Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

Lazy využili zaváhanie súperov a opäť vedú tabuľku

Ilava – Udiča 1:1 (0:0) Hostia pricestovali s nekompletným výstrojom, avšak s túžbou neprehrať. Domáci sa zachovali zhovievavo, zapožičali im časť výstroja a veľkoryso im dovolili odviezť bod. Inak to mohlo vyzerať, keby v 7. min Mazáň a v 15. min Mari

Ilava – Udiča
1:1 (0:0)
Hostia pricestovali s nekompletným výstrojom, avšak s túžbou neprehrať. Domáci sa zachovali zhovievavo, zapožičali im časť výstroja a veľkoryso im dovolili odviezť bod. Inak to mohlo vyzerať, keby v 7. min Mazáň a v 15. min Marienka využili gólové príležitosti. Pri samostatnom úniku Oravca v 20. min sa vyznamenal Turza. Začiatok druhého polčasu priniesol Ilave vedenie, keď v 52. min zahrali hostia vo vlastnom pokutovom území rukou a Šedo penaltu s istotou premenil. Ďalší priebeh bol v znamení obojstranných nepresností. Keď sa zdalo, že body ostanú doma, vydaril sa v 82. min Udiči ojedinelý protiútok, na konci ktorého bol Cesnárik a jeho nie práve vydarená strela z hranice pokutového kopu skončila v domácej sieti.
Ilava: Turza, Poliak, Ilončiak, Pilát, Šedo, Cabaj (M. Barkáč), Staňo, Marienka (Pagáč), Mazáň, Strapko, Ptáček. Udiča: Bašo, M. Gašpárek, T. Gašpárek, Cigánik, Crkoň, Oravec, Macháček, Milák, Chochel (Vágner), M. Zlatoš (Matušík), Cesnárik.
Pred 30 divákmi rozhodovali Mihálik, Kameník, Jakúbek, ŽK: Ptáček. (om)
Dulov – Ladce
4:1 (3:1)
Domácim, ktorí nastúpili v L. Rovniach proti vedúcemu mužstvu tabuľky, vyšiel začiatok. Už v 7. min našiel Lazor dlhým pasom Pučeka, ktorý uvoľnil Mojta, a ten na dvakrát prekonal Jankeho - 1:0. V 9. min Baláž takmer z polovice ihriska obišiel všetko, čo sa dalo a zvýšil na 2:0. Hostia ostali zaskočení a ich snaha končila pred šestnástkou. V 35. min Dzurko vyskočil na center a jeho hlavička sa od brvna odrazila do brankára a skončila v sieti - 3:0. V 39. min zahrávali hostia E. Pagáčom nepriamy kop a Šedík hlavičkou znížil na 3:1. V druhom polčase sa Ladčania chceli presadiť kombinačne, no ich aktivitu ukončila 65. min, kedy sa pred bránou ocitol sám Marián Habánek, ale hlavou loptu neumiestnil do siete. Dulovčania odpovedali v 73. min, kedy Dzurko parádnou strelou z 30 metrov prekonal Porubčana – 4:1. Hostia sa s výsledkom zmierili a domáci si vďaka kolektívnemu výkonu cennú výhru ustrážili.
Dulov: Mišík, Pavliš (Kováč), Slabý (Troška), Mikoláš, Lazor, Mojto, Puček, Dzurko, Baláž, Pažitný, Vozár.
Ladce: Janke (Porubčan), Šedík, F. Váň, Koštialik, Hudec, (Eliáš), J.Váň, Jamrich, Marián Habánek, Hromka (Martinka), J. Pagáč, E. Pagáč. Pred 150 divákmi rozhodovali Kováčik, Barenčík, ŽK: Slabý, Mojto, E. Pagáč, Šedík. P. Prekop
