Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL 1. LIGA 7. KOLO

Púchovčania siahali po výhre

Ružomberok – Dubnica 1:0 (1:0) Góly: 24. Nezmar 1:0. Hostia pohrozili v úvode Držíkovou bombou, no z gólu sa tešil Ružomberok, keď Žofčákov center poslal hlavou do siete Nezmar.

Ružomberok – Dubnica 1:0 (1:0)
Góly: 24. Nezmar 1:0.
Hostia pohrozili v úvode Držíkovou bombou, no z gólu sa tešil Ružomberok, keď Žofčákov center poslal hlavou do siete Nezmar. V druhom polčase mal na kopačke vyrovnanie v 56. min Bruško, no Hajdúch bol pozorný. V 69. min prešiel hosťujúcou obranou Jendríšek a trafil pravú žrď. O sedem minút Kiška pálil tesne nad, a keď v 77. min vytlačil Hajdúch spod brvna aj delovku Kopačku, Dubničania aspoň na bod nedosiahli.
Ružomberok: Hajdúch, Pospíšil, Laurinc, Dvorník, Kotrys, Zošák (Božok), Sapara, Sedlák, Žofčák, Nezmar (Pilár), Jendríšek (Urban). Dubnica: Perniš, Pleva, Špendla, Novák, Jonáš (Mujkoš), Kopačka, Ižvolt (Švikruha), Bruško, Držík, Kiška (Tesák), Adam.
Inter – Púchov 1:1 (1:0)
Góly: 60. Brezík 1:0, 75. Hricko 1:1.
Lepší úvod mal Púchov, ale Majerník v 9. min nedal a prudkú strelu Bakoša z priameho kopu vyrazil domáci gólman. Na druhej strane neuspel Tomčák, ktorému v skórovaní zabránil Bernady a v 40. min, keď už bol prekonaný, skončil Balážov lob na brvne. Po zmene strán začal Inter lepšie a v 60. min po Balážovom centri trafil k žrdi nechytateľne Brezík. Púchov sa nepoložil a o štvrťhodinu preletel center z ľavej strany k voľnému Hrickovi, ktorý krížnou strelou do šibenice vyrovnal. O dve minúty poslal nepríjemnú strelu tesne nad hosťujúcu bránu Paulík a v 79. min Bernady zabránil istému gólu po strele Tomčáka. V 90. min si nabehol do šestnástky striedajúci Saláta, lenže mieril tesne vedľa domácej brány.
Inter: Krnáč, Petrán, Šedivý, R. Kunzo, Drahno (Burza), Paulík, V. Horváth (Augustín), Chalupka, Brezík, Baláž (Szegedi), Tomčák. Púchov: Bernady, Hricko, Brisuda, Vavrík, Jambor, Hloušek (Demjan), Majerník, Labun (Mráz), Prokeš, Beliančin (Saláta), Bakoš.
Ďalšie výsledky: B. Bystrica – Artmedia 3:0, Trenčín – Žilina 0:1, Trnava – Nitra 2:0.
10. Púchov 7 1 1 5 5:16 4
8. kolo sobota 10. 9. o 16. h: Dubnica – Nitra, Púchov – Trnava, Žilina – Inter, Artmedia – Trenčín, Ružomberok – B. Bystrica

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?