Sobota, 8. máj, 2021 | Meniny má IngridaKrížovkyKrížovky
FUTBAL 1. LIGA 14. KOLO

Dubničania hrdinu z Glasgowa, brankára Čobeja nepreverili

Púchov – B. Bystrica 0:1 (0:0) Gól: 67. Libič 0:1. Hostia prišli bez strelcov Jakubka a Semeníka, ale v úvode mali viac z hry. Juska mieril vedľa a strely Kožiaka a znova Jusku skončili v náručí Bernadyho. Domáci sa nedokázali presadiť a hlavička Bak

Púchov – B. Bystrica
0:1 (0:0)
Gól: 67. Libič 0:1.
Hostia prišli bez strelcov Jakubka a Semeníka, ale v úvode mali viac z hry. Juska mieril vedľa a strely Kožiaka a znova Jusku skončili v náručí Bernadyho. Domáci sa nedokázali presadiť a hlavička Bakoša mierila bezpečne ponad Zajacove brvno. V druhom polčase začal Matador lepšie a v 57. min po peknom Bakošovom sóle Demjan tesne minul ľavú žrď brány hostí. O tri minúty poslal aktívny Bakoš center na päťku, ale Mráz mal krátku nohu. V 66. min sa domáci dožadovali penalty po páde Demjana v šestnástke, rozhodca mlčal a z protiútoku vbehol medzi obrancov Libič a prekonal Bernadyho. Domáci sa zúfalo snažili, ale ďalekonosný pokus Demjana v 75. min skončil v Zajacovom náručí. Osem minút pred koncom mohlo byť vyrovnané, no keď po Bakošovej akcii zblízka Saláta nedokázal trafiť prázdnu bránu, Púchovčania opäť zbytočne prehrali.
Púchov: Bernady, Hricko, Saláta, Pavol Vavrík, Holčík, Náther (Demjan), Majerník, Jambor, Labun (Šnegoň), Mráz (Prokeš), Bakoš. B. Bystrica: Zajac, Pančík, Páleník (Kanda), Veselý, Leitner, Očovan (Svintek), Pečovský, Wozniak, Libič, Juska, Kožiak (Kulík).
Dubnica – Artmedia
0:2 (0:2)
Góly: 22. Obžera 0:1, 38. Vaščák 0:2.
Hostia prišli ako favoriti po zisku bodu v Glasgowe a už v 8. min po Hartigovom centri Vaščák zblízka netrafil. O minútu zblokovali hostia Adamovu strelu na roh. V 10. min Tesák hlavičkoval nad a v 12. min sa zamotal s loptou Adam. Hostia hrali pokojne, no dlhé centre zbieral brankár Perniš. V 22. min Borbély prihral Obžerovi, ktorý obišiel Perniša a z uhla otvoril skóre. O chvíľu domáci brankár „kiksol“, no Petržalčania šancu nevyužili. V 30. min Dovičovičovi odskočila lopta a v 38. min udreli hostia druhýkrát. Po centri zľava voľný Vaščák trafil odkrytú bránu – 0:2. Dubničania odpovedali v 41. min strelou Adama z priameho kopu do múru, z následného po rohu Špendla hlavičkoval nad Čobejovu bránu a v 42. min bol vo veľkej šanci Dovičovič, no zaváhal. Z protiútoku zastavila gólovú šancu Vaščáka rozhodcova zástavka. Druhý polčas začal tlakom domácich, ale najprv Staňo hlavičkoval v 50. min vedľa. Držíkova strela v 54. min letela tesne vedľa brány a v 61. min Kiškovi lopta v dobrej pozícii odskočila. Hostia pohrozili Halenárovým priamym kopom vedľa v 75. min, o tri minúty narobila Čobejovi problémy ďalekonosná Novákova strela, ale na druhý pokus loptu skrotil. V 80. min Obžera obišiel aj Perniša, avšak loptu si dal priďaleko od kopačiek. O tri minúty sa neujala Kiškova strela a v 90. min nezvýšil v dobrej pozícii Staňo. Artmedia vyhrala zaslúžene nielen na ihrisku, ale aj v hľadisku, kde desať fanúšikov prekričalo 1600 domácich priaznivcov.
Dubnica: Perniš, Pleva, Držík (Filo), Dovičovič, Novák, Ižvolt (Kiška), Zimen, Tesák, Bruško (Grendel), Adam, Špendla. Artmedia: Čobej, Staňo, Ďurica, Vaščák (Mikulič), Obžera, Hartig (Halenár), Borbély (Konečný), Fodrek, Petráš, Urbánek, Kozák.
Ďalšie výsledky: Žilina – Ružomberok 0:1, Nitra – Trenčín 3:1, Trnava – Inter 3:0.
10. Púchov 14 2 2 10 12:30 8
15. kolo sobota 29. 10. o 14. h: Ružomberok – Artmedia, B. Bystrica – Žilina, Trenčín – Púchov, Inter – Nitra, Trnava – Dubnica.

1. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  4. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  8. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  9. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  10. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 6 878
  10. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 6 185

Pre ružové a červené okresy sa podľa COVID automatu zvyšuje počet divákov pre kultúrne podujatia.

7. máj

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) plne podporuje snahy slovenských pekárov, aby poslanci Národnej rady SR zachovali súčasné lehoty splatnosti faktúr.

7. máj

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho športu.