Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL 1. LIGA 14. KOLO

Dubničania hrdinu z Glasgowa, brankára Čobeja nepreverili

Púchov – B. Bystrica 0:1 (0:0) Gól: 67. Libič 0:1. Hostia prišli bez strelcov Jakubka a Semeníka, ale v úvode mali viac z hry. Juska mieril vedľa a strely Kožiaka a znova Jusku skončili v náručí Bernadyho. Domáci sa nedokázali presadiť a hlavička Bak

Púchov – B. Bystrica
0:1 (0:0)
Gól: 67. Libič 0:1.
Hostia prišli bez strelcov Jakubka a Semeníka, ale v úvode mali viac z hry. Juska mieril vedľa a strely Kožiaka a znova Jusku skončili v náručí Bernadyho. Domáci sa nedokázali presadiť a hlavička Bakoša mierila bezpečne ponad Zajacove brvno. V druhom polčase začal Matador lepšie a v 57. min po peknom Bakošovom sóle Demjan tesne minul ľavú žrď brány hostí. O tri minúty poslal aktívny Bakoš center na päťku, ale Mráz mal krátku nohu. V 66. min sa domáci dožadovali penalty po páde Demjana v šestnástke, rozhodca mlčal a z protiútoku vbehol medzi obrancov Libič a prekonal Bernadyho. Domáci sa zúfalo snažili, ale ďalekonosný pokus Demjana v 75. min skončil v Zajacovom náručí. Osem minút pred koncom mohlo byť vyrovnané, no keď po Bakošovej akcii zblízka Saláta nedokázal trafiť prázdnu bránu, Púchovčania opäť zbytočne prehrali.
Púchov: Bernady, Hricko, Saláta, Pavol Vavrík, Holčík, Náther (Demjan), Majerník, Jambor, Labun (Šnegoň), Mráz (Prokeš), Bakoš. B. Bystrica: Zajac, Pančík, Páleník (Kanda), Veselý, Leitner, Očovan (Svintek), Pečovský, Wozniak, Libič, Juska, Kožiak (Kulík).
Dubnica – Artmedia
0:2 (0:2)
Góly: 22. Obžera 0:1, 38. Vaščák 0:2.
Hostia prišli ako favoriti po zisku bodu v Glasgowe a už v 8. min po Hartigovom centri Vaščák zblízka netrafil. O minútu zblokovali hostia Adamovu strelu na roh. V 10. min Tesák hlavičkoval nad a v 12. min sa zamotal s loptou Adam. Hostia hrali pokojne, no dlhé centre zbieral brankár Perniš. V 22. min Borbély prihral Obžerovi, ktorý obišiel Perniša a z uhla otvoril skóre. O chvíľu domáci brankár „kiksol“, no Petržalčania šancu nevyužili. V 30. min Dovičovičovi odskočila lopta a v 38. min udreli hostia druhýkrát. Po centri zľava voľný Vaščák trafil odkrytú bránu – 0:2. Dubničania odpovedali v 41. min strelou Adama z priameho kopu do múru, z následného po rohu Špendla hlavičkoval nad Čobejovu bránu a v 42. min bol vo veľkej šanci Dovičovič, no zaváhal. Z protiútoku zastavila gólovú šancu Vaščáka rozhodcova zástavka. Druhý polčas začal tlakom domácich, ale najprv Staňo hlavičkoval v 50. min vedľa. Držíkova strela v 54. min letela tesne vedľa brány a v 61. min Kiškovi lopta v dobrej pozícii odskočila. Hostia pohrozili Halenárovým priamym kopom vedľa v 75. min, o tri minúty narobila Čobejovi problémy ďalekonosná Novákova strela, ale na druhý pokus loptu skrotil. V 80. min Obžera obišiel aj Perniša, avšak loptu si dal priďaleko od kopačiek. O tri minúty sa neujala Kiškova strela a v 90. min nezvýšil v dobrej pozícii Staňo. Artmedia vyhrala zaslúžene nielen na ihrisku, ale aj v hľadisku, kde desať fanúšikov prekričalo 1600 domácich priaznivcov.
Dubnica: Perniš, Pleva, Držík (Filo), Dovičovič, Novák, Ižvolt (Kiška), Zimen, Tesák, Bruško (Grendel), Adam, Špendla. Artmedia: Čobej, Staňo, Ďurica, Vaščák (Mikulič), Obžera, Hartig (Halenár), Borbély (Konečný), Fodrek, Petráš, Urbánek, Kozák.
Ďalšie výsledky: Žilina – Ružomberok 0:1, Nitra – Trenčín 3:1, Trnava – Inter 3:0.
10. Púchov 14 2 2 10 12:30 8
15. kolo sobota 29. 10. o 14. h: Ružomberok – Artmedia, B. Bystrica – Žilina, Trenčín – Púchov, Inter – Nitra, Trnava – Dubnica.