Výstavy fotografií
Považská Bystrica – Autorská výstava digitálnej fotografie Ing. Júliusa Kákoša je nainštalovaná vo vestibule kina Mier do 28. februára.
Fašiangové masky
Dubnica nad Váhom – Do 1. marca bude v miestnosti č. 104 MsDK nainštalovaná výstava 101 fotografií docenta Ludvíka Barana z Prahy, ktorý je autorom knihy Masky, démoni a šaškové. Ludvík Baran je uznávaným etnológom a vyhľadávaným odborníkom v problematike fašiangov a je aj autorom dokumentárnych filmov na túto tému. Súčasťou výstavy sú i masky z tvorby Luby Abrahámovej.
Dubnické fašiangy
Dubnica nad Váhom – Fašiangová nálada bude vládnuť 25. februára v meste po celý deň. Od 8.30 do 13. hodiny sa v uliciach mesta stretnete s maskami, ktoré neodmysliteľne patria k tomuto obdobiu. Pred OD ABC sa konajú fašiangové trhy umeleckých remesiel, zamerané na príchod Veľkej noci. S pozvánkou „Včera naša basa nehrala, lebo vážne ochorela. Musí byť urýchlene pochovaná. Pohreb sa bude konať v reštaurácii Dubničanka o polnoci, a preto vás prosíme o účasť. Basu pochová FS Mladosť,“ pozývajú organizátori všetkých obyvateľov na veselicu, ktorá bude večer. Dubnické fašiangy ukončí 27. februára od 14. do 17. hodiny detský sprievod masiek mestom a pred ABC sa bude Šiškybál.
Tvorivé dielne
Dubnica nad Váhom – V rámci tvorivých dielní pre základné školy sa v CVČ 22. februára od 9. do 14. hodiny budú variť tradičné fašiangové jedlá a 23. februára od 9. do 14. hodiny si deti pripravia masky vlastnými rukami.
Desatoro
Dubnica nad Váhom – Tento týždeň zavítajú do mesta Radošinci. Premiérové predstavenie Desatoro v podaní Radošinského naivného divadla sa uskutoční 21. februára o 19. hodine v MsDK.
Piaty nadačný koncert
Púchov – V poradí už piaty koncert Nadácie sv. Margity sa uskutoční 24. februára o 17.30 hodine v rímsko-katolíckom kostole. Jeho súčasťou je i vystúpenie Štefana, Martina a Jána Babjakovcov i Terézie Kružliakovej – Babjakovej.
Fašiangový ples
Lúky – FS Javorník a MKS Lúky vás pozývajú 24. februára na Fašiangový ples. Je pripravený bohatý kultúrny program s pochovávaním basy a do tanca hrá skupina Artex.
Prečo som na svete rád/rada
Považská Bystrica – Jedenásty ročník celoštátnej putovnej výstavy s protidrogovým zámerom si môžete prísť pozrieť od 26. februára do 11. marca vo výstavnej miestnosti kina Mier.
Fašiangy v meste
Považská Bystrica – Dychová hudba Považanka, pásmo fašiangových zvykov a pochovávanie basy v podaní fašiangových masiek z Podmanína. Toto všetko vás čaká 28. februára o 15.30 v centrálnej mestskej zóne a o 16. hodine pred kinom Mier.