Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Hokej 2. liga 12. kolo

Matterhorn Púchov – HK Zlaté Moravce 6:2 (2:1, 2:0, 2:1) Posledný celok tabuľky, ktorý prišiel iba s dvanástimi hráčmi, nemal byť pre domácich väčšou prekážkou. Napriek tomu hostia hneď v úvode využili presilovku. Potom domáci zvýšili obrátky, mali šance

Matterhorn Púchov – HK Zlaté Moravce 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Posledný celok tabuľky, ktorý prišiel iba s dvanástimi hráčmi, nemal byť pre domácich väčšou prekážkou. Napriek tomu hostia hneď v úvode využili presilovku. Potom domáci zvýšili obrátky, mali šance a v 13. min začal svoj strelecký deň Húňa. V závere tretiny Žilinčík odčinil gól, ktorý Púchov inkasoval pri jeho vylúčení a rovnako v presilovke poslal Matterhorn do jednogólového vedenia. Aj v druhej časti boli domáci lepší a ich akcie hostia často zastavovali iba za cenu faulu. Pri takmer minútovej výhode o dvoch hráčov zvýšil Húňa na 3:1 a ten istý hráč v 28. min dovŕšil hattrick – 4:1. Potom sa strelci na dlhší čas odmlčali a k slovu prišli vyššie tresty, na čo doplatili viacerí hráči oboch mužstiev. Hostia v závere vykresali iskričku nádeje po Kolenčíkovom góle, ale už o tri minúty Húňa dokázal, že vie góly nielen dávať, ale aj pripravovať – 5:1. Prešlo iba niekoľko sekúnd a domáci hrdina musel s vyšším trestom, podobne ako predtým Chládek, predčasne do kabín. Hosťom v závere chýbali okrem síl aj traja hráči s desaťminútovými trestami a minútu pred koncom ešte raz inkasovali z hokejky Vasilenka.
Góly: 6. Mazúr 0:1, 13. Húňa 1:1, 20. Žilinčík 2:1, 24. Húňa 3:1, 28. Húňa 4:1, 52. Kolenčík 4:2, 55. Kuspiš 5:2, 59. Vasilenko 6:2.
Matterhorn: Sivý, Hulák, Kuspiš, R. Ladecký, Frolo, Boda, Švíček, Húňa, Svinčák, Chládek, Kleman, Dvorský, Korený, Doležal, Vasilenko, Žilinčík, Gajdoš.
Zlaté Moravce: Smieška, Móri, Greguš, Babiak, Mikulec, Mihajlo, Svitana, Jablonský, rancisty, Mazúr, Hudák, Kolenčík.
Ďalšie výsledky 12. kola: Žiar nad Hronom – Nitra 4:3, Šaľa – Ružinov a N. Zámky – Partizánske hrali po uzávierke.
HK Šaľa – Matterhorn Púchov 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)
V zápase 11. kola boli domáci v prvej tretine aktívnejší a ujali sa vedenia. Hostia dokázali nielenže vyrovnať, ale pri presilovke sa Žilinčíkom ujali vedenia. Zbytočný faul Megu, ktorý dostal naviac aj desaťminútový trest, potrestal Kleman tretím gólom, no o chvíľu využili presilovku aj Šaľania a znova sa dostali na dostrel – 2:3. Hostia ešte do konca druhej tretiny zvýšili skóre na 2:4, no vstup do tretej časti patril znova Šaľanom, ktorí po deviatich sekundách vyhnali Frola z trestnej lavice – 3:4. Hostia udržiavali tesný náskok, ale záver zápasu zvládli dobrým premieňaním šancí. Šesť minút pred koncom viedli už 3:6 a v záverečnej presilovke potvrdil zaslúženú výhru osem sekúnd pred koncom Húňa.
Góly: 11. Dudáš 1:0, 13. Gajdoš 1:1, 19. Žilinčík 1:2, 24. Kleman 1:3, 27. M. Nemček 2:3, 34. Húňa 2:4, 45. M. Nemček 3:4, 51. Dvorský 3:5, 55. Žilinčík 3:6, 60. Húňa 3:7.
Šaľa: Mislovič, Mega, M. Nemček, Bartoš, Horváth, Dudáš, P. Tokár, J. Nemček, Holík, Hrušovský, Novosedlík, Tomčík, Sukop, M. Tokár.
Matterhorn: Sivý, Kuspiš, R. Ladecký, Rendek, Boda, Švíček, Húňa, Svinčák, Hulák, Chládek, Kleman, Dvorský, Korený, Frolo, Vasilenko, Žilinčík, Gajdoš.

1. Ružinov 11 8 2 1 60:28 18
2. N. Zámky 11 8 1 2 67:29 17
3. Žiar 12 6 3 3 40:36 15
4. Matterhorn 12 6 2 4 48:39 14
5. Partizánske 11 4 1 6 64:49 9
6. Šaľa 11 4 0 7 31:68 8