Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA 16. A 17. KOLO

K bodom prispeli hattrickmi Kútny a Stráňovský

HK 95 Pov. Bystrica – VTJ Kimex Topľčany 4:3 pp (0:1, 0:2, 3:0 – 1:0) Góly: 4. Guričan 0:1, 28. O. Lauko 0:2, 35. Králik 0:3, 44. Kútny 1:3, 46. Kútny 2:3, 52. Kútny 3:3, 70. Zaťko 4:3.

HK 95 Pov. Bystrica – VTJ Kimex Topľčany 4:3 pp (0:1, 0:2, 3:0 – 1:0)
Góly: 4. Guričan 0:1, 28. O. Lauko 0:2, 35. Králik 0:3, 44. Kútny 1:3, 46. Kútny 2:3, 52. Kútny 3:3, 70. Zaťko 4:3.
Považania od rýchlo korčuľujúceho súpera inkasovali už v 4. min, no šancí mali potom dosť. Gašo v 5. min netrafil prázdnu bránu, šance Kišku, Löfflera, Kútneho a Sikorčina zlikvidoval pozorný Chvojka. Hostia mohli dať druhý gól po Zaťkovej hrubke, no kombináciu dvojice hostí vychytal Betinec. V druhej tretine akoby panteri na ľade neboli, pretože hostia mali neustále šance. Kabátovu tutovku Betinec chytil, ďalšie dve strely preleteli ponad odkrytú bránu, ale O. Lauko sa v 28. min nemýlil. O sedem minút biliardovú akciu na jeden dotyk zakončil dorážkou Králik – 0:3. Na prelome tretín mali domáci dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, ale vôbec na bránu nevystrelili. Keď v 44. min Löffler trafil žrď, zdalo sa, že panteri opäť divákov sklamú. Potom všetko do rúk zobral trenčiansky útok. Po Sikorčinovom úniku Kútny odklial Chvojkovu bránu a vzápätí znížil na 2:3. Domáci sa chytili, mali ďalšie šance, no gól nedali. Až v 52. min Kútny dosiahol hattrick a vyrovnal. Minútu pred koncom tečovaná strelu Malinku iba o centimetre minula domácu bránu. V predĺžení v 62. min išiel Martinka sám na bránu, lenže trafil brankára a v 63. min zahodil ďalšiu šancu Koleda. Potom skúšali šťastie hostia, ale za prekonaným Betincom zachytil Ďurkech Bosákovu strelu na bránkovej čiare a o minútu domáci gólman chytil tutovku Božíka. Betinec podržal svojich aj v 69. min po strele Hurtaja a 29 sekúnd pred koncom predĺženia Zaťko od modrej čiary prestrelil všetko a puk sa zastavil až v bráne – 4:3.
Pov. Bystrica: Betinec, Zaťko, Hajas, Jakab, Bezecný, Talarovič, Petruňa, Ďurkech, Varhaník, Gašo, Martinka, Bujdák, Koleno, Kiška, Ižvolt, Koleda, Löffler, Firit, Hanták, Sikorčin, Kútny. Topoľčany: Chvojka, Ondruška, Malinka, Guričan, Varga, Huba, I. Ďatelinka, Zelený, Božík, Náhlik, Kľačanský, Bosák, Králik, Hurtaj, Budoš, Nekoranec, Šmotlák, O. Lauko, Káčer, Gális, Kabát.
Ďalšie výsledky 16. kola: Humenné – Trebišov 11:1, Piešťany – B. Bystrica 2:4, Prievidza – Trnava 1:0 pp, Levice – Prešov 2:1 ts, Senica – Sp. N. Ves 4:2.
***
HK 95 Pov. Bystrica – HK Levice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Proti nováčikovi sa domáci dlho nevedeli strelecky presadiť, no po strele Gaša, ktorú Račko neudržal, Stráňovský otvoril dorážkou skóre. O tri minúty sa domáci kanonier po Kiškovej prihrávke dostal do ideálnej šance a strelou nad lapačku nedal gólmanovi šancu. Račko sa viackrát vyznamenal, no na druhej strane najprv Betincovi vypadol puk, ale skončil vedľa žrdky. V druhej časti mali hostia ďalšiu príležitosť, keď Betinec opäť neudržal puk, ale s pomocou Hantáka bolo nebezpečenstvo zažehnané. V 29. min si Zaťko vymenil puk s Kiškom a zblízka zvýšil na 3:0. Obe mužstvá mali niekoľko dobrých príležitostí, ale skóre sa nemenilo. Až v 46. min po akcii Kišku si Stráňovský položil brankára a chladnokrvne zavesil – 4:0. Potom neplatil Gašov gól, pretože hostia včas stihli posunúť bránku. V 53. min pri presilovke Koleno prišiel o hokejku a nevenoval sa prebiehajúcej akcii. Medzitým brankár Račko ďaleko vykorčuľoval z brány, ku Kolenovi sa dostal nahodený puk a mladý útočník pred opustenou bránou šancou nepohrdol – 5:0. V závere mohli panteri dať ďalšie góly, avšak Bujdákov blafák kryl Račko, rovnako zneškodnil únik Gaša a pri Stráňovského strele mu pomohla žrď. Betinec v závere udržal prvé čisté konto v sezóne a neinkasoval už 95 minút.
Góly: 13. Stráňovský 1:0, 16. Stráňovský 2:0, 29. Zaťko 3:0, 46. Stráňovský 4:0, 53. Koleno 5:0.
Pov. Bystrica: Betinec, Zaťko, Hajas, Bezecný, Jakab, Varhaník, Ďurkech, Rimmel, Trefný, Kiška, Gašo, Stráňovský, Koleda, Filo, Firit, Tomašec, Bujdák, Löffler, Koleno, Hanták, Mrena. Levice: Račko, Ševčík, Skála, Blickling, Horváth, Dilík, Sakala, Scheibenreif, Matejov, Petráš, J. Beňuš, T. Beňuš, Gajdoš, Francisty, Ozimák, Vasilko, Jágerský.
Ďalšie výsledky 17. kola: Senica – Humenné 2:3, Sp. N. Ves – Topoľčany 6:4, Prešov – Prievidza 6:5, Trnava – Piešťany 2:4, B. Bystrica – Trebišov 5:0.
12. Levice 17 1 2 14 31:77 7
18. kolo piatok 4. 11.: Humenné – B. Bystrica, Trebišov – Trnava, Piešťany – Prešov, Prievidza – Pov. Bystrica, Levice – Sp. N. Ves, Topoľčany – Senica.

1. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  2. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  3. Čo som sa naučila o mužskom holení a o mužoch
  4. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  5. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  6. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  7. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  5. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  7. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  8. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  9. Bakalárske študijné programy na FVT
  10. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  10. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur 4 627

V športových správach sa dozviete aj to, že Karolína Schmiedlová na turnaji WTA zvíťazila nad bývalou svetovou jednotkou.