Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky
VOLEJBAL EXTRALIGA MUŽI 9. KOLO

Podcenenie súpera sa nevypláca

VŠK Púchov – Slávia Nitra 3:0 (16, 21, 21) Domáci podali proti poslednému celku tabuľky dobrý výkon a úvodné dva sety bez väčšej námahy hladko vyhrali. Podobne začali aj v treťom sete, lenže Nitra v závere stiahla náskok domácich, ale Púchovčania koncovk

VŠK Púchov – Slávia Nitra 3:0 (16, 21, 21)
Domáci podali proti poslednému celku tabuľky dobrý výkon a úvodné dva sety bez väčšej námahy hladko vyhrali. Podobne začali aj v treťom sete, lenže Nitra v závere stiahla náskok domácich, ale Púchovčania koncovku zvládli a vyhrali.
VŠK Púchov: Repák, Seifert, M. Šomko, T. Šomko, Bencz, Pastorek (libero Čuntala – Diviš, Luhový, Gernát, Zábojník).
VŠK Púchov – Lokomotíva Zvolen 2:3 (15, -19, 21, -23, -12)
Proti Zvolenčanom nastúpili domáci akoby sa im nemohlo nič stať. Prvý set zvládli hladko, no v druhom poľavili, čo súper využil a set vyhral. V treťom sete sa Púchovčania znova vrátili k svojej hre a ujali sa vedenia 2:1. Aj vo štvrtom sete to dlho vyzeralo, že sa stane domácou korisťou, lenže hráči VŠK zrejme súpera podcenili a Zvolen koncovku vyhral. V tajbrejku mali navrch Púchovčania, keď sa strany otáčali za stavu 8:6. Potom prišiel útlm a súper otočil na 9:12. Domáci si uvedomili nebezpečenstvo, zabrali, avšak Zvolen dokázal uhrať potrebné tri body a odviezol si z Púchova nečakanú výhru.
VŠK Púchov: Repák, Seifert, M. Šomko, Diviš, Bencz, Pastorek (libero Čuntala – T. Šomko, Luhový, Gernát, Zábojník).
Ďalšie výsledky: Prešov – Žilina 3:0, N. Mesto – Zvolen 3:1, Malacky - VKP 0:3, Humenné – Žilina 3:0, N. Mesto – Nitra 3:2.

1. VKP 15 12 3 42:13 27
2. N. Mesto 15 12 3 39:20 27
3. Púchov 15 10 5 36:23 25
4. Prešov 14 9 5 34:22 23
5. Humenné 14 10 4 32:22 24
6. Malacky 15 5 10 25:37 20
7. Zvolen 14 4 10 18:34 18
8. Žilina 14 2 12 11:38 16