Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

5. liga 11. kolo

Horná Streda – Prečín 4:2 (2:1) Góly: Bielik 2, Lúštik 2 – Birošík, Micheľ. Hor. Streda: Mráz – Mar. Miklovič, Madunický, Šupka, Bílik, Mir. Miklovič, Petráš (87. Patrnčiak), Mikuš, Bielik, Lúštik, Ošváth.

Horná Streda – Prečín
4:2 (2:1)
Do zápasu vstúpili razantnejšie hostia a na prvých desať minút pritlačili domácich na ich polovicu. Hra sa však postupne vyrovnávala a už prvú veľkú šancu domácich zahodil Lúštik, keď nepotrestal brankárovu chybu. Vzápätí na to nedokázal nikto z domácich doraziť do hosťujúcej siete strieľaný center. V 25. minúte sa však už domáci ujali vedenia Bielikom. Hosťom stačili na odpoveď len tri minúty, keď vyrovnával Birošík. Tesne pred koncom prvého polčasu sa v 44. minúte domáci opäť ujali vedenia 2:1 Bielikom. Po zmene strán hostia v 51. minúte vyrovnali na 2:2 Micheľom. Vtedy to už opäť raz vyzeralo, že domáci tento zápas neprivedú do úspešného konca. V 60. minúte po urputnej snahe domácich však Lúštik vsietil vedúci gól Spartaka, a keďže zo záverečného tlaku hostia nevyťažili nič, domáci nielenže tento výsledok ubránili, ale v 89. minúte pridali ďalší gól do hosťujúcej brány. Skončila sa síce 40-zápasová séria bez víťazstva, no tá ukázala, že domáci v posledných zápasoch pokračujú, hlavne na domácom ihrisku, v zlepšených výkonoch. Aj keď sa hovorí, že jedna lastovička leto nerobí, všetci v Hornej Strede dúfajú, že táto výhra zdvihne sebavedomie hráčom Spartaka a tí budú pokračovať v zlepšených výkonoch z posledných kôl.
Prečín: Múčka – Mojžišík, Sádecký, Políček, Hvozdek, Almássy, Kopáč, I. Orávik, Blaško, Birošík, J. Orávik. Roman Markech
Trenč. Jastrabie
– Pov. Teplá 5:1 (3:0)
Domáce mužstvo po minulotýždňovej prehre vrhlo všetky sily do zápasu, čo sa prejavilo na výsledku. Diváci s predvedenou hrou oboch mužstiev mohli byť spokojní.
Góly: A. Piláthy 3, Fodrek, Doktor – Mucha. ŽK: Meško, Lutišan, Urík. Rozhodoval Blažek, 100 divákov. Trenč. Jastrabie: Lobotka – M. Glasa, Janči, Doktor, Fodrek, Kožej, M. Kyselica, Pavlo, Panák, R. Glasa, A. Piláthy, striedali Sádecký, M. Kyselica, Koňušík.
Pov. Teplá: Janech – Meško, Marenčík, Lutišan, Abík, Slaninka, Mucha, Chudovský, Jankejech, Lašček, Urík, striedal Sárinec. Július Glasa
V. Uherce - M. Lednice
1:1 (1:1)
Góly: 29. Zeleník – 8. Bielik.
Hostia si zo začiatku stretnutia vypracovali tlak, ktorý už v 8. min. premenili na gól, keď premenili hneď svoju prvú príležitosť. Domáci vyrovnali v 29. min., keď sa presadil Zeleník. V prvom polčase diváci gól už nevideli. V druhej časti sa domáci snažili rozhodnúť a strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa im však nepodarilo a po priemernom výkone domácich sa zrodila remíza. Rozhodoval Jakubač, 150 divákov. V. UHERCE: Kašiak – Čangel (Maťaše), Gupka, Hudok (Vlčko), Svrček, Zeleník, Birka, Kuzma, Král, Kováč, Bartoš (Kopál). M. LEDNICE: Rybárik – Meluš, P. Vančo, J. Vančo, Vanič, Bielik, M. Vančo (Hulina), Všelko, Galko, Čerňanský, Levický.
