Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA 15. KOLO

Ladce využili presilovku a prezimujú na prvej priečke

Dulov – Ilava 3:1 (2:1) Diváci sa ešte len schádzali, keď Dulovu už v 3. min vyšla gólová akcia. D. Mikoláš vysunul Pučeka a Mojto umiestnil jeho center do siete – 1:0. Z protiútoku sa ocitol Marienka sám pred Mišíkom, no nedal, lenže v 5. min pekne vy

Dulov – Ilava
3:1 (2:1)
Diváci sa ešte len schádzali, keď Dulovu už v 3. min vyšla gólová akcia. D. Mikoláš vysunul Pučeka a Mojto umiestnil jeho center do siete – 1:0. Z protiútoku sa ocitol Marienka sám pred Mišíkom, no nedal, lenže v 5. min pekne vystrelil Pagáč – 1:1. V 7. min vyšla Dulovčanom perfektná akcia, keď sa pred P. Mikolášom ocitol Pažitný a domáci opäť viedli – 2:1. Hostia sa snažili, ale chýbala im presnosť v zakončení. V 35. min P. Mikoláš vyrazil strelu Vozára na roh, ten zahral D. Mikoláš a Pučekova hlavička skončila v náručí gólmana Ilavy. V 50. min Mojto hlavou trafil brvno a v 55. min D. Mikoláš nechal vyniknúť svojho menovca Petra v bráne Ilavy. Hostia odpovedali šancami, ktoré však nedokázali premeniť. Gól si pýtala šanca J. Barkáča, ktorý trestuhodne namieril loptu iba do brankára. Definitívna nádej Ilavy na remízu zhasla v 85. min, kedy po spolupráci Mojta s Pučekom Baláž stanovil konečný výsledok zaujímavého zápasu.
Dulov: Mišík, Pavliš (Troška), Slabý (Kováč), Mikoláš, Lazor, Mojto, Puček, Dzurko, Baláž, Pažitný, Vozár. Ilava: Mikoláš, J. Barkáč, Ilončiak, Pilát, Šedo, Mazáň, Cabaj, Marienka (M. Barkáč), Ptáček (Staňo), Pagáč, Strapko. Pred 120 divákmi rozhodovali Petrušek, Švec, Turčan, ŽK: Pavliš, Ptáček. P. Prekop
Ladce – Lazy
6:2 (2:1)
V šlágri začali lepšie cementári a v 4. min prihrávku Martinku zúžitkoval Brtáň na vedúci gól. Iniciatívu prebrali potom hostia a v 28. min nastrelili žrď. K odrazenej lopte sa dostal Škorvánek a vyrovnal na 1:1. O dve minúty Š. Rác mieril tesne nad a potom prišiel zlom. V 38. min dostal hosťujúci brankár červenú kartu za chytenie lopty mimo šestnástky a do brány musel strelec Babiš. Z nasledujúceho priameho kopu Michal Habánek zvýšil na 2:1. Po zmene strán v 49. min Martinka mieril vedľa a súper kontroval v 52. min vyrovnávajúcim gólom Luhového na 2:2. Oživenie priniesol striedajúci Marián Habánek. V 59. min jeho strelu tečoval ešte Jamrich vedľa, ale v 61. min dal vedúci gól na 3:2. V 67. min pridal Jamrich štvrtý gól a v 69. min Martinka zvyšoval na 5:2. Hostia sa nevzdávali, v 72. min Luhový strieľal vedľa a v 73. min Porubčan s námahou vytlačil Rácovu strelu na roh. Posledné slovo mal v 89. min Marián Habánek, ktorý uzavrel skóre na 6:2.
