Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA 38. A 39. KOLO

Panteri dosiahli sedemdesiatku a sú opäť tretí

VTJ Kimex Topoľčany - HK 95 Pov. Bystrica 5:3 (3:0, 0:2, 2:1) Hostia prišli výrazne oslabení, pretože okrem kompletného trenčianskeho útoku chýbali Martinka, Stráňovský, Löffler a Firit.

VTJ Kimex Topoľčany - HK 95 Pov. Bystrica 5:3 (3:0, 0:2, 2:1)
Hostia prišli výrazne oslabení, pretože okrem kompletného trenčianskeho útoku chýbali Martinka, Stráňovský, Löffler a Firit. Topoľčany mali ako vo všetkých doterajších zápasoch s pantermi lepší úvod a už po necelej polminúte potrestali Kiškovo vylúčenie. Domácim sa presilovky darili, čo potvrdili o desať minút, keď Božik poslal Bujdáka z trestnej lavice už po minúte. Bystričania mali šance, ale keď nedokázali využiť presilovky, museli zhltnúť trpkú pilulku v 20. min, keď tretí vylúčený hráč HK 95 Talarovič vydržal sedieť „na hanbe“ iba dvadsať sekúnd a Kutňanský zvýšil na 3:0. V druhej časti hostia vyrovnali hru, hrali zodpovednejšie a v polovici zápasu ich do hry vrátil prvým gólom v sezóne kapitán Gašo. O štyri minúty strelecky disponovaný Bujdák znížil na 3:2 a šanca hostí bodovať dostala reálne kontúry. Naštrbilo ju vylúčenie Hantáka v závere tretiny a Topoľčanci v úvode tretej časti päť sekúnd pred jeho návratom využili početnú výhodu aj štvrtýkrát. Hostia bojovali a šesť minút pred koncom Hanták dokázal stiahnuť opäť iba na rozdiel gólu. V závere domácim vyšiel rýchly protiútok a O. Lauko potvrdil výhru druhého celku tabuľky.
Góly: 3. O. Lauko 1:0, 13. Božik 2:0, 20. Kutňanský 3:0, 30. Gašo 3:1, 34. Bujdák 3:2, 42. Bosák 4:2, 54. Hanták 4:3, 60. O. Lauko 5:3.
Topoľčany: Chvojka, Balážik, Kutňanský, Malinka, Guričan, Kabát, Mleziva, Božik, Náhlik, Kľačanský, Bosák, Králik, Hurtaj, Budoš, Šmotlák, O. Lauko, Varga, Káčer, Galis, Zelený.
Pov. Bystrica: Betinec, Zať­ko, Hajas, Bezecný, Talarovič, Hubinský, Varhaník, Ďurkech, Gašo, Kiška, Zalčík, Koleda, Hanták, Bujdák, Tomášek, J. Tamáši, Filo.
Ďalšie výsledky 38. kola: Humenné – Trebišov 6:5, Piešťany – B. Bystrica 0:1, Prievidza – Trnava 4:2, Levice – Prešov 1:3, Senica – Sp. N. Ves 4:3 ts.
***
HK 95 Pov. Bystrica – HK Levice
Góly: 30. Martinka, 34. Šimka, 46. Gašo, 54. Martinka, 55. Kiška.
V prvej tretine toho diváci veľa nevideli. Za zmienku stáli iba šance Ďurkecha v 3., Gaša v 16. a Bujdáka v 17. min, ale Dobrý bol pozorný. Hostia ohrozovali Betinca iba sporadicky, a tak sa tretina skončila bezgólovou remízou. Podobne začala aj druhá časť, v 23. min mal šancu Vasilko, potom Filo zaváhal s prihrávkou a v 29. min Dobrý vyrazil Klučárovu strelu od modrej čiary, no o minútu po Zaťkovej strele, ktorú tesne pred ním tečoval Martinka, prvýkrát kapituloval. V 32. min bol v dobrej šanci Horváth, ale trafil iba Betincove betóny. O minútu Gašo netrafil odkrytú bránu, ale sekundu pred návratom vylúčeného hráča Šimka prudkou strelou od modrej čiary zvýšil na 2:0. Veľkú šancu mal v 36. min Martinka, ale v dobrej pozícii mieril vedľa. V 41. min Betinec vychytal Bačkora, na druhej strane o minútu zasa Dobrý Koledu. V 45. min neskóroval Révay ani Firit. Hostia v poslednej tretine začali hrať nečisto a namiesto puku si všímali viac domácich hráčov. Tí využili ďalšiu presilovku v 46. min, keď Gašo jasličkami zvýšil na 3:0. Hostia hrali potom bez Bondu, ktorý dostal 5 minút + DKZ a na konte mali dva desaťminútové tresty. V poslednej desaťminútovke nastala situácia, kedy na trestnej lavici sedelo súčasne päť hráčov hostí. Levičania túto situáciu nezvládali, z ich lavičky priletel predmet, o chvíľu dokonca jeden z vylúčených hráčov hodil na ľad plastovú fľašu. V 52. min mohli hostia znížiť, no Révay nepremenil trestné strieľanie, keď sa sám vytlačil z dobrej pozície a Betincovo konto ostalo čisté. V 54. min domáci využili dvojnásobnú presilovku a po Gašovej ideálnej prihrávke Martinka zblízka zvýšil na 4:0. O minútu Bystričania v ďalšej presilovke 5:3 Kiškom zvýšili na 5:0. V závere si neudržal nervy na uzde Horváth, chcel si vybavovať účty s hlavným rozhodcom, za čo dostal dva vyššie tresty. Hostia sa zachovali nešportovo, pretože už niekoľko sekúnd pred koncom zápasu začali odchádzať do šatne a domáci si nemali po poslednom hvizde s kým podať ruky...
Pov. Bystrica: Betinec, Hajas, Zaťko, Ďurkech, Varhaník, Bezecný, Klučár, Talarovič, Šimka, Kiška, Bujdák, Koleda, Gašo, Martinka, Filo, Firit, Hanták, Demáček Löffler.
Levice: Dobrý (Šaling), Penxa, Dvořák, Matejov, Horváth, Dilík, Petráš, Bonda, Mračka, Fazekaš, Révay, Nátny, Čulík, Gaja, Šimonek, Bajko, Vasilko, Bačkor.
Ďalšie výsledky 39. kola: Senica – Humenné 5:4, Sp. N. Ves – Topoľčany 7:1, Prešov – Prievidza 3:0, Trnava – Piešťany 0:2, B. Bystrica – Trebišov 4:0.
12. Trebišov 39 5 5 29 73:177 21
40. kolo utorok 31. 1. o 17. h: Humenné – B. Bystrica, Trebišov – Trnava, Piešťany – Prešov, Prievidza – Pov. Bystrica, Levice – Sp. N. Ves, Topoľčany – Senica.
41. kolo piatok 3. 2. o 17. h: Topoľčany – Humenné, Senica – Levice, Sp. N. Ves – Prievidza, Pov. Bystrica – Piešťany, Prešov – Trebišov, Trnava – B. Bystrica.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

V Púchove si celoplošné testovanie po dvoch týždňoch zopakujú

Mesto Púchov si na základe vládneho rozhodnutia po dvoch týždňoch zopakuje celoplošné antigénové testovanie. Skríning sa v Púchove začne v sobotu (23. 1.) a potrvá do utorka 26. januára.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.