Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

5. liga 14. kolo

M. Lednice - H. Poruba 1:0 (1:0) Gól: 6. P. Lednický (11 m). Domácim vyšiel úvod zápasu, keď už v 6. min obrana faulovala Dudáka a P. Lednický premenil jedenástku. Gól domácich povzbudil, mali ďalšie šance, no Čelko a M. Vančo sóla zakončili strelami

M. Lednice - H. Poruba
1:0 (1:0)
Gól: 6. P. Lednický (11 m).
Domácim vyšiel úvod zápasu, keď už v 6. min obrana faulovala Dudáka a P. Lednický premenil jedenástku. Gól domácich povzbudil, mali ďalšie šance, no Čelko a M. Vančo sóla zakončili strelami vedľa. Hostia vážnejšiu šancu nemali. V druhom polčase sa domáci stiahli, hostia ich pritlačili pred bránu, mali viac z hry, ale úsilie končilo na obetavej obrane v čele s gólmanom Rybárikom. Ledničania si nakoniec pripísali cenné tri body.
M. Lednice: Rybárik - P. Lednický, Miloš Lednický, P. Vančo, M. Vančo, Hudek, Bielik, Čelko (Moravík), Dudák, Čerňanský, J. Lednický. H. Poruba: D. Staňo, Hofierka, P. Živčic, Buchta, Krajči, J. Staňo, Kozík, Meliš (Mráz), A. Staňo, Solík, M. Staňo (M. Puček). (led)
Pov. Teplá - Sverepec
1:0 (0:0)
Góly: 64. Meheš (11 m).
Zápas mal všetky známky susedského derby, ktoré sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. V 5. min neplatil Muchov gól pre ofsajd a v 15. min Repáč trafil brvno. Nasledovali chvíle hostí, ale v 22. Biel prestrelil, v 28. min mieril vedľa a v 32. min po brejku obišiel brankára, no bránu minul. V 33. min nasledovali trestné kopy Hluška a Repáča bez účinku. V 40. min tesne minul Valášek a v závere Patyka minul domácu bránu. V 55. min Mucha zbrklo vystrelil vedľa, v 57. min po Repáčovom trestnom kope pred Jankejechom hostia so šťastím ratovali situáciu. V 60. min nedal gól Sárinec, ale v 64. min zahrali hostia v šestnástke rukou a Meheš z jedenástky dal prvý gól. Potom videl Richtárik červenú kartu. O minútu Janech podržal domácich. Hostia sa až do konca snažili o protiútoky, ale domáci výhru udržali. Pov. Teplá: Janech - Meheš, Barenčík, Hlušek (Lašček), Abík, Slaninka, Mucha, (Urík), Šimík, Jankejech, Repáč, Sárinec (Hrubo). Sverepec: Minarech - Briestenský, Klužák, Richtárik, Valášek, Záhradník (Hošták), Hôrkový, Pavlík, Mikušík, Patyka, (Pružinec) Biel (Janoviak). (jan)
Prečín - Podolie
2:0 (0:0)
Góly: 62. I. Birošík, 85. Michel.
Zápas bol veľmi kvalitný, Podolie sa pred peknou návštevou predstavilo tradične technickou hrou. Domáci neustále vysokými loptami chceli prekonať pevnú obranu, čo sa im nedarilo. Po pres­távke začali hrať viac po zemi, čo na súpera platilo. V 62. min I. Birošík strelou z 18 metrov zaistil Prečínu vedenie a v 85. min po najkrajšej akcii Michel upravil na konečných 2:0. Hostia mali jediný nebezpečný trestný kop v 88. min, ale Múčka perfektne loptu vyrazil. Prečín: Múčka - Poliček, Buday (Mojžišík), Blaško, Sádecký, I. Orávik, Michel, Hluško, Kopáč (R. Birošík), Almasy, I. Birošík. Podolie: Vojtech - R. Hrušovský, Marek, Kališ, M. Hrušovský, Havrlent, Červeňanský, Krajčík, Ivana, Ostrenka, Lednický (str. Pisen a Helbich). (mam)
Pov. Bystrica - H. Streda
6:2 (1:2)
Góly: 30. a 87. J. Gáborík, 60. a 73. Ondrička, 78. Raninec, 90. Šefara - 20. Pavlovič, 40. Luštík.
Už v 1. min šancu J. Gáboríka chytil brankár a v 5. min vyrazil aj strelu Kostelanského. O minútu Luštík prestrelil a z protiútoku Ondričkovu strelu Mráz vyrazil. Po rohu Vaštíkovu hlavičku vykopli obrancovia v 7. min z bránkovej čiary. V 13. min M. Gáborík prestrelil a prišiel trest, keď v 20. min Pavlovič po Luštíkovej prihrávke povedľa brankára otvoril skóre - 0:1. Vaštík mieril o chvíľu do múru a pokus M. Gáboríka v 22. min chytil gólman. V 30. min sa domáci dočkali vyrovnania, keď J. Gáborík prehlavičkoval brankára. O päť minút neskóroval Raninec a Ondričkov pokus v 36. min opäť zneškodnil Mráz. V 40. min Miroslav Miklovič zdiaľky trafil žrď a odrazenú loptu Luštík vrátil do siete - 1:2. V 43. min J. Gáborík bol sám pred bránou, no nedal a v 45. min Ondričkovu strelu smerujúcu do prázdnej brány vykopli obrancovia. V úvode druhého polčasu Luštík zblízka netrafil. V sieti neskončil priamy kop Kostelanského v 58. min a v 60. min osamotený J. Gáborík netrafil zblízka. Vyrovnať sa podarilo o chvíľu Ondričkom a v 70. min minul M. Gáborík prázdnu bránu. V 73. min Ondrička po prihrávke Kostelanského dal na 3:2. V 78. min Raninec zvýšil na 4:2. Gólom neskončilo sólo J. Gáboríka v 83. min. V 85. min zahodil šancu Hedera, ale v 87. min J. Gáborík do prázdnej brány pridal piaty a v nadstavenom čase Šefara šiesty gól.
Pov. Bystrica: Smataník - Martinka (Gardian), Ištok, Vaštík, Kostelanský (Šefara), Ondrička, M. Gáborík, Hedera, Raninec, Masaryk (Melicherík), J. Gáborík. H. Streda: Mráz - Marián Miklovič (Ošváth), Domin, Madunický, Miroslav Miklovič, L. Miklovič, Dilík, Mikuš, Patrnčiak, Pavlovič, Luštík. (jšm)
Ďalšie výsledky: Hôrka- Zem. Kostoľany 4:0 (1:0), Bošany - Tren. Jastrabie 4:1 (1:0), Oslany - Brezová 2:4 (1:2), Prievidza B - V. Uherce 2:0 (0:0).

16. H. Streda 14 1 0 13 12:74 3

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.