Ladce: Porubčan, Šedík, Brtáň (Marián Habánek), Koštialik, Michal Habánek, J. Váň, Jamrich (Hudec), Martinka, Hromka (Eliáš), J. Pagáč, E. Pagáč. Lazy: Brindza, Michalík, Sviečka, Pivko (Janoško), Luhový, Škorvánek, Chovanec, Š. Rác, Babiš, Rosina (Vrábel), Novotný. Pred 200 divákmi rozhodovali Pecuš, Pagáč, M. Stratený, ŽK: Sviečka, Vrábel, ČK: Brindza. (fg)
Brvnište – Prejta
3:1 (1:0)
V prvom polčase boli domáci bojovnejší a hostia futbalovejší. Skóre otvoril v 27. min po odrazenej lopte z hranice Španihel presnou strelou – 1:0. V druhom polčase mali domáci viac z hry, no nepríjemní Prejťania z mála akcií vyrovnali. V 74. min M. Bušík krásnou strelou zo šestnástky k žrdi nedal domácemu gólmanovi šancu. Keď sa zdalo, že zápas by sa mohol skončiť remízou, v 89. min nariadil rozhodca jedenástku, ktorú Miniarik premenil. V tej istej minúte uvidel hosťujúci M. Bušík červenú kartu. Prejta sa snažila vyrovnať, vrhla všetko do útoku a snahu spoluhráčov podporoval aj brankár Vrábel. V nadstavenom čase však po brejku kanonier Šlesár potvrdil výhru Brvnišťa 3:1.
Brvnište: J. Čapliar, Vališík, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Čvirik, Miniarik, Koreník, J. Hároník (Šištík), Šlesár, Španihel. Prejta: Vrábel, Nemečkay, Ronec, M. Bušík, Uhlík, Vysocký, Králik, Trnka, Trtala, Mutala (Koťan), Porubčan.
Pred 150 divákmi rozhodovali M. Mazan, Kováčik, ŽK: J. Hároník, Šištík, Vysocký, M. Bušík, Králik, ČK: M. Bušík. (mm)
Papradno – Plevník
3:1 (2:0)
Pekná návšteva videla výborný, rýchly zápas, ktorý sa musel páčiť. V 10. min L. Balušík vypálil, no R. Gaňo bol namieste. V 33. min vychytal hosťujúci gólman S. Trúchlika, ale v 43. min ho prekonal Patrik Babiar. O minútu sa do streleckej listiny zapísal Černošík pekným gólom na 2:0. Ďalší mohol pridať v 45. min Lukáč, ale jeho „placírka“ letela ponad bránu. V 55. min Nemčík sám pred bránou zaváhal, na druhej strane ho napodobnil v 58. min Š. Tamáši. Ten sa však o desať minút strelecky prejavil, keď s prispením domácej obrany znížil na 2:1. V 84. min Nemčík znova nedal, ale v 90. min premenil penaltu po faule na Černošíka.
Papradno: Krištof, Jurčík, Lukáč, Lališ, J. Balušík (Váchalík), S. Trúchlik, Klabník, Černošík, L. Balušík, Patrik Babiar (Zboran), Nemčík. Plevník: R. Gaňo, Marián Kremeň, Jurčaga, Tomaník, Adamec, Jakubec (F. Ďurkech), Š. Tamáši, Monček, Miroslav Kremeň (Čižmárik), Babinec, Ďuriš. Pred 400 divákmi rozhodovali Koleno, Bušovský, Mihálik, ŽK: Váchalík, Š. Tamáši, Jakubec, Adamec, Tomaník, Klabník. (zdu)
Mikušovce – Pruské
1:1 (0:0)
V 9. min hosťujúci V. Šatka zo šestnástky prudko strieľal vedľa, o chvíľu ho strelou vedľa napodobnil domáci Satina. V 23. min Majerík prešiel domácou obranou, ale trafil len brvno. O dve minúty Dobrodej hlavičkoval vedľa. Po spolupráci M. Šatku s V. Šatkom druhý z nich sám pred bránou mieril nepresne. V 46. min prišiel najlepší moment hostí. J. Galko, ktorý bol na ihrisku niekoľko sekúnd, pri prvom dotyku s loptou ju napálil z 30 metrov do „vinkla“ a brankár bol bez šance – 0:1. Dobrodej potom mohol vyrovnať, ale z troch šancí ani raz bránu netrafil. V 69. min Ľ. Galko hlavičkoval zblízka, no Gabriš vyrazil a o minútu znova Dobrodej bránu netrafil. O remízu sa postaral v 81. min z jedenástky Jozef Gašpárek ml..
