Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA 21. A 22. KOLO

Zaťko druhýkrát rozhodol o výhre v predĺžení

HK 95 Pov. Bystrica –ŠK 05 B. Bystrica 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1) Domáci nastúpili proti lídrovi odvážne a už v 3. min mal šancu Koleda, lenže trafil iba bočnú sieť. Hostia vyčkávali, ale potom panterov poriadne šokovali.

HK 95 Pov. Bystrica –ŠK 05 B. Bystrica 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)
Domáci nastúpili proti lídrovi odvážne a už v 3. min mal šancu Koleda, lenže trafil iba bočnú sieť. Hostia vyčkávali, ale potom panterov poriadne šokovali. V 6. min nekrytý Longauer trafil do pravého horného rohu – 0:1. O minútu dal gól Macejka, ale rozhodca tesne predtým hru prerušil. V 8. min ušiel po krídle Krúpa a bombou nad brankárovu lapačku zvýšil na 0:2. Betinec držal Bystričanov nad vodou, pretože v 9. min kryl sólo Diana. Hostia sa uspokojili a s prehľadom hru kontrolovali. V 13. min ohrozil Stieranku Lobotka a hosťujúci brankár efektne zakročil po Stráňovského bombe pri oslabení. V záverečnej minúte Koleda zakončil dlhé sólo po pravom krídle úvodným gólom – 1:2. Hostia začali v druhej tretine dvoma oslabeniami, z ktorých domáci nič nevyťažili, pretože v staticky hraných presilovkách pálil iba osamotený Gabriš a k odrazeným pukom sa jeho spoluhráči dostávali neskoro. Z ojedinelej akcie trafil Banskobystričan Dian v 31. min žrď, na druhej strane zblízka netrafil Hanták. O štyri minúty mali šancu domáci po akcii Koledu, ale skóre sa nemenilo. V 42. min osamotený Laštiak zaváhal, no o chvíľu po rýchlom protiútoku Stieranka ďaleko vybehol, pri puku bol skôr Koleda, ktorý mu urobil dlhú kľučku a do prázdnej brány vyrovnal. Súper mohol vzápätí znova vyhrávať, ale Longauerovu strelu Betinec reflexívne betónom vyrazil. Hostia sa dopredu príliš nepúšťali, no tlak domácich pribrzdili viackrát arbitri. Potrestané neostalo Stierankovo hodenie hokejky, dvakrát hrali hostia dokonca niekoľko sekúnd šiesti tým, že posledný hráč, ktorý mal už za seba náhradníka na ľade sa zapojil do hry. Považania sa snažili, ale gól nedal ani Martinka v 55. min, keď išiel sám na Stieranku. Neuspel ani Stráňovský, ktorého v závere beztrestne futbalovo skopol jeden z obrancov. V predĺžení boli panteri aktívnejší a neustále útočili. V 63. min odvážne prenikol pred bránu Hajas, no brankár vyrazil a v 64. min Volekom nahodený puk preletel tesne ponad hornú žrdku. Banskobystričania sa dopredu neponáhľali a vyzeralo to, že čakajú na penalty. K nim nakoniec nedošlo, pretože nevýrazní útočníci z Trenčína stratili puk, nasledoval únik dvoch na jedného a Dianovu prihrávku v čase 68:31 min premenil na rozhodujúci gól Macejka – 2:3.
Góly: 6. Longauer 0:1, 8. Krúpa 0:2, 20. Koleda 1:2, 42. Koleda 2:2, 69. Macejka 2:3.
Pov. Bystrica: Betinec, Zaťko, Hajas, Bezecný, Jakab, Ďurkech, Varhaník, Gabriš, Volek, Gašo, Kiška, Stráňovský, Hanták, Mrena, Kútny, Martinka, Koleda, Löffler, Bujdák, Firit, Lobotka.
B. Bystrica: Stieranka, A. Nemčok, Ondruška, Kozelnický, Kleniar, Lániček, S. Nemčok, Krúpa, Longauer, Laštiak, Dian, Macejka, Budaj, Filo, Košík, Ondreička, Škvarka, Babic.
Ďalšie výsledky 21. kola: Levice – Humenné 5:4, Topoľčany – Prievidza 4:6, Senica – Piešťany 4:1, Sp. N. Ves – Trebišov 9:0, Prešov – Trnava 2:1.
HK Trnava – HK 95 P. Bystrica 3:4 pp (2:1, 0:0, 1:2 – 0:1)
Po nešťastnej domácej prehre s vedúcou Banskou Bystricou začali Považania na trnavskom ľade odvážne a už v 3. min sa presadil strelec oboch gólov proti lídrovi Koleda a po prihrávke Martinku otvoril skóre. Trnavčanom sa podarilo vyrovnať o tri minúty, no potom sa hral vyrovnaný zápas. Domácim pomohla v závere tretiny k vedeniu presilovka, keď úspešne strieľal Krčula. V druhej tretine mali oba celky niekoľko šancí, no obaja brankári si v nej držali čisté konto. Považania mali výborný nástup do poslednej časti, keď po spolupráci so Stráňovským vyrovnal Kiška na 2:2. Hostí gól povzbudil, ale ani Trnavčania v ničom nezaostávali. Štyri minúty pred koncom Koleda opäť využil Martinkovu prihrávku a panteri siahali po dvoch bodoch. V závere sa od nich odklonilo šťastie, keď osemnásť sekúnd pred koncom ich o trojbodový zisk obral vyrovnávajúcim gólom Polčík. Hostia išli do štvrtého predĺženia v sezóne aktívne a ich snahu korunoval v čase 64:46. min Zať­ko, ktorý rozhodol po Topoľčanoch už druhý zápas v nadstavenom čase.
Góly: 3. Koleda 0:1, 6. Rumpel 1:1, 18. Krčula 2:1, 41. Kiška 2:2, 56. Koleda 2:3, 60. Polčík 3:3, 65. Zaťko 3:4.
Trnava: Mega, Drgoň, Bučič, Bilanovič, Themár, Molnár, Foltín, Klokner, Štamberský, Lenár, Prokop, Varga, Strapák, Čunderlík, Valentík, Rék, Krčula, Rumpel, Belko, Kovalík, Polčík.
Pov. Bystrica: Betinec, Zaťko, Hajas, Ďurkech, Bezecný, Volek, Kadlubiak, Taparovič, Stráňovský, Gašo, Kiška, Martinka, Koleda, Hanták, Löffler, Bujdák, Filo, Demáček.
Ďalšie výsledky 22. kola: Humenné – Prešov 3:4 pp, B. Bystrica – Sp. N. Ves 6:1, Trebišov – Senica 4:2, Piešťany – Topoľčany 1:4, Prievidza – Levice 2:0.
12. Trebišov 22 3 4 15 45:100 13
23. kolo utorok 22. 11. o 17. h: Prievidza – Humenné, Piešťany – Levice, Trebišov – Topoľčany, B. Bystrica – Senica, Trnava – Sp. N. Ves, Prešov – Pov. Bystrica.
24. kolo piatok 25. 11. o 17. h: Humenné – Pov. Bystrica, Sp. N. Ves – Prešov, Senica – Trnava, Topoľčany – B. Bystrica, Levice – Trebišov, Prievidza – Piešťany.