Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA 27 A 28. KOLO

Topoľčany pokoril hattrickom Bujdák, v Leviciach rozhodli úvody tretín

HK 95 Pov. Bystrica – Kimex VTJ Topoľčany 5:3 (2:2, 2:0, 1:1) Hostia chceli panterom odplatiť nedávnu prehru v predĺžení, keď ich za stavu 3:0 načal hattrickom Kútny a definitívne dorazil Zaťko. Už v 3. min bol Náhlik sám pred Betincom, no ten domácich p

HK 95 Pov. Bystrica – Kimex VTJ Topoľčany 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Hostia chceli panterom odplatiť nedávnu prehru v predĺžení, keď ich za stavu 3:0 načal hattrickom Kútny a definitívne dorazil Zaťko. Už v 3. min bol Náhlik sám pred Betincom, no ten domácich podržal, rovnako na druhej strane o minútu vychytal M. Ďatelinka osamoteného Gaša. V 7. min nekrytý Káčer zblízka otvoril skóre, lenže v 10. min po Koledovej spätnej prihrávke dal premiérový gól v drese Pov. Bystrice Talarovič – 1:1. O minútu stačila hosťom na vedúci gól iba štvorsekundová presilovka, keď O. Lauko po vyhranom buly prešiel pred bránu a skóroval. V 13. min rozhodcovia vylúčili domáceho hráča pre veľa hráčov, ale nevšimli si, že na ľade boli aj šiesti hostia. V presilovke zabránil Betinec v skórovaní Klačanskému. Bystričania vystupňovali tlak a desať sekúnd pred prestávkou Bujdák elegantným blafákom vyrovnal. V druhej časti síce domáci strieľali menej, ale presnejšie. S chuťou hrajúci Bujdák dvoma gólmi zvýšil na 4:2. Tento fakt neuniesol Božik a po desaťminútovom treste bol vylúčený do konca duelu. V poslednej tretine sa hralo podľa domácich nôt a panteri podali jeden z najlepších výkonov. V 53. min Martinka zvýšil na 5:2 a súper už iba štyri minúty pred koncom korigoval na konečných 5:2.
Góly: 7. Káčer 0:1, 10. Talarovič 1:1, 11. O. Lauko 1:2, 20. Bujdák 2:2, 33. Bujdák 3:2, 38. Bujdák 4:2, 53. Martinka 5:2, 57. Gális 5:3.
Pov. Bystrica: Betinec, Zaťko, Hajas, Bezecný, Talarovič, Staňo, Boško, Gabriš, Kadlubiak, Gašo, Kiška, Stráňovský, Hanták, Mrena, Rojko, Koleda, Löffler, Bujdák, Filo, Martinka, Firit. Topoľčany: M. Ďatelinka, Nekoranec, I. Ďatelinka, Kutňanský, Malinka, Kabát, Huba, Zelený, Božik, Náhlik, Klačanský, Králik, Hurtaj, Budoš, Šmotlák, O. Lauko, Guričan, Varga, Káčer, Gális,
Ďalšie výsledky 27. kola: Trebišov – Humenné 0:10, B. Bystrica – Piešťany 4:0, Trnava – Prievidza 0:2, Prešov – Levice 3:0, Sp. N. Ves – Senica 1:3.
HK Levice - HK 95 Pov. Bystrica 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Panteri chceli proti poslednému celku tabuľky potvrdiť posledné dobré výkony a favorizovali ich aj dve predchádzajúce výhry vo vzájomných zápasoch 4:1 a 5:0. Napriek tomu, že v kádri po prvýkrát chýbal trenčiansky útok, skóre otvoril už v 37. sekunde Stráňovský po Gašovej prihrávke. O päť minút sa presadil aj najlepšie strieľajúci obranca Pov. Bystrice Zaťko, ktorý korunoval gólom spoluprácu s Kiškom a Gašom. Potom sa hra vyrovnala, no hostia s prehľadom vedenie kontrolovali. Druhú tretinu začali lepšie Levičania a v 25. min