Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA 7. A 13. KOLO

Prvé víťazstvá Prejty a Brvnišťa, Beluša je už posledná

Horovce – Udiča 3:1 (1:1) Domáci bez viacerých hráčov nastrelili v úvode žrď Gatialom a v 23. min po rohu otvoril skóre V. Siekel. Hostia nevyužili niekoľko príležitostí, ale v 28. min dostal loptu na svoju parketu I. Chochel a bolo 1:1. Udičania v dru

Horovce – Udiča
3:1 (1:1)
Domáci bez viacerých hráčov nastrelili v úvode žrď Gatialom a v 23. min po rohu otvoril skóre V. Siekel. Hostia nevyužili niekoľko príležitostí, ale v 28. min dostal loptu na svoju parketu I. Chochel a bolo 1:1. Udičania v druhom polčase doplatili na koncovku a ich hrubé chyby domáci dokonale potrestali. Najprv v 65. min Janíček a o minútu Pavlis potvrdili výhru 3:1.
Horovce: Dohňanský, Kučo, F. Kováč, Cíbik, Pavlis, Svorada, Janíček, M. Siekel, V. Siekel, Gatial, Dubový. Udiča: Bašo, M. Gašpárek, Crkoň (Ištok), T. Gašpárek, Harvánek (Drblík), Oravec, Macháček, I. Chochel, Remiš (Klabník), Cesnárik, Milák. Rozhodovali Gančár, Milčík, Briestenský. ŽK: Crkoň, Bašo. (ll)
Pruské – Beluša
6:1 (1:1)
Jakúbek už v 1. min nedal, nasledovala séria rohov Beluše, Vlasatý mieril nad a v sieti skončila Drošťákova delovka v 13. min – 0:1. Po polhodine ešte dvakrát musel zasahovať domáci Rajník, ale v 33. min Jakúbek zblízka vyrovnal a jeho ďalší pokus v 43. min kryl Turza. V druhej časti Prušťania koncertovali, keď v 57. min M. Machala trafil technicky k žrdi a o dve minúty Majerík zvyšovali na 3:1. Ďalšiu chybu trestal v 68. min Ľ. Galko hlavičkou do prázdnej brány. Keď nedal Vlasatý, v 72. min M. Machala pridal piaty gól a v 78. min dotlačil loptu do siete Rebro. Naviac v 85. min zaváhal v čistej šanci V. Šatka. Pruské: Rajník, Minárik (Mazáň), M. Suchánek, M. Galko, P. Machala, Majerík, Vlasatý, M. Machala, M. Šatka, Ľ. Galko (Rebro), Jakúbek (V. Šatka). Beluša: Turza, Drak, Huňačka (Štefanec), Vričan, Drošťák, Ďurica, Kubena, Trenčan, Sviečka, Topolan, Medňanský (Hlúbik). Rozhodovali M. Stratený, F. Kováč, Zigo. ŽK: Rebro, Vlasatý, Topolan, Ďurica.
(bol)
Ladce – Ilava
1:2 (1:0)
V prvom polčase mali Ladce prevahu, ale šance absentovali. V 25. min Brtáň mieril vedľa, v 42. min Marián Habánek do brankára, ale divákov nakoniec potešil v 44. min po Šedíkovej prihrávke J. Váň. Hostia cementárov zaskočili v 48. min gólom Balona, na ktorý reagoval v 51. min Šedík strelou do žrde, čo bolo z domácej strany všetko. Striedajúci P. Pagáč dal v 65. min vedúci gól Ilavy, ktorá už víťazstvo nepustila. Ladce: D. Porubčan, Šedík, Brtáň, Koštialik, Michal Habánek, Hudec (Vyhnička), Jamrich, J. Váň (E. Pagáč), Hromka (Ľ. Porubčan), F. Váň, Marián Habánek. Ilava: Turza, Barkáč, Ilončiak, Pilát, Šedo, Strapko, Cabaj (Kňažek), Marienka, Balon, Ptáček, Staňo (P. Pagáč). Rozhodovali Brundza, Kameník, Klabník. ŽK: Brtáň, Ptáček, Marienka, Barkáč. (ga)
Lazy – Plevník
2:0 (1:0)