Horovce – Beluša
1:0 (0:0)
V úvodnej desaťminútovke sa hral nezáživný futbal. V 14. min nedočiahol Prekop Gatialovu prihrávku a najväčšiu prvopolčasovú šancu Horoviec zahodil v 22. min Prekop, keď osamotený z päťky prekopol bránu Beluše. Hostia sa osmelili až v 26. min propagačnou strelou Ciesara. Obrovskú šancu mal v 35. min hosťujúci Petríček, no Dohňanský jeho tvrdú strelu zneškodnil. Do konca polčasu už mužstvá šancu nemali. Druhý polčas začali lepšie Horovce, keď Kučov priamy kop z 30 metrov vytlačil Kopčan na roh. V 54. min sa Kubena rútil sám na domácu bránu, ale trestuhodne poslal loptu vedľa. O výsledku rozhodla 67. min, keď ideálnu Janíčkovu prihrávku premenil vo vedúci gól Gatial. Ten istý hráč mohol v 86. min pridať aj druhý gól, ale z piatich metrov prestrelil prázdnu bránu. Belušania sa už k záverečnému tlaku nedostali, a tak sa domáci mohli tešiť z chudobného víťazstva.
Horovce: Dohňanský, Kučo, F. Kováč, Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček, M. Siekel, Prekop (Bárka), Gatial, Dubový. Beluša: Kopčan, Štefanec, Baranec, Vričan, Drošťák, Kačenka (Topolan), Kubena (Bednár), Ciesar, Petríček, Sviečka, Šedík. Pred 100 divákmi rozhodovali M. Mazan, J. Mazán, Švec, ŽK: Prekop, Kopčan. (keb)
Pruské – Borčice
2:0 (1:0)
V 2. min sa v šanci zaváňajúcej ofsajdom ocitol Kasenčák, ale z uhla netrafil. V 14. min mieril Martinko z hranice šestnástky vedľa. Ďalšiu šancu zmaril Borčiciam v 31. min Majerík, keď v poslednej chvíli zachránil na čiare, rovnako ako o dve minúty na druhej strane zachraňoval Kopačka po strele Ľ. Galka. Radosť priniesol Pruskému priamy kop Majeríka v 35. min, kedy tečovaná lopta skončila v Martinákovej sieti. Majerík v 46. min prestrelil, no v 54. min po rohu Vlasatého M. Galko hlavou zvýšil na 2:0. Hostia mali šancu v 65. min, ale po závare v domácej šestnástke gól nedali a zápas sa potom už iba dohrával.
Pruské: Rajník, Bolebruch, M. Suchánek, M. Galko, Minárik, Majerík, V. Suchánek (Mazáň), M. Šatka, Ľ. Galko (Vlasatý), Ľ. Suchánek (Rebro), V. Šatka. Borčice: Martinák, Kuric, Suchý, Mazáň (Solín), Martinko (Žiaček), Kopačka, Országh, Kasenčák, Tomanica, Sedláček (Košťál), Kočka. Pred 150 divákmi rozhodovali Petrušek, Vyletelka, M. Mazan, ŽK: Bolebruch, Košťál.
(bol)
Prejta – Plevník
0:1 (0:0)
