Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA ŠTVRŤFINÁLE PLAY OFF

Panteri nevyužili prvý postupový mečbal

HK 95 Pov. Bystrica