Štvrtok, 6. máj, 2021 | Meniny má HermínaKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA 25., 26. A 30. KOLO

Tretia výhra nad Spišiakmi, premiérová nad Piešťanmi

HK 95 Pov. Bystrica – VTJ Sp. N. Ves 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) Domáci inkasovali už v 25. sekunde a kontrovali žrďou Fila v 3. min. Panterov viackrát podržal Kováč. Na druhej strane Novotný, ktorý trikrát hral aj za Pov. Bystricu v tejto sezóne kapituloval až

HK 95 Pov. Bystrica – VTJ Sp. N. Ves 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Domáci inkasovali už v 25. sekunde a kontrovali žrďou Fila v 3. min. Panterov viackrát podržal Kováč. Na druhej strane Novotný, ktorý trikrát hral aj za Pov. Bystricu v tejto sezóne kapituloval až v 18. min po Kiškovej dorážke. V druhej tretine domáci prežili päťminútové oslabenie pri vylúčení Staňa, potom nepremenili niekoľko šancí, až v 39. min Stráňovský v presilovke doťukol puk do prázdnej brány – 2:1. Poslednú časť začali Spišiaci tlakom a Muránsky vyrovnal. Domáci sa ubránili dvom presilovkám a v 51. min po Balážovej strele Mrena skóroval do prázdnej brány. Koky v 53. min trafil spojnicu, o dve minúty Kováč vychytal Ilavského a o zaslúženej výhre Pov. Bystrice rozhodol v 58. min v presilovke bombou od modrej čiary Zaťko. Góly: 1. Kristián 0:1, 18. Kiška 1:1, 39. Stráňovský 2:1, 44. Muránsky 2:2, 51. Mrena 3:2, 58. Zaťko 4:2.
Pov. Bystrica: V. Kováč, Zaťko, Hajas, Bezecný, Talarovič, Staňo, Zalčík, Volek, Kadlubiak, Gašo, Kiška, Stráňovský, Hanták, Mrena, Baláž, Koleda, Löffler, Bujdák, Filo, Martinka. Sp. N. Ves: Novotný, Petruk, Magdoško, Topoli, Ordzovenský, Dobranský, Novák, M. Kováč, Muránsky, Hrubý, Kristián, Ilavský, L. Sax, T. Sax, Findura, Klein, Koky, Tarkovcs, Karabín.
Ďalšie výsledky 25. kola: Piešťany – Humenné 3:2 ts, Trebišov – Prievidza 2:6, B. Bystrica – Levice 4:0, Trnava – Topoľčany 2:4, Prešov – Senica 0:5.
Dukla Senica - HK 95 Pov. Bystrica 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Záhoráci mali dobrý vstup do zápasu a po prvej tretine viedli dvojgólovým rozdielom. V úvode druhej časti panteri v priebehu dvoch minút vyrovnali a stav 2:2 držali až do 32. minúty, keď skóroval Rusnák. V závere tretiny využil Groma presilovku – 4:2. Aj posledná časť bola dlho vyrovnaná, no na dva Štepanovského góly dokázali hostia kontovať iba Sikorčinovým gólom, čo na obrat nestačilo.
Góly: 5. Hrtús 1:0, 15. Kadraba 2:0, 25. Lelkeš 2:1, 27. Šafárik 2:2, 32. Rusnák 3:2, 39. Groma 4:2, 52. Štepanovský 5:2, 53. Sikorčin 5:3, 54. Štepanovský 6:3.
Senica: Babkovič, P. Ivičič, Salajka, Rusňák, Ivánek, Dujčík, Záhumenský, Kadraba, Šimek, Rusnák, Krišák, Malík, Viktor Kováč, Hrtús, Groma, Štepanovský, Čobrda. Pov. Bystrica: Vladimír Kováč, Zaťko, Hajas, Be­zecný, Talarovič, Staňo, Ďurkech, Kadlubiak, Gabriš, Gašo, Kiška, Stráňovský, Sikorčin, Šafárik, Mrena, Koleda, Löffler, Bujdák, Filo, Lelkeš, Martinka.
Ďalšie výsledky 26. kola: Humenné – Sp. N. Ves 7:1, Topoľčany – Prešov 5:2, Levice – Trnava 1:5, Prievidza – B. Bystrica 0:3, Piešťany – Trebišov 5:0.
HK 37 Piešťany – HK 95 Pov. Bystrica 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Bystričania v predohrávke chceli domácim odplatiť dve vysoké prehry. Vychádzali z pozornej obrany, za ktorou skvele chytal Betinec. O výhre rozhodol v 56. min po Gašovej prihrávke Sikorčin.
Gól: 56. Sikorčin 0:1.
Piešťany: J. Ondrejka, Filip, Štajger, Pap, A. Kolník, Ferkodič, Galko, Kotleba, D. Ondrejka, Blaško, R. Kolník, Učeň, H. Ručkay, Zágora, Lipka, Bučka, Lušňák, Mišík, Peško, Bartek, J. Ručkay. Pov. Bystrica: Betinec, Zaťko, Hajas, Bezecný, Talarovič, Gabriš, Staňo, Kadlubiak, Klučár, Tomašec, Gašo, Stráňovský, Kiška, Koleda, Bujdák, Löffler, Mrena, Šafárik, Sikorčin, Filo.
12. Levice 26 3 3 20 50:110 14
27. kolo utorok 6. 12. o 17. h: Trebišov – Humenné, B. Bystrica – Piešťany, Trnava – Prievidza, Prešov – Levice, Pov. Bystrica – Topoľčany, Sp. N. Ves – Senica.
28. kolo piatok 9. 12. o 17. h: Humenné – Senica, Topoľčany – Sp. N. Ves, Levice – Pov. Bystrica, Prievidza – Prešov, Piešťany – Trnava, Trebišov – B. Bystrica. (jš)

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  3. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  4. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  9. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
  10. Na konci tohto bezplatného IT kurzu môžete získať dobrú prácu
  1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  7. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
  8. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  9. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
  1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 57 956
  2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 258
  3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 446
  4. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 12 169
  5. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 9 512
  6. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 8 559
  7. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 7 319
  8. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 090
  9. Tipy od delegátky: Egypt má veľa turistami neobjavených miest 7 058
  10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 6 919

Lipa na cintoríne v púchovskej mestskej časti Vieska - Bezdedov sa stala prvým chráneným stromom v katastri mesta Púchov.

3 h
V Dubnici nad Váhom máj ozdobli školáci

Už v antických časoch Etruskovia, Rimania a tiež starovekí Gréci stavali na svoje domy a hospodárske budovy malé stromčeky v domnienke, že ich ochránia pred negatívnymi silami, zlými duchmi a chorobami.

10 h

Čo hovorí olympijský víťaz na očkovanie športovcov a politické napätie okolo letnej olympiády? Pozrite/vypočujte si zaujímavý rozhovor.

Klientov a zamestnancov obecného zariadenia opatrovateľskej služby v Beluši zaočkovali prvou dávkou vakcíny proti COVID-19 zdravotníci z Ilavy.