Špicu piatej ligy „okupujú“ naši zástupcovia

P. Bystrica - Brezová
3:0 (1:0)
Góly: 26. a 88. Mišutka, 90. J. Gáborík.
Už v 6. min trafil Raninec brvno a v 8. min obrana hasila pred J. Gáboríkom. Súper pohrozil prvou strelou v 20. min a v 26. min Mišutka po samostatnej akcii otvoril skóre. V 35. min Bartek si poradil s pokusom Brezovanov a o dve minúty Ranincovu strelu tečovali obrancovia na roh. Tri minúty po prestávke mal prácu domáci Bartek. Potom bola hra vyrovnaná a vyložených šancí bolo málo. V 80. min zaváhal v dobrej šanci Šefara, ale v 88. min vysunul J. Gáboríka, po ktorého prihrávke zvyšoval Mišutka do prázdnej brány na 2:0. Posledné slovo mal v 90. min J. Gáborík po prihrávke Šefaru. Pov. Bystrica: Bartek, Gardian, Melicherík, Vaštík, Ištok, Kostelanský (Šefara), M. Gáborík, Masaryk (Hedera), Raninec, J. Gáborík, Mišutka (Šuška).
(jšm)
Prievidza B - P. Teplá
2:0 (1:0)
Góly: 34. Švirik, 77. Gendiar
Hostia doplatili na využívanie šancí, kým domáci zásluhou dvoch presných zásahov získali tri body.
Prečín – Oslany
4:0 (2:0)
Góly: 25. a 30. Almasy, 70. Križan, 80. I. Birošík.
Hostia podali bojovný výkon, ale gólové šance premieňali domáci hráči. Prvé dva góly dal po rohových kopoch Almasy a po prestávke pridali domáci ďalšie góly. Najväčší podiel na prvej výhre Prečína má Kopáč, ktorý prihral na všetky góly. Prečín: T. Birošík, Mojžišík, Buday (Novák), Poliček, Raček, Almasy (Križan), Michel (I. Oravík), Kopáč, Blaško, I. Birošík, Ľ. Sádecký.
(mam)
Bošany - M. Lednice
4:0 (3:0)
Góly: 6. Papranec, 25. a 39. Moravčík, 60. Šesták
Domáci sa ujali vedenia v 6. min po chybe obrany a na 2:0 zvýšili v 25. min po nedorozumení zadných radov M. Ledníc. Hráči hostí sa väčšinu času iba bránili a domáci trestali chyby gólmi. M. Lednice: Rybárik, P. Lednický, J. Lednický, J. Vančo, Ľ. Vančo, P. Vančo, Miloš Lednický, Dudák, Milan Lednický, Vavrík, Hulín.
(led)
Hôrka n/V. - H. Poruba
3:1 (1:1)
Góly: Hujík, Horniak, Koritina – Meliš.
Líder tabuľky do prestávky držal šancu na dobrý výsledok, no v druhom polčase dvakrát inkasoval a utrpel prvú prehru.
Z. Kostoľany
– B&B Sverepec 1:2 (1:1)
Góly: 23. Oršula – 10. Richtárik, 58. Hôrkový (11 m).
V 10. min ušiel obrane Richtárik a hostia viedli 0:1. Domáci vyrovnali v 23. min. V druhom polčase to bol znova Richtárik, ktorého v úniku zastavili obrancovia faulom a Hôrkový v 58. min z jedenástky rozhodol. Sverepčania boli herne lepší, mali viac šancí, no nakoniec sa museli uspokojiť s tesnou výhrou, pretože v závere rozhodca nepotrestal jasný faul na Hôrkového v šestnástke. B&B Sverepec: Pružinský, Pružinec, Klužák, L. Pavlík, Valášek, Richtárik, M. Pavlík, Mikušík, Panák, Zahradník, (Kostelanský), Popelka (Štedrák).
Ďalšie výsledky: Horná Streda - Podolie 0:7 (0:3), Trenč. Jastrabie - Veľké Uherce 2:1 (0:1).
Sverepec - H. Streda
5:1 (2:0)
Góly: 17. a 36. Klužák, 55., 62. 78. A. Biel – 47. Petráš.
Hralo sa väčšinou v strede ihriska, súper sa iba bránil, domáci mali šance, no dali iba dva góly. V úvode druhého polčasu po odrazenej lopte súper nečakane znížil, ale potom prišli chvíle A. Biela, ktorý dosiahol čistý hattrick. Najprv skóroval po úniku M. Pavlíka a aj ďalšie góly dosiahol po pekných akciách.
Sverepec: Pružinský, Štedrák, Klužák, Richtárik, Valášek, M. Pavlík, Hôrkový, L. Pavlík, Mikušík, Popelka, Záhradník.(striedali A. Biel, Janoviak, Hošták). H. Streda: Mráz, M. Miklovič, Domín, Madunický, Šupka, M. Miklovič, P. Urban, Mikuš, Pavlovič, M. Urban, Dekan. (mb)
H. Poruba - Z. Kostoľany 4:1 (1:0)
Góly: 1. M. Staňo st., 50. Prostinák, 56. Kozík, 74. R. Puček – 57. Hulényi.
Hneď z prvej akcie sa v 1. min domáci ujali vedenia M. Staňom st., ale hra potom bola rozháraná. Šance boli síce na oboch stranách, ale nevyužil ich nikto, z najväčšej trafil Meliš žrď. V druhom polčase sa hra zlepšila a v 50. min Prostinák po rohu hlavou zvýšil na 2:0. O šesť minút Kozík po zlom odkope brankára lobom do prázdnej brány dal na 3:0, no z protiútoku súper znížil Hulényim. Skóre pečatil v 74. min R. Puček. Ďalšie šance spálili A. Staňo, Kozík a na druhej strane Bajgar s Balážom. Domácich až na jednu chybu podržal gólman. H. Poruba: D. Staňo, Hofierka, P. Živčic, Suchomel (A. Staňo), Jozefovič, Meliš, Kozík, Mráz (J. Staňo), Prostinák, M. Staňo st. (M. Živčic), R. Puček. Z. Kostoľany: Rybnický, Duda, Hancko, R. Zvalo (A. Zvalo), Záhon, Oršula (Granát), Rolinec, Hulényi, Mokoš (Adamec), Bajgar, Baláž.
(sta)
M. Lednice - P. Bystrica 0:4 (0:2)
Góly: 62. a 74. J. Gáborík, 2. Raninec, 31. Hedera.
Hosťom vyšiel úvod, keď už v 2. min Raninec spoza šestnástky dal vedúci gól. V 31. min Hedera zvyšoval po prieniku na 0:2. Bystričania boli pohyblivejší a domácich takmer k ničomu nepustili. V 62. min Raven využil chybu rozhodcu, ktorý zle posúdil aut a osamotený J. Gáborík zvýšil na 0:3. V 74. min znova J. Gáborík unikol obrane a sólo zakončil lobom ponad vybiehajúceho brankára. Domáci Barteka takmer vôbec neohrozili a zaslúžene prehrali. M. Lednice: Morávik, P. Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, P. Vančo, Miloš Lednický, Bielik, Vavrík (Milan Lednický), Dudák, Čerňanský, (Čelko), J. Lednický.
Pov. Bystrica: Bartek, Gardian, Melicherík, Vaštík, Ištok, Kostelanský, M. Gáborík, Hedera (Kukučka), Raninec, J. Gáborík, Mišutka (Šuška). (led)
Pov. Teplá - Bošany
0:0
V 5. min dali hostia gól, ale pre ofsajd neplatil a v 7. min Abíkovu šancu chytil brankár. Neujali sa priame kopy, ani ďalšie strely. Nasledovala desaťminútovka hostí, ale bez efektu. Pokusy Hluška a Repáča zblokovala obrana. Druhý polčas začali dobre Bošany, no Janech bravúrne kryl strely Belicu a Železníka. Domáci v závere pritlačili, ale keď rozhodca nevidel faul na Muchu, ani ruku v šestnástke, gól diváci nevideli. Pov. Teplá: Janech, Meško, Barenčík, Hlušek, Abík, Urík, Mucha, Šimík (Jankejech), Kostelanský (Lašček), Repáč (Meheš), Sárinec. Bošany: Tvrdík, Belica, Vrábel (Frank), Kalamár, Šesták, Mišeje, Železník, Kostolný, Moravčík, Husár, Hodál (Dobiáš). (jan)
Prečín - Prievidza B
3:1 (3:0)
Góly: 7. a 40. Michel, 30. Almasy - 85. Pánis.
Domáci sa rýchlo ujali vedenia, súper sa zameral na obranu a zachytával akcie Prečína. Hostí podržal brankár Jakubis. V druhom polčase sa zápas už iba dohrával, domáci nevyužili rad ďalších šancí a súper v závere dosiahol čestný gól. Prečín: T. Birošík, Poliček, Buday, Blaško, Ľ. Sádecký, Mojžišík (I. Oravík), Michel (Hluško) Raček, Kopáč, I. Birošík, Almasy (Križan). (mam)
Ďalšie výsledky: Brezová p/B – Hôrka n/V 0:0, Podolie – Trenč. Jastrabie 3:0 (2:0), Oslany – V. Uherce 1:1 (1:0).

8. 15 otázok o separovaní. Minimálne na jednu nebudete vedieť odpovedať
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?

Šebešťanová - Mikušovce.

Krajské a oblastné futbalové súťaže pokračovali ďalšími dohrávkami z jesennej časti.