Streda, 12. máj, 2021 | Meniny má PankrácKrížovkyKrížovky

3. liga 14. kolo

Púchov B/Dohňany - Štúrovo 1:3 (0:2) Góly: 56. Prokeš – 10. Hanák, 39. a 80. Tárnyik. Hostia začali sebavedome a už v 4. min po centri Tárnyik poslal loptu vedľa Valachovej brány.

Púchov B/Dohňany
- Štúrovo 1:3 (0:2)
Góly: 56. Prokeš – 10. Hanák, 39. a 80. Tárnyik.
Hostia začali sebavedome a už v 4. min po centri Tárnyik poslal loptu vedľa Valachovej brány. O minútu sa z protiútoku dostal k lopte Pavlovič, ktorého brankár fauloval, ale na prekvapenie všetkých píšťalka rozhodcu ostala nemá. V 10. min po rohu najvyššie vyskočil Hanák a Štúrovo viedlo 0:1. V 31. min v strede šestnástky narazil Závaterník loptu Pavlovičovi, ktorý sa zbavil obrancu, ale Procházska jeho strelu kryl. V 39. min odpískal rozhodca nepriamy kop po Valachovom chytení lopty od Pauera na päťke a Tárnyik zvýšil na 0:2. Dve minúty pred prestávkou Balázs fauloval Šnegoňa aNáther urazil rozhodcu, za čo dostal červenú kartu. Do druhého polčasu nastúpili domáci iba s desiatimi hráčmi odhodlane a bojovali zo všetkých síl. V 46. min Šnegoňov priamy kop ešte Procházska vytlačil. O desať minút Prokeš vybojoval loptu, vysunul Pavloviča a nabehol si na jeho center, ktorý hlavou premenil – 1:2. V 80. min po kontroverznej ruke Tárnyik z priameho kopu výšil na 1:3. V 82. min sa k odrazenej lopte dostal na šestnástke Prokeš, no jeho prudkú strelu Procházska vyrazil a z protiútoku zasa Valach vyrazil strelu Kušpála. Pred 150 divákmi rozhodoval Kastelovič, ŽK: Valach - Balázs, Vrtiel, ČK: 43. Náther.
MATADOR B: Valach – Pauer, Hrehuš, Holčík, Závaterník, Prokeš, Novisedlák, Náther, Mráz (80. Madara), Šnegoň, Pavlovič. Tréner L. Stehel. JCP: Proházska – Jurga, Maršal, Hanák, Vrtiel, Urban, Tárnyik, Kamas (86. Slezák), Balázs (90. Bábsky), Lúčan (72. Mankovecký), Kušpál. Tréner L. Totkovič. František Leško
Led. Rovne
- Nové Zámky 2:1 (0:0)
Góly: 55. a 58. Detko – 82. Vadkerty.
V 3. min skúšal šťastie Basila, ale technickú strelu mu brankár chytil. V 8. min nebezpečne pálil Lovász, ale Hrnčiarika neprekvapil, podobne aj Dekány z ďalšej akcie hostí. Potom obranca hostí zblokoval v šanci J. Martinku, rovnako aj Detkovu strelu. V 28. min mieril vedľa Petruš a v 30. min slabou strelou trafil Detko iba do brankára. Petruš potom mieril nepresne a Mišík hlavou trafil bočnú sieť. Molnára vychytal Szapu a po obojstranných nepresnostiach skončil polčas bez gólov. Druhý polčas začali sklári aktívne a 49. min Meliš zblízka hlavičkoval nad. Domácich podržal v 50. min Hrnčiarik, keď chytil gól Bogárovi. Tlak Rovňancov narastal, Molnár ešte bránu prestrelil, ale v 55. min Detko hlavou otvoril po rohu skóre. O tri minúty prihral Grendel Detkovi, a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:0. Hrnčiarik sa vyznamenal v 75. a 77. min, keď vychytal dvakrát Dobrého. Potom Detko opäť nehlavičkoval presne a Kadlec trafil brankárove nohy. N. Zámky potrestali nepremieňanie šancí v 82. min Vadkertyho gólom – 2:1. V poslednom domácom zápase jesene sklári po zlepšenom výkone dosiahli zaslúžené víťazstvo.
Pred 200 divákmi rozhodoval Paulovič, ŽK: Bogár, Dobrý.
CRYSTAL: Hrnčiarik – Meliš, Šatka, P. Martinka, J. Martinka, Basila, Petruš (90. Šebo), Mišík (50. Holeščák), Molnár, Detko, Grendel (76. Kadlec). Tréner V. Kavecký. FKM: Szapu – Čaplák, Dekány, Zsák, Matúš, Mach, Vadkerty, Lovász, Močkor (90. Dobrý), Bogár, Hlavačka. Tréner V. Polák. Stanislav Detko
Ďalšie výsledky: J. Bohunice – Nové Mesto 0:2 (0:1), Vrbové – Močenok 1:1 (0:0), Komárno – Bánovce 0:3 (0:1), Prievidza - D. Vestenice 2:1 (1:0), Spartak Myjava - Spartak Vráble 1:2 (0:1), Topoľčany – Nemšová 0:1 (0:0).

16. Komárno 14 0 1 13 3:59 1

1. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  3. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  4. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  5. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  5. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy 5 924

Pozrite sa na prvých návštevníkov znovuotvorenej plavárne.

Práce v tuneli už finišujú

Po odkladoch investor posledný termín dodrží. Ten určil na koniec roka. Práce v tuneli by mali skončiť v auguste.

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.

Prvé teplé dni vytiahli na cesty aj motocyklistov. Púchovčan pri Beluši však už stihol zaplatiť životom.