Derby pre Považskú, Beluša začala jar bez formy, Dubnica sa derie do čela, pohodlný triumf Lysej

Prehľad výsledkov, komentárov, tabuliek od II. po VI. ligu.

ilustračné foto ilustračné foto (Zdroj: ARCHÍV LYSÁ POD MAKYTOU)

II. LIGA

Považská Bystrica – Púchov 4:0 (3:0)

Domáci sa ujali vedenia v 13. min zásluhou Cisára, ktorý padol po vzornej spolupráci dua jeho spoluhráčov. O štyri minúty kryl brankár Teplan prudkú strelu Obšivana. V 25. min ušiel obrane Tancik, avšak gólman Púchova Vavrúš bol pripravený a jeho pokus zneškodnil. V 27. min obranca Považskej Bystrice Kucharčík opečiatkoval brvno. O tri minúty prepásli hostia príležitosť na vyrovnanie. V 37. min oba tímy prekombinovali svoje pekne sa rozvíjajúce útočný výpady. V 40. min pridala Považská Bystrica druhý gól. Presadil sa Boris. Ten istý hráč v závere polčasu uzavrel na 3:0. Po prestávke si domáci dokázali postrážiť vedenia a v 54. min ešte Boris zavŕšil hetrik. Víťazstvo Považskej Bystrice bolo zaslúžené. Domáci zaznamenali veľmi dobrý vstup do jarnej časti, keď ešte neinkasovali gól a získali šesť bodov.

SkryťVypnúť reklamu

Ján Borčányi

Góly: 12. A. Cisár, 40.,45. a 54. M. Boris. R Chromý, 1294 divákov
POVAŽSKÁ BYSTRICA: Teplan - Václav, Kucharčík, Cisár, Čurik, Sloboda (76. Mišík), Zemko, Kubala (46. Jakubík), Boris (83. Zuziak), Tancík, Čongrády (76. Alberto Depetris)
PÚCHOV: Vavrúš - Tandara, Moško, Obšivan, Brandis (62. Loduha), Kopičár, Mojžiš (62. Kapuš), Martinek (85. Lacko), Levai, Ovesný (62. D. Pilný), Rapavý (85. Panáček)

Ostatné výsledky: Humenné – Zvolen 1:2, Lipt. Mikuláš – Malženice 4:1, Prešov – ViOn 1:1, Pohronie – Šamorín 3:1, Petržalka – St. Ľubovňa 1:0, Slovan B – Žilina B 3:2

1. Prešov 16 12 3 1 32:12 39

2. Lipt. Mikuláš 16 11 3 2 31:15 36

3. FC ViOn 16 9 3 4 21:11 30

4. Pov. Bystrica 16 8 2 6 29:26 26

5. Malženice 16 8 2 6 25:22 26

6. Petržalka 16 7 2 7 19:15 23

SkryťVypnúť reklamu

7. Pohronie 16 6 3 7 25:33 21

8. Púchov 16 5 4 7 21:23 19

9. Šamorín 16 6 1 9 22:29 19

10. Slovan B 16 6 0 10 19:24 18

11. Zvolen 16 5 3 8 15:29 18

12. Žilina B 16 5 2 9 20:25 17

13. St. Ľubovňa 16 3 4 9 15:19 13

14. Humenné 16 3 4 9 13:24 13

Program: 15.3. o 14.30 h Púchov – Lipt. Mikuláš, Zvolen – Pov. Bystrica

III. LIGA

Častkovce – Martin 1:0 (0:0)

Domáci vyhrali zaslúžene po dominantnom výkone. Častkovce prestrieľali súpera výrazným rozdielom 14:1. Jedinému gólu zápasu predchádzal faul. Následne loptu s prehľadom z bieleho bodu poslal do siete Valo. Víťazstvo Častkovčanov mohlo byť aj výraznejšie.

