Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

5. liga 12. kolo

Brezová p/B – Sverepec 5:1 (1:0) Hostia pôsobili technicky vyspelo, ale do vážnej gólovej šance sa nedostali. Naopak, domáci od prvej minúty zvyšovali obrátky. V 21. minúte po peknej prihrávke Šarudiho zakončoval Pavlík na 1:0.

Brezová p/B – Sverepec
5:1 (1:0)
Hostia pôsobili technicky vyspelo, ale do vážnej gólovej šance sa nedostali. Naopak, domáci od prvej minúty zvyšovali obrátky. V 21. minúte po peknej prihrávke Šarudiho zakončoval Pavlík na 1:0. Domáci prevzali iniciatívu, neustále tlačili a po prvom polčase už mohlo byť rozhodnuté. V druhom polčase domáci nechceli nič ponechať náhode, vynútili si tlak, po ktorom sa dostal k lopte Michalička, potiahol po pravej strane, odcentroval Sadloňovi, ten z prvej nahral Kutlákovi a ten z voleja upravil na 2:0. Netrvalo ani minútu a Sadloň po samostatnej akcii zvyšoval na 3:0. V 52. minúte Šido krížnou strelou zo štyridsiatich metrov zvyšoval na 4:0. Na 5:0 upravil v 60. minúte Šimek. Potom domáci hráči trochu zvoľnili tempo, no i napriek tomu si dokázali vypracovať ešte niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Hostia znižovali až v nadstavenom čase Janoviakom. Góly: 21. Pavlík, 48. Kutlák, 49. Sadloň, 52. Šido, 60. Šimek – 90. Janoviak. Sverepec: Minarech – Brieštenský, Klušák, Richtárik, Valášek, M. Pavlík, Hôrkový, L. Pavlík, Mikušík, Fatyka, Záhradník, striedal Janoviak.
Eduard Hegeduš
Oslany – Horná Poruba
0:2 (0:1)
Góly: 16. J. Staňo, 79. Puček, 100 divákov, rozhodovala Pupáková (Hancko).
Oslianski futbalisti už siedmy zápas nevyhrali. Každú nedeľu klesajú v tabuľke. Vedúce mužstvo H. Poruby sa predstavilo v dobrom svetle a v 1. polčase využívalo výhodu vetra aj na strelenie vedúceho gólu. V 16. min po zahraní rohového kopu sa lopta obtrela o brvno domácej brány a zblízka vsietil J. Staňo, 40-ročný futbalista. Domáci sa dostali k bráne súpera až v závere polčasu, kedy sa udiala zvláštna príhoda. Pred 16-tkou hostí domáci futbalista Cifrík v snahe získať loptu nechtiac zranil hlavnú rozhodkyňu, ktorá ešte stačila odpísať polčas a potom ju kolega odniesol do kabíny rozhodcov. V 50. min došlo k striedaniu rozhodcov, za zranenú Pupákovú, ktorá to aj skúšala ďalej, ale nešlo to, nastúpil kolega Hancko. V 2. časti hry domáci pritlačili súpera a do niekoľkých pekných šancí sa dostal Néč. Už sa zdalo, že slovanisti dajú nejaký ten gól, ale v 79. min Volfovu malú domov vystihol striedajúci Púček a nedal šancu domácemu brankárovi Bartošovi. V studenom počasí boli hostia futbalovejší a rýchlejší, zaslúžene zvíťazili. Domácim chýbali „vykartičkovaní“ Ferianc a Černák a zranení hráči Adamec a Jančich. Nakoniec dohrávali desiati, keď v 85. min odkrivkal z ihriska P. Kollár. HORNÁ PORUBA: D. Staňo – Hofierka, P. Živčic, J. Staňo, Krajčí, A. Staňo, Kozík, M. Staňo, Prostiňák, Solík, M. Živčic, str.: Suchomel, Púček.
D. Baláž
M. Lednice – Podolie
1:1 (1:0)
Góly: 30. Dudák – 51. Ivana.
Hostia sa predstavili na ťažkom teréne ako vyspelé mužstvo a vyšiel im úvod, kedy dve strely skončili na žrdi Rybárikovej brány. Väčšina zápasu sa hrala medzi šestnástkami, až v 30. min center Čelka zúžitkoval Dudák na vedúci gól – 1:0. Druhý polčas vyšiel lepšie hosťom, keď v úvode trestný kop spoza šestnástky premenil Ivana na vyrovnávajúci gól. Podolania viac otvorili hru, nebezpečne útočili a domáci iba so šťastím ich akcie likvidovali. Ledničania chceli v závere pritlačiť, ale ich útoky končili pred šestnástkou a zápas skončil spravodlivou remízou. M. Lednice: Rybárik - P. Lednický, M. Vančo, J. Vančo, P. Vančo, Miloš Lednický, Bielik, Čelko (Hulín), Dudák, Čerňanský, J. Lednický. Podolie: Vojtech - R. Hrušovský, Marek, Kališ, M. Hrušovský, Havrlent, Čerňanský, Krajči, Ivana, Radošinský (Pišta), Ostrenka. (led)
