Z pevných koreňov a bohatých výhonkov ľudovej kultúry obce Prečín čerpá folklórna skupina Limbora. Od svojho vzniku v roku 2002 skúma, archivuje a navonok prezentuje širokú škálu prejavov pôvodného života starých obyvateľov obce. Má tri stabilné zložky – spevácku skupinu mužov, žien a mladých tanečníkov. Všetky skupiny sú sprevádzané muzikantmi hrajúcimi na rôzne druhy harmoník. Celkový počet ´limborákov´ v súčasnosti presahuje tri desiatky. Okrem toho pod vedením Renátky Valicovej funguje už viac ako desaťročie aj detský folklórny súbor Limboráčik.
Členovia Limbory vystupujú v replikách originálnych prečínskych krojov. Sú zhotovené podľa starých odevných súčastí, ktoré sa zachovali nielen v Prečíne, ale aj v zbierkach Etnografického múzea v Martine či Národného múzea v Prahe. Obdivovateľov ľudového odevu zaujmú bohato vyšívané čepce, rukávce, mužské košele, ale aj haleny a hune, husto riasené sukne či z ovčej vlny uštrikovaná obuv – kopytcia.
Počas svojho pôsobenia Limbora účinkovala na mnohých kultúrnych podujatiach doma aj v zahraničí. Folklórne festivaly, zvykoslovné vystúpenia v skanzenoch, mestské jarmoky, dedinské hody, vlastný folklórny ples Limborácka kapustnica, čepčenia na svadbách... – nielen tam si Limbora vybudovala za dvadsaťdva rokov existencie výborné renomé.
Úspešná je vo folklórnych súťažiach aj televíznych hitparádach zameraných na folklór. V 2022 vydala už piate hudobné dvoj-CD, na ktorom v spolupráci s ľudovou hudbou Muzička z Bratislavy nahrala piesne, ktoré zaznamenali členovia Matice slovenskej v Prečíne v roku 1900. Nielen tieto pesničky sú uvedené v knižne vydanej piesňovej zbierke Pojme, zaspievajme – tá obsahuje celkovo 230 poväčšine znotovaných piesní zoradených do tematických okruhov (svadobné, krsteniarske, regrútske, balady...).
FSk Limbora Prečín nacvičí každý rok jedno zvykoslovné pásmo, v ktorom scénicky spracúva námety z domáceho dedinského prostredia – fašiangy, predsvadobné zvárky, odobierka regrútov, návrat Amerikáňa do dediny, muzika v Židovni... Pri práci s piesňovým, tanečným, hudobným a zvykoslovným materiálom dáva dôraz na autentickosť spracovania aj umeleckého podania. Iba nevyhnutá miera štylizácie dáva jasný obraz toho, aká bola (je) tradičná ľudová kultúra obce Prečín.
V súčasnosti speváci FSk Limbora na každotýždňových skúškach nacvičujú viachlasné piesne prečínskych podomových obchodníkov sklinkárov a žartovné ženské piesne s lascívnou tématikou. Tanečníci sa snažia štýlovo nacvičiť prečínske tanečné hry, ktoré boli zapísané v rámci zbierkovej akcie v roku 1942. A v roku 2025 by mala byť knižne vydaná publikácia mapujúca prečínsku ľudovú kultúru v celej jej bohatej komplexnosti. Veľká vďaka patrí všetkých súčasným aj bývalým členom Limbory za to, že prečínsky folklór držia na vysokej interpretačnej úrovni.