V prvom polčase začali domáci aktívnejšie, ale získali iba sériu rohov. Hostia potom hru vyrovnali a hral sa medzišestnástkový futbal. Domáci sa snažili o streľbu, no pokusy Mutalu, Trnku a Králika chytil R. Gaňo alebo smerovali vedľa. Najnebezpečnejšími pokusmi od hostí boli strely Kremeňa a Mončeka, no skóre sa nemenilo. Aktívnejšie do druhého polčasu vstúpili domáci, ale ich aktivita končila pred šestnástkou. Hostia zabezpečili obranu a v 78. min Monček po chybe obrany dal jediný a víťazný gól. Hralo sa vzácne fair, za čo patrí obom mužstvám pochvala. Prejta: Vrábel, Nemečkay (Pilný), Ronec, M. Bušík, Uhlík, Vysocký, Králik, Trnka, Trtala, Mutala, Koťan (Šima - Kovács). Plevník: R. Gaňo, Turčáni, Jurčaga, Butko, Adamec, P. Tomaník, Babinec (Čižmárik), Monček, F. Ďurkech (M. Ďurkech), Kremeň, Ďuriš. Pred 100 divákmi rozhodovali Pecuš, Cíbik, O. Gábor. Zuzka Tanušková
Papradno – Mikušovce
3:1 (2:0)
Pekná návšteva videla iba priemerný zápas. Prvú šancu mali hostia, keď v 13. min Melišku vychytal Krištof. O dve minúty domáci viedli po dorážke zásluhou M. Trúchlika, ktorý využil, že brankár hostí neudržal loptu. Ďalšiu šancu spálil v 23. min Černošík. V 26. min Patrik Babiar sa najlepšie zorientoval a odrazenú loptu poslal do siete - 2:0. Druhý polčas začal domácim náporom a v 49. min S. Trúchlík vypálil delovku, no brankár Mikušoviec sa vyznamenal. V 57. min Lukáč zaváhal v dobrej šanci, čo potrestal na druhej strane Satina v 61. min perfektnou strelou z 20 metrov do šibenice a znížil na 2:1. Dôležité tri body pre domácich potvrdil v 72. min ako inak, dorážkou, S. Trúchlík – 3:1.
Papradno: Krištof, Jurčík, Lukáč, Lališ, J. Balušík, M. Trúchlik (Martinec), Klabník, Černošík, Patrik Babiar (S. Trúchlik), Peter Babiar (Chrapko), Nemčík.
Mikušovce: Jozef Gašpárek st., Eliáš (Jozef Gašpárek ml.), M. Gašpar (Hudec), Vršata, Kopačka (S. Borovský), Palkech, Satina, Meliška, M. Holba, Hoštacký, P. Holba.
Pred 400 divákmi rozhodovali Turčan, M. Stratený, Tekeľ, ŽK: S. Trúchlík, Jurčík, M. Holba, Hoštacký, S. Borovský. (zdu)
Lazy – Brvnište
4:1 (1:0)
V 2. min vyrážal Bratina strelu Rosinu, potom netrafil na druhej strane z protiútoku Šlesár. V 4. min mieril Novotný vedľa a v 6. min Barnincovi strelu vyrazil brankár rovnako ako pokus Janoška v 9. min. Novotný opäť v dobrej pozícii netrafil, napodobnil ho Barninec, ale v 35. min už zo siedmich metrov otvoril skóre. Prevaha domácich pokračovala a v 67. min Barninec zblízka zvýšil na 2:0. Tretí gól pridal v 73. min Rosina a v 81. min Babiš z jedenástky zvýšil na 4:0. Hostia sa nevzdali, Miniarik v 82. min trafil brvno a o tri minúty namieril do brvna aj z priameho kopu. Brvnište sa nakoniec gólu dočkalo, keď v nadstavenom čase znížil striedajúci Fusko.
Lazy: Brindza, Vrábel, Sviečka, Pivko, Luhový (Chovanec), Barninec, Jánoško, Š. Rác, Babiš, Rosina, Novotný. Brvnište: Bratina, Vališík, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Holiš, Miniarik, Barbosa (J. Čapliar), Čvirik, Šlesár (Fusko), Španihel. Pred 150 divákmi rozhodovali Strýček, Weissabel, Koleno, ŽK: Brindza. (jg)

