Štvrtok, 6. máj, 2021 | Meniny má HermínaKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA 14. KOLO

Lazy využili zaváhanie súperov a opäť vedú tabuľku

Ilava – Udiča 1:1 (0:0) Hostia pricestovali s nekompletným výstrojom, avšak s túžbou neprehrať. Domáci sa zachovali zhovievavo, zapožičali im časť výstroja a veľkoryso im dovolili odviezť bod. Inak to mohlo vyzerať, keby v 7. min Mazáň a v 15. min Mari

Ilava – Udiča
1:1 (0:0)
Hostia pricestovali s nekompletným výstrojom, avšak s túžbou neprehrať. Domáci sa zachovali zhovievavo, zapožičali im časť výstroja a veľkoryso im dovolili odviezť bod. Inak to mohlo vyzerať, keby v 7. min Mazáň a v 15. min Marienka využili gólové príležitosti. Pri samostatnom úniku Oravca v 20. min sa vyznamenal Turza. Začiatok druhého polčasu priniesol Ilave vedenie, keď v 52. min zahrali hostia vo vlastnom pokutovom území rukou a Šedo penaltu s istotou premenil. Ďalší priebeh bol v znamení obojstranných nepresností. Keď sa zdalo, že body ostanú doma, vydaril sa v 82. min Udiči ojedinelý protiútok, na konci ktorého bol Cesnárik a jeho nie práve vydarená strela z hranice pokutového kopu skončila v domácej sieti.
Ilava: Turza, Poliak, Ilončiak, Pilát, Šedo, Cabaj (M. Barkáč), Staňo, Marienka (Pagáč), Mazáň, Strapko, Ptáček. Udiča: Bašo, M. Gašpárek, T. Gašpárek, Cigánik, Crkoň, Oravec, Macháček, Milák, Chochel (Vágner), M. Zlatoš (Matušík), Cesnárik.
Pred 30 divákmi rozhodovali Mihálik, Kameník, Jakúbek, ŽK: Ptáček. (om)
Dulov – Ladce
4:1 (3:1)
Domácim, ktorí nastúpili v L. Rovniach proti vedúcemu mužstvu tabuľky, vyšiel začiatok. Už v 7. min našiel Lazor dlhým pasom Pučeka, ktorý uvoľnil Mojta, a ten na dvakrát prekonal Jankeho - 1:0. V 9. min Baláž takmer z polovice ihriska obišiel všetko, čo sa dalo a zvýšil na 2:0. Hostia ostali zaskočení a ich snaha končila pred šestnástkou. V 35. min Dzurko vyskočil na center a jeho hlavička sa od brvna odrazila do brankára a skončila v sieti - 3:0. V 39. min zahrávali hostia E. Pagáčom nepriamy kop a Šedík hlavičkou znížil na 3:1. V druhom polčase sa Ladčania chceli presadiť kombinačne, no ich aktivitu ukončila 65. min, kedy sa pred bránou ocitol sám Marián Habánek, ale hlavou loptu neumiestnil do siete. Dulovčania odpovedali v 73. min, kedy Dzurko parádnou strelou z 30 metrov prekonal Porubčana – 4:1. Hostia sa s výsledkom zmierili a domáci si vďaka kolektívnemu výkonu cennú výhru ustrážili.
Dulov: Mišík, Pavliš (Kováč), Slabý (Troška), Mikoláš, Lazor, Mojto, Puček, Dzurko, Baláž, Pažitný, Vozár.
Ladce: Janke (Porubčan), Šedík, F. Váň, Koštialik, Hudec, (Eliáš), J.Váň, Jamrich, Marián Habánek, Hromka (Martinka), J. Pagáč, E. Pagáč. Pred 150 divákmi rozhodovali Kováčik, Barenčík, ŽK: Slabý, Mojto, E. Pagáč, Šedík. P. Prekop
Horovce – Beluša
1:0 (0:0)
V úvodnej desaťminútovke sa hral nezáživný futbal. V 14. min nedočiahol Prekop Gatialovu prihrávku a najväčšiu prvopolčasovú šancu Horoviec zahodil v 22. min Prekop, keď osamotený z päťky prekopol bránu Beluše. Hostia sa osmelili až v 26. min propagačnou strelou Ciesara. Obrovskú šancu mal v 35. min hosťujúci Petríček, no Dohňanský jeho tvrdú strelu zneškodnil. Do konca polčasu už mužstvá šancu nemali. Druhý polčas začali lepšie Horovce, keď Kučov priamy kop z 30 metrov vytlačil Kopčan na roh. V 54. min sa Kubena rútil sám na domácu bránu, ale trestuhodne poslal loptu vedľa. O výsledku rozhodla 67. min, keď ideálnu Janíčkovu prihrávku premenil vo vedúci gól Gatial. Ten istý hráč mohol v 86. min pridať aj druhý gól, ale z piatich metrov prestrelil prázdnu bránu. Belušania sa už k záverečnému tlaku nedostali, a tak sa domáci mohli tešiť z chudobného víťazstva.
Horovce: Dohňanský, Kučo, F. Kováč, Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček, M. Siekel, Prekop (Bárka), Gatial, Dubový. Beluša: Kopčan, Štefanec, Baranec, Vričan, Drošťák, Kačenka (Topolan), Kubena (Bednár), Ciesar, Petríček, Sviečka, Šedík. Pred 100 divákmi rozhodovali M. Mazan, J. Mazán, Švec, ŽK: Prekop, Kopčan. (keb)
Pruské – Borčice
2:0 (1:0)
V 2. min sa v šanci zaváňajúcej ofsajdom ocitol Kasenčák, ale z uhla netrafil. V 14. min mieril Martinko z hranice šestnástky vedľa. Ďalšiu šancu zmaril Borčiciam v 31. min Majerík, keď v poslednej chvíli zachránil na čiare, rovnako ako o dve minúty na druhej strane zachraňoval Kopačka po strele Ľ. Galka. Radosť priniesol Pruskému priamy kop Majeríka v 35. min, kedy tečovaná lopta skončila v Martinákovej sieti. Majerík v 46. min prestrelil, no v 54. min po rohu Vlasatého M. Galko hlavou zvýšil na 2:0. Hostia mali šancu v 65. min, ale po závare v domácej šestnástke gól nedali a zápas sa potom už iba dohrával.
Pruské: Rajník, Bolebruch, M. Suchánek, M. Galko, Minárik, Majerík, V. Suchánek (Mazáň), M. Šatka, Ľ. Galko (Vlasatý), Ľ. Suchánek (Rebro), V. Šatka. Borčice: Martinák, Kuric, Suchý, Mazáň (Solín), Martinko (Žiaček), Kopačka, Országh, Kasenčák, Tomanica, Sedláček (Košťál), Kočka. Pred 150 divákmi rozhodovali Petrušek, Vyletelka, M. Mazan, ŽK: Bolebruch, Košťál.
(bol)
Prejta – Plevník
0:1 (0:0)
V prvom polčase začali domáci aktívnejšie, ale získali iba sériu rohov. Hostia potom hru vyrovnali a hral sa medzišestnástkový futbal. Domáci sa snažili o streľbu, no pokusy Mutalu, Trnku a Králika chytil R. Gaňo alebo smerovali vedľa. Najnebezpečnejšími pokusmi od hostí boli strely Kremeňa a Mončeka, no skóre sa nemenilo. Aktívnejšie do druhého polčasu vstúpili domáci, ale ich aktivita končila pred šestnástkou. Hostia zabezpečili obranu a v 78. min Monček po chybe obrany dal jediný a víťazný gól. Hralo sa vzácne fair, za čo patrí obom mužstvám pochvala. Prejta: Vrábel, Nemečkay (Pilný), Ronec, M. Bušík, Uhlík, Vysocký, Králik, Trnka, Trtala, Mutala, Koťan (Šima - Kovács). Plevník: R. Gaňo, Turčáni, Jurčaga, Butko, Adamec, P. Tomaník, Babinec (Čižmárik), Monček, F. Ďurkech (M. Ďurkech), Kremeň, Ďuriš. Pred 100 divákmi rozhodovali Pecuš, Cíbik, O. Gábor. Zuzka Tanušková
Papradno – Mikušovce
3:1 (2:0)
Pekná návšteva videla iba priemerný zápas. Prvú šancu mali hostia, keď v 13. min Melišku vychytal Krištof. O dve minúty domáci viedli po dorážke zásluhou M. Trúchlika, ktorý využil, že brankár hostí neudržal loptu. Ďalšiu šancu spálil v 23. min Černošík. V 26. min Patrik Babiar sa najlepšie zorientoval a odrazenú loptu poslal do siete - 2:0. Druhý polčas začal domácim náporom a v 49. min S. Trúchlík vypálil delovku, no brankár Mikušoviec sa vyznamenal. V 57. min Lukáč zaváhal v dobrej šanci, čo potrestal na druhej strane Satina v 61. min perfektnou strelou z 20 metrov do šibenice a znížil na 2:1. Dôležité tri body pre domácich potvrdil v 72. min ako inak, dorážkou, S. Trúchlík – 3:1.
Papradno: Krištof, Jurčík, Lukáč, Lališ, J. Balušík, M. Trúchlik (Martinec), Klabník, Černošík, Patrik Babiar (S. Trúchlik), Peter Babiar (Chrapko), Nemčík.
Mikušovce: Jozef Gašpárek st., Eliáš (Jozef Gašpárek ml.), M. Gašpar (Hudec), Vršata, Kopačka (S. Borovský), Palkech, Satina, Meliška, M. Holba, Hoštacký, P. Holba.
Pred 400 divákmi rozhodovali Turčan, M. Stratený, Tekeľ, ŽK: S. Trúchlík, Jurčík, M. Holba, Hoštacký, S. Borovský. (zdu)
Lazy – Brvnište
4:1 (1:0)
V 2. min vyrážal Bratina strelu Rosinu, potom netrafil na druhej strane z protiútoku Šlesár. V 4. min mieril Novotný vedľa a v 6. min Barnincovi strelu vyrazil brankár rovnako ako pokus Janoška v 9. min. Novotný opäť v dobrej pozícii netrafil, napodobnil ho Barninec, ale v 35. min už zo siedmich metrov otvoril skóre. Prevaha domácich pokračovala a v 67. min Barninec zblízka zvýšil na 2:0. Tretí gól pridal v 73. min Rosina a v 81. min Babiš z jedenástky zvýšil na 4:0. Hostia sa nevzdali, Miniarik v 82. min trafil brvno a o tri minúty namieril do brvna aj z priameho kopu. Brvnište sa nakoniec gólu dočkalo, keď v nadstavenom čase znížil striedajúci Fusko.
Lazy: Brindza, Vrábel, Sviečka, Pivko, Luhový (Chovanec), Barninec, Jánoško, Š. Rác, Babiš, Rosina, Novotný. Brvnište: Bratina, Vališík, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Holiš, Miniarik, Barbosa (J. Čapliar), Čvirik, Šlesár (Fusko), Španihel. Pred 150 divákmi rozhodovali Strýček, Weissabel, Koleno, ŽK: Brindza. (jg)

