTK, ani SFZ, ale niekto iný...
Všetko pre mládež
Novinkou v tomto súťažnom ročníku je povinnosť účastníkov I. a II. triedy mať mládežnícke družstvo. Zvýšené sú sadzby za nedodržanie, v I. triede je to 20 000 Sk namiesto 5000 Sk, v II. triede je taxa polovičná. „O rok, kto nebude mať mládežnícke družstvo, bude bez pardonu zaradený do III. triedy, pretože sa musíme držať noriem SFZ,“ dodal predseda. Reakcia prišla rýchlo a paradoxne z klubu, ktorý dáva neustále zelenú mládeži. „U nás máme nielen mladých futbalistov, ale aj florbalistov, hokejbalistov a všetci potrebujú peniaze na činnosť. Stačí sa pozrieť dozadu a zistíme, že ešte nedávno bolo oveľa viac žiakov než je teraz, odkiaľ ich budeme neskôr brať? Je jednoduché niečo nadirigovať. Myslím, že čo sa robí nasilu, je na h..., v Bratislave sa iste žije ľahšie ako tu, preto by sme mali vychádzať z toho, aké podmienky máme,“ pridal sa zástupca Pruského A. Magdík. Podobný názor mal aj J. Gašpárek z Lazov. „Direktívne nariadenie nie je dobré, nemôžeme sa držať minulosti, veď kedysi boli aj deti, aj dotácie a dnes pomaly niet ani jedného.“
Bola v Udiči inzultácia?
„O tom, že u nás došlo k inzultácii rozhodcu, sme sa dozvedeli až z Úradnej správy, kde sme inkasovali aj mastnú pokutu. Po zápase pri podpisovaní zápisu v ňom nebolo ani slovko o inzultácii,“ hnevá sa I. Doblej, ktorého doplnil kolega Š. Trško. „ Na disciplinárku nás nik nepozval a nedostali sme ani možnosť vyjadriť sa. Myslím, že by koruna z hlavy nikomu nespadla.“ T. Poruban z DK reagoval tým, že delegát zápasu nemal komu ohlásiť inzultáciu, pretože hlavný usporiadateľ už bol preč. „Normy však nehovoria o tom, že sa to musí hlásiť hlavnému usporiadateľovi, ale usporiadateľskej službe,“ rozčuľovali sa Udičania.
A sme znova pri probléme s normami. Zdá sa, že si ich každý vykladá inak a podľa potreby, čomu by sa malo zabrániť. Nemalo by byť veľkým problémom nájsť prostriedky na zakúpenie noriem, aby sa v nich nehľadalo na poslednú chvíľu.
Písací stroj by mal byť
aj na ObFZ
Niektorým oddielom sa nepáčilo, že musia zápisy vypisovať na písacích strojoch. „Nie každý ich má, a ak aj má, tak zasa na nich nikto nevie písať. Prečo by sa zápisy nemohli vypisovať paličkovým písmom?, spýtal sa J. Petrík zo Šebešťanovej. Bohužiaľ, táto povinnosť sa oddielom uložila už pred rokom, takže je to dlhá doba, aby sa na ňom naučili písať, veď dnes to zvládajú už aj prváci.
Meter by však mal platiť na všetkých, pretože keď dostávame do rúk oficiálnu úradnú správu, je napísaná rukou. Nepriali by sme Vám niekedy lúštiť rôzne haky – baky, preto spolu s ostatnými písanými médiami privítame iniciatívu ObFZ, a radi by sme dostávali úradnú správu písanú na počítači, ktorý majú k dispozícii, prípadne na diskete alebo vo forme e-mailu.
Politika na futbal nepatrí
So zaujímavou otázkou „Môže klub nastúpiť na zápas v dresoch propagujúcich politickú stranu?“ vystúpil zástupca FC Púchov B. Bodorík. Pred časom práve ich klubu nebolo povolené nastupovať v dresoch s číslami podobným tým, čo majú hokejisti, hoci v Európe, po ktorej sa radi opakujeme, je to bežné. Reakcia zo strany zástupcov K. Podhradia na seba nenechala čakať a pýtajúci najprv musel čeliť poznámke o „netriezvosti“, no keď sa ohradil, že nepije, vzápätí sa dozvedel, že vyzerá, ako keby to bola pravda. „Myslím si, že ak mám iný názor, preto musím byť hanbou futbalu. Futbal hráme pre radosť, aj keď sme poslední, no a čo? Mali sme tiež problémy s poplatkom, hoci sme žiadosť o povolenie hrať domáce zápasy v Mestečku, náležitosť odovzdali včas,“ vysvetľoval nebojácne B. Bodorík. Nastalo tvrdenie proti tvrdeniu, no nič sa nevyriešilo. O politike, kvôli ktorej polemika začala, už nepadlo ani slovo. Škoda...
Predseda môže byť každý
V závere sa „nezmar“ B. Bodorík spýtal, kedy budú nové voľby predsedu ObFZ a kto môže kandidovať. „Môžeš aj ty,“ zaznelo z pléna. „Voľby budú v závere novembra, prípadne v decembri, predsedom môže ten, koho navrhnú kluby a bude zvolený,“ dodal na záver aktívu M. Križan.
Dnes už bývalý predseda ObFZ Dušan Slovák chýbal, do volieb pôjde ObFZ pod vedením zástupcov K. Španihela a M. Pribila. Kto bude novým predsedom? Dúfajme, že to bude človek, ktorý sa nebojí mať vlastný názor a bude robiť všetko preto, aby sa odstránili neduhy, trápiace futbal v našom regióne. Nech je to hocikto, napríklad aj Braňo Bodorík.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Home (ale aj) Office
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 8. Zelená Bratislava
 9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Zelená Bratislava
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 5. Ruža zmeny
 6. Úpravy automobilov pre ZŤP
 7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
 8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
 9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 28 103
 2. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 19 985
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 16 133
 4. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 14 115
 5. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 771
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 041
 7. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 626
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 104
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 8 965
 10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 611
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Nedostupná kultúra môže poznačiť budúce generácie

Deti a mládež si postupne odvyknú od kvalitnej kultúry.

ilustračné foto

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.

Považská Bystrica uvažuje o štátnej bezúročnej pôžičke, rozhodne zastupiteľstvo

Považskobystrická radnica zvažuje požiadať o bezúročnú návratnú štátnu pomoc. Pôžičky poskytuje štát maximálne do výšky výpadkov dane z príjmov fyzických osôb za rok 2020.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Najviac nakazených pribudlo v Košiciach a v okrese Čadca

Nedeľňajší rekord sa vyšplhal na číslo 860.

Nedeľný rekord. V Trenčianskom kraji pribudlo 104 pozitívne testovaných

Laboratóriá na Slovensku otestovali 5 025 vzoriek, celkový počet pozitívnych bol 860.

V Nitre pribudli hospitalizovaní aj mŕtvi. Ohniská na Borovej stráži polícia

Viac ako dve tretiny reprofilizovaných lôžok pre COVID pacientov sú obsadené. Vytvoria ďalšie.

KORONAVÍRUS: Žilina hlási menej nakazených, Čadca medzi najhoršími

V nemocniciach je hospitalizovaných 638 pacientov.

Už ste čítali?