Nedeľa, 5. december, 2021 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

5. liga 10. kolo

H. Poruba – Podolie 1:1 (0:0) Góly: 73. Kozík (11 m) – 50. Brezula. V 2. min D. Staňo musel vyrážať Ivanovi strelu na žrď. Domáci robili chyby a do priestoru brány nesmerovala z množstva striel ani jedna. Po zmene strán v 48. min Brezula ešte nedal z

H. Poruba – Podolie
1:1 (0:0)
Góly: 73. Kozík (11 m) – 50. Brezula.
V 2. min D. Staňo musel vyrážať Ivanovi strelu na žrď. Domáci robili chyby a do priestoru brány nesmerovala z množstva striel ani jedna. Po zmene strán v 48. min Brezula ešte nedal zblízka, ale v 50. min po rýchlom protiútoku dal vedúci gól. Domáci pridali, no ich prevaha bola neplodná. Šance zahodili Prostinák a Kozík a až v 73. min po ruke v šestnástke Kozík z penalty vyrovnal. V 90. min mohla H. Poruba rozhodnúť, avšak Kozík zblízka tesne minul odkrytú bránu hostí. H. Poruba: D. Staňo – Hofierka, P. Živčic, Buchta, Krajči, J. Staňo, Kozík, Jozefovič, Prostinák, Solík (M. Živčic), A. Staňo (M. Staňo st.). Podolie: Vojtech – Hrabovský, Marek, Kališ, Hrušovský, Havrlent, Červeňanský, Brezula, Ivana, Ostrenka, Korytina (Makara). (sta)
M. Lednice - Tr. Jastrabie 2:1 (0:0)
Góly: 52. J. Vančo, 77. T. Čelko – 80. Fodrek.
Domáci nastúpili s odhodlaním vyhrať a v prvom polčase mali miernu prevahu. Hostí zatlačili pred šestnástku, no Lobotka súpera podržal. Lepší úvod druhej časti mali domáci, keď v 52. min J. Vančo hlavou dostal M. Lednice do vedenia. V 62. min Panák stiahol domáceho hráča a po druhej žltej karte musel pod sprchy. Presilovku Ledničania využili v 77. min, keď T. Čelko zasunul prihrávku J. Vanča do prázdnej brány – 2:0. Hosťom vyšiel trestný kop a Fodrek znížil v 80. min. Po góle súper ožil, domáci sa obávali o výsledok. V 90. min nedohral po druhej žltej karte aj domáci Dudák. M. Lednice: Rybárik – Miloš Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, P. Vančo, M. Vančo (Milan Lednický), Bielik (T. Čelko), Hamár, Dudák, Čerňanský, J. Lednický. Tr. Jastrabie: Lobotka – M. Glasa, Janči, Doktor, Fodrek, Cintula, Kyselica (Sádecký), Pavle, Panák, R. Glasa, Piláthy. (led)
Pov. Teplá - H. Streda
5:0 (2:0)
Góly: 32., 67. a 70. Mucha, 42. Sárinec, 65. Hlušek.
Jednostranná záležitosť domácich, ktorí sa dlho nevedeli vyrovnať s ofsajdovou taktikou súpera. Najprv nedali Barenčík a Mucha, na druhej strane Pavlovič po sóle netrafil. O minútu prišla séria trestných kopov domácich. Od 15. min hrali hostia bez vylúčeného hráča a domácich až v 32. min vykúpil po Slaninkovej prihrávke Mucha a v 42. Sárinec využil Laščekovu prihrávku na druhý gól. V druhom v 55. min Jankejech mieril nad a až potom domáci odhalili ofsajdovú pascu. V 65. min Barenčík našiel hlavu Hlušeka – 3:0, o dve minúty Mucha po sóle zvýšil na 4:0 a v 70. min po Laščekovej akcii Mucha dosiahol hattrick. Zápas sa potom dohrával na jednu bránu, ale ďalšie góly už nepadli. Pov. Teplá: Janech - Meško (Lašček), Barenčík, Hlušek, Abík, Slaninka, Mucha, Šimík (Lutišan), Jankejech, Urík (Chudovský), Sárinec. H. Streda: Mráz - Marián Miklovič, Domin, Mandický, Šupka, Patráš, Miroslav Miklovič, Mikuš, Bielik, Pavlovič, Martišík (Ošvat). (jan)
Prečín - Z. Kostoľany
4:2 (2:1)
Góly: 3. a 56. Almasy, 15. Birošík, 88. Hluško - 16. Oršula, 55. Rolinec.
Hostia sa predstavili ako bojovný kolektív, ktorý neustále ohrozoval Múčku. Prečín sa rýchlo ujal dvojgólového vedenia, no súper rýchlo znížil. V 25. min dostal strelec gólu Oršula červenú kartu, ale hostia prevzali iniciatívu, no Múčka im chytil tri čisté šance. Nástup do druhého polčasu patril hosťom, ktorí vyrovnali, no po hneď rozohrávke Almasy trafil šibenicu. Potom Prečín kontroloval hru a výhru potvrdil po Birošíkovej prihrávke Hluško.
Prečín: Múčka - Mojžišík, Hozdek, Poliček, Raček, Almasy, Hluško, I. Oravík (Križan), Sádecký, Michel, I. Birošík. (mam)
Bošany - P. Bystrica
2:1 (0:1)
Góly: 69. Taraba, 85. Mišeje - 25. Ondrička.
Vedúci celok súťaže sa v Bošanoch ukázal vo veľmi dobrom svetle. Zo začiatku si vynútili hráči hostí miernu prevahu, z ktorej, ale brankára Tvrdíka nedokázali prekonať. V 10. min sa domáci mohli dostať do vedenia, lenže center Papranca na Železníka neprinieslo ešte gólovú radosť. Bolo to práve naopak, keď hostia sa v 25. min ujali vedenia strelou Ondričku. V závere prvého polčasu ešte mohli hostia pridať gól, ale M. Gáborík hlavou netrafil bránu. Do druhého polčasu vstúpili domáci ako vymenení. Dokázali si vypracovať viacej šancí, ktoré aj premenili. V 69. min vyrovnával Taraba, keď sa dokázal najlepšie zorientovať v šestnástke. Potom sa k slovu dostali ešte raz aj hostia, lenže nájazd J. Gáboríka neskončil na chrbtom domáceho brankára. K rozuzleniu došlo až v 85. min po góle Mišejeho, ktorý sa najlepšie zorientoval v bielom vápne a nedal brankárovi ani najmenšiu šancu. Tri body nakoniec zostali doma. Rozhodoval Šmidovič, 150 divákov. Bošany: Tvrdík – Kalamár (34. Kontúr), Rybanský, Taraba, Mišeje, Lad. Hodál, Kostolný, Železník, Papranec, Husár (46. Šesták), Moravčík (64. Luk. Hodál). P. Bystrica: Bartek – Ištok, Bednár, Garbian (78. Martinka), Melicherík, Ondrička, M. Gáborík (Šuška), Masaryk, Raniec, Šefara, J. Gáborík. (r)
Oslany – Sverepec
2:3 (2:1)
Góly: 5. a 26. Néč – 20. Popelka, 58. Mikušík, 59. Biel, 100 divákov, rozhodoval Vrábel, ČK: Popelka (Sverepec).
Oslančania už päť zápasov po sebe nevyhrali. Keďže im vyšiel úvod stretnutia, už v 5. min Néč asi z desiatich metrov strelil gól, zdalo sa, že slovanisti získajú konečne tri body. Celý prvý polčas tomu nasvedčoval. Domáci zakladali jednu šancu za druhou a hoci v 20. min hostia vyrovnali, o 6. min sa znovu Oslančania tešili z vedúceho gólu najlepšieho hráča na ihrisku Néča. Tento futbalista mohol v 40. min zavŕšiť hattrick, ale spálil skvelú šancu. Druhý polčas začal náporom domácich a už v 46. min Sliepka z dvoch metrov prestrelil bránu. Výsledok sa otočil v 58. min, kedy hostia vyrovnali. Osliansky brankár vyrazil center pred hosťujúceho hráča a ten asi zo 16 m ľahko vyrovnal. O minútu na to prešiel obranou domácich Biel a dostal hostí do vedenia. Posledných tridsať minút bolo veľmi nervóznych. V 60. min bol vylúčený hráč hostí, no ani túto prevahu nedokázali oslianski futbalisti do konca zápasu zúročiť. Bezhlavé nakopávanie lôpt do šestnástky súperov riešil výborný brankár a celá obrana hostí.
Sverepec: Pružinský – Briestenský, Chlužák, Biel, Valášek, M. Pavlík, Mikušík, L. Pavlík, Hôrkový, Batyka, Popelka, str.: Minarech, Janoviak. (D. Baláž). (r)
Ďalšie výsledky: Brezová– Veľké Uherce 4:0 (2:0), Prievidza B/Nováky – Hôrka nad Váhom 1:0 (1:0).
1. Sverepec 10 7 0 3 17:14 21
2. Bošany 10 6 2 2 25:10 20
3. H. Poruba 10 6 2 2 23:11 20
4. Pov. Bystrica 10 6 1 3 20:8 19
5. Tr. Jastrabie 10 6 0 4 25:13 18
6. M. Lednice 10 6 0 4 16:18 18
7. Podolie 10 5 2 3 22:11 17
8. V. Uherce 10 5 1 4 20:13 16