Bačkor znížil. Radosť domácich netrvala dlho, lebo uplynulo iba 25 sekúnd a po Filovej prihrávke Martinka dostal panterov znova do dvojgólového vedenia. V polovici zápasu mali Levice niekoľko šancí hrať presilovú hru. Bystričania prežili všetky tri a po druhej tretine viedli 1:3. Pri úprave ľadu sa tentoraz nič nestalo ako v 6. kole, keď rolba poškodila ľad pred treťou časťou tak, že zápas sa nedohral a v platnosti ostal stav 1:4. Hokejisti Pov. Bystrice začali znova zostra a prešlo opäť iba 37 sekúnd ako v prvej tretine, keď červené svetlo za Dobrého bránou rozsvietil Kiška po akcii Stráňovského. Levice kontrovali gólom T. Beňuša, ktorý premenil prihrávku od brankára – 2:4. Do konca zápasu dostali ešte Vasiľko a Staňo desaťminútové tresty a poslednú šancu na skorigovanie v 60. min pri vylúčení Gaša pokazil faul domáceho hráča a hostia si pripísali ďalšie tri body.
Góly: 1. Stráňovský 0:1, 6. Zaťko 0:2, 25. Bačkor 1:2, 25. Martinka 1:3, 41. Kiška 1:4, 45. T. Beňuš 2:4.
Levice: Dobrý, Čulík, Ševčík, Dilík, Šimonek, Blickling, Skála, Petráš, Gaja, Ozimák, Matejov, J. Beňuš, Bačkor, Vasiľko, Bartík, Pupák, Jágerský, T. Beňuš, Horváth.
Pov. Bystrica: Kováč, Zaťko, Hajas, Bezecný, Gabriš, Klučár, Staňo, Boško, Gašo, Kiška, Stráňovský, Koleda, Löffler, Bujdák, Filo, Firit, Martinka, Bajtala.
Ďalšie výsledky 28. kola: Humenné – Senica 4:3, Topoľčany – Sp. N. Ves 6:1, Prievidza – Prešov 2:4, Piešťany – Trnava 6:5 ts, Trebišov – B. Bystrica 1:5.
Predohrávka 32. kola: Humenné – Levice 4:2.
12. Levice 29 3 3 23 54:121 14
29. kolo utorok 13. 12. o 17. h: B. Bystrica – Humenné, Trnava – Trebišov, Prešov – Piešťany, Pov. Bystrica – Prievidza, Sp. N. Ves – Levice, Senica – Topoľčany.
30. kolo piatok 16. 12. o 17. h: Humenné – Topoľčany, Levice – Senica, Prievidza – Sp. N. Ves, Piešťany - Pov. Bystrica (0:1 predohrali), Trebišov – Prešov, B. Bystrica – Trnava.
31. kolo piatok 16. 12. o 17. h predohrávka: S. N. Ves – Piešťany.
32. kolo nedeľa 18. 12. o 16. h predohrávky: B. Bystrica – Pov. Bystrica, Prievidza - Topoľčany.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Pre celoplošné testovanie vytvoria 19 odberových miest

Dubnická radnica vyčlenila na celoplošné testovanie 19 odberových miest.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.

V Púchove vyčlenili na plošné testovanie 13 odberných miest

V Púchove vyčlenila radnica na celoplošné testovanie 13 špeciálnych odberových miest. Po terénnom prieskume ich schválili zástupcovia Ozbrojených síl Slovenskej republiky a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici.

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Pribudlo 901 prípadov, najviac z nich v Trenčianskom kraji

Na Slovensku za pondelok pribudlo 901 ľudí pozitívne testovaných na nový typ koronavírusu.

Celoplošné testovanie na Covid-19 v Bratislave.

Koľaje predeľovali migračnú trasu zvierat k nosickej priehrade + FOTO

Nová trať zvýšila bezpečnosť cestujúcich. Zrážky vlaku so zverou migrujúcou k vode boli časté.