Milí Dubničania, dovoľte mi predstaviť sa vám.
Som jedným z Vás, v Dubnici nad Váhom žijem od narodenia a tu sme spoločne s manželkou vychovali dnes už štyri dospelé deti, aktuálne máme jednu vnučku.
V rámci dosiahnutého vzdelania som absolventom Vysokej školy ekonomickej v Bratislave, Univerzity Komenského v Bratislave, kde som vyštudoval Štúdiá európskej integrácie (post-graduálne štúdium), a Žilinskej univerzity v Žiline, na ktorej som absolvoval doplňujúce pedagogické štúdium.
Pracovné začiatky v ZŤS boli prínosné.
Rodné mesto
Mojím rodným mestom je Dubnica nad Váhom, ku ktorej mám mimoriadne blízky vzťah už viac ako polstoročie. Aj preto chcem moje profesionálne skúsenosti a významné kontakty využiť v prospech nášho mesta. Verím, že aj pomocou nich môžem byť prínosom nášmu mestu, pretože cítim, že Dubnica má potenciál, ktorý sa nevyužíva v dostatočnej miere.
Začiatky v ZŤS
Ako mnohí z vás Dubničanov, aj ja som pred štyridsiatimi rokmi začínal pracovnú kariéru v ZŤS Dubnica nad Váhom v Závode 04 – na automatizovanom výrobnom systéme, najskôr ako sústružník NC strojov a neskôr ako zariaďovač.
Po čase som z výrobnej sféry prešiel do sféry sociálnej, kde som na Obvodnom úrade v Dubnici nad Váhom zodpovedal za sociálne zariadenia. Aspoň čiastočne bolo pre moje rodné mesto prínosom, keď som v roku 1993 pracoval na Správe štátnych hmotných rezerv SR v Bratislave (SŠHR SR) a pri delimitácii federálneho majetku som ako riaditeľ odboru dostal za úlohu, aby „Brusel“ pridelil Slovensku nový prefix EAN CODE „858“. Česká republika si ponechala pôvodný federálny prefix „859“, t. j. prvé trojčíslie čiarového kódu na výrobkoch, ktoré deklaruje krajinu pôvodu príslušného výrobku.
Následne bolo nutné zriadiť inštitúciu pre prideľovanie čiarového kódu, čo potrebujú všetky podnikateľské subjekty pri označovaní svojich výrobkov.
Táto inštitúcia bola zriadená a vykonávala svoju činnosť práve v Dubnici nad Váhom, kedy mi v tom čase vyšiel v ústrety pán Juraj Červinka, primátor mesta, ktorý pridelil priestory. Neskôr, keď docenili význam tejto inštitúcie, bola premiestnená do Žiliny, keď som už nepracoval v SŠHR SR.
Pôsobenie v školstve aj diplomatických službách
Významné obdobie v mojej pracovnej kariére predstavuje oblasť školstva. Najskôr v pozícii zástupcu riaditeľa Školskej správy v Považskej Bystrici, následne po reorganizácii štátnej správy ako zástupca odboru školstva na Krajskom úrade v Trenčíne a po konštituovaní Školského inšpekčného centra v Trenčíne ako riaditeľ, respektíve školský inšpektor.
V rámci prechodu kompetencií zo štátu na samosprávu boli zriadené samosprávne kraje a na Trenčianskom samosprávnom kraji v Trenčíne som zodpovedal za regionálny rozvoj a neskôr aj za odbor medzinárodnej spolupráce.
Diplomacia
Pôsobenie v diplomatických službách patrilo k najvýznamnejším medzníkom v mojej doterajšej pracovnej kariére, kedy som zodpovedal a vytváral podmienky pre slovenský obchod v Grécku a na Cypre.
Aktuálne posledných deväť rokov som etablovaný na Ekonomickej univerzite v Bratislave na pozíciách riaditeľa, respektíve projektového manažéra. Participujem na riadení a manažovaní vzdelávacích aktivít v rámci celoživotného vzdelávania, vrátane vykonávania lektorskej činnosti so zameraním na ekonomickú diplomaciu a v oblasti cestovného ruchu so zameraním na kúpeľníctvo.
Kariéra v oblasti športu
Mimo profesionálnej kariéry som viac ako desaťročie aktívne pôsobil vo funkcii viceprezidenta Slovenskej cyklotrialovej únie. Viedol som reprezentáciu SR v cyklotriale na majstrovstvách sveta v Japonsku, Singapure a na Novom Zélande. V tomto atraktívnom športe sme dosiahli skvelé športové úspechy v podobe viacnásobných titulov majstrov sveta v kategóriách mužov a žien.
Váš MILAN STAŇO
Objednávateľ: Ing. Milan Staňo, Bottova 1324, 018 41 Dubnica nad Váhom
Dodávateľ: Ing. Milan Staňo, Bottova 1324, 018 41 Dubnica nad Váhom
Tlačová správa je komerčným textom a nijako neprezentuje názor redakcie. Za jej obsah a rešpektovanie zákonných noriem zodpovedá zadávateľ. Viac informácií na: https://www.petitpress.sk/uploads/media/pravidla_politicka_inzercia_4.2010.pdf