Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ MUŽI EXTRALIGA 12. KOLO

Na Považí „padla sedemdesiatka“, ale gólov mohlo byť ešte viac

MŠK Pov. Bystrica – Štart N. Zámky 39:32 (19:17) Novozámčania patria k tým, ktorí dokážu súperov potrápiť aj na ich vlastných palubovkách, čo od začiatku dokazovali aj na Považí. Domáci síce dali prvý gól Tůmom, ale v 4. min zrazu prehrávali 1:3 vďaka ne

MŠK Pov. Bystrica – Štart N. Zámky 39:32 (19:17)
Novozámčania patria k tým, ktorí dokážu súperov potrápiť aj na ich vlastných palubovkách, čo od začiatku dokazovali aj na Považí. Domáci síce dali prvý gól Tůmom, ale v 4. min zrazu prehrávali 1:3 vďaka nedôraznej streľbe. Po výmene gólov bolo v 6. min 3:5, a to ešte hostia nastrelili dve žrde. Za stavu 4:5 najprv J. Kozák a z protiútoku Szapu trafili „drevo“, no potom sa rozchytal Baďura a sedem minút neinkasoval. V tom čase začali domáci skóre otáčať vo svoj prospech, keď najprv Straka dorazil Kozákovu strelu a vzápätí premenil trhák – 8:5. Tréner N. Zámkov Hatalčík reagoval oddychovým časom, Krahulík gólom na 9:5 a Baďura s pomocou žrde a chrbta zlikvidoval šancu Ivanova. Hostí povzbudili strelecky disponovaní Galla a Mojzes – 10:8, no Baďura vytiahol z repertoára štyri výborné zákroky, kedy chytil Gallovi aj sedmičku a po Ivanovovej bombe pomohla žrď, Straka zvyšoval v 20. min na 13:8. Získaný náskok akoby domácich ukolísal a po tradičných chybách nielen v útoku, ale aj obrane hostia stiahli v 22. min na 13:11. Maťaš skóre natiahol na 14:11, ale v 24. min bolo iba 14:13. V závere polčasu padali góly naďalej, Baďura chytil sedmičku aj Peťkovi a do kabín odchádzali hráči MŠK s dvojgólovým náskokom. V druhom polčase sa pokračovalo v streleckých pretekoch. Hostí zbytočne v 33. min oslabil Chripák, ktorý strhol unikajúceho Straku a musel po červenej karte von. Strelecky sa začínal presadzovať Toms a v 34. min viedli domáci 23:18. O dve minúty Baďura pri sedmičke vychytal Gallu a v 38. min Toms zvýšil na 26:20, čo bolo najvyššie vedenie MŠK. Súper vďaka sedmičkám a presilovkám naďalej žil a Vadkerti v 41. min upravil na 26:22. Prešli iba tri minúty a po rýchlych akciách bolo 29:22. Tridsiaty gól odmietli Straka a P. Zaťko, keď vo vyložených šanciach neprekonali Kanása. Jubilejný gól dosiahol v 47. J. Kozák a o minútu domáci znova viedli 31:24. Potom po treťom vylúčení dostal červenú kartu Maťaš a súper skóre znížil na päťgólový rozdiel 33:28 v 52. min. Záver bol strelecky bohatý a sedemdesiatgólová hranica, ktorá padla v minulom kole v zápase ŠKP – Pov. Bystrica 33:37, sa triasla. Štyri minúty pred koncom uvidel červenú kartu po treťom vylúčení Krahulík, ale streľbu začal obstarávať Trabelssie, ktorý v závere stihol trikrát skórovať. Po jeho góle na 38:30 musel domáci zapisovateľ začať písať druhú stranu zápisu, čo sa stáva iba málokedy, pretože riadkov na góly a tresty bolo akosi primálo. Za stavu 39:32 mali domáci ešte polminúty na útok, no diváci sa už štyridsiatky nedočkali, ale aj tak odmenili hráčov potleskom, čo v predchádzajúcich domácich zápasoch nebolo.
Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Trabelssie 3, Krahulík 5, P. Zaťko 7, Toms 7/4, Maťaš 4, Straka 4, S. Mažár , J. Kozák 4, Tůma 5, Kasagranda.
N. Zámky: Kanás, Nagy, Mojzes 9/2, Chripák 2, Galla 8/4, Peťko 3/1, Szücs, Volšík, Braško 2, Szapu 3, Ivanov 1, Vereš, Visy, Vadkerti 4.
Vylúčení: 11:7 na 2 minúty, ČK Maťaš, Krahulík – Chripák. Sedmičky: 4/4 – 10/7. Rozhodovali Karlubík a Struhár.
Ďalšie výsledky 11. kola: Topoľčany – Hlohovec 33:29, Prešov – ŠKP 32:26, Košice – Sečovce 27:22.

1. P. Bystrica 12 10 1 1 389:329 21
2. Prešov 12 10 1 1 359:299 21
3. Košice 12 8 0 4 353:313 16
4. N. Zámky 12 5 1 6 346:322 11
5. ŠKP 12 5 1 6 343:345 11
6. Topoľčany 12 2 2 8 313:364 6
7. Sečovce 12 3 0 9 302:367 6
8. Hlohovec 12 1 2 9 309:373 4
V sobotu 3. 12. o 18. h v zápase 13. kola hrá Pov. Bystrica v Sečovciach.

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?