Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky

3. liga 5. a 6. kolo

Matador Púchov B/Dohňany - N. Zámky 2:0 (2:0) Góly: 24. Náther (11 m), 36. Novisedlák. V zápase premárnených šancí domáci dokázali využiť iba dve. V 24. min po akcii na jeden dotyk putovala lopta po osi Mičic, Vanák, Novisedlák až k Pavlovičovi, ktoré

Matador Púchov B/Dohňany
- N. Zámky 2:0 (2:0)
Góly: 24. Náther (11 m), 36. Novisedlák.
V zápase premárnených šancí domáci dokázali využiť iba dve. V 24. min po akcii na jeden dotyk putovala lopta po osi Mičic, Vanák, Novisedlák až k Pavlovičovi, ktorého v šestnástke fauloval Piskla. Z nariadenej jedenástky skóroval Náther. V 36. min sa uvoľnil na šestnástke Novisedlák a krížnou strelou do opačného rohu zvýšil na 2:0. Ďalšie vyložené šance zahodili Pavlovič a Peter Vavrík, kým hostia Stehela poriadne neohrozili.
Púchov B/Dohňany: Stehel, Šamánek (53. Riška), Vanák (73. Madara), Holčík, Zavaterník, Mičic (80. Rojko), Novisedlák, Náther, Demjan, Peter Vavrík, Pavlovič. Tréner L. Stehel.
N. Zámky: Madarász, Čaplák, Piskla, Zsák, Guldan, Mach (46. Fehervári), Vadkerty, Lovász, Dobrý, Múčka (68. Hlavačka), Dékany (46. Cvik). Tréner V. Polák. Pred 100 divákmi rozhodoval Formel, ŽK: Guldan.
František Leško
Jaslovské Bohunice -
Lednické Rovne 0:3 (0:3)
Góly: 6. Holeščák, 14. Kadlec, 28. Grendel.
Úvod poznačili nepresnosti na oboch stranách. Prvú šancu Holeščáka domáci brankár zneškodnil, ale vzápätí už hráč hostí obhodil Horného - 0:1. Kadlec zvyšoval strelou zo 16 m. Tretí gól rozhodol o výsledku zápasu. Druhý polčas domáci hrali aktívnejšie, úspech im to ale neprinieslo. ŽK: Urban - Martinka. ŠK BLAVA: Horný - Vido, Ferko (36. Strapko), Gajarský, Greguška - Urban, Kubiš (35. Jakáb), Boháčik, Mačica - Gubančok, Karol (38. Paštiak). L. Rovne: Minarech - Meliš, Martinka, Bagín, Šatka - Basila, Mišík (83. Kaplán), Kadlec (85. Šebo), Grendel - Holeščák, Martinka (86. Kollár). Ďalšie výsledky: Vrbové - Topoľčany 0:0, Komárno - Myjava 0:1 (0:0), Prievidza - Nemšová 2:0 (0:0), Nové Mesto - Bánovce 4:1 (1:0), Stretnutie Štúrovo - Vráble dohrajú 7. 9., D. Vestenice - Močenok 15. 9.
FKS Nemšová - Matador Púchov B/Dohňany
3:3 (0:1)
Góly: 52. a 80. E. Laco, 67. Valachovič - 38. a 66. Demjan, 85. Vavrík.
Zápas plný zvratov začali lepšie hostia, ktorí v 2. min ohrozili domácu bránu Nátherom. Ďalší priebeh prvého polčasu sa niesol medzi šestnástkami, keď za domácich ťahali protiútoky Suchý s Ďuďákom, u hostí Demjan, Šnegoň, Náther a často zakončoval Vavrík. Skóre zápasu otvoril v 38. min Demjan a takto skončil aj úvodný polčas. Domáci po dohovore trénera a prestriedaní, keď na ihrisko prišli Jančovič a Laco, zvýšili dôraz, z čoho rezultovali aj góly v sieti súpera. Zápas nevyšiel domácej obrane, keď po jej chybách sa hosťujúce mužstvo ľahko dostávalo do vedenia. V 52. min prišlo