Góly: 58. N. Valo (z 11m). R Husár, 200 divákov
ČASTKOVCE: Nikolas Kišac - Valo, Krajči, Majkút (79. Janík), Veljaca, Žákech (87. Hudák), Murko, Minaroviech, Novotný (68. Wijnands), Danko (87. Lichner), Koke Hiba

SkryťVypnúť reklamu

Malacky – Myjava 1:1 (0:0)

Zápas sa začal vo vysokom tempe. Už v prvých sekundách zakončoval Voitiuk, no jeho strela letela tesne nad brvno. Domáci odpovedali už v 3. minúte, keď po štandardnej situácii musel brankár Opalek predviesť pohotový zákrok. Myjavčania si vypracovali niekoľko nebezpečných štandardiek, no domáca obrana bola pozorná a do zakončenia ich nepúšťala. Hra sa postupne kúskovala častými faulmi, čo vyvrcholilo v 23. minúte vážnym zranením Filipa Buchela, ktorý musel opustiť ihrisko na nosidlách. V 33. minúte skúsil zakončiť Hermann, ale Opalek jeho pokus zlikvidoval.

Po prestávke sa toho na ihrisku až na striedajúcich hráčov veľa nezmenilo a zápas pokračoval v podobnom duchu ako v prvom dejstve. V 57. minúte poslal Karman nebezpečný center do šestnástky, kde si na loptu nabehol Urban, no Opalek svoj tím podržal výborným zákrokom. V 68. minúte sa Spartak dočkal vedúceho gólu, Kováč potiahol akciu stredom ihriska, našiel Copka na kraji šestnástky a ten presnou strelou prekonal brankára Sokola. V 75. minúte videl Čemba druhú žltú kartu a putoval predčasne pod sprchy. Spartakovci sa snažili využiť početnú výhodu a definitívne rozhodnúť, no Malacky sa nevzdávali a v 84. minúte sa im podarilo vybojovať štandardnú situáciu. Z dobre kopnutého priameho kopu prekonal dovtedy spoľahlivého Opaleka Haramia a vyrovnal na 1 : 1. Myjavčania sa ešte v závere pokúsili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 86. minúte zakončil Jakub Buchel, ale mieril len do rukavíc domáceho gólmana. Malacky záverečnému tlaku hostí odolali, a tak sa na Záhorí zrodila spravodlivá remíza.

Góly : 84. P. Haramia - 68. D. Copko. R Henček, 200 divákov , ČK: 75. Čemba (2. ŽK)
MYJAVA: Opalek - Flamik, Kováč, Valík (76. J. Buchel), Pecha (46. Copko), Lopušan (79. Halabrín), Voitiuk, F. Buchel (26. Martišiak), Fukna (46. Toman), Múdry, Brezina

Beluša – Inter Bratislava 0:3 (0:1)

Hostia prišli do Beluše s vizitkou štyroch víťazných zápasov v rade a v Beluši sa im na to podarilo nadviazať ďalším víťazstvom. Zápas sa začal obojstranne útočne a hra sa prelievala zo strany na druhú. V 24. min bol v šestnástke faulovaný Piroska a práve on z pokutového kopu otvoril skóre. Po inkasovanom góle domáci zvýšili aktivitu, ale do vyložených šancí sa nedostávali. V 36. min Ciesar zneškodnil vyloženú šancu Garciovi, no zranil sa a bol vystriedaný Vangelom. Domáci začali druhý polčas tlakom, ale paradoxne strelili gól hostia kapitánom Špakom, ktorý z bezprostrednej blízkosti dotlačil loptu do siete po priamom kope Pirosku. Hra sa začala kúskovať, viac sa faulovalo a na kopačky domácich sa dostavila nervozita a nepresnosti. V 74. min po rohu Pirosku hlavičkou zvýšil na 0:3 Remeň. Po tomto góle sa už zápas iba dohrával. Jedinú šancu domácich mal Hrenák, no jeho hlavička minula bránu. Hráčom zápasu bol Piroska, ktorý mal prsty vo všetkých góloch stretnutia.