Mikušovce: Gabriš, M. Eliáš, M. Gašpar, Vršata, Kopačka, Jozef Gašpárek ml., Satina, Meliška, M. Holba, Dobrodej, P. Holba. Pruské: Rajník, Bolebruch (J. Galko), M. Suchánek, M. Galko, Minárik, Majerík, V. Suchánek (Jakúbek), Vlasatý, M. Šatka, Ľ. Galko, V. Šatka (Milistenfer).
Pred 100 divákmi rozhodovali Dobrodenka, F. Kováč, Štefanec. ŽK: Minárik, Vlasatý, Majerík, Vlasatý, Jakúbek, Rebro. (bol)
Borčice – Horovce
4:2 (2:0)
Skóre zápasu otvoril v 10. min Kopačka nádhernou strelou z 25 metrov, keď priamy kop zatočil k žrdi – 1:0. Situácia sa opakovala v 27. min, kedy opäť z priameho kopu Kopačka z 25 min trafil šibenicu. Borčičania hrali veľmi dobre pozične, kým Horovčania nemali takmer žiadnu gólovú šancu, s výnimkou dvoch nepresných striel. Do druhého polčasu nastúpili domáci s veľkou chuťou a v 48. min Košťál zvýšil na 3:0. V 62. min Kasenčák hlavou pridal krásny štvrtý gól. Domácich vysoký náskok ukolísal, čo snaživý súper využil. V 75. min Prekop znížil na 4:1 a v 80. min po Gatialovom rohu a chybe domáceho brankára Martináka, ktorý si loptu zrazil do siete, bolo 4:2.
Borčice: Martinák, Kuric, Suchý, Novosedliak (Martinko), Solín, Kopačka, Košťál (Žiaček), Kasenčák (Sabo), Tomanica, Sedláček, Kočka.
Horovce: Dohňanský, Kučo, Kováč, Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček, Siekel, Prekop, Gatial, Dubový (Mišún). Pred 100 divákmi rozhodovali Kameník a Tanuška, ŽK: Kopačka, Prekop, Gereg. (kam)
Beluša – Udiča
0:1 (0:1)
V 3. min strieľal hosťujúci Chochel tesne vedľa, no v 10. min po skrumáži pred bránou Kopčana dokopol Milák loptu na tretíkrát do siete – 0:1. O sedem minút Harvánek strieľal tesne vedľa v 32. min Macháček poslal loptu ponad domácu bránu. Potom sa hralo väčšinou v strede ihriska bez vyložených šancí. V 79. min hosťujúci Krátky zblízka mieril vedľa. Až v 84. min mal šancu aj domáci Kačenka, ale jeho pokus bol nepresný. Vyrovnať mohol v 90. min Petríček, no jeho strela letela ponad brvno Bašovej brány.
Beluša: Kopčan, Ďurica, Baranec, Vričan, Drošťák, Kačenka, Kubena, Trenčan, Petríček, Medňanský, Topolan. Udiča: Bašo, M. Gašpárek (Matušík), T. Gašpárek, Cigánik, Harvánek, Oravec, Macháček (Krátky), Milák, Chochel, Crkoň (Zlatoš), Cesnárik.
Pred 150 divákmi rozhodovali Gančár, J. Mazán, Tekel, ŽK: Ďurica. (duš)
1. Ladce 15 10 2 3 39:16 32
2. Lazy 15 10 1 4 33:20 31
3. Borčice 15 8 4 3 32:19 28
4. Horovce 15 8 4 3 29:21 28
5. Plevník 15 8 3 4 28:18 27
6. Udiča 15 7 2 6 30:21 23
7. Dulov 15 6 3 6 28:32 21