I. TRIEDA 12. A 5. KOLO

Ilava ukradla lídrovi body a v čele tabuľky sa usadili Ladce

Ilava – Horovce
1:3 (0:1)
Domáci si vypracovali dve čisté šance, no v 7. a 16. min ich zahodil Staňo. Hostia dali o sebe vedieť v 29. min, ale pokus o prehodenie Porubčana Siekelom skončil na brvne. Viac šťastia mal v 35. min Kováč, keď lobom dal na 0:1. Úvod druhej časti vyšiel Ilave a v 48. min Barkáč posadil loptu na Marienkovu hlavu – 1:1. O chvíľu sa vyznamenal Lukáč, keď zneškodnil Cabajovu strelu. V závere mali viac síl hostia, čo v 75. min využil najprv Janíček a v 80. min Gatial, keď po samostatných ak­ciách doviezli loptu až do prázdnej brány. Ilava: Porubčan, Barkáč, Poliak, Balon, Šedo, Staňo, Cabaj, Strapko (Marienka), Pagáč (Ilončiak), Ptáček, Gašpar (Kňažek). Horovce: Lukáč, Kučo, Kováč, Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček, M. Siekel, Prekop, Gatial, Dubový (Cíbik). Pred 80 divákmi rozhodovali Bezdeda, Milčík, ŽK: Poliak, Ilončiak, Kováč, Štefanec. (om)
Udiča – Pruské
2:0 (1:0)
Domáci začali aktívnejšie a v 22. min po úniku Remiša otvoril skóre I. Chochel. Udiča pokračovala v nátlakovej hre, v 27. min trafil Remiš brvno a v 37. min ho napodobnil I. Chochel. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, keď v 47. min Ľ. Galko opečiatkoval brvno Bašovej brány. O tri minúty však zvyšoval Milák na 2:0. Šance Miláka, Remiša a Oravca skončili vedľa brány. Udiča: Bašo, M. Gašpárek, Ištok (T. Gašpárek) Cigánik, Harvánek, Oravec, Macháček (Drblík), Milák (Crkoň), I. Chochel, Remiš, Cesnárik. Pruské: Rajník, T. Košík, M. Suchánek (Milistenfer), Bolebruch (S. Košík), P. Machala, Majerík (Jakúbek), V. Suchánek, M. Machala, M. Galko, Ľ. Galko, Vlasatý. Pred 100 divákmi rozhodovali Cíbik, Pecuš. ŽK: Milák, Ľ. Galko, Majerík, M. Machala, P. Machala, ČK: Ľ. Galko, V. Suchánek. Zuzka Tanušková
Beluša – Papradno
2:1 (1:0)
V 5. min Vričanov priamy kop vytlačil Krištof nad a v 10. min Trnčíkovu strelu chytil domáci Ďuriška, ktorý o šesť minút vytlačil aj Nemčíkovu hlavičku. V 19. min po faule na Kačenku Ciesar otvoril z jedenástky skóre - 1:0. V 35. min pekne strieľal Nemčík, no Ďuriška vyrazil na roh a rovnako v 44. min vychytal Klabníka. V 59. min Krištof kryl Kačenkovu hlavičku a na druhej strane sa v 63. min presadil kanonier Nemčík – 1:1. O tri minúty Topolan dostal Belušu do vedenia. Priamy kop S. Truchlíka v 72. min letel tesne nad a v 82. min Kubenovu hlavičku zblízka Krištof chytil. Papradno v záverečnom nápore takmer vyrovnalo, no v 89. min Topolan vykopol loptu z prázdnej brány. Beluša: Ďuriška, Drak, Bednár (Štefanec), Vričan, Drošťák, Kačenka, Kubena, Ciesar, Topolan, Trenčan, Ďurica (Kraľovič). Papradno: Krištof, Trnčík, Zboran, Jurčík, Lališ (Kurnocík), M. Truchlík, Klabník, Černošík, S. Truchlík, Peter Babiar, Nemčík. Pred 100 divákmi rozhodovali Klabník, Gančár. ŽK: Trenčan, Kačenka, Zboran, Peter Babiar. (duš)
