Naspäť majú spoj domov o 13,15 hodine. „Spolupráca so starostami i obecnými zastupiteľstvami je veľmi dobrá. Nemáme žiadne problémy pri zabezpečovaní finančných prostriedkov, ak nám chýbajú, sú ochotní nám pomôcť,“ povedal riaditeľ školy Vojtech Čepela. Starosti majú s kotolňou na pevné palivo, starou štyri desaťročia. Po každom vykurovacom období ju dávajú „do poriadku“, čo nie je lacná záležitosť. Aké bude vykurovanie školy, či na plyn alebo biomasu, o tom ešte rozhodnú poslanci. Na jej rekonštrukciu prisľúbil Krajský školský úrad finančnú pomoc.
Budova školy potrebuje neodkladne rekonštrukciu izolácie strechy, asi tak z jednej tretiny, s predpokladaným nákladom 78-tisíc korún. Akonáhle bude dobré počasie, na nutnú opravu siahnu do vlastných zdrojov.
„Podali sme projekt na plynofikáciu budovy školy, opravu strechy na šiknú, zateplenie budovy a výmenu okien. Zatiaľ nám projekt vo výške 12 miliónov korún neprešiel. Zaradili nás na rok 2007, čo nám oznámili prípisom z ministerstva hospodárstva,“ hovorí riaditeľ školy.
Tak ako v iných obciach, aj v Košeci „rozhodli“ tvrdé ekonomické podmienky pred dvomi rokmi o spojení základnej školy s materskou. „Spolupráca je však dobrá. Materskú školu v dva a pol triedke navštevuje 64 predškolákov. Prvý stupeň so štyrmi triedami a druhý s deviatimi navštevuje 304 žiakov. Máme svoju telocvičňu, využívame ju každodenne s deťmi a poobede sa prenajíma futbalovým oddielom, organizáciám, sponzorom, ženám, matkám s deťmi. Telocvičňu svojpomocne postavili občania v akcii „zet“, a preto sa dohodli, že ju budú využívať zdarma.