Skryť Vypnúť reklamu

1. Lazy 14 10 1 3 31:14 31
2. Ladce 14 9 2 3 33:14 29
3. Horovce 14 8 4 2 27:17 28
4. Plevník 14 8 3 3 27:15 27
5. Borčice 14 7 4 3 28:17 25
6. Udiča 14 6 2 6 29:21 20
7. Ilava 14 5 3 6 33:27 18
8. Dulov 14 5 3 6 25:31 18
9. Papradno 14 5 1 8 18:19 16
10. Pruské 14 5 1 8 21:35 16
11. Mikušovce 14 3 4 7 18:28 13
12. Prejta 14 3 3 8 15:29 12
13. Brvnište 14 2 5 7 16:33 11
14. Beluša 14 2 4 8 17:38 10

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
 2. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
 3. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
 4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 5. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 7. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
 9. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
 10. Hľadáte firmu na predaj? Poradíme vám, ako ju nájsť
 1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 2. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
 6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
 7. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
 8. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
 9. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
 10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
 1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 57 965
 2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 304
 3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 512
 4. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 11 431
 5. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 10 279
 6. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 8 449
 7. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 7 460
 8. Tipy od delegátky: Egypt má veľa turistami neobjavených miest 7 094
 9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 045
 10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 6 983
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Lipa na cintoríne v púchovskej mestskej časti Vieska - Bezdedov sa stala prvým chráneným stromom v katastri mesta Púchov.

4 h
V Dubnici nad Váhom máj ozdobli školáci

Už v antických časoch Etruskovia, Rimania a tiež starovekí Gréci stavali na svoje domy a hospodárske budovy malé stromčeky v domnienke, že ich ochránia pred negatívnymi silami, zlými duchmi a chorobami.

11 h

Čo hovorí olympijský víťaz na očkovanie športovcov a politické napätie okolo letnej olympiády? Pozrite/vypočujte si zaujímavý rozhovor.

13 h
ilustračná foto

Klientov a zamestnancov obecného zariadenia opatrovateľskej služby v Beluši zaočkovali prvou dávkou vakcíny proti COVID-19 zdravotníci z Ilavy.

5. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ľudia berú zdravie na ľahkú váhu a sú málo informovaní o možných rizikách, tvrdí Oleksandr Olashyn.

4. máj

Mercedes vyletel zo zákruty. Na mieste, kde sa stala nehoda, osadili bicykel duchov.

2. máj

Martin Spano, rodák z Čaky.

16. apr

Zraneného chlapca letecky transportovali do banskobystrickej nemocnice.

5. máj

Už ste čítali?