Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

5. liga 13. kolo

Podolie – Pov. Teplá 3:1 (1:1) Góly: Kališ 2, Radošinský – Ferenčík. V zápase sa ujali vedenia domáci už v 3. minúte, keď sa presadil Radošinský. Domáca obrana v 15. minúte nezvládla situáciu pred vlastnou bránou a hostia Ferenčíkom vyrovnali na 1:1.

Podolie – Pov. Teplá
3:1 (1:1)
Góly: Kališ 2, Radošinský – Ferenčík.
V zápase sa ujali vedenia domáci už v 3. minúte, keď sa presadil Radošinský. Domáca obrana v 15. minúte nezvládla situáciu pred vlastnou bránou a hostia Ferenčíkom vyrovnali na 1:1. Potom sa hra presunula do stredu ihriska a vážnejšie šance sa nevyskytli. V druhom polčase začali domáci tlakom, ktorí korunovali v 66. minúte gólom Kališa. Hráči Podolia aj naďalej hrali nátlakovou hrou a donútili svojho súpera opäť inkasovať v 88. minúte, keď sa po centri presadil opäť Kališ.
Podolie: Pisca – R. Hrušovský, Marek, Krajčík, M. Hrušovský, R. Havrlent, Červeňanský, Koritina, Ivana, Radošinský, Ostrenka, striedali Lednický, Kališ. Pov. Teplá: Janech – Kostelanský, Barenčík, Šimík, Abík, Lutišan, Mucha, Slaninka, Jankeje, Repáč, Sárinec, striedali Urík, Lašček, Chudovský. Peter Srnec
Zemianske Kostoľany
– Považská Bystrica
3:4 (2:1)
Góly: Baláž 2, Mokoš – Masaryk 2, Šefara, M. Gáborík.
V 15. min nastrelil Masaryk žrď a o sedem minút ho napodobnil Šefara. V 26. min dal Baláž vedúci gól domácich, ale o štyri minúty Masaryk z penalty vyrovnal. Vedúci gól domácich dal v 42. min opäť Baláž. V 65. min Kostelanský opäť mieril do brvna a v 67. min Masaryk druhým gólom vyrovnal. V 68. min dal tretí gól Ravenu Šefara a po ďalšej žrdi, ktorú trafil Ondrička, zvýšil v 76. min M. Gáborík na 2:4. Posledné slovo mal v 86. min Mokoš. Pov. Bystrica: Bartek – Martinka, Kostelanský, Vaštík, Ištok, Ondrička, M. Gáborík, Hedera, Raninec, Masaryk, Šefara, str.: Šuška. (jb)
B&B Sverepec
- M. Lednice 4:0 (1:0)
Góly: 10. a 67. Záhradník, 82. Hôrkový, 90. Hošták.
Domáci podali jeden zo svojich lepších výkonov, hoci im chýbalo viacero hráčov, podobne ako hosťom. Aktivitu M. Ledníc pribrzdil už v 10. min Záhradník po chybe obrany, ktorá prestala hrať –1:0. Hostí to zaskočilo a žiadnu šancu si nevypracovali. Domáci neustále tlačili, ale strely M. Pavlíka, Janoviaka a Hôrkového si cestu do siete nenašli. V 40. min sa do ideálnej šance dostal A. Biel, ale prestrelil. V druhom polčase začali domáci náporom a v 48. min Patyka trafil brankárove ruky. Hostia sa dostávali iba po šestnást­ku a v 67. min druhýkrát inkasovali, keď Záhradník falšovanou strelou prekvapil brankára. V 78. J. Vančo prvou strelou pohrozil Minarechovi. V 82. min M. Pavlík prešiel obranou a Hôrkový prekrásnou strelou zvýšil na 3:0. Gól domácich povzbudil, v 87. min Patyka trafil žrď, na druhej strane o minútu J. Vančo potrápil brankára a v 90. min využil nepozornosť obrany striedajúci Hošták - 4:0. V nadstavenom čase najlepší hráč hostí Čerňaský trafil žrď.
B&B Sverepec: Minarech – Briestenský, Klužák, Záhradník, Janoviak, M. Pavlík, Hôrkový, L. Pavlík, Mikušík (Letko), Patyka, A. Biel (Hošták). M. Lednice: Rybárik, P. Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, M. Vančo, P. Vančo, Bielik, Miloš Lednický, Dudák, Čerňanský, Ernek (Čelko).
