Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA 30., 31., 32. A 33. KOLO

Bystričania zakončili starý rok a nový začali víťazstvami

HK 95 Pov. Bystrica – HK Trebišov 4:2 (2:1, 2:1, 0:0) Na posledný zápas roka pricestovali do Považskej Bystrice hostia iba s dvomi päťkami a obranami. Panteri začali výborne a už v 2. min po Koledovej prihrávke otvoril skóre Bujdák, ktorý potvrdil dobrú

HK 95 Pov. Bystrica – HK Trebišov 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Na posledný zápas roka pricestovali do Považskej Bystrice hostia iba s dvomi päťkami a obranami. Panteri začali výborne a už v 2. min po Koledovej prihrávke otvoril skóre Bujdák, ktorý potvrdil dobrú streleckú formu z posledných kôl. O tri minúty zvýšil obranca Hajas na 2:0 a s hosťami to nevyzerali dobre. Keď Bystričania nevyužili dve presilovky, do hry Trebišovčanov vrátilo vylúčenie Staňa, keď presilovku využil Lörincz – 2:1. Potom došlo k potýčke, na čo doplatil Löffler desaťminútovým trestom a hosťujúci Hubka „vyfasoval 2 + 2 minúty. Ďalší gól už panteri nepridali, naopak, hneď v 21. min inkasovali vyrovnávajúci z hokejky Bajzáta. Domáci sa potom ubránili pri vylúčení Gaša a ich hra nabrala vyššie obrátky. Grman bol neustále v strehu, no odolával iba do 32. min, kedy ho prekonal Koleda – 3:2. O tri minúty zakončil spoluprácu Lobotku a Fila presnou strelou Gabriš, ktorý dal stý gól Pov. Bystrice v súťaži – 4:2. V poslednej tretine bola prevaha domácich veľká, hosťom dochádzali sily a iba sa bránili. Škoda, že panteri už slabému súperovi nenadelili poriadnu predvianočnú nádielku, pretože Trebišovčanom v závere výrazne dochádzali sily. O obrovskej, ale neplodnej prevahe Považanov svedčí pomer striel 44:8.
Góly: 2. Bujdák 1:0, 5. Hajas 2:0, 13. Lörincz 2:1, 21. Bajzát 2:2, 32. Koleda 3:2, 35. Gabriš 4:2.
Pov. Bystrica: Betinec, Zaťko, Hajas, Bezecný, Talarovič, Staňo, Gabriš, Ďurkech, Klučár, Gašo, Kiška, Stráňovský, Koleda, Löffler, Bujdák, Demáček, Tomášek, Filo, Martinka, Feranec, Lobotka. Trebišov: Grman, Hubka, Labaj, Tomko, Iľko, Jánoško, Bajzát, Koniar, Kátlovský, Saxun, Lörincz, Tomáš.
Ďalšie výsledky 31. kola: Trnava – Humenné 1:3, Prešov – B. Bystrica 3:2, Sp. N. Ves – Piešťany 3:6 predohrali, Senica – Prievidza 5:3, Topoľčany – Levice 10:2.
Výsledky 32. kola: Humenné – Levice 4:2 predohrali, Prievidza – Topoľčany 5:3 predohrali, Piešťany – Senica 4:5, Trebišov – Sp. N. Ves 0:3, B. Bystrica – Pov. Bystrica 2:1 predohrali, Trnava – Prešov 5:2.
HK 95 Pov. Bystrica – HK Trnava 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
V prvej tretine sa museli diváci nudiť, pretože obe mužstvá akoby ešte sviatkovali. Domáci počas troch presiloviek ohrozili Račka iba v 6. min, keď ho neprekonal Bujdák a Zaťko prestrelil. Nasledovala séria presiloviek hostí, a keď sa panteri ubránili dvojnásobnému oslabeniu, pri presilovke trafil od modrej čiary po ľade Molnár – 0:1. Pri oslabení netrafil bránu Trnavy Záborský, na druhej strane sa vyznamenal Betinec, ktorý zlikvidoval v 16. min Lenárovu bombu a v 19. min vyhlavičkoval prudkú strelu Mrenu. V druhej tretine domáci pridali a v 26. min po Sikorčinovej prihrávke Koleda vyrovnal. Potom mieril z dobrej pozície vedľa Staňo, v 28. min Račko vychytal Záborského. O dve minúty sa rútil zlý muž zápasu Polčík na Betinca, no ten sa prekonať nedal. V 31. min Hajas zblízka neuspel, rovnako sa nedarilo v 35. min Filovi. Bol to práve domáci útočník, ktorý sa v 39. min zmocnil puku, ležiaceho z vonkajšej strany na sieťke, posunul ho Martinkovi, ktorý prihral Sikorčinovi a prekvapení hostia druhýkrát inkasovali. Protesty boli márne, pretože rozhodca hru predtým neprerušil. Panterom vyšiel nástup do poslednej tretiny. V 42. min Račko zlikvidoval nájazd Fila i dorážku Martinku, ale nestačil na strelu Sikorčina pod žrď – 3:1. O minútu chytil nájazd Stráňovského, ale v 45. min rozhnevane opustil bránu po štvrtom góle. Pri oslabení vybojoval puk Koleda pre Löfflera, ten urobil Račkovi dlhú kľučku a jeho strelu z nemožného uhla si jeden z Trnavčanov zrazil korčuľou do vlastnej brány. Druhý brankár Mizík sa za krátky pobyt na ľade poriadne zapotil. V 51. min vychytal osamoteného Kišku, o dve minúty s obrovským šťastím vytlačil Löfflerov pokus smerujúci do siete, ale o niekoľko sekúnd mu pri presilovke Filo pretlačil puk za chrbát – 5:1. V záverečných dvoch minútach boli pred gólmanom Trnavy sami postupne Kiška, Záborský a znova Löffler, lenže na skóre sa už nič nezmenilo.
Góly: 14. Molnár 0:1, 26. Koleda 1:1, 39. Sikorčin 2:1, 42. Sikorčin 3:1, 45. Löffler 4:1, 53. Filo 5:1.
Pov. Bystrica: Betinec, Hajas, Zaťko, Talarovič, Bezecný, Klučár, Hubinský, Staňo, Kiška, Stráňovský, Gašo, Bujdák, Koleda, Löffler, Martinka, Sikorčin, Filo, Záborský, Lobotka, Sojčík. Trnava: Račko (Mizík), Molnár, Drgoň, Volek, Kadlubiak, Klokner, Reho, Polčík, Čunderlík, Lenár, Krčula, Mrena, Foltín, Rumpel, Stupka, Holovič, Belko, Poláček, Štamberský, Ďuriš.
Ďalšie výsledky 33. kola: Prešov – Humenné 4:5 pp, Sp. N. Ves – B. Bystrica 5:3, Senica – Trebišov 3:1, Topoľčany – Piešťany 5:3, Levice – Prievidza 2:6.
Dohrávky 30. kola: Prievidza – Sp. N. Ves 6:5, B. Bystrica – Trnava 1:2 ts.
12. Levice 33 4 3 26 65:151 17
34. kolo utorok 10. 1. o 17. h: Humenné – Prievidza, Levice – Piešťany, Topoľčany – Trebišov, Senica – B. Bystrica, Sp. N. Ves – Trnava, Pov. Bystrica – Prešov.
35. kolo piatok 13. 1. o 17. h: Pov. Bystrica – Humenné, Prešov – Sp. N. Ves, Trnava – Senica, B. Bystrica – Topoľčany, Trebišov – Levice, Piešťany – Prievidza.