Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ MUŽI EXTRALIGA 14. KOLO

Košický päťgólový finiš na remízu nestačil

MŠK Pov. Bystrica – MHK Košice 32:31 (17:18) Po zahanbujúcej prehre Sečoviec v Prešove, bolo jasné, že ak chceli Bystričania vyhrať základnú časť, museli zvíťaziť o 24 gólov. Začali lepšie a v 3. min viedli 2:0 a v 6. min bol stále dvojgólový rozdiel 4

MŠK Pov. Bystrica
– MHK Košice 32:31 (17:18)
Po zahanbujúcej prehre Sečoviec v Prešove, bolo jasné, že ak chceli Bystričania vyhrať základnú časť, museli zvíťaziť o 24 gólov. Začali lepšie a v 3. min viedli 2:0 a v 6. min bol stále dvojgólový rozdiel 4:2. To sa už pomaly rozbiehal strelec Farkašovský, ktorý v 7. min vyrovnal na 4:4. Na oboch stranách v týchto chvíľach napriek štyrom inkasovaným gólom veľmi dobre chytali Baďura i Olejár. V 9. min dal Maťaš vedúci gól na 6:5, ale nikto netušil, že domáci budú vo vedení až v druhom polčase. Hosťom sa podarilo skóre otočiť a v 11. min Strapko pri vlastnom oslabení zvýšil na 6:8. MŠK pomohla presilovka, počas ktorej vyrovnali na 8:8, lenže dva zásahy Farkašovského znamenali odskok Košíc na 8:10. Hosťujúci kanonier dával góly, ako chcel a od stavu 8:8 až do 11:13 dal v rozpätí štyroch minút päť gólov. Ešteže mu kontroval Toms, ktorý úspešne premieňal sedmičky. Potom prišli strelecké dostihy P. Zaťka a Strapka, keď každý z nich v rozpätí štyroch minút dal po tri góly – 15:17. Hostí v týchto okamihoch často podržal vynikajúci Olejár, na ktorom končilo veľa domácich streleckých pokusov. V závere za stavu 16:17 rozhodcovia neuznali Tůmovi gól a Toms už iba korigoval na polčasových 17:18.
Druhý polčas začali Košice brvnami Strapka a Nubera a Tůma vyrovnal na 18:18. Olejár vzápätí zázračne zneškodnil pokusy J. Kozáka i Maťaša, ale na Strakov pokus bol krátky – 19:18. Po košickom vyrovnaní sa dvakrát presadil P. Zaťko a Toms zvýšil v 37. min na 22:19. O minútu sa Farkašovský dočkal svojho desiateho gólu, ale v 40. min S. Mažár upravil na 24:20. Potom sa ihrisko vďaka vylúčeniam poriadne vyprázdnilo a pri hre 4:4 S. Mažár natiahol skóre na päťgólový rozdiel – 26:21. Vzápätí po údere súpera do krku dostal Tůma červenú kartu a súper o minútu prehrával už len 26:23. Domáci pridali, skóre začalo narastať až na 30:23 v 49. min a zdalo sa byť rozhodnuté. Farkašovský stále gólovo hrozil, no po góle Trabelssieho viedli MŠK v 52. min 31:24. Košičania dvoma gólmi znížili na 31:26, no Maťaš v 55. min zvýšil na 32:26. Hostia ani za tohto stavu nehodili flintu do žita a čo minúta – to bol gól z ich strany. V 57. min za stavu 32:29 si domáci zobrali oddychový čas, ale aktivitu súpera neotupili. Pecha a Strapko v 60. min znížili na 32:31, ale domáci v závere loptu takticky držali. V poslednej sekunde dostal červenú kartu za úder Trabelssie a už po čase hádzal Farkašovský voľný hod tesne za poliacou čiarou. Baďura jeho pokus zneškodnil a Bystričania nakoniec dvojbodový zisk udržali.
Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Trabelssie 1, Krahulík, P. Zaťko 8, Toms 8/4, Maťaš 6, Straka 3, S. Mažár 3, J. Kozák 2, Tůma 1, Kasagranda , Konušík.
Košice: Olejár, Paul, Mazák 3, Fajth, Nuber 1, Farkašovský 13/6, J. Kolesár 2, Pecha 2, Strapko 5, Cibere 2, Urban, Krajňák, M. Kolesár 2, Petraško 1.
Vylúčení: 8:9 na 2 minúty, ČK Tůma a Trabelssie. Sedmičky: 6/4 – 6/6.Rozhodovali Černý a Hippík.
Ďalšie výsledky 14. kola: Prešov – Sečovce 51:20, Hlohovec – N. Zámky 21:32, Topoľčany – ŠKP 20:29.
8. Hlohovec 14 1 2 11 354:434 4
Súťaž má prestávku, nadstavbová časť o 1. – 6. miesto ktorá začína v stredu 22. 2. o 18. h, kedy v 15. kole privíta Pov. Bystrica doma Štart Nové Zámky.