vyrovnanie po strele Laca, avšak následná chyba znamenala opäť vedenie hostí, keď gól vsietil v 66. min ich najlepší hráč Demjan. Na to hneď z protiútoku Sabatka prihral Valachovičovi, ten nezaváhal a vyrovnal na 2:2. Keď sa zdalo, že duel skončí týmto výsledkom, znovu udreli hostia, keď v 85. min vsietil gól Vavrík a domáce mužstvo v mohutnom záverečnom nápore zaslúžene vyrovnalo v 88. min najlepším hráčom domácich Lacom. Pred 150 divákmi rozhodoval A. Laco. ŽK: Laco, Náther, Vavrík, Šnegoň.
FKS: Bobot - M. Sabatka, Krchňávek, Šmelko, Verchola, Vavruš (46. E. Laco), Ďuriš, Schlesinger (46. Jančovič), Ďuďák, Valachovič, Suchý. Tréner M. Albrecht. Dohňany: Ivanka - Závaterník, Hrehuš, Holčík, Mičic, Vanák (90. P. Madara), Novisedlák, Náther (74. Pavlovič), Demjan, Vavrík, Šnegoň. Tréner L. Stehel. Jozef Raučina
LR Crystal Led. Rovne
– Prievidza 4:1 (2:0)
Góly: 21. J. Martinka, 23. Meliš, 60. Holeščák, 63. Šatka – 70. Oravec.
Zápas začal opatrne z oboch strán, ale už v 5. min pred Grendelom obrancovia loptu odkopli do bezpečia, Holeščáka vychytal Furka. Na druhej strane Halaška pálil tesne vedľa. V 21. min sa odhodlal k sólu J. Martinka a z uhla otvoril skóre. O dve minúty Furka vyrazil Holeščákovu hlavičku, Šatkovu strelu odvrátil obranca a pohotový Meliš dokopol loptu do odkrytej brány – 2:0. Pokus Kadleca potom hosťujúci hráči zblokovali a Basila z priameho kopu mieril tesne nad bránu. V 41. min Furka chytil Holeščákovu gólovú strelu a Kadlec hlavičkoval vedľa brány. V druhom polčase domáci tlak pokračoval a v 60. min po rohu hlavičkoval do siete Holeščák. O tri minúty Basila našiel Šatku a bolo 4:0. Grendel a Detko neuspeli, a tak hostia nečakane kontrovali gólom Oravca. Ďalšie šance domáci nezužitkovali. Meliš, Šatka a Grendel nemali šťastie, potom gólovku Meliša vykopli hostia z čiary a v 90. min nedal samostatný nájazd Grendel. V dobrom zápase sklári zaslúžene vyhrali a výsledkom i hrou potešili svojich priaznivcov. Pred 250 divákmi rozhodoval Frič, bez kariet.
CRYSTAL: Minarech (85. Hrnčiarik) - Meliš, Bagin, Šatka, J. Martinka, Mišík (67. Mackovčin), Basila, P. Martinka, Kadlec (53. Detko), Holeščák. Grendel. Tréner V. Kavecký. HFK: Furka, Píš (56. Gajdáč), Šnirc, Pekár, Peciar (46. Oravec), Šlosár, Halaška, Hrubina (61. Krško), Lúčan, Rybár, Cserge. Tréner J. Mikloška.
Stanislav Detko
Ďalšie výsledky: FKM Nové Zámky – JCP Štúrovo 3:1 (2:0), ŠK Eldus Močenok - AFC Nové Mesto 2:0 (1:0), Spartak Vráble – Vegum D. Vestenice 2:2 (1:1), MFK Vrbové – KFC Majorka Komárno 10:0 (4:0), Topoľčany - Bánovce 1:1 (1:1), Spartak Myjava - ŠK Blava Jasl. Bohunice 3:0 (1:0).
1. Eldus Močenok 5 5 0 0 15:0 15
2. Led. Rovne 6 4 1 1 22:8 13
3. Vrbové 6 3 3 0 19:5 12
4. Nové Mesto 6 4 0 2 8:5 12
5. Vráble 5 3 2 0 12:5 11
6. Myjava 6 3 2 1 11:6 11
7. Nové Zámky 6 3 0 3 12:7 9
8. Nemšová 6 2 2 2 12:10 8