Pov. Teplá - V. Uherce
4:1 (1:0)
Góly: 45. a 60. Mucha, 65. Jankejech, 78. Gubka vlastný – 72. Hlušek vlastný.
V 5. min Meheš z trestného kopu mieril nad a odštartoval domáci tlak. Po chvíli však domáci takmer pykali za chybu, ale stav sa nemenil. V 15. min Sárinec strieľal vedľa, rovnako v 20. min Slaninka a v 25. min Hlušek hlavičkoval nad. Po Mehešovej akcii Slaninkova strela končila rohom a v 45. min po prihrávke Meheša, ktorý vysunul Muchu bolo 1:0. Po prestávke Sárinec mieril v do žrde, v 50. min Hlušek a Repáč vedľa. V 55. min sa dostali k slovu hostia, no gól nedali. O päť minút Hlušek uvoľnil Muchu a bolo 2:0. V 65. Slaninka vyviezol loptu z vlastnej polovice a po Muchovej hlavičke Jankejech zvýšil na 3:0. V 72. min si po trestnom kope Hlušek nešťastne dal hlavou vlastenca, no o šesť minút po strele Laščeka si aj hostia dali vlastný gól. Pov. Teplá: Janech - Meško, Barenčík, Hlušek, Abík, Meheš (Urík), Mucha, Slaninka, Jankejech, Repáč (Chudovský), Sárinec (Lašček). (jan)
Prečín - Tr. Jastrabie
2:0 (2:0)
Góly: 15. Blaško, 38. I. Birošík.
Domáci sa snažili odčiniť prehru z H. Stredy a v 15. min sa po rohu Blaškom ujali vedenia. Hostia podnikali sporadické protiútoky, ktoré končili na obrane alebo vedľa brány. V 38. min I. Birošík po samostatnej akcii dal na 2:0. Po zmene strán domáci útočili a hostí podržal výbornými zákrokmi brankár, keď z domácich nedokázali premeniť vyložené šance Kopáč a Almasy. Prečín: Múčka - Hozdek, Buday, Poliček, Hluško (R. Birošík), Almasy, Kopáč, Križan (Novák), Blaško, Michel, I. Birošík. (mam)
Pov. Bystrica – Hôrka
2:1 (0:1)
Góly: 65. Šefara, 75. Hedera - 33. Némethy.
Bystričania mali už v 1. min šancu, ale Kostelanský zblízka netrafil. Súper odpovedal v 7. min strelou z priameho kopu tesne vedľa. O dve minúty Šefara trafil brankára a hra sa začala prelievať od brány k bráne. V 33. min po Mikuškovom centri nekrytý Némethy dal vedúci gól hostí. O päť minút Kostelanský z hranice šestnástky bránu netrafil a v 45. min zatiahol záchrannú brzdu Bednár, keď fauloval hráča hostí, ktorý išiel už sám na bránu. Oslabení domáci sa snažili po prestávke o vyrovnanie a v 55. min Raninec mieril ponad bránu. V 65. min po Ranincovom centri Šefara do protipohybu brankára vyrovnal. Hôrka pohrozila ďalekonosnou strelou v 69. min. V 75. min po Melicheríkovom centri na vzdialenú žrď Hedera zblízka dal vedúci gól Ravenu. O päť minút Bartek chytil šancu Mikuškovi, no snaha hostí už vyrovnanie nepriniesla.
Pov. Bystrica: Bartek – Gardian (J. Gáborík), Bednár, Martinka (Melicherík), Ištok, Ondrička (Hedera), M. Gáborík, Masaryk, Raninec, Kostelanský, Šefara.
(jšm)
Ďalšie výsledky: Bošany - Z. Kostoľany 1:0 (0:0), Prievidza B/Nováky – Horná Streda 3:1 (0:0).

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

V Púchove si celoplošné testovanie po dvoch týždňoch zopakujú

Mesto Púchov si na základe vládneho rozhodnutia po dvoch týždňoch zopakuje celoplošné antigénové testovanie. Skríning sa v Púchove začne v sobotu (23. 1.) a potrvá do utorka 26. januára.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.