Borčice – Prejta
2:1 (2:0)
V 37. min sa ideálne uvoľnil Kasenčák – 1:0. Domáci tlak neustával a v 40. min po samostatnej akcii Mazáň zvýšil na 2:0. Ak v druhom polčase čakali diváci ďalšie góly, museli byť sklamaní. Domáci poľavili, a keď si v 67. min Martinák zle postavil múr, Králik znížil. Borčice: Martinák, Kuric, Suchý, Mazáň, Solin, Kopačka, Košťál, Kočka (Tomanica), Kasenčák (I. Rác), Žiaček, Sedláček. Prejta: Vrábek, Uhlík, M. Bušík, Škultéty, Palček, Trnka, Králik, Kubiš, Kovács, Mutala, Pilný. (r)
Mikušovce – Lazy
0:1 (0:0)
Prvý polčas sa väčšinou odohrával medzi šestnástkami bez väčšieho vzruchu. Po zmene strán hostia pridali, ale domáci brankár zabránil minimálne dvom čistým šanciam. Nestačil iba na prekrásnu strelu Rosinu v 83. min spoza šestnástky a hostia si na konto pripísali už tretie víťazstvo na súperovom ihrisku. Mikušovce: Jozef Gašpárek st., Eliáš (Ján Gašpar), Borovský, Vršata, Kopačka, Jozef Gašpárek ml., Hoštacký, Meliška, M. Holba, Dobrodej, P. Holba (Satina). Lazy: Brindza, Mihálik, Sviečka, Pivko, Janoško (Vrábel), Barninec, Škorvánek, Š. Rác, Babiš, Rosina, Chovanec. Pred 60 divákmi rozhodovali Pagáč, Kováčik, Petrušek. ŽK: M. Holba, Jozef Gašpárek ml, Rosina, Pivko, Janoško. (ľv)
Plevník – Dulov
2:1 (0:1)
V 28. min dal V. Novosad vedúci gól hostí a Mikoláš v závere polčasu nevyužil vyloženú šancu, keď zblízka prehlavičkoval prázdnu bránu. Do druhej časti domáci nastúpili so snahou vyrovnať a v skrumáži po rohu v 57. min Jurčaga vyrovnal na 1:1. V 85. min po chybe obrany sa dostal k lopte F. Ďurkech, brankár mal zakrytý výhľad a bolo rozhodnuté. Plevník: R. Gaňo, Turčáni, Jurčaga, Butko, Adamec (Marián Kremeň), Kucharík (Miroslav Kremeň), Jakubec (Babinec), Monček, Dodek, F. Ďurkech, M. Ďurkech. Dulov: Rafaj, Troška, Mikoláš, D. Cíbik, Lazor, M. Cíbik, Puček (M. Novosad), V. Novosad (Panov), Baláž, Pažitný, Vozár. Pred 100 divákmi rozhodovali Kameník, Bušovský, Barenčík. ŽK: F. Ďurkech, Miroslav Kremeň, Dodek, Pažitný, Vozár. (dk)
Brvnište – Ladce
1:1 (0:1)
V 20. min Jamrich po peknom centri dal vedúci gól cementárov. V 52. min sa Brvnišťanom podarilo po rýchlej akcii vyrovnať Šlesárom. Ladčania naďalej búšili do domácej hrádze, mali šance, ale žiadna sa neujala. V závere mohli najprv dať gól Ladčania, no Bratina vyrazil a v nadstavenom čase nevyužili šancu ani domáci. Brvnište: Bratina, Vališík, Šamaj, T. Hároník, B. Čapliar, Šištík, Miniarik, Čvirik, Ecker, Šlesár, J. Hároník (J. Čapliar). Ladce: Porubčan, Šedík, Brtáň, Koštialik, Michal Habánek, Hudec (Mrážik), Jamrich, F. Váň, Hromka (Marián Habánek), Pagáč, Martinka. Pred 200 divákmi rozhodovali M. Stratený, Turčan, ŽK: Miniarik, Čvirik, Jamrich.
