Streda, 12. máj, 2021 | Meniny má PankrácKrížovkyKrížovky

3. liga 15. kolo - Sklári aj gumári zakončili jeseň prehrami

D. Vestenice - Púchov B 2:0 (0:0) Góly: 48. Raučina, 88. Jandák. Od úvodnej minúty domáci zatlačili súpera do defenzívy. Už v prvej min center Raučinu minul na malom vápne Šorec. V 12. min bol v pokutovom území faulovaný Katrena, no píšťalka hlavného

D. Vestenice - Púchov
B 2:0 (0:0)
Góly: 48. Raučina, 88. Jandák.
Od úvodnej minúty domáci zatlačili súpera do defenzívy. Už v prvej min center Raučinu minul na malom vápne Šorec. V 12. min bol v pokutovom území faulovaný Katrena, no píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá. Domáci vytrvalo tlačili svojho súpera, vytvárali si strelecké príležitosti, no strely Kermieta, Bartu, Árgyusiho a Raučinu nenapli sieť púchovskej brány. Strelecká Šťastena nestála na ich strane. Druhý polčas začali Dolnovesteničania vo svižnejšom tempe a gól na seba nenechal dlho čakať. V 48. min Masarovič odcentroval z pravej strany a Raučina hlavou skóroval. Tlak domácich sa stupňoval, prichádzali šance a hra začala mať žiadúci spád. V 53. min strela Kotulu z viac ako 30 m skončila na brvne. O 5 min neskôr Barta po individuálnej akcii obišiel aj brankára, no tiesnený netrafil bránu. V 64. min prvýkrát trafili hostia domácu bránu. So strelou Prokeša si Jurenka poradil. Ďalšie príležitosti Katrenu a Kermieta zlikvidoval Ivanka. V 88. min sa v 16-tke hostí najlepšie zorientoval striedajúci Jandák, ktorý prudkou strelou do pravého horného roku uzavrel skóre na 2:0. U hostí bolo sympatické, že dokázali umnou defenzívnou hrou udržať prijateľný výsledok.
Pred 250 divákmi rozhodoval Gábor. ŽK: Kermiet - Madara. ŠK VEGUM: Jurenka - Zimmer, Barta, Kermiet, Šorec (72. Jandák), Katrena, Raučina, Kotula, Kytka, Masarovič (87. Koreň), Árgyusi. Tréner V. Oršula. Matador B/Dohňany: Ivanka - Rojko, Hrehuš, Zábojník, Šamánek, Madara (72. Vavrík), Šovčík (87. Gazda), Novisedlák, Prokeš, Michálek (56. Stehel), Pavlovič. Tréner L. Stehel. Milan Važan
Nemšová - Led. Rovne
2:1 (0:1)
Góly: 48. Ďuďák, 90. Jančovič - 3. Grendel.
Mužstvo domáceho Slovana nastupovalo s odhodlaním jednoznačne bodovať, avšak snaha akoby zostala kdesi v kabíne, keď domáci útočníci takmer neohrozili za celý prvý polčas bránu hostí. Naopak, boli to hostia, ktorí v 3. min otvorili skóre, keď hosťujúci Grendel nepochopiteľne ľahko prešiel cez dvojicu stopérov a skóroval. Zdalo sa, že domáce mužstvo sa vzchopí, avšak bránu hostí ohrozovalo iba zo štandardných situácií. Strely Ďuriša, Ďudáka a Suchého smerovali nad bránu. Polčasový dohovor trénera a manažmentu klubu do radov hráčov znamenal vyrovnanie najlepším hráčom na ihrisku - Ďuďákom, ktorý krížnou strelou vyrovnal - 1:1. Druhý polčas hostia napodobnili výkonom domácich, keď bránu ohrozili iba Detko, Basila, Grendel a hostia sa sústredili viacmenej na remízu. Snaha domácich rozhodnúť zápas vo svoj prospech bola korunovaná v poslednej minúte, keď hosťujúci kapitán Šatka prehral súboj s Jančovičom, ktorý prehodil inak spoľahlivého hosťujúceho brankára. Pred 200 divákmi rozhodoval Marinčák. ŽK: Verchola, Vavruš, Jančovič - Molnár, Kaplán.
FKS: Bobot - Krchňávek (72. Schlessinger), R. Sabatka (46. Jakúbek), Šmelko, Verchola, Vavruš (74. Jančovič), Ďuriš, Bahno, Ďuďák, Valachovič, Suchý. Tréner M. Albrecht. CRYSTAL: Hrnčiarik - Meliš, P. Martinka, Molnár (90. Mišík), Šatka, Basila, Detko, Kadlec, Grendel, Kaplán, J. Martinka (57. Holeščák), Tréner V. Kavecký. Jozef Raučina
Ďalšie výsledky: Nové Zámky - Myjava 3:0 (1:0), Bánovce – Jasl. Bohunice 0:3 (0:0), Nové Mesto - Prievidza 1:0 (0:0), Eldus Močenok - Komárno 12:0 (5:0), Štúrovo - Topoľčany 2:1 (0:0), Vráble - Vrbové 3:1 (2:1).

2. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  3. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  4. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  5. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  6. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  5. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy 5 910

Potravinári označujú zákon o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami za jeden z kľúčových legislatívnych predpisov.

1 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.