V dobrom zápase sa Lazania ujali rýchlo vedenia v 19. min z rohu, kedy skóroval Luhový. Ďalšiu šancu nevyužil o chvíľu Barninec, ktorému ju zmaril R. Gaňo a v 26. min Sviečkova krížna strela letela tesne vedľa. Hostia o chvíľu nebezpečne pohrozili, ale Š. Tamáši v 30. min medzi žrde netrafil. V 47. min po rohu vrátil loptu pred bránu Novotný a Babiš nekompromisne hlavou pridal dôležitý druhý gól. Veľkú šancu nevyužil Sviečka, keď sa prebil cez troch súperov, ale R. Gaňa neprekonal a v sieti neskončila ani šanca Škorvánka. Po výhre sa Lazy premiérovo usadili v čele tabuľky. Lazy: Brindza, Mihálik, Sviečka (Janoško), Pivko, Luhový, Barninec, Škorvánek, Š. Rác, Babiš, Rosina (Vrábel), Novotný. Plevník: R. Gaňo, Turčáni (Miroslav Kremeň), F. Ďurkech, Butko, Adamec (Ligas), P. Tomaník, Š. Tamáši, Monček, M.Gaňo, Babinec, M. Ďurkech (J. Tomaník). Rozhodovali Bušovský, Koleno, Oselský. (bab)
Prejta – Mikušovce
2:1 (1:1)
Hostia začali dobre a už v 3. min po rohu skórovali Satinom. Ich prevaha trvala do 15. min, no potom akoby uťal. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami, ale keď dve strely Dobrodeja neskončili vo Vrábelovej sieti, Prejta v 38. min vyrovnala zásluhou Mutalu. V druhom polčase sa hral slabý futbal, hosťom nevychádzali brejky, ale v 61. min mohol dať gól M. Holba, lenže Vrábel sa vyznamenal. V 84. min potrestal zaváhanie gólmana Mikušoviec, ktorému strela zdiaľky prekĺzla po tele do siete, Uhlík. Vrábel potom zabránil v skórovaní M. Gašparovi, a keď M. Holba bránu netrafil, Prejta prvýkrát vyhrala. Prejta: Vrábel, Uhlík, Ronec, M. Bušík, Duras, Porubčan, Králik, Trnka, Mutala, Vysocký (Kováč), Pilný (H. Bušík). Mikušovce: Jozef Gašpárek st., Meliška, Vršata, S. Borovský, Hoštacký (M. Gašpar), Jozef Gašpárek ml., Eliáš, Dobrodej (Palkech), Satina (P. Gašpar), Ján Gašpar, M. Holba. Rozhodovali Vyletelka, Dobrodenka. ŽK: Ronec, Duras, S. Borovský, Hoštacký. (bor)
Dulov – Brvnište
5:0 (2:0)
Brvnišťania v Dulove sklamali a domáceho gólmana takmer neohrozili. Hráči Dulova mali výbornú produktivitu, čo znamenalo ich päťgólové víťazstvo. Skóre zápasu otvoril v 12. min Pažitný a druhý gól pridal v 34. min Baláž. Po zmene strán sa domáci gólostroj nezastavil. V 56. min zvýšil na 3:0 Puček a potom prišli chvíle Baláža. V 78. min zvýšil na 4:0 a v 84. min dosiahol hattrick, čím uzavrel skóre na konečných, ale zaslúžených 5:0. Dulov: Rafaj, Pavlis (V. Novosad), Slabý (M. Novosad), Mojto (Troška), Lazor, Cíbik, Puček, Dzurko, Baláž, Pažitný, Mikoláš. Brvnište: Bratina, Priesečan, Vališík, B. Čapliar, M. Čapliar, Zela (Fusko), Miniarik, Šištík, M. Hároník (Baninec), Šlesár, J. Hároník. Rozhodovali Jakúbek, Švec, Mikoláš. ŽK: Mikoláš, Baninec, Šlesár, Miniarik, Bratina. (jak)
Papradno – Borčice
0:0
Domácim patril prvý polčas, ale šance Petra Babiara v 4. min a Nemčíka v 9. min skončili na telách obrancov. Neskóroval ani osamotený Nemčík v 35. min, ktorého vychytal Martinák. Po zmene strán neuspel v 47. min Patrik Babiar, keď z 25 metrov trafil brvno. V 57. min Martinák chytil pokus Petra Babiara a v 65. min sa po Kočkovej strele vyznamenal domáci Krištof. Hosťujúci brankár v 75. min vyrazil bombu S. Truchlíka a víťazný gól nedal ani Černošík v 90. min, pretože mieril vedľa. Papradno: Krištof, Jurčík, Lukáč, Trnčík, S. Truchlík, M. Truchlík, Klabník, Černošík, A. Kozáčik (Patrik Babiar), Peter Babiar, Nemčík. Borčice: Martinák, Kuric, Tomanica, Mazáň, Solín, Kopačka, Košťál, Kočka, Kasenčák, Š. Rác (Burdej), Sedáček. Rozhodovali M. Mazan, Petrušek, Štefanec. (zdu)
