Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

3. liga 8. kolo

Led. Rovne – Štúrovo 2:0 (1:0) Góly: 20. Grendel, 84. Basila (11 m). Zápas začal obojstranne útočne a už v 3. min domáci Grendel nepremenil čistú šancu a o minútu po Basilovom centri trafil brvno.

Led. Rovne – Štúrovo
2:0 (1:0)
Góly: 20. Grendel, 84. Basila (11 m).
Zápas začal obojstranne útočne a už v 3. min domáci Grendel nepremenil čistú šancu a o minútu po Basilovom centri trafil brvno. V 6. min Detko mieril tesne vedľa a na opačnej strane brankár Minarech vychytal Kušpála. Petrušov priamy kop skončil v gólmanových rukách, ale v 20. min otvoril skóre Grendel po prihrávke Molnára. O tri minúty Kušpál znova preveril Minarecha, no bez efektu. V 35. min trafil Detko žrď. Domáci boli iniciatívnejší a mali nebezpečné protiútoky, divákov sa hra musela páčiť. Dobrý futbal pokračoval aj po prestávke, útoky sa striedali, len im chýbala presnosť a hralo sa väčšinou v strede. V 60. min pred Petrušom zachránil brankár a Kušpál pohrozil strelou nad. O chvíľu ho napodobnil Mišík. V 80. min M. Holeščák zblízka nastrelil brvno, a v 82. min Mišík trafil ležiaceho brankára. O dve minúty fauloval brankár M. Holeščáka a pokutový kop bezpečne premenil Basila. V 90. min Minarech vyrazil nepríjemnú strelu Harhovského. V kvalitnom zápase predviedli obe mužstvá dobrý futbal so zaslúženou výhrou sklárov.
Pred 250 divákmi rozhodoval Otrubčák, ŽK: Kamas.
CRYSTAL: Minarech - Meliš, Šatka, Kadlec, J. Martinka, Molnár (67. Mišík), P. Martinka, Petruš (65. M. Holeščák, 86. P. Holeščák), Basila, Detko, Grendel. Tréner V. Kavecký. JCP: Procházska - Jurga, Urbán, Harhovský, Vrtieľ, Gavroň, Tárnyik (86. Hanák), Kamas, Mankovecký, Slezák (70. Balázs), Kušpál. Tréner Totkovič. Stanislav Detko
Myjava - Púchov B/Dohňany 2:1 (1:0)
Góly: 36. Zríni, 75. Černý - 47. Šnegoň.
V prvom polčase domáci hráči hrali do „plných“, hostia sa predstavili v dobrej technickej forme. Prvý vzruch nastal v 7. min, keď po šľapáku v šestnástke hostí domáci kopali namiesto penalty len nepriamy kop. V 10. min prvá tvrdá strela Zvereca letela nad. V 26. min ďalšia strela Neoveského išla vedľa, v 32 min gólovú strelu Zvereca zastavilo telo obrancu hostí, o dve minúty neskôr šanca Šarudiho z 5 m neskončila gólom, keď hostia loptu zblokovali. V 36. min dlhá krížna lopta Zvereca našla hlavu Kumančíka, ktorý spätnou hlavičkou prihral na nohu Zríniho a ten z metra nezaváhal - 1:0. V 41. min mali hostia šťastie, keď tečovaná strela Zvereca s priameho kopu išla tesne vedľa. Prvú propagačnú strelu vyslali hostia v 45. min z kopačky Holčíka vysoko nad. Hneď po prestávke nekoncentrovanú domácu obranu prekvapil Šnegoň, ktorý si dobre nabehol na center a poľahky vyrovnal. Potom prišiel stály domáci tlak, do ktorého sa hostia snažili podnikať nebezpečné protiútoky. V 68. min ďalšia dobrá strela letela nad bránu, v 75. min individuálna akcia striedajúceho Viselku, ktorý obohral dvoch obrancov a nahral úplne voľnému Černému skončila druhým gólom domácich - 2:1. V 90. min akcia Viselku neskončila gólom a Neoveský trafil do brvna. Zápas skončil zaslúženým víťazstvom domácich.
Pred 300 divákmi rozhodoval Lieskovský. ŽK: Gúčik, Stehel, Hrehuš, Vavrík
SPARTAK: Solnička - Kumančík, Bruško, Manák, Neoveský (90. Coufalík), Zverec, Zríni, Gúčik, Černý, Mráz (57. Viselka), Šarudi. Tréner Š. Potúček. Dohňany: Stehel - Veng, Hrehuš, Holčík, Mičic, Vanák, Madara, Náther, Poliak (23. Šovčík), Vavrík, Šnegoň. Tréner L. Stehel. Zdeno Šimo
Ďalšie výsledky: FKM Nové Zámky – AFC Nové Mesto n/V. 0:0, Topoľčany - Močenok 0:2 (0:0), Komárno - J. Bohunice 0:2 (0:0), Vrbové - Prievidza 3:2 (0:2), Vráble - Bánovce 2:0 (1:0), Nemšová - D. Vestenice 0:0.

8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 635

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 544 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 2 097 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred poľadovicou na území celého Trenčianskeho kraja.

Skríningové testovanie

Trenčiansky samosprávny kraj pomohol samosprávam s celoplošným skríningovým testovaním antigénovými testami, ochrannými pomôckami, priestormi stredných škôl, študentmi zdravotníckych škôl a personálom z troch krajských nemocníc.

19 h

Počas víkendu väčšina obcí v regióne otvára Mobilné odberové miesta. Sledujeme pre vás priebeh testovania aj dostupnosť odberových miest.