Skryť Vypnúť reklamu

1. Lazy 14 10 1 3 31:14 31
2. Ladce 14 9 2 3 33:14 29
3. Horovce 14 8 4 2 27:17 28
4. Plevník 14 8 3 3 27:15 27
5. Borčice 14 7 4 3 28:17 25
6. Udiča 14 6 2 6 29:21 20
7. Ilava 14 5 3 6 33:27 18
8. Dulov 14 5 3 6 25:31 18
9. Papradno 14 5 1 8 18:19 16
10. Pruské 14 5 1 8 21:35 16
11. Mikušovce 14 3 4 7 18:28 13
12. Prejta 14 3 3 8 15:29 12
13. Brvnište 14 2 5 7 16:33 11
14. Beluša 14 2 4 8 17:38 10

Najčítanejšie na My Považská

Inzercia - Tlačové správy

 1. Diplom, na ktorý budeš právom hrdý. Študuj u nás
 2. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 3. Vytvor si svoju budúcnosť podľa vlastných predstáv!
 4. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 5. Získaj náskok pred štartom
 6. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 7. Pomáhajú firmám zarábať viac. Polepšili si aj živnostníci
 8. O prideľovanie štátnych grantov sa môže starať softvér
 9. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 10. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 1. Kvalitná divina na pár klikov. LESY SR spúšťajú e-shop
 2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 3. METROPOLIS bude postavený podľa japonského know-how
 4. Rekonštrukcia prsníka po chirurgickej liečbe
 5. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 6. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 7. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 8. Budúcnosť je v komplexnej ponuke financovania a v digitalizácii.
 9. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu?
 10. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 19 292
 2. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 12 841
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 333
 4. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 5 184
 5. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 4 818
 6. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 4 162
 7. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 3 178
 8. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 2 817
 9. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu 2 448
 10. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 2 201

Blogy SME

 1. Ján Šeďo: Kocúrkovo alebo len aby sme v hanbe nezostali.
 2. Lubomir Zahora: Koľko je známych zriedkavých ochorení
 3. Otilia Horrocks: Aký je Váš plán B?
 4. Ľudovít Mravík: Covid-19: Po stopách Covidu. Relevantné údaje! Situácia v Európe: Česko epicentrom!
 5. Víťazoslav Würschner: Vážení redaktori Plus JEDEN DEŇ
 6. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť.
 7. Jano Richter: Dnešnému jubilantovi
 8. Sylvia Smatanová: Máme predsa lockdown
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 13 616
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 4 999
 3. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 468
 4. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 983
 5. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 803
 6. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 572
 7. Pavol Ondreáš: Vypneme Európu 2 770
 8. Emil Fitoš: Nad technickým riešením očkovacích poukazov visí veľa otáznikov 2 728
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Ušetrite pri kúpe predplatného SME.sk a zapojte sa do súťaže o luxusné ceny.


6. dec
Areál ZŠ Novomeského. Čerstvo dokončené športovisko má verejnosti slúžiť aj počas prázdnin.

Priestor pre šport i zábavu ponúka nový športový areál v Hloži, ktorá je miestnou časťou obce Beluša v Púchovskom okrese.


TASR 11 h

Diskusiu sledujte v utorok 7. decembra o 10. hodine.


6. dec
Zrážka áut si vyžiadala jednu obeť.

Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa od začiatku roka stalo 1006 dopravných nehôd, čo je o šesť menej ako v rovnakom období minulého roku.


TASR 12 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mladého muža pritlačil pracovný stroj, zraneniam podľahol.


11 h

Na bojnickom OAIM mali v posledných dňoch hospitalizovaných viacero obéznych pacientov s koronavírusom. Nedostatok zdravotných sestier sa podpísal pod to, že nemocnica na internete požiadala o pomoc fyzicky zdatných mužov.


9 h

Spôsobil škodu neúmyselne. Starosta žiada úhradu v plnom rozsahu.


6. dec

Po Vianociach zatvoria všetky neesenciálne obchody vrátane predajní obuvi a domácich potrieb.


7 h

Blogy SME

 1. Ján Šeďo: Kocúrkovo alebo len aby sme v hanbe nezostali.
 2. Lubomir Zahora: Koľko je známych zriedkavých ochorení
 3. Otilia Horrocks: Aký je Váš plán B?
 4. Ľudovít Mravík: Covid-19: Po stopách Covidu. Relevantné údaje! Situácia v Európe: Česko epicentrom!
 5. Víťazoslav Würschner: Vážení redaktori Plus JEDEN DEŇ
 6. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť.
 7. Jano Richter: Dnešnému jubilantovi
 8. Sylvia Smatanová: Máme predsa lockdown
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 13 616
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 4 999
 3. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 468
 4. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 983
 5. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 803
 6. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 572
 7. Pavol Ondreáš: Vypneme Európu 2 770
 8. Emil Fitoš: Nad technickým riešením očkovacích poukazov visí veľa otáznikov 2 728
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu