Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA 7. A 13. KOLO

Prvé víťazstvá Prejty a Brvnišťa, Beluša je už posledná

Horovce – Udiča 3:1 (1:1) Domáci bez viacerých hráčov nastrelili v úvode žrď Gatialom a v 23. min po rohu otvoril skóre V. Siekel. Hostia nevyužili niekoľko príležitostí, ale v 28. min dostal loptu na svoju parketu I. Chochel a bolo 1:1. Udičania v dru

Horovce – Udiča
3:1 (1:1)
Domáci bez viacerých hráčov nastrelili v úvode žrď Gatialom a v 23. min po rohu otvoril skóre V. Siekel. Hostia nevyužili niekoľko príležitostí, ale v 28. min dostal loptu na svoju parketu I. Chochel a bolo 1:1. Udičania v druhom polčase doplatili na koncovku a ich hrubé chyby domáci dokonale potrestali. Najprv v 65. min Janíček a o minútu Pavlis potvrdili výhru 3:1.
Horovce: Dohňanský, Kučo, F. Kováč, Cíbik, Pavlis, Svorada, Janíček, M. Siekel, V. Siekel, Gatial, Dubový. Udiča: Bašo, M. Gašpárek, Crkoň (Ištok), T. Gašpárek, Harvánek (Drblík), Oravec, Macháček, I. Chochel, Remiš (Klabník), Cesnárik, Milák. Rozhodovali Gančár, Milčík, Briestenský. ŽK: Crkoň, Bašo. (ll)
Pruské – Beluša
6:1 (1:1)
Jakúbek už v 1. min nedal, nasledovala séria rohov Beluše, Vlasatý mieril nad a v sieti skončila Drošťákova delovka v 13. min – 0:1. Po polhodine ešte dvakrát musel zasahovať domáci Rajník, ale v 33. min Jakúbek zblízka vyrovnal a jeho ďalší pokus v 43. min kryl Turza. V druhej časti Prušťania koncertovali, keď v 57. min M. Machala trafil technicky k žrdi a o dve minúty Majerík zvyšovali na 3:1. Ďalšiu chybu trestal v 68. min Ľ. Galko hlavičkou do prázdnej brány. Keď nedal Vlasatý, v 72. min M. Machala pridal piaty gól a v 78. min dotlačil loptu do siete Rebro. Naviac v 85. min zaváhal v čistej šanci V. Šatka. Pruské: Rajník, Minárik (Mazáň), M. Suchánek, M. Galko, P. Machala, Majerík, Vlasatý, M. Machala, M. Šatka, Ľ. Galko (Rebro), Jakúbek (V. Šatka). Beluša: Turza, Drak, Huňačka (Štefanec), Vričan, Drošťák, Ďurica, Kubena, Trenčan, Sviečka, Topolan, Medňanský (Hlúbik). Rozhodovali M. Stratený, F. Kováč, Zigo. ŽK: Rebro, Vlasatý, Topolan, Ďurica.
(bol)
Ladce – Ilava
1:2 (1:0)
V prvom polčase mali Ladce prevahu, ale šance absentovali. V 25. min Brtáň mieril vedľa, v 42. min Marián Habánek do brankára, ale divákov nakoniec potešil v 44. min po Šedíkovej prihrávke J. Váň. Hostia cementárov zaskočili v 48. min gólom Balona, na ktorý reagoval v 51. min Šedík strelou do žrde, čo bolo z domácej strany všetko. Striedajúci P. Pagáč dal v 65. min vedúci gól Ilavy, ktorá už víťazstvo nepustila. Ladce: D. Porubčan, Šedík, Brtáň, Koštialik, Michal Habánek, Hudec (Vyhnička), Jamrich, J. Váň (E. Pagáč), Hromka (Ľ. Porubčan), F. Váň, Marián Habánek. Ilava: Turza, Barkáč, Ilončiak, Pilát, Šedo, Strapko, Cabaj (Kňažek), Marienka, Balon, Ptáček, Staňo (P. Pagáč). Rozhodovali Brundza, Kameník, Klabník. ŽK: Brtáň, Ptáček, Marienka, Barkáč. (ga)
Lazy – Plevník
2:0 (1:0)
V dobrom zápase sa Lazania ujali rýchlo vedenia v 19. min z rohu, kedy skóroval Luhový. Ďalšiu šancu nevyužil o chvíľu Barninec, ktorému ju zmaril R. Gaňo a v 26. min Sviečkova krížna strela letela tesne vedľa. Hostia o chvíľu nebezpečne pohrozili, ale Š. Tamáši v 30. min medzi žrde netrafil. V 47. min po rohu vrátil loptu pred bránu Novotný a Babiš nekompromisne hlavou pridal dôležitý druhý gól. Veľkú šancu nevyužil Sviečka, keď sa prebil cez troch súperov, ale R. Gaňa neprekonal a v sieti neskončila ani šanca Škorvánka. Po výhre sa Lazy premiérovo usadili v čele tabuľky. Lazy: Brindza, Mihálik, Sviečka (Janoško), Pivko, Luhový, Barninec, Škorvánek, Š. Rác, Babiš, Rosina (Vrábel), Novotný. Plevník: R. Gaňo, Turčáni (Miroslav Kremeň), F. Ďurkech, Butko, Adamec (Ligas), P. Tomaník, Š. Tamáši, Monček, M.Gaňo, Babinec, M. Ďurkech (J. Tomaník). Rozhodovali Bušovský, Koleno, Oselský. (bab)
Prejta – Mikušovce
2:1 (1:1)
Hostia začali dobre a už v 3. min po rohu skórovali Satinom. Ich prevaha trvala do 15. min, no potom akoby uťal. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami, ale keď dve strely Dobrodeja neskončili vo Vrábelovej sieti, Prejta v 38. min vyrovnala zásluhou Mutalu. V druhom polčase sa hral slabý futbal, hosťom nevychádzali brejky, ale v 61. min mohol dať gól M. Holba, lenže Vrábel sa vyznamenal. V 84. min potrestal zaváhanie gólmana Mikušoviec, ktorému strela zdiaľky prekĺzla po tele do siete, Uhlík. Vrábel potom zabránil v skórovaní M. Gašparovi, a keď M. Holba bránu netrafil, Prejta prvýkrát vyhrala. Prejta: Vrábel, Uhlík, Ronec, M. Bušík, Duras, Porubčan, Králik, Trnka, Mutala, Vysocký (Kováč), Pilný (H. Bušík). Mikušovce: Jozef Gašpárek st., Meliška, Vršata, S. Borovský, Hoštacký (M. Gašpar), Jozef Gašpárek ml., Eliáš, Dobrodej (Palkech), Satina (P. Gašpar), Ján Gašpar, M. Holba. Rozhodovali Vyletelka, Dobrodenka. ŽK: Ronec, Duras, S. Borovský, Hoštacký. (bor)
Dulov – Brvnište
5:0 (2:0)
Brvnišťania v Dulove sklamali a domáceho gólmana takmer neohrozili. Hráči Dulova mali výbornú produktivitu, čo znamenalo ich päťgólové víťazstvo. Skóre zápasu otvoril v 12. min Pažitný a druhý gól pridal v 34. min Baláž. Po zmene strán sa domáci gólostroj nezastavil. V 56. min zvýšil na 3:0 Puček a potom prišli chvíle Baláža. V 78. min zvýšil na 4:0 a v 84. min dosiahol hattrick, čím uzavrel skóre na konečných, ale zaslúžených 5:0. Dulov: Rafaj, Pavlis (V. Novosad), Slabý (M. Novosad), Mojto (Troška), Lazor, Cíbik, Puček, Dzurko, Baláž, Pažitný, Mikoláš. Brvnište: Bratina, Priesečan, Vališík, B. Čapliar, M. Čapliar, Zela (Fusko), Miniarik, Šištík, M. Hároník (Baninec), Šlesár, J. Hároník. Rozhodovali Jakúbek, Švec, Mikoláš. ŽK: Mikoláš, Baninec, Šlesár, Miniarik, Bratina. (jak)
Papradno – Borčice
0:0
Domácim patril prvý polčas, ale šance Petra Babiara v 4. min a Nemčíka v 9. min skončili na telách obrancov. Neskóroval ani osamotený Nemčík v 35. min, ktorého vychytal Martinák. Po zmene strán neuspel v 47. min Patrik Babiar, keď z 25 metrov trafil brvno. V 57. min Martinák chytil pokus Petra Babiara a v 65. min sa po Kočkovej strele vyznamenal domáci Krištof. Hosťujúci brankár v 75. min vyrazil bombu S. Truchlíka a víťazný gól nedal ani Černošík v 90. min, pretože mieril vedľa. Papradno: Krištof, Jurčík, Lukáč, Trnčík, S. Truchlík, M. Truchlík, Klabník, Černošík, A. Kozáčik (Patrik Babiar), Peter Babiar, Nemčík. Borčice: Martinák, Kuric, Tomanica, Mazáň, Solín, Kopačka, Košťál, Kočka, Kasenčák, Š. Rác (Burdej), Sedáček. Rozhodovali M. Mazan, Petrušek, Štefanec. (zdu)
Mikušovce – Ilava
2:2 (1:1)
Hostia pôsobili technickejším dojmom a v 9. min P. Pagáč trafil žrď. Do vedenia však išli v 18. min domáci po strele Eliáša, no v 30. min Marienka po vyšachovaní obrany vyrovnal. V 38. min spoza prekonaného domáceho gólmana Gašpárka vykopol loptu jeho menovec Jozef. Ilava sa ujala vedenia v 51. min, kedy brankárovi vypadla lopta z rúk a P. Pagáč bez problémov dal na 1:2. V 67. min z tlaku domácich Beňo nastrelil spojnicu a z protiútoku P. Pagáč prestrelil. Mikušovce sa dočkali v 81. min, keď po nepriamom kope Jozef Gašpárek vymie­tol pavučinu. Mikušovce: Jozef Gašpárek st, Eliáš, S. Borovský, Vršata, Beňo, Jozef Gašpárek ml., Satina, Meliška, M. Holba, Palkech (P. Gašpar – Hošťák)), Ján Gašpar. Ilava: Turza, Barkáč, Ilončiak, Poliak, Šedo, Strapko, Cabaj, Marienka, P. Pagáč, Ptáček (Kňažek)., Staňo. Rozhodovali Zvak, Mihálik, ŽK: Eliáš, Meliška, M. Holba, Kňažek. (pzv)
Plevník – Borčice
2:2 (1:1)
Hostia zaskočili domácich v 18. min, kedy sa k odrazenej lopte dostal Sedláček a otvoril skóre. V 38. min pretiahnutý center preskočil obrancu hostí a M. Gaňo bez prípravy napálil loptu do siete - 1:1. Diváci sledovali vyrovnaný technický futbal. Borčiciam vyšla v 65. pekná akcia, po ktorej Kasenčák zblízka doklepol loptu do siete – 1:2. Hneď po rozohraní Monček z uhla popod vybiehajúceho brankára vyrovnal.
Plevník: R. Gaňo, Ligas (Turčáni), Jurčaga, Butko, Adamec, J. Tomaník, Š. Tamáši, Monček (Čižmárik), M. Gaňo, F. Ďurkech, Miroslav Kremeň (Babinec). Borčice: Martinák, Kuric, Tomanica, Mazáň, Solín (Suchý), Kopačka, Košťál, Kočka, Kasenčák, I. Rác (Burdej), Sedláček. Rozhodovali Švec, M. Mazan, Kvaššay. ŽK: Kuric. (mil)
Brvnište – Beluša
3:1 (3:1)
V 5. min Šlesár využil hrubku brankára a dal vedúci gol Brvnišťa. Beluša kontrovala v 10. min, kedy Vričan nádhernou krížnou strelou vyrovnal. Potom sa hralo v strede ihriska a po nedorozumení obrany v 35. min Šlesár dal na 2:1. Hostia dirigovaní Michálkom pridali, ale v 39. min po narážačke s J. Hároníkom Šlesár zvýšil na 3:1. V druhom polčase mala Beluša začiatku prevahu, ale paradoxne mal šance domáci Šlesár, lenže tri pokusy mu Ďuriška chytil.
Brvnište: J. Čapliar, M. Hároník (Baninec), Vališík, B. Čap­liar, M. Čapliar, Priesečan (Ecker), Miniarik, Šamaj, Čvirik, Šlesár, J. Hároník: Beluša: Ďuriška, Ďurica, Ďurovec, Hlúbik, Drošťák, Huňačka (Turza), Kubena, Belobrad, Medňanský, Michálek, Vričan.
Rozhodovali Koleno, Oselský. ŽK: Ďurica. (os)
Ladce – Udiča
5:1 (1:1)
Vo vyrovnanom prvom polčase otvoril skóre I. Chochel z priameho kopu po zaváhaní brankára. Štyri minúty pred prestávkou rovnako z priameho kopu vyrovnal Michal Habánek. Postupom času hostia fyzicky nestačili a domáci chytili druhý dych. V 61. min Brtáňovu strelu Bašo ešte vyrazil, ale v 65. min už na jeho pokus nestačil – 2:1. V 67. min po samostatnej akcii Marián Habánek zvýšil na 3:1 a v 71. min jeho ďalšiu strelu Bašo kryl. V 87. min zvýšil Jamrich na 4:1 a v 90. min zavŕšil vysokú výhru Brtáň po Hudecovom centri.
Ladce: D. Porubčan, Šedík, Brtáň, Koštialik, Michal Habánek, Mrážik (Hromka), Jamrich, J. Váň, E. Pagáč, F. Váň (Marián Habánek), Martinka (Hudec). Udiča: Bašo, M. Gašpárek, T. Gašpárek, Cigánik, Harvánek (Doblej), Oravec, Macháček (Remiš), Milák, I. Chochel (Klabník), Zlatoš, Cesnárik. Rozhodovali Pecuš, Cíbik, Peťovský. ŽK: Koštiakik, Harvánek. (ga)
Dulov – Horovce
2:2 (1:1)
V susedskom derby už v 5. min jedovatá strela Mikoláša skončila vedľa a vzápätí Prekopa dvakrát vychytal Rafaj. V 37. min pekne trafil Gatial a bolo 0:1. Minútu pred polčasom vyšla domácim akcia, ktorú s prehľadom zakončil gólom Baláž. V druhom polčase obe mužstvá predvádzali futbal, ktorý divákov zaujal. Najskôr Cíbik zaváhal a neujala sa ani ďalekonosná strela Vozára. Rafaj potom kryl šancu Kuča a z protiútoku nezúročil Mojto Pažitného center. Kučovu strelu vyrazil Rafaj iba pred seba a Gatialova dorážka gól neznamenala. V 72. min domáci brankár prudkú strelu Prekopa vyrazil pred Dubového, a ten sa nemýlil – 1:2. Desať minút pred koncom po Mikolášovom trestnom kope striedajúci M. Novosad vyrovnal na spravodlivých 2:2. Dulov: Rafaj, Vozár, Pavliš, Mojto, Lazor, Cíbik, Puček (M. Novosad), Dzurko (Slabý), Baláž, Pažitný, Mikoláš. Horovce: Dohňanský, Kučo, Kováč, Cíbik, Pavlis, Svorada, Janíček, M. Siekel, Prekop, Gatial, Dubový. Pred 300 divákmi rozhodovali Turčan, M. Stratený, Barenčík, ŽK: Mojto, Puček, M. Cíbik, Prekop, Kučo. P. Prekop
Lazy – Pruské
5:2 (2:1)
V 10. min otvoril skóre Š. Rác, no už v 16. min Vlasatý z jedenástky vyrovnal. O tri minúty mal rovnakú výhodu Babiš, ale trafil iba brankára Rajníka. V 36. min si loptu na biely bod postavil Sviečka a nezaváhal – 2:1. V 54. min ten istý hráč pridal tretí gól a v 57. min napravil penaltové zaváhanie Babiš štvrtým gólom. Posledné slovo mal v 88. min Sviečka.
Lazy: Brindza, Mihálik, Sviečka, Pivko, Luhový, Barninec, Škorvánek (Janoško), Š. Rác, Babiš, Chovanec, Novotný. Pruské: Rajník, Minárik, M. Suchánek, M. Galko, P. Machala, Majerník, Vlasatý, M. Machala, M. Šatka, Ľ. Galko, Jakúbek. Rozhodovali Milčík, Gančár, ŽK: Babiš, Pivko, Barninec, Ľ. Galko, M. Šatka.
(jg)
Prejta – Papradno
2:1 (1:1)
Domáci sa ujali vedenia v 23. min, keď po priamom kope hlavou po zaváhaní obrany Mutala dal na 1:0. V 38. min po individuálnej akcii Patrika Babiara Nemčík zblízka vyrovnal na 1:1. V 50. min Králik z priameho kopu dal opäť vedúci gól Prejty. Bojovní hostia mohli vyrovnať v 70. a v 79. min, ale Patrik Babiar a Nemčík zblízka nedali.
Prejta: Vrábel, Porubčan, H. Bušík (Laštinec), M. Bušík, Uhlík, Mutala, Trnka, Králik, Kubiš, Pilný (Kováč), Vysocký. Papradno: Krištof, Jurčík (P. Balušík), J. Balušík, Lukáč, S. Truchlík, M. Truchlík, Klabník, Černošík, Patrik Babiar, Peter Babiar (Trnčík – Zboran)), Nemčík. Rozhodovali Strýček, Weissabel, Vánik, ŽK: Uhlík. (lej)
1. Lazy 9 7 0 2 22:9 21
2. Ladce 9 6 1 2 25:8 19
3. Borčice 9 5 3 1 21:10 18
4. Horovce 9 5 3 1 20:13 18
5. Plevník 9 5 2 2 18:11 17
6. Udiča 9 4 1 4 17:15 13
7. Pruské 9 4 0 5 15:20 12
8. Ilava 9 3 2 4 18:18 11
9. Mikušovce 9 3 2 4 15:18 11
10. Dulov 9 3 1 5 15:22 10
11. Papradno 9 2 1 6 12:13 7
12. Brvnište 9 1 4 4 10:21 7
13. Prejta 9 2 1 6 8:20 7
14. Beluša 9 2 1 6 14:32 7

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 20 590
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 686
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 8 780
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 807
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 678
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 719
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 517
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 408
 9. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 268
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 064
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Vodič jazdil v Ilave pod vplyvom drog, policajti začali trestné stíhanie

Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína odhalili v sobotu nadránom v Ilave vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom drog. U seba mal i striekačku s drogou.

Snehové záveje a jazyky sa môžu vyskytnúť aj v našom regióne

Výstraha platí pre okres Banská Bystrica, Brezno, Žiar nad Hronom, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Trenčín, Spišská Nová Ves a pre celý Prešovský a Košický kraj do nedele do 14.00 hodiny.

ilustračná foto

Pribudlo 2 045 pozitívnych osôb a 55 úmrtí

Vyliečilo sa ďalších 3 232 osôb. V nemocniciach je hospitalizovaných 3 286 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 3 055 ľudí.

Ilustračné foto

Vaše FOTO: Zimná rozprávka konečne prišla

Celý týždeň ste nám posielali svoje fotografie, ako si vychutnávate pravú zimu. Ponúkame vám galériu, ktorú ste zaplnili vy. Ak máte ďalšie zasnežené zábery, neváhajte a podeľte sa s nami.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Hľadá sa nezvestný Martinčan

Naposledy sa nachádzal vo Valčianskej doline.

AKTUALIZOVANÉ o 16.31

Rady pred odbernými miestami v Nitre sa skrátili, mnohých vybavili bez čakania

V meste je otvorených o päť odberných miest viac ako pred týždňom.

Už ste čítali?