Už máte účet? Prihláste sa.
Dočítajte tento článok s predplatným MYregiony.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 5 € každé 4 týždne.
Pošlite SMS s textom CB8U4 na číslo 8787.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Najobľúbenejšie
Prémium bez reklamy
2 ,00 / týždenne
Prémium
1 ,50 / týždenne
Štandard
1 ,00 / týždenne
Ak nebudete s predplatným SME.sk spokojný, môžete ho kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Špeciálna krížovkárska príloha v denníkoch SME a Korzár
  2. Viacgeneračné rodiny: Slovenský recept na hádky?
  3. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom
  4. Jedinečná príležitosť získať kariérny náskok od Jerònimo Martins
  5. Osem destinácií, kam na last minute dovolenku v septembri
  6. Kaufland má 25 rokov a otvára 25. K Park: To bude oslava!
  7. Fit-out od M2C: Premena priestorov na kľúč
  8. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  1. Špeciálna krížovkárska príloha v denníkoch SME a Korzár
  2. eFleet Day 2025 Truck&Bus&Van: Šetrite náklady s elektromobilom
  3. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom
  4. Slovenskí učitelia vyvinuli aplikáciu, ktorá šetrí hodiny práce
  5. Viacgeneračné rodiny: Slovenský recept na hádky?
  6. Hudba, smiech a festival plný vody: Liptov čaká rozlúčka s letom
  7. Kaufland má 25 rokov a otvára 25. K Park: To bude oslava!
  8. Osem destinácií, kam na last minute dovolenku v septembri
  1. Osem destinácií, kam na last minute dovolenku v septembri 12 280
  2. Zaslúžený oddych. Luxus hotelov pre dospelých začína pokojom 5 290
  3. Slovenskí učitelia vyvinuli aplikáciu, ktorá šetrí hodiny práce 5 146
  4. Kaufland má 25 rokov a otvára 25. K Park: To bude oslava! 4 633
  5. Nová Kia Sportage zvládne každé dobrodružstvo aj životný štýl 2 806
  6. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 261
  7. Viacgeneračné rodiny: Slovenský recept na hádky? 2 045
  8. Jedinečná príležitosť získať kariérny náskok od Jerònimo Martins 1 619
  1. Soňa Fröhlichová: Grand Tour of Switzerland, etapa číslo 2, kantón Ticino (Bellinzona, Ascona, Lugano, Locarno i hora Monte Generoso)
  2. Monika Albertiová: Kabaret moci: Vedci sú ako blázni na pranieri, kto vie, kto bude ďalší?
  3. Jozef Foltýn: Vyznamenanie eštebáka Banáša je urážkou všetkých obetí komunizmu
  4. Jozef Huljak: Na vojenskej prehliadke po boku Putina a Kim Čong-una.
  5. Andrea Podešvová: Slovenská vedecká tragédia: viac obhajoby, menej práce
  6. Zuzana Kučminová: Stop making yourself stupid
  7. Jozef Varga: 13.dôchodok konsolidáciou zaplatíme všetci
  8. Viktor Pamula: Židovský kódex a paralely dneška
  1. Radoslav Záhumenský: Skrytý hrad na Slovensku, ktorý väčšina ľudí nikdy nenavštívi 58 977
  2. Michal Porubän: Otvorený list vedeniu Slovenskej akadémie vied 23 860
  3. Monika Albertiová: Balím kufre! Tu sa nedá žiť a minimálna mzda? Na smiech! 21 327
  4. Ivan Mlynár: Rozhovor medzi Robertom Ficom a Ursulou von der Leyen, ktorý sa nikdy neuskutočnil. 8 145
  5. Ivan Mlynár: Matúš Šutaj Eštok. 7 856
  6. Martin Fronk: Druhá Gaderská dolina? Objavte skrytý tiesňavový klenot v Kremnických vrchoch! 7 628
  7. Martin Kresák: Minimálna mzda 915 €: v Bratislave pohoda, v Gelnici pohroma 6 381
  8. Ján Bilohuščin: "Svetu vládnu starí kreténi" 5 475
  1. Radko Mačuha: Chránime Slovanov, sme Brat za Brata.
  2. Marcel Rebro: Druhý život obrancov zo 106. bataliónu
  3. Věra Tepličková: Vláda prstom: ty-ty-ty a Šaško robí audity
  4. Marcel Rebro: Rusko: veľmoc latrín a tankodrómov
  5. Radko Mačuha: Sťahovanie kostola pod dúhovou vlajkou.
  6. Marcel Rebro: Slovenská veda: halušky s bryndzou, ortéza a analýza DNA
  7. Marcel Rebro: Máša, melón a plyšová opica
  8. Radko Mačuha: Ďalšia Britská stopa. V srdci Slovenska.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu