Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA 10. KOLO

Prušťania inkasovali v Ilave desiatku

Ilava – Pruské 10:2 (5:0) Hostia nastúpili iba desiati a statočne odolávali domácim až do konečného hvizdu. Domáci koncertovali, a takmer stále sa hralo na polovici hostí. Strelecky sa darilo P. Pagáčovi, ktorý zaťažil Rajníkove konto siedmimi gólmi. S

Ilava – Pruské
10:2 (5:0)
Hostia nastúpili iba desiati a statočne odolávali domácim až do konečného hvizdu. Domáci koncertovali, a takmer stále sa hralo na polovici hostí. Strelecky sa darilo P. Pagáčovi, ktorý zaťažil Rajníkove konto siedmimi gólmi. Skóre otvoril v 3. min P. Pagáč a v 6. min Šedo zvýšil na 2:0. V 11. min trafil Marienka žrď a potom prišli chvíle P. Pagáča. V 33. min, v 41. z jedenástky a v 43. min v rozpätí desiatich minút dosiahol klasický hattrick. Hostia mohli skorigovať v 45. min, ale M. Machala nepremenil penaltu, ktorú mu Porubčan chytil. V 50. min sa presadil opäť P. Pagáč po Ptáčkovej akcii, no o dve minúty Majerík znížil na 6:1. V 69. min dal Marienka siedmy a v 75. min Šedo ôsmy gól. Kanonier P. Pagáč bol pri chuti, a v 80. a v 86. min prekonal Rajníka a dosiahol desiatku. Skóre ešte korigoval v 88. min Vlasatý na 10:2. Ilava: Porubčan, Šatka (M. Barkáč), Ilončiak, Mikula (Držík), Šedo, Strapko, Cabaj, Marienka, Pagáč, Ptáček, Mazáň (Turza). Pruské: Rajník, Rebro, M. Suchánek, Ľ. Suchánek, Pecucha, Majerík, Vlasatý, M. Machala, V. Suchánek, Mazáň.
Pred 80 divákmi rozhodovali Zvak, Mihálik, Klabník, ŽK: Ptáček, M. Machala. (om)
Horovce – Papradno
2:1 (0:0)
V prvom polčase sa takmer nič nedialo, šancí bolo málo a diváci sa nemali na čo pozerať. Až v 62. min sa dočkali, keď Gatial prekonal Krištofa -1:0. Hostia bojovali a v 82. min mali šancu, keď za podrazenie nariadil rozhodca pokutový kop. Nemčík ho bezpečne premenil a Papradňania siahali po bode. Lenže o štyri minúty sa po priamom kope presadil domáci Štefanec a Horovce znova viedli. Hostia sa nevzdali a v nadstavenom čase mohli vyrovnať, ale v dobrej pozícii bránu netrafili. Horovce: Dohňanský, Kučo, Kováč, Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček, M. Siekel (Pavlis), Prekop, Gatial, Dubový.
Papradno: Krištof, Jurčík, S. Trúchlik, Martinec (Lališ), J. Balušík, M. Trúchlik (Patrik Babiar), Klabník, Černošík, Lukáč, Peter Babiar, Nemčík. Pred 120 divákmi rozhodovali Koleno, Bušovský, Štefanec, ŽK: Gatial, Štefanec. (mb)
Udiča – Prejta
6:1 (3:0)
V zápase dvoch rozdielnych polčasov zvíťazili domáci presvedčivým päťgólovým rozdielom, ktorý mohol byť najmä za hru v druhom polčase ešte vyšší. V úvodnej desaťminútovke domáci zatlačili súpera pred bránu a tlak korunoval v 10.minúte Zlatoš strelou z 20 m do šibenice – 1:0. Už o dve minúty mohol zvýšiť Chochel, no Vrábela v stopercentnej šanci neprekonal. Potom sa hra vyrovnala, no šance Prejty gólový efekt nepriniesli. Po polhodine hry prevzala iniciatívu opäť Udiča a výsledkom boli ešte do polčasu góly Oravca a Matušíka – 3:0. Vzhľadom na predvedenú hru bol však polčasový výsledok pre hostí krutý. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení a zatlačili súpera pred jeho bránu. Šance Chochela a Macháčka góly ešte nepriniesli, no v 57. minúte už domáci diváci jasali, keď nariadený pokutový kop po faule brankára Vrábela s istotou premenil Oravec – 4:0. V 65. minúte sa k odrazenej lopte dostal Cesnárik, ale jeho strelu Vrábel s námahou vytlačil na brvno. O šesť minút neskôr si Cesnárik všetko vynahradil a po samostatnej akcii zvýšil na 5:0. Desať minút pred koncom dopravil strelu Krátkeho do siete Remiš – 6:0. Hosťom sa nakoniec po sporadickej akcii a faule brankára Baša podarilo vsietiť aspoň čestný úspech, keď v poslednej minúte Králik z pokutového kopu uzavrel skóre – 6:1.
Udiča: Bašo, M.Gašpárek, T.Gašpárek, Cigánik, Harvánek, Oravec, Macháček, Matušík (Milák), Chochel (Remiš), Zlatoš (Krátky), Cesnárik. Prejta: Vrábel, Uhlík, Ronec, M. Bušík, Šima (Valovič), Vysocký, Králik, H.Bušík (Kovács), Mutala, Koťan, Nemečkaj. Pred 250 divákmi rozhodovali Kolek, Švec a Monček. ŽK: Cesnárik, Harvánek – Uhlík, Mutala. (mik)
Beluša – Lazy
1:1 (0:0)
V 7. min po rohu Kopčan vyrazil nepríjemnú strelu, v 8. min Novotný hlavičkoval tesne vedľa a v 9. min strelu R. Sviečku vyrazil Kopčan na roh. Za Belušu odpovedal v 12. min Medňanský strelou, ktorú Brindza chytil a v 35. min Petríček mieril tesne nad. V 48. min Petríčka vychytal Brindza a v 50. jeho hlavička letela vedľa. V 55. min Kopčan opäť vyrazil pokus R. Sviečku a v 59. min strela Chovanca tesne minula cieľ. Skóre nakoniec otvoril v 63. min domáci Petríček, lenže prekvapenie sa nekonalo. Desať minút pred koncom Luhový vyrovnal na 1:1. Stav sa mohol meniť, lenže o minútu Ciesarovu strelu chytil Brindza a v 87. min Škorvánek trafil žrď.
Beluša: Kopčan, Drak (Ďurica), Baranec, Medňanský, Drošťák, Kačenka, Kubena, Ciesar, Petríček, Sviečka, Šedík. Lazy: Brindza, Mihálik, Sviečka, Vrábel, Luhový, Škorvánek, Chovanec, Š. Rác, Babiš, Rosina, Novotný. Pred 200 divákmi rozhodovali Kameník, Badár, ŽK: Škorvánek, Chovanec. (duš)
Borčice – Dulov
2:2 (2:0)
Hneď v 5. min otvorili domáci skóre Kasenčákom, ďalšie šance Borčičania nevyužili. Hostia útočili z brejkov, ale dve tutovky nevyužili. Na 2:0 zvýšil v 32. min Kasenčák. V úvode druhej časti mohlo byť hotovo, ale v 48. min Martinko spálil čistú šancu, keď obišiel brankára, ale netrafil do prázdnej brány. Dulov sa dočkal v 61. min, kedy Pavliš znížil. Potom sa dlho nič nedialo, až v 80. min mohlo byť 3:1, no Kasenčák nepremenil sólový únik. Domáci za to pykali v 87. min, keď z päťky Pažitný nedal brankárovi šancu. V nadstavenom čase už Borčice gól nedali a súperi sa rozišli zmierlivo.
Borčice: Martinák, Kuric, Suchý, Mazáň, Martinko (Žiaček), Kopačka, Košťál (I. Rác), Kasenčák, Tomanica, Sedláček, Orságh. Dulov: Rafaj, Vozár, Slabý, Mikoláš, D. Cíbik, M. Cíbik (Pánov), Puček, Dzuirko, Baláž, Pažitný, Pavliš (V. Novosad). Pred 120 divákmi rozhodovali M. Stratený, Bezdeda, Faltejsek, ŽK: Orságh. (ms)
Mikušovce – Ladce
0:2 (0:1)
Ladce sa ujali vedenia rýchlym gólom Brtáňa v 7. min po centri Hromku. Hostia sa po góli uspokojili, čo domáci nedokázali využiť. V druhom polčase Mikušovce zvýšili aktivitu, ale šance mali cementári. Domáci brankár Gabriš podržal svojich pri dvoch šanciach Hromku, vychytal aj E. Pagáča a Brtáňa. V nadstavenom čase Hromka, ktorý konečne pretrhol svoju streleckú smolu, potvrdil výhru.
Mikušovce: Gabriš, Eliáš, S. Borovský, Vršata, Kopačka, Beňo, Satina, Meliška, Hoštacký, Dobrodej (L. Gašpárek), Gašpar (Hudec). Ladce: Porubčan, Šedík, Brtáň (F. Váň), Loštialik, Michal Habánek (Hudec), J. Váň, Jamrich, Martinka, Hromka, J. Pagáč, E. Pagáč.
Pred 100 divákmi rozhodovali Petrušek, Pecuš, R. Hanták, ŽK: Beňo, S. Borovský, J. Váň. (fg)
Plevník – Brvnište
2:1 (0:0)
Zápas začal vo svižnom tempe, a v 1. min M. Gaňovi chytil J. Čapliar priamy kop a v 7. min ten istý hráč prestrelil. Neskóroval ani Butko v 8. min, kým hostia hostia pohrozili až v 15. Španihelom. Kremeňovu strelu v 19. min zastavila bočná sieť a v 22. min mieril J. Hároník vedľa. Potom v 27. min Butko po rohu hlavičkoval nad. Plevník v druhom polčase pritlačil a v 56. min Dodek dal na 1:0. Z vedenia sa domáci tešili iba do 63. min, kedy Šlesár po Španihelovej prihrávke vyrovnal. Nervozity pribudlo, ale v 75. min Š. Tamáši po Butkovej prihrávke znova dostal Plevník do vedenia. Keď v 84. min M. Gaňo nezvýšil, v 90. min mohli Brvnišťania vyrovnať, ale Šištík nedal.
Plevník: R. Gaňo, Turčáni, Jurčaga, Butko, Ligas, Š. Tamáši, Monček (J. Tomaník), M. Gaňo, Kucharík, Dodek, (Jakubec) Kremeň (Babinec). Brvnište: J. Čap­liar, Vališík, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Ecker (Barosa), Miniarik, Čvirik, Španihel, Šlesár, J. Hároník (Šištík).
Pred 200 divákmi rozhodovali Dobrodenka, Milčík, Tekel, ŽK: Kucharík, Tomaník – Miniarik.

3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Odberné miesta v Ilave

Celoplošné testovanie prebehne aj v meste Ilava. Vyčlenili päť odberných miest.

Zoznam odberných miest v Púchove

Už tento víkend prebehne celoplošné testovanie. V Púchove je trinásť odberných miest, kde sa môžete dať otestovať.