Aj v škaredom počasí si môžete Tatry užiť. Tí najmenší sa zabavia v unikátnej galérii Dobrá hračka, kde sa z malých detí na chvíľu stanú stavbári, doktori, či výskumníci. Tínedžeri si vďaka optickej ilúzii spravia unikátne fotografie v obľúbenej Tricklandii a v Poliankove môžu vďaka digitálnym technológiám návštevníci všetkých vekových kategórií preskúmať Severný pól, či jaskyňu Domica.
Poliankovo – Tatranská Polianka
Galéria priamo pod Gerlachom. Ak by sme mali vybrať jedno miesto, ktoré nesmiete pri návšteve Tatier obísť, bola by to galéria Poliankovo. Na jej tvorbe spolupracoval aj známy dokumentarista Pavol Barabáš.
Výstava Pavla Barabáša sa nazýva Dialóg s planétou.
Práve vďaka využitiu digitálnych technológii je možné nielen ponúkaný obsah výstavy prijímať, ale ho aj precítiť na vlastnej koži. Návštevníci zažijú, aké je to stáť na najvyššom vodopáde našej planéty, prejdú cez Severný pól, alebo si vyskúšajú krosná vysokohorského nosiča v Tatrách.
Prejdite sa po neprístupných častiach jaskyne
Jednu časť výstavy tvorí jedinečná prehliadka jaskyne Domica, ktorá je najznámejšou a najdlhšou jaskyňou v Slovenskom krase. Prostredníctvom virtuálnej reality sa budete môcť poprechádzať po inak neprístupných častiach jaskyne. Čakajú vás Samsonove stĺpy alebo sieň Klenotnica.
Tatranské sedmové karty
Novinkou túto jeseň je výstava ilustrácií Tatranské sedmové karty (od 9.10.2024)
Kežmarčanka Katarína Cermanová vytvorila Tatranské sedmové karty. Sú to klasické sedmové karty kompletne prekreslené do tatranského motívu. Namiesto kartových postáv sú na kartách nakreslené osobnosti z Tatier. Príďte si vypočuť príbehy z hôr. Spoznajte výnimočné ženy Tatier a ich príbehy, nosičov, chatárov či priekopníkov. Na výstave bude aj novinka, nové ilustrované TATRANSKÉ PEXESO.
Viac info a rezerváciu si môžete spraviť tu: www.poliankovo.sk

Dobrá hračka – Tatranská Lomnica
V Dobrej Hračke zastávajú názor, že hračky, ktoré predávajú vám vedia najlepšie priblížiť na základe osobnej skúsenosti, a preto si ich tu sami viete otestovať na vlastnej koži, zahrať sa s nimi a vybrať si tú najlepšiu a najvhodnejšiu na základe Vašich preferencií.
Galéria Dobrá Hračka je interaktívnou detskou herňou, ktorá na ploche 550 m2 ponúka rodičom a ich ratolestiam 12 stanovíšť s povolaniami ako napríklad: doktor, hasič, policajt, módny návrhár, kuchár, astronaut, archeológ a pod.
Tieto a mnoho ďalších povolaní nájdeš v našej herni v Tatranskej Lomnici. Viac info a rezerváciu si vieš spraviť tu: www.dobrahracka.sk

Tricklandia – Starý Smokovec
Medzinárodne ocenená galéria Tricklandia nezaháľa a pre svojich návštevníkov opäť pripravila množstvo noviniek. Tricklandia narástla na 1 000 m² a pribudlo jej celé jedno podlažie. Vo vynovených priestoroch uvidíte staré známe trickartové obrazy, ale aj úplne novú expozíciu.
Neuveriteľné putovanie po Slovensku
Galéria je zážitková a vo svojej expozícii využíva umenie trickartu a optických ilúzií. Môžete sa tešiť na trickartové obrazy, rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti aj najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe. Jednotlivé expozície sú tak prepracované, že nebudete veriť vlastným zmyslom. Expozícia vychádza z námetov slovenských ľudových povestí, rozprávok, ale aj z reálií obcí a zámkov. Prechádzka galériou je akýmsi fantazíjnym putovaním po Slovensku ako ho nepoznáte.

Tricklandia je ideálnym miestom pre celú rodinu. Je jedno, či máte doma škôlkara, tínedžera alebo starých rodičov. Vďaka rôznorodej expozícii si v nej každý nájde to svoje, či už sú to prekrásne maľby, pózovanie pred objektívom, nádherné zrkadlové bludisko alebo boj s gravitáciou.
Rezervácie aj cenník nájdete na www.tricklandia.sk