Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA 8. KOLO

Na koncert Ivana Chochela Dulovčania len tak nezabudnú

Ilava – Papradno 3:0 (2:0) Obe družstvá nastúpili bez viacerých hráčov základných zostáv. S týmto sa lepšie vysporiadali domáci, ktorí ukázali viac umenia pri premieňaní šancí. V 15. min si hostia pri malej domov nerozumeli a Ilončiak po rozohraní nepr

Ilava – Papradno
3:0 (2:0)
Obe družstvá nastúpili bez viacerých hráčov základných zostáv. S týmto sa lepšie vysporiadali domáci, ktorí ukázali viac umenia pri premieňaní šancí. V 15. min si hostia pri malej domov nerozumeli a Ilončiak po rozohraní nepriameho kopu otvoril skóre. O tri minúty mohol vyrovnať Nemčík, no Turza sa vyznamenal. V 29. min Šedo spoza šestnástky preveril brankára, ktorý obstál. O dve minúty Marienka dôsledne sledoval loptu a zvýšil na 2:0. Hostia otvorili hru, ohrozovali Turzu, ktorému Ilavčania mohli ďakovať, že neinkasovali. V 55. min prišli k slovu domáci. Cabajovu strelu Hromadík kryl a v sieti neskončil ani Ilončiakov pokus. O dve minúty Šedo uzavrel skóre na 3:0. V závere domáci hrali iba desiati no snaha hostí k skorigovaniu zásluhou brankára Turzu neviedla. Ilava: Turza, Pilát, Ilončiak, Šatka, Šedo, Balon, Cabaj, Marienka, Mikula, Ptáček, Kňažek. Papradno: Hromadík, P. Balušík, Zboran, Lališ, S. Truchlík, M. Truchlík, Klabník, Jurčík (J. Balušík), Lukáč, Černošík, Nemčík. Pred 50 divákmi rozhodovali Cíbik, Badár, ŽK: Kňažek, Mikula, Zboran, ČK: Balon. (om)
Pruské – Prejta
2:2 (1:0)
V 9. min po faule na Majeríka premenil Vlasatý penaltu – 1:0. Pootm sa na oboch stranách kopili chyby a až v 40. min sa Ľ. Galko uvoľnil, ale zakončil nepresne. V 47. min fauloval domáci brankár Rajník a Králik z penalty vyrovnal. V 61. min centroval Vlasatý a Majerík hlavou zvýšil na 2:1. O minútu S. Košíkovu strelu brankár vyrazil na roh. Šancu mal v 76. min Mutala, ktorý išiel sám, ale mieril vedľa. Minútu pred koncom S. Košík po sóle netrafil a vzápätí prišiel trest, keď v nadstavenom čase Kovács po rýchlej kontre a chybe obrany vyrovnal na 2:2. Pruské: Rajník, Rebro, M. Suchánek, M. Galko (V. Šatka), P. Machala, Majerík, Vlasatý, M. Machala, M. Šatka, Ľ. Galko (J. Galko), Jakúbek (S. Košík). Prejta: Vrábel, Uhlík, Ronec, M. Bušík, Mutala, Vysocký, Trnka, Králik, Kubiš, Kovács, Nemečkay.
Pred 120 divákmi rozhodovali Vyletelka, Kováčik, Oselský. ŽK: M. Machala, V. Šatka, M. Galko, Ronec, M. Bušík, Vysocký, Mutala, Kubiš. (bol)
Horovce – Lazy
1:2 (1:1)
Prvú šancu mal v 14. min Janoško, ale netrafil a v 22. min ho napodobnil domáci Kováč. V 30. min Babiš z priameho kopu trafil žrď brány Horoviec, no o dve minúty Kováč dostal domácich do vedenia, keď sa najlepšie zorientoval - 1:0. V 44. min dostali domáci gól do šatne od Babiša. Po zmene strán v 52. min Janoško po krásnom prieniku krížnou strelou dal na 1:2. V 58. min domáci Prekop po chybe obrany hlavičkoval iba do brankára. Zvýšiť mohol Š. Rác, ale nepresne prehodil brankára. V závere Brindza reflexívne po rohu podržal Lazanov, ktorí výhru udržali. Horovce: Dohňanský, Kučo, Kováč, V. Siekel, Gereg, Svorada, Janíček, M. Siekel, Prekop, Gatial (Cíbik), Dubový (Štefanec). Lazy: Brindza, Mihálik, Janoško, Pivko, Luhový, Barninec (Vrábel), Chovanec, Š. Rác, Babiš, Rosina, Škorvánek. Pred 150 divákmi rozhodoval Kameník, Briestenský, ŽK: M. Siekel, Janíček, Chovanec. (dk)
Udiča – Dulov
4:1 (2:0)
V úvode hrali hostia výborne, zatlačili Udičanov, ale gól nedali. Potom prišli chvíle domáceho kanoniera I. Chochela, ktorý v 21. a v 33. dal dva pekné góly. Dulovčania podobného strelca nemali a aj v druhom polčase sa museli prizerať, ako domáci I. Chochel búra ich obranné hradby ďalšími dvoma gólmi v 63. a 74. min. Hostia až v závere korigovali výsledok po strele Pažitného. Udiča: Bašo, M. Gašpárek, T. Gašpárek, Cigánik, Harvánek, Oravec, Macháček (Remiš), Milák (Klabník), I. Chochel (Matušík), M. Zlatoš, Cesnárik. Dulov: Rafaj, Vozár, Troška (V. Novosad), Mojto (Pánov), Lazor, Cíbik, Puček, Dzurko, Baláž (M. Novosad), Pažitný, Mikoláš. Pred 120 divákmi rozhodovali Bušovský, Gančár. (mb)
Beluša – Ladce
1:1 (1:1)
V 8. min mali hostia prvú šancu, ale Hromka netrafil. O dve minúty otvoril skóre Petríček – 1:0 a v 12. min zachraňoval Ďurica na roh, po ktorom Šedík prestrelil. V 25. min po priamom kope vyrovnal Brtáň – 1:1. Marián Habánek v 31. min nastrelil brvno a v 36. min Hromka žrď Kopčanovej brány. V druhej časti v 60. min strelu J. Pagáča chytil Kopčan a v 64. min po rohu poslal odrazenú loptu vedľa Kubena. V dramatickom závere najprv v 88. min Marián Habánek zblízka prestrelil bránu a o minútu Vričan vykopával spoza prekonaného Kopčana. Z protiútoku sa mohli tešiť Belu­šania. Trenčan išiel sám, ale Porubčan mu strelu vyrazil.
Beluša: Kopčan, Ďurica (Drak), Baranec, Vričan, Drošťák, Kačenka, Kubena, Ciesar, Petríček, Sviečka, Trenčan. Ladce: D. Porubčan, Šedík, Brtáň (J. Pagáč), F. Váň, Michal Habánek, J. Váň (Hudec), Jamrich, E. Pagáč, Hromka, Martinka (Mražík), Marián Habánek.
Pred 300 divákmi rozhodovali M. Sluk, Pagáč, Monček, ŽK: Ďurica, Kubena, Hromka, Martinka, Šedík. (duš)
Mikušovce – Plevník
1:1 (0:1)
Hral sa priemerný zápas, ktorý začal v 7. min šancou domáceho Hoštackého bez gólového zakončenia. O dve minúty mali hostia náznak šance, ale potom sa hral nezáživný futbal. V 29. min Dodek prudko strieľal, no Gabriš vyrazil a dorážka Kremeňa skončila nad bránou. V 41. min sa zrodila veľká šanca domácich pri nevydarenej ofsajdovej pasci, ale Hošták nedal a R. Gaňo mu chytil aj dorážku. Tri minúty pred prestávkou po nevinnej akcii Kremeň dal vedúci hostí gól do prázdnej brány. Do 75. min sa nič nedialo a hralo sa v strede ihriska. Potom išli dvaja Plevníčania po zaváhaní obrany sami na bránu, ale Š. Tamáši zbrklo mieril do Gábrišových rúk. O tri minúty ten istý hráč prestrelil, za čo hostia pykali. V záverečnom tlaku v 89. min po nedorozumení obrany a po faule v šestnástke S. Borovský z jedenástky ratoval bod. Mikušovce: Gábriš, Eliáš, S. Borovský, Vršata, Hoštacký, Jozef Gašpárek ml., Satina, Meliška, Hošták (Hudec), Palkech, Ján Gašpar. Plevník: R. Gaňo, Ligas, Jurčaga, Butko (Turčáni), Adamec (M. Tamáši), Kucharík, Š. Tamáši, Babinec, Dodek, P. Tomaník, Miroslav Kremeň (Čižmárik). Pred 100 divákmi rozhodovali Bezdeda, Turčan, ŽK: Hudec, Š. Tamáši, Jurčaga. (jb)
Borčice – Brvnište
4:1 (1:0)
Favoritovi trvalo takmer polhodinu, kým Tomanica v 25. min dal vedúci gól – 1:0. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a v 64. min im Matuščin dal druhý gól. O niekoľko minút J. Čapliar chytil Kopačkovi penaltu a v 74. min Šlesár znížil na 2:1. O minútu však Košťál pridal tretí a v 83. min Orságh štvrtý gól Borčíc, ktoré vyhrali zaslúžene. Borčice: Martinák, Kuric, Tomanica, Mazáň, Matuščin, Kopačka, Košťál (Solín), Kočka, Kasenčák (Sabo) I. Rác (Žiaček), Orságh. Brvnište: J. Čapliar, Čvirik, Vališík, B, Čapliar, M. Čapliar, Šištík, Ecker, Šamaj, M. Hároník (Kostelanský), Šlesár (Zela), Holiš. Pred 100 divákmi rozhodovali Dobrodenka, Petrušek, Štefanec. ŽK: B. Čapliar.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.