(ms)
Borčice – Ilava
2:2 (1:0)
V 20. min sa nemýlil Kopačka, keď z penalty nariadenej za faul dal vedúci gól. Hostia odolávali a do prestávky sa skóre nemenilo. V druhom polčase Ilavčania ožili a v 49. min Staňo zaskočil Borčice vyrovnávajúcim gólom. Potom hostia prevzali taktovku a bol to znova strelec gólu Staňo, ktorý v 76. min dal vedúci gól Ilavy. Borčiciam sa v závere podarilo v 88. min šťastne vyrovnať, keď strelcom bol Mazáň. Borčice: Martinák, Kuric, Suchý, Mazáň, Solín, Kopačka, Košťál, Kočka, Kasenčák, Orság, Sedláček. Ilava: Turza, J. Barkáč, Ilončiak, Pilát, Šedo, Strapko, Cabaj, Marienka, Balon, Ptáček, Staňo. Pred 150 divákmi rozhodovali Weissabel, Strýček, ŽK: Kočka, Kasenčák, Ptáček, Ilončiak. (pw)
Mikušovce – Beluša
5:1 (1:1)
V 4. min otvoril M. Holba skóre, no z protiútoku Sviečka stanovil na polčasových 1:1. Po zmene strán sa hosťom hra nedarila a jej hráči akoby nestačili kondične. V 52. min Satina po samostatnej akcii dal na 2:1. V 78. min po peknej akcii dal tretí gól Eliáš, v 82. min zvyšoval po centri Kopačku M. Holba na 4:1 a na konečných 5:1 pečatil v 85. min striedajúci J. Gašpar. Mikušovce: Jozef Gašpárek st., Eliáš, Borovský, Vršata, Kopačka, Jozef Gašpárek ml., Satina, Meliška (Hoštacký), M. Holba, Dobrodej (J. Gašpar), P. Holba (M. Gašpar). Beluša: Ďuriška, Ďurica (Drak), Trenčan, Vričan, Drošťák, Kačenka, Kubena, Ciesar (Hlúbik), Sviečka, Topolan (Kralovič), Medňanský. (ja)
Plevník – Udiča
1:0 (0:0)
V zápase veľmi slabej úrovne už v 8. min spálil tutovku I. Chochel, keď stroskotal na Gaňovi. O šesť minút Remiš trafil z priameho kopu iba múr a v 22. min hlavička Dodeka letela tesne vedľa. V 45. min prekopol z päťky osamotený F. Ďurkech. Druhý polčas začal domácim tlakom, ktorí hrali od 40. min presilovku. V 58. min po centri a závare pred bránou dal víťazný gól Dodek. V 62. min prevzal loptu Babinec, no výborný Bašo, ktorý Udiču podržal, obstál. V 78. min sa po trestnom kope k lopte dostal I. Chochel, no zo siedmich metrov prestrelil bránu. V 86. min išiel F. Ďurkech sám z polovice, ale Bašo sa prekabátiť nenechal. Vyrovnať mohol v 90. min T. Gašpárek, ale zblízka zaváhal. Plevník: R. Gaňo, Marián Kremeň, Jurčaga, Butko, Babinec (P. Tomaník), Kucharík (Adamec), Š. Tamáši, Monček, Dodek, F. Ďurkech, M. Ďurkech. Udiča: Bašo, M. Gašpárek, Ištok (Vágner), Cigánik, Harvánek, Klabník (Crkoň), T. Gašpárek, Milák, I. Chochel, Remiš (Drblík), Cesnárik. Pred 155 divákmi rozhodovali Milčík, Gančár, ŽK: Marián Kremeň, M Ďurkech, Ištok, Cesnárik, Crkoň, M. Gašpárek, ČK: M. Gašpárek. (mil)
Brvnište – Horovce
1:1 (0:0)
Hostia boli v úvode lepším mužstvom a v 10. min Prekop hlavičkoval do brankára. V 37. min Šlesárov lob vyrazil na roh brankár Lukáč. Po zmene strán mal v 50. min tutovku Gatial, lenže trafil iba bočnú sieť. Vymyslený priamy kop v 59. min poslal Koreník do žrde a odrazenú loptu zasunul do siete Čvirik – 1:0. Hostia dovtedy hrali technický futbal, ale potom začali lopty nakopávať dopredu. V 70. min Kučo netrafil z priameho kopu a rozhodnúť mohol v 82. min Ernek, ale trafil iba brvno. O dve minúty prišiel trest a v oslabení hrajúci súper vyrovnal Janíčkom. Brvnište: Bratina, Vališík, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Ernek, Miniarik, Koreník, Čvirik, Šlesár, J. Hároník (Šištík). Horovce: Lukáč, Kučo, Kováč, Štefanec, Gereg, Svorada, Gatial, Prekop, Janíček, Siekel, Dubový. Pred 200 divákmi rozhodoval Pagáč. (mik)
Ladce – Pruské
5:0 (2:0)
Cementári sa ujali vedenia už v 4. min Mariánom Habánkom, ktorý hlavičkoval do siete center Hromku. Potom mali šance aj hostia, no skóre sa nemenilo. V 15. min peknú strelu Michala Habánka vyrazil Rajník a z protiútoku sa vyznamenal Porubčan po strele Majeríka. V 34. min netrafil zblízka Jamrich, no v 39. min po prihrávke Mariána Habánka Martinka zvýšil na 2:0. V 49. min po Brtáňovom rohu pridal Jamrich hlavou tretí gól. Peknú Hromkovu akciu v 71. min dokončil Marián Habánek a v 85. min ukončil gólový festival Martinka.
