Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA 2. KOLO

Belušania sa usadili na poslednej priečke tabuľky

Ilava mala raketový nástup a okrem dvoch gólov, ktoré zaznamenali v 10. Pagáč a v 14. min Puček, spálili jej hráči množstvo ďalších šancí. Do siete sa pýtali najmä strely Cabaja a Pagáča, V druhom polčase sa im nepremieňanie vyložených šancí vypomstilo a

Ilava – Dulov
3:4 (2:0)
Ilava mala raketový nástup a okrem dvoch gólov, ktoré zaznamenali v 10. Pagáč a v 14. min Puček, spálili jej hráči množstvo ďalších šancí. Do siete sa pýtali najmä strely Cabaja a Pagáča, V druhom polčase sa im nepremieňanie vyložených šancí vypomstilo aj s úrokmi. Dulovčania nastúpili ako vymenení a v 55. min Mojto znížil na rozdiel gólu. Priebeh hry na ihrisku díval tušiť, že ďalší gól v domácej sieti nedá na seba dlho čakať. Autorom druhého gólu bol v 66 min Pažitný. V 70. min Mikoláš ďalekonosnou strelou dostal Dulov do vedenia 2:3. Dielo skazy dokonal v 80. min Pilát, keď si usmernil do vlastnej brány Pažitného strelu. V závere sa Ilave už iba podarilo znížiť neúnavne hrajúcom Pagáčom. Ilava: Porubčan, Barkáč, Poliak, Pilát, Šedo, Mazáň, Cabaj (Kňažek), Stano, Pagáč, Ptáček, Puček. Dulov: Rafaj, D. Cíbik, Mikoláš, Mojto, Lazor, M. Cíbik, Puček, Dzurko, Baláž, Pažitný, Vozár. Pred 120 divákmi rozhodovali Gančár, M. Stratený, Jakúbek. ČK: Barkáč. (om)
Lazy – Ladce
0:2 (0:0)
Domácim sa v úvode zranil stopér Ruman, čím sa im rozpadla obrana. Nepremenený nájazd Chovanca, zahodená šanca Sviečku znamenali, že zápas sa Lazanom vymkol z rúk. V 72. min Brtáň dal krížnou strelou vedúci gól Ladiec z desiatich metrov presne k žrdi. Druhý gól dal v 75. min Pagáč. ktorý krásne trafil vinkel. Lazy mali množstvo šancí, ale Sviečka dvakrát, Škorvánek a Babiš hlavičkou nedokázali skórovať. Hostia mali šancí menej, ale dali góly. Lazy: Brindza, Mihálik, Ruman (Bernhauser), Pivko, Novotný, Rác, Rosina, Babiš, Chovanec, Sviečka, Škrovánek. Ladce: Porubčan, Šedík, Brtáň, Koštialik, J. Váň, Hudec, F. Váň, Michal Habánek, Hromka, Pagáč, Marián Habánek. Pred 200 divákmi rozhodovali Bezdeda, P. Stratený. (db)
Prejta – Brvnište
2:2 (1:2)
Domáci začali aktívnejšie, ale hostia v 6. min po Miniarikovom rohu otvorili skóre Šlesárom. V 9. min B. Čapliar zahral priamy kop z 30 metrov a na prekvapenie všetkých skončila lopta v Porubčanovej sieti – 0:2. Prejta pokračovala napriek tomu v aktivite a v 12. min Trnka z pokutového kopu znížil. Šance Mutalu, M. Bušíka a H. Bušíka kryl výborný Bratina. Aj v druhom polčase Prejta tlačila a v 52. min trafil H. Bušík brvno. Hostia nebezpečne hrýzli, no šance, ktoré zakončovali Šlesár alebo J. Čapliar zneškodnil Mutala, keď vystriedal Porubčana. Úsilie domácich korunoval v 70. min Ľ. Kubiš, keď zo skrumáže vyrovnal na 2:2. Hostia vyťažili z minima maximum a domáci môžu spytovať svedomie za zahodené šance. Prejta: M. Porubčan (Palček), P. Porubčan, Ronec, H. Bušík (Kovács), Duras, Trnka, Uhlík, Kubiš, M. Bušík (Koťan), Mutala, Vysocký. Brvnište: Bratina, Koreník, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Vališík, Miniarik, Šištík (Fusko), Holiš (Hároník), Šlesár, J. Čapliar (Kostelanský). ŽK: H. Bušík, Ronec, Vališík. Pred 150 divákmi rozhodovali Cíbik, Pecuš. Zuzka Tanušková
Plevník - Papradno
2:0 (1:0)
V 6. min Š. Tamáši otvoril hlavou skóre po rohu. Na druhej strane v 22. min S. Truchlíka vychytal v čistej šanci R. Gaňo. V 44. min domáci brankár vyrazil pokus F. Kozáčika. Na 2:0 zvýšil v 63. min M. Ďurkech po biliardovej akcii. O päť minút išiel Peter Babiar sám na R. Gaňa, ale neuspel. V krásnom zápase sa zaskveli hostia herne, ale čo z toho, keď im všetko R. Gaňo pochytal. Diváci sa presvedčili, že niekedy je lepšie ísť na zápas I. triedy, než na ligu do Púchova.... Plevník: R. Gaňo, Dodek, Jurčaga, P. Tomaník, Adamec, Jakubec (Kucharík), Š. Tamáši, Monček, M. Gaňo, M. Tamáši (J. Tomaník), M. Ďurkech (P. Tamáši). Papradno: Krištof, L. Balušík, S. Truchlik, M. Truchlík, J. Balušík (Zboran), Černošík, Klabník, Vachalík (Martinec), F. Kozáčik, Peter Babiar (Trnčík), Nemčík. Pred 200 divákmi rozhodovali Zvak, Zigo, Pavlačka. (zva)
Pruské – Mikušovce
3:1 (1:1)
V 5. min po chybe obrany Pruského išiel Dobrodej sám na domácu bránu, ale nedal. Prušťania sa ujali vedenia v 15. min, kedy skóroval Vlasatý z jedenástky. Po chybách v obrane zachraňoval trikrát M. Machala, domáci potom nedali štyri vyložené šance. Súperovi sa podarilo vyrovnať na 1:1 z jedenástky Borovským po faule na Dobrodeja. Po zmene strán dostal do vedenia Pruského Jakúbek , ktorý dorazil v 62. min a tretí gól dal po vyrazenej lopte brankárom zo šestnástky v 80. min Galko. V zápase sa červenalo, keď boli vylúčení domáci Jakúbek a strelec hosťujúceho gólu Borovský. Pruské: Rajník, Galko (Rebro), M. Suchánek, Bolebruch, P. Machala (Mazán), Majerík, Vlasatý, M. Machala, Galko, V. Suchánek, Tomanica (Jakubek). Mikušovce: Jozef Gašpárek, Eliáš, S. Borovský, Vršata, Kopačka, Budiač (Ján Gašpar), Satina, Meliška, (Novosad) M. Holba, Dobrodej (Hoštacký). P. Holba. Pred 200 divákmi rozhodovali Milčík, M. Mazán. (bol)
Horovce – Borčice
0:2 (0:0)
Oba celky nastupovali s výhrou z minulej nedele, čomu prispôsobili taktiku. Prvú polhodinu sa hralo bez šancí. V 30. min sa dostali do príležitosti hostia, no Žiaček bez prípravy bránu netrafil. Horovce vážnejšie pohrozili v 35. min, ale priamy kop M. Siekela letel tesne vedľa a o dve minúty ho napodobnil z rovnakej pozície Kučo. Najväčšiu šancu Horoviec mal v 40. min F. Kováč, keď sa rútil sám na bránu Borčíc. Zozadu bol na hranici regulárnosti v šestástke zastavený, ale rozhodca nepískal. Prvý polčas bol zbytočne nervózny, na čom mal podiel hlavný rozhodca. Druhý polčas začal podobne ako prvý a v 55. min Prekop zblízka nevyužil dobrú možnosť. Hostia z ničoho nič udreli v 65. min. Loptu si k priamemu kopu postavil Žiaček a mieril presne – 0:1. O dve minúty po druhej žltej karte išiel pod sprchy Svorada a hostia ožili. Domáci si nevedeli poradiť s ich pevnou obranou. Snaha o nakopávanie dlhých lôpt neviedla k ničomu a klinec do ich rakvy zatĺkol v 90. min po chybe obrany Kuric – 0:2. Horovce: Lukáč, Kučo, F. Kováč, Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček, M. Siekel, Prekop, Gatial, V. Siekel (M. Dubový). Borčice: Martinák, Kuric, Suchý, Mazáň, Matuščin (Sabo), Rác (Tomanica), Košťál, Kočka, Kasenčák, Žiaček, Sedláček. Pred 200 divákmi rozhodovali Kováčik, Poruban, ŽK: Svorada, Štefanec, ČK. Svorada. (keb)
Udiča – Beluša
3:1 (1:1)
Domáci pokračovali vo víťaznom ťažení, aj keď sa zápas nezačal pre nich vyvíjať priaznivo. V 18. min po chybe obrany dal Ďurica na 0:1. Domáci odpovedali až v 28. min a Oravcova prvá strela znamenala vyrovnanie. Do druhého polčasu Udičania nastúpili s odhodlaním vyhrať a po červenej karte Ciesara hrali presilovku. V 73. min po ideálnom centri I. Chochel krásnou hlavičkou dal druhý gól. Keď v 77. min Štefanec stiahol záchrannú brzdu a v pokutovom území fauloval Cesnárika, Oravec z jedenástky poistil výhru na 3:1. U hostí vynikol Turza, ktorému môžu Belušania ďakovať, že neprehrali vyšším rozdielom. Udiča: Bašo, P. Chochel, M. Gašpárek, Cigánik (Ištok), Harvánek, Oravec, Macháček, Milák (Vágner), I. Chochel, Remiš (T. Gašpárek), Cesnárik. Beluša: Turza, Drak, Štefanec, Vričan, Drošťák, Kačenka, Kubena, Ciesar, Ďurica, Kralovič, Huňačka (Hlúbik). ČK: Ciesar. Pred 250 divákmi rozhodoval Koleno. (on)

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

FOTOGALÉRIA: Otužilcov z Podhradského mora nezastavil ani ľad

Otužilci z Podhradského mora opäť raz ukázali, že v chlade sa cítia ako ryby vo vode. Nezastavil ich ani ľad, sekerami vysekali dieru do mora a užívali si blahodárne účinky ľadovej vody.

Rybník sa počas zimných mrazivých dní mení na miesto pre športy.

AKTUALIZOVANÉ: Odberné miesta v okrese Považská Bystrica, Púchov a Ilava

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v okrese Považská Bystrica, Púchov a Ilava. Doplnili sme odberné miesta za okres Považská Bystrica, okres Púchov a v meste Ilava.