A. Demáček
H. Poruba - Brezová
1:2 (0:1)
Góly: 52. J. Staňo – 23. Pavlík, 77. Michalica.
V zápase dvoch vyrovnaných súperov z popredia tabuľky sa šťastie priklonilo na stranu hostí. Navrch mali obrany a šancí diváci veľa nevideli. Zápas ovplyvnila 23. min, kedy hosťujúci Pavlík z ofsajdovej pozície otvoril skóre. V 32. min mohli domáci vyrovnať, keď brankár Vajaš ďaleko vybehol, ale Prostinák netrafil prázdnu bránu. V 52. min Meliš kopal trestný kop a J. Staňo z päťky umiestnil loptu do siete – 1:1. V 62. min bol po druhej žltej karte vylúčený domáci Prostinák, no napriek tomu sa Porubania snažili o strelenie rozhodujúceho gólu. Nestalo sa, lebo hosťom vyšiel jeden protiútok a v 77. min Michalica po chybe brankára dal druhý gól Brezovanov. Hostia výhru udržali, hoci od 89. min dohrávali bez vylúčeného Pavlíka. H. Poruba: D. Staňo - Hofierka, P. Živčic (Meliš), Buchta, Krajči, J. Staňo, Jozefovič, Mráz (Suchomel), Prostinák, Solík (M. Živčic), M. Staňo st.
Brezová: Vajaš – Michalička (Kavecký), Šido, Miča, Marík, Dobrovodský, Pavlík, Šimek, Kutlák, Sadloň (Nemec), Šarudi (Michalica). (sta)
V. Uherce – Prečín
2:0 (1:0)
Góly: 19. Svrček (11 m), 88. R. Kováč.
Domáci nastúpili do zápasu so snahou odčiniť nepresvedčivé výsledky z minulých zápasov. Ich predstavy sa začali napĺňať v 19. minúte, keď Hudoka faulovala hosťujúca obrana a Svrček pohotovo premenil pokutový kop. Neskôr sa osmelili aj hostia. Do dobrej šance sa dostal Blaško, ale domáci brankár Radosa bol na mieste. V druhom polčase domáci zvýšili tempo, avšak z množstva vyložených šancí sa nedokázali presadiť. Až v 88. minúte po ľavej strane potiahol Kráľ, naservíroval loptu R. Kováčovi a ten prikrášlil víťazstvo domácich na 2:0. PREČÍN: Múčka, Mojžišík, Hozdek (Novák), Políček, Hluško, Almasy, Kopáč, Križan, Blaško, R. Birošík (Orávik), I. Birošík
Ďalšie výsledky: Hôrka n/V – Oslany 3:0 (2:0), Horná Streda – Bošany 0:6 (0:2), Trenč. Jastrabie – Prievidza „B“ 7:3 (4:1).

3. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  4. Štúdium ekológie, dizajnu či tech. inovácií je životný štýl?
  5. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  6. Štúdium práva moderne, prakticky aj po anglicky!
  7. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  8. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  9. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  10. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 5 291

Na ochorenie COVID-19 zomrelo vo februári v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici 49 pacientov. TASR o tom informoval riaditeľ nemocnice Igor Steiner.

9 h

Vážska cyklomagistrála cez Považskú Bystricu bude mať viac ako desať kilometrov.

V nedeľu odhalili PCR testy 842 nových prípadov nákazy, 45 v Trenčianskom kraji. Laboratória ukončili 3 565 takýchto vyšetrení.

1. mar

Kontroly budú zamerané najmä na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb. Zákaz vychádzania budú kontrolovať hliadky aj na hlavných cestných ťahoch a hraniciach okresov.