Ladce: Porubčan, Šedík, Brtáň (Eliáš), Koštialik, Michal Habánek, Hudec (Mrážik), Jamrich, F. Váň, Hromka, Martinka, Marián Habánek (J. Váň). Pruské: Rajník, Mazán, Bolebruch, Vlasatý, P. Machala, Majerík, Minárik, M. Machala, M. Galko, Jakúbek, Milistenfer. Pred 150 divákmi rozhodovali Turčan, Švec, ŽK: Šedík, Vlasatý, Mazán. (ga)
Dulov – Papradno
0:4 (0:1)
V zápase slabšej úrovni hostia vyhrali zaslúžene. Domácim chýbali niekoľkí hráči a už v 8. min Peter Babiar pekne trafil – 0:1. Obrovskú šancu na vyrovnanie mal M. Cíbik, no jeho pokus bol veľmi nepresný. V druhom polčase hostia umne bránili a podnikali nebezpečné brejky. V 60. min Nemčík po samostatnej akcii zvýšil na 0:2 a o šesť minút nedal Rafajovi opäť šancu – 0:3. Klinec do domácej rakvy zatĺkol v 88. min M. Truchlík 0:4. Dulov: Rafaj, Troška, Mikoláš, D. Cíbik, Mojto (M. Novosad), M. Cíbik, Puček, V. Novosad, Baláž, Pažitný, Vozár. Papradno: Krištof, Jurčík, Zboran, J. Balušík, S. Truchlík, M. Truchlík (Kurnocík), Pavlík, Černošík, Lukáč (Španihel), Peter Babiar, Nemčík. Pred 100 divákmi rozhodovali Petrušek, M. Stratený, Milčík. ŽK: Baláž. (kri)
Lazy – Prejta
3:0 (1:0)
Prvý gól dali až v 38. min, keď po hrubej chybe obrany aj brankára skóroval Škorvánek. Vyrovnať mohol v závere polčasu M. Bušík, ale zaváhal. Po prestávke exceloval v nepremieňaní šancí Chovanec, ktorý mohol dať tri góly. V 55. min Škorvánek dal na 2:0 a ten istý hráč dosiahol v 87. min hattrick.Lazy: Brindza, Mihálik, Sviečka, Pivko, Vrábel, Barninec, Chovanec, Š. Rác, Babiš, Škorvánek, Janoško, Hulák. Prejta: Vrábel, Uhlík, Ronec, H. Bušík, Mutala, M. Bušík, Trnka, Králik, Kubiš, Pilný, Koťan. Pred 100 divákmi rozhodovali Dobrodenka, M. Mazan, ŽK: Sviečka. (kri)
1. Ladce 6 5 1 0 18:3 16
2. Borčice 6 5 1 0 17:5 16
3. Plevník 6 5 0 1 14:5 15
4. Udiča 6 4 0 2 13:5 12
5. Lazy 6 4 0 2 12:6 12
6. Horovce 6 3 2 1 13:9 11
7. Mikušovce 6 2 1 3 9:12 7
8. Papradno 6 2 0 4 10:8 6