Pov. Bystrica – Oslany
5:0 (3:0)
Góly: 4. J. Gáborík, 45. Masaryk, 45. a 76. Ondrička, 60. Raninec (11 m).
Domáci sa ujali vedenia už v 4. min, keď J. Gáborík dorazil loptu pod brvno – 1:0. O chvíľu M. Gáborík mieril tesne vedľa a v 9. min spolupráca Gáboríkovcov ku gólu neviedla. V 16. min strelu J. Gáboríka Bartoš vyrazil s problémami a v 20. min sa nepresadil ani Jančich. Po centri Gažiho nedočiahol Serjan v 28. min loptu v dobrej pozícii. V 45. min Masaryk hlavou dal druhý a v nadstavenom čase po Šefarovej prihrávke Ondrička do prázdnej brány zvýšil na 3:0. V 59. min Masaryk zblízka netrafil a o minútu po faule na Masaryka Raninec z penalty zvýšil na 4:0. Masarykova strela v 73. min skončila na žrdi a v 76. min Ondrička zmenil smer lopty do siete – 5:0. Potom Bartoš vyrazil strelu Kostelanského a v 88. min dostal červenú kartu hosťujúci Černák.
Pov. Bystrica: Bartek (Smataník) – Melicherík, Bednár, Martinka, Ištok, Ondrička, M. Gáborík (Šuška), Masaryk, Raninec, J. Gáborík (P. Kostelanský), Šefara. Oslany: Bartoš - M. Ivanka (Volf), Jančich, Čavoj, Černák, Cifrík, Sliepka, Gaži, Néč (P. Šandrik), Serjan (Varačka), R. Šandrik.
(jšm)
B&B Sverepec
- H. Poruba 1:2 (0:1)
Góly: 60. Biel - 22. Kozík, 75. Buchta.
V šlágri videli diváci boj o stred poľa, kde nikto nechcel chybovať. Už v 2. min nedočiahol loptu Klužák, v 12. min sa Patyka zle zorientoval a v 15. M. Pavlík mieril iba do brankárových rúk. Prvá strela hostí v 22. min znamenal vedúci gól a o dve minúty dal Kvasnica ďalší, lenže ten pre údajný ofsajd neplatil. V 46. min M. Pavlík z uhla mieril iba do nôh výborného Staňa a v 58. min ho Patyka síce prekonal, no trafil žrď. O dve minúty dostal loptu Biel a po úniku vyrovnal povedľa vybiehajúceho gólmana. Nasledoval v 70. min trestný kop z 30 m, ktorý poslal M. Pavlík len do Staňových rúk. Na druhej strane Minarecha zo 40 m prekvapil priamy kop Buchtu a bolo 1:2. V 84. min Mikušíkovi zabránil odkopom v skórovaní Buchta a zúfalý nápor Sverepca vyrovnanie nepriniesol, keď 88. min Záhradníkovu strelu D. Staňo s námahou vyrazil. B&B Sverepec: Minarech - Briestenský, Klužák, Richtárik, Valášek, M. Pavlík, Hôrkový, L. Pavlík, Mikušík, Patyka (Záhradník), Biel (Štedrák). H. Poruba: D. Staňo - Hofierka, P. Živčic, Buchta, Krajči, Kvasnica, Kozík (M. Živčic), Jozefovič, Prostinák, Solík (M. Straňo), A. Staňo (J. Staňo). A. Demáček
Ďalšie výsledky: Hôrka – Bošany 3:3 (2:1), Podolie – Brezová 0:0, Zemianske Kostoľany – Prievidza B/Nováky 3:1 (1:0).
1. H. Poruba 11 7 2 2 25:12 23
2. Pov. Bystrica 11 7 1 3 25:8 22
3. Tr. Jastrabie 11 7 0 4 30:14 21
4. Bošany 11 6 3 2 28:13 21
5. Sverepec 11 7 0 4 18:16 21
6. M. Lednice 11 6 1 4 17:19 19
7. Podolie 11 5 3 3 22:11 18
8. V. Uherce 11 5 2 4 21:14 17