Čo doma panteri pokazili, to na východe napravili

HK 95 Pov. Bystrica
– HK 37 Piešťany
2:8 (1:3, 0:3, 1:2)
Zápas začal veľkým náporom Bystričanov, no dve strely Šafárika a pokus Bujdáka kryl Ondrejka a Stráňovský v 4. min prestrelil vo vyloženej šanci bránu. Namiesto jasného vedenia sa z prvej strely ujali vedenia hostia. V 10. min Betinec vychytal Blaška a D. Ondrejku, ale v 15. min pri oslabení vystihol Zaťkovu rozohrávku Bartek a únik bezpečne premenil. V tej istej presilovke Hanták tečoval Hriňovu strelu – 1:2. V závere urobila domáca obrana veľkú chybu a Peško pätnásť sekúnd pred sirénou zvýšil na 1:3. V 26. min neskóroval po úniku Stráňovský a na druhej strane po buly od modrej čiary trafil po ľade sieť Ferkodič – 1:4. Potom neuspeli pred J. Ondrejkom Hanták a Šafárik, ktorý zblízka trestuhodne prestrelil. V 32. min pri presilovke ponúkol Zaťko puk H. Ručkayovi, ktorého únik vďaka faulu a Betincovi gólom neskončil, no pri signalizovanom vylúčení získal puk R. Kolník, posunul ho H. Ručkayovi, ktorý nezaváhal – 1:5. V 34. min bol pred bránou Piešťan v dobrej šanci Bujdák, ale skórovali hostia, keď v 37. min Učeň vyhnal Betinca z brány – 1:6. V poslednej tretine začali panteri aktívnejšie, Koledove dve šance v 43. min zneškodnil brankár, ktorý však o minútu nestačil na sólo Stráňovského. Domáci hráč mohol v 45. min dať ďalší gól, a keď neskóroval v 47. min Koleda, udreli hostia v 52. min. Strelu H. Ručkaya neudržal Šimunský v lapačke a o štyri minúty ho nachytal na hruškách po ľahkom nahodení puku Učeň – 2:8.
Góly: 7. Mišík 0:1, 15. Bartek 0:2, 16. Hanták 1:2, 20. Peško 1:3, 26. Ferkodič 1:4, 32. H. Ručkay 1:5, 37. Učeň 1:6, 44. Stráňovský 2:6, 52. H. Ručkay 2:7, 56. Učeň 2:8.
Pov. Bystrica: Betinec (Šimunský), Zaťko, Hajas, Hriňa, Talarovič, Bezecný, Jakab, Ďurkech, Varhaník, Gašo, Kiška, Stráňovský, Hanták, Mrena, Šafárik, Martinka, Koleda, Löffler, Bujdák, Firit, Koleno. Piešťany: J. Ondrejka, A. Kolník, Filip, Galko, Ferkodič, Štajger, Kotleba, Papp, Blaško, Varga, Zágora, Bartek, H. Ručkay, R. Kolník, Mihálik, Bučka, Kaláber, Učeň, Peško, Mišík, D. Ondrejka.
Ďalšie výsledky 19. kola: Topoľčany – Humenné 3:4 ts, Senica – Levice 5:6, Sp. N. Ves – Prievidza 1:0, Prešov – Trebišov 0:1, Trnava – B. Bystrica 3:2 ts.
VTJ Trebišov
– HK 95 Pov. Bystrica
1:7 (0:2, 0:2, 1:3)
Bystričania pricestovali do Trebišova s viacerými zmenami nielen v zostave, ale aj na lavičke, kde duo Frolo, Meszároš striedali Kosík s Konečným. V kádri neboli Talarovič, Varhaník, Löffler a príležitosť dostal nový trenčiansky útok. Panteri začali proti domácim lepšie a už v 7. min po akcii prvého útoku otvoril skóre Stráňovský. O päť minút rozradostnil hostí po Bezecného prihrávke Martinka a hostia vyhrávali po prvej časti 0:2. Trebišovčania nehrali dobre, čo Bystričania využívali a po Bujdákovej prihrávke sa v 26. min strelecky presadil Koleda. O deväť minút dal o sebe vedieť aj trenčiansky útok a Kútny zvýšil na 0:4. Hostia na začiatku tretej tretiny dovolili podobne ako doma s Piešťanmi súperovi skórovať pri oslabení Dutkovičom. Prešli iba dve minúty a Koleda si úspešne zopakoval spoluprácu s Bujdákom – 1:5. O výsledku bolo rozhodnuté, ale panteri bojovali až do konca. Päť minút pred koncom si Koleda vyskúšal úlohu nahrávača na gól Martinkovi a skóre po spolupráci celého prvého útoku uzavrel v 57. min Kiška.
Góly: 7. Stráňovský 0:1, 12. Martinka 0:2, 26. Koleda 0:3, 35. Kútny 0:4, 46. Dutkovič 1:4, 48. Koleda 1:5, 55. Martinka 1:6, 57. Kiška 1:7.
Trebišov: Grman, Valko, Labaj, Hubka, Dutkovič, Tomko, Šablatúra, Iľko, Kátlovský, Miľovčík, Páleš, Janoško, Kocsis, Kachnič, Živčic, Saxun, Tomáš. Pov. Bystrica: Betinec, Zaťko, Hajas, Petruňa, Ďurkech, Jakab, Bezecný, Stráňovský, Gašo, Kiška, Baláž, Sikorčin, Kútny, Martinka, Koleda, Bujdák, Firit.
Ďalšie výsledky 20. kola: Humenné – Trnava 8:2, B. Bystrica – Prešov 5:3, Levice – Topoľčany 3:5, Prievidza – Senica 6:3 (predohrali), Piešťany – Sp. N. Ves 9:0 predohrali..
12. Trebišov 20 2 4 14 41:89 10
21. kolo utorok 15. 11. o 17. h: Levice – Humenné, Topoľčany – Prievidza, Senica – Piešťany, Sp. N. Ves – Trebišov, Pov. Bystrica – B. Bystrica, Prešov – Trnava.
22. kolo piatok 18. 11. o 17. h: Humenné – Prešov, Trnava – Pov. Bystrica, B. Bystrica – Sp. N. Ves, Trebišov – Senica, Piešťany – Topoľčany, Prievidza –Levice.