Mikušovce – Ilava
2:2 (1:1)
Hostia pôsobili technickejším dojmom a v 9. min P. Pagáč trafil žrď. Do vedenia však išli v 18. min domáci po strele Eliáša, no v 30. min Marienka po vyšachovaní obrany vyrovnal. V 38. min spoza prekonaného domáceho gólmana Gašpárka vykopol loptu jeho menovec Jozef. Ilava sa ujala vedenia v 51. min, kedy brankárovi vypadla lopta z rúk a P. Pagáč bez problémov dal na 1:2. V 67. min z tlaku domácich Beňo nastrelil spojnicu a z protiútoku P. Pagáč prestrelil. Mikušovce sa dočkali v 81. min, keď po nepriamom kope Jozef Gašpárek vymie­tol pavučinu. Mikušovce: Jozef Gašpárek st, Eliáš, S. Borovský, Vršata, Beňo, Jozef Gašpárek ml., Satina, Meliška, M. Holba, Palkech (P. Gašpar – Hošťák)), Ján Gašpar. Ilava: Turza, Barkáč, Ilončiak, Poliak, Šedo, Strapko, Cabaj, Marienka, P. Pagáč, Ptáček (Kňažek)., Staňo. Rozhodovali Zvak, Mihálik, ŽK: Eliáš, Meliška, M. Holba, Kňažek. (pzv)
Plevník – Borčice
2:2 (1:1)
Hostia zaskočili domácich v 18. min, kedy sa k odrazenej lopte dostal Sedláček a otvoril skóre. V 38. min pretiahnutý center preskočil obrancu hostí a M. Gaňo bez prípravy napálil loptu do siete - 1:1. Diváci sledovali vyrovnaný technický futbal. Borčiciam vyšla v 65. pekná akcia, po ktorej Kasenčák zblízka doklepol loptu do siete – 1:2. Hneď po rozohraní Monček z uhla popod vybiehajúceho brankára vyrovnal.
Plevník: R. Gaňo, Ligas (Turčáni), Jurčaga, Butko, Adamec, J. Tomaník, Š. Tamáši, Monček (Čižmárik), M. Gaňo, F. Ďurkech, Miroslav Kremeň (Babinec). Borčice: Martinák, Kuric, Tomanica, Mazáň, Solín (Suchý), Kopačka, Košťál, Kočka, Kasenčák, I. Rác (Burdej), Sedláček. Rozhodovali Švec, M. Mazan, Kvaššay. ŽK: Kuric. (mil)
Brvnište – Beluša
3:1 (3:1)
V 5. min Šlesár využil hrubku brankára a dal vedúci gol Brvnišťa. Beluša kontrovala v 10. min, kedy Vričan nádhernou krížnou strelou vyrovnal. Potom sa hralo v strede ihriska a po nedorozumení obrany v 35. min Šlesár dal na 2:1. Hostia dirigovaní Michálkom pridali, ale v 39. min po narážačke s J. Hároníkom Šlesár zvýšil na 3:1. V druhom polčase mala Beluša začiatku prevahu, ale paradoxne mal šance domáci Šlesár, lenže tri pokusy mu Ďuriška chytil.
Brvnište: J. Čapliar, M. Hároník (Baninec), Vališík, B. Čap­liar, M. Čapliar, Priesečan (Ecker), Miniarik, Šamaj, Čvirik, Šlesár, J. Hároník: Beluša: Ďuriška, Ďurica, Ďurovec, Hlúbik, Drošťák, Huňačka (Turza), Kubena, Belobrad, Medňanský, Michálek, Vričan.
Rozhodovali Koleno, Oselský. ŽK: Ďurica. (os)
Ladce – Udiča
5:1 (1:1)
Vo vyrovnanom prvom polčase otvoril skóre I. Chochel z priameho kopu po zaváhaní brankára. Štyri minúty pred prestávkou rovnako z priameho kopu vyrovnal Michal Habánek. Postupom času hostia fyzicky nestačili a domáci chytili druhý dych. V 61. min Brtáňovu strelu Bašo ešte vyrazil, ale v 65. min už na jeho pokus nestačil – 2:1. V 67. min po samostatnej akcii Marián Habánek zvýšil na 3:1 a v 71. min jeho ďalšiu strelu Bašo kryl. V 87. min zvýšil Jamrich na 4:1 a v 90. min zavŕšil vysokú výhru Brtáň po Hudecovom centri.
Ladce: D. Porubčan, Šedík, Brtáň, Koštialik, Michal Habánek, Mrážik (Hromka), Jamrich, J. Váň, E. Pagáč, F. Váň (Marián Habánek), Martinka (Hudec). Udiča: Bašo, M. Gašpárek, T. Gašpárek, Cigánik, Harvánek (Doblej), Oravec, Macháček (Remiš), Milák, I. Chochel (Klabník), Zlatoš, Cesnárik. Rozhodovali Pecuš, Cíbik, Peťovský. ŽK: Koštiakik, Harvánek. (ga)
Dulov – Horovce
2:2 (1:1)
V susedskom derby už v 5. min jedovatá strela Mikoláša skončila vedľa a vzápätí Prekopa dvakrát vychytal Rafaj. V 37. min pekne trafil Gatial a bolo 0:1. Minútu pred polčasom vyšla domácim akcia, ktorú s prehľadom zakončil gólom Baláž. V druhom polčase obe mužstvá predvádzali futbal, ktorý divákov zaujal. Najskôr Cíbik zaváhal a neujala sa ani ďalekonosná strela Vozára. Rafaj potom kryl šancu Kuča a z protiútoku nezúročil Mojto Pažitného center. Kučovu strelu vyrazil Rafaj iba pred seba a Gatialova dorážka gól neznamenala. V 72. min domáci brankár prudkú strelu Prekopa vyrazil pred Dubového, a ten sa nemýlil – 1:2. Desať minút pred koncom po Mikolášovom trestnom kope striedajúci M. Novosad vyrovnal na spravodlivých 2:2. Dulov: Rafaj, Vozár, Pavliš, Mojto, Lazor, Cíbik, Puček (M. Novosad), Dzurko (Slabý), Baláž, Pažitný, Mikoláš. Horovce: Dohňanský, Kučo, Kováč, Cíbik, Pavlis, Svorada, Janíček, M. Siekel, Prekop, Gatial, Dubový. Pred 300 divákmi rozhodovali Turčan, M. Stratený, Barenčík, ŽK: Mojto, Puček, M. Cíbik, Prekop, Kučo. P. Prekop
Lazy – Pruské
5:2 (2:1)
V 10. min otvoril skóre Š. Rác, no už v 16. min Vlasatý z jedenástky vyrovnal. O tri minúty mal rovnakú výhodu Babiš, ale trafil iba brankára Rajníka. V 36. min si loptu na biely bod postavil Sviečka a nezaváhal – 2:1. V 54. min ten istý hráč pridal tretí gól a v 57. min napravil penaltové zaváhanie Babiš štvrtým gólom. Posledné slovo mal v 88. min Sviečka.
Lazy: Brindza, Mihálik, Sviečka, Pivko, Luhový, Barninec, Škorvánek (Janoško), Š. Rác, Babiš, Chovanec, Novotný. Pruské: Rajník, Minárik, M. Suchánek, M. Galko, P. Machala, Majerník, Vlasatý, M. Machala, M. Šatka, Ľ. Galko, Jakúbek. Rozhodovali Milčík, Gančár, ŽK: Babiš, Pivko, Barninec, Ľ. Galko, M. Šatka.
(jg)
Prejta – Papradno
2:1 (1:1)
Domáci sa ujali vedenia v 23. min, keď po priamom kope hlavou po zaváhaní obrany Mutala dal na 1:0. V 38. min po individuálnej akcii Patrika Babiara Nemčík zblízka vyrovnal na 1:1. V 50. min Králik z priameho kopu dal opäť vedúci gól Prejty. Bojovní hostia mohli vyrovnať v 70. a v 79. min, ale Patrik Babiar a Nemčík zblízka nedali.
Prejta: Vrábel, Porubčan, H. Bušík (Laštinec), M. Bušík, Uhlík, Mutala, Trnka, Králik, Kubiš, Pilný (Kováč), Vysocký. Papradno: Krištof, Jurčík (P. Balušík), J. Balušík, Lukáč, S. Truchlík, M. Truchlík, Klabník, Černošík, Patrik Babiar, Peter Babiar (Trnčík – Zboran)), Nemčík. Rozhodovali Strýček, Weissabel, Vánik, ŽK: Uhlík. (lej)
1. Lazy 9 7 0 2 22:9 21
2. Ladce 9 6 1 2 25:8 19
3. Borčice 9 5 3 1 21:10 18
4. Horovce 9 5 3 1 20:13 18
5. Plevník 9 5 2 2 18:11 17
6. Udiča 9 4 1 4 17:15 13
7. Pruské 9 4 0 5 15:20 12