Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Nové posily MŠK sa predviedli

MŠK POV. BYSTRICA – BANÍK KARVINÁ 34:24 (14:11) V prvom prípravnom zápase domácich sa predstavilo kvarteto nových hráčov, a tí sa uviedli tak, ako sa čakalo – gólovo.

MŠK POV. BYSTRICA – BANÍK KARVINÁ
34:24 (14:11)
V prvom prípravnom zápase domácich sa predstavilo kvarteto nových hráčov, a tí sa uviedli tak, ako sa čakalo – gólovo. Prvé štyri góly strieľali postupne Krahulík, Straka, Maťaš a Toms a pripísali si prvé strelecké zásahy v novom drese. Naopak, chýbali Trabelssie, Svitek a Vicena. U hostí sa predstavil ešte vlani hráč Pov. Bystrice Korňan, ktorý si na svoj prvý strelecký úspech musel počkať až do druhého polčasu. Hoci hostia vracajúci sa zo sústredenia po predpoludňajšom tréningu, polhodinu meškali, na ihrisku sa dlho držali. V 12. min bol stav 6:6, keď v drese Baníka sa darilo najmä T. Heinzovi. Potom sa rozchytal Baďura, T. Heinzovi chytil aj sedmičku a v 19. min viedli MŠK 10:6. Keď prišla na nich chvíľková strelecká nepresnosť, hostia znížili na 10:9, ale domáci bleskove kontrovali a polčas vyhrali trojgólovým rozdielom. Z nových hráčov najviac upútal Straka, ktorý s prehľadom premieňal šance z bránkoviska, ale preukázal aj vtip, keď strelou cez celé ihrisko prehodil príliš vpredu stojaceho brankára. Toms bol nebezpečný na krídle a takmer každý pokus končil gólom.
Do druhého polčasu prišiel do domácej brány Drápal, ktorý pochytal všetko okrem sedmičiek. Nakoniec aj on vyzrel na T. Heinza a neskôr chytil ešte ďalšiu sedmičku Szymona. Náskok MŠK postupne narastal a na palubovku sa dostávali aj ostatní hráči. Tréner Lipták dal šancu všetkým hráčom, ktorí sa až na S. Mažára zapísali do streleckej listiny. V závere dohrávali väčšinou dorastenci, no dokázali, že nebudú do počtu.
Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Kovačin, Kasagranda 2, Toms 6, Tůma 1, P. Zaťko 4, S. Mažár, Straka 7, Krasňanský 1, Ďuriš 2/1, Krahulík 3, Maťaš 2, Konušík 1/1, M. Kozák 1/1, Opoldík 3, J. Kozák 1. Karviná: Marianovič, Kocich, Brůna 2, Korňan 1, Kuzo, Prachař 1, Požárek 1, T. Heinz 11/5, Szymon 5, Gorecki 2, Hracha 1. Vylúčení: 5:4 na 2 minúty. Sedmičky: 3/3 – 8/5. Rozhodovali Ondogrecula ml. a Hlavčo.
• • •
V stredu 3. 8. hrá Pov. Bystrica v Rakúsku s Raika Gänserndorf a potom sa od 5. – 7. augusta zúčastní na medzinárodnom turnaji v Karvinej, kde okrem domácich budú hrať rakúsky Krems a maďarský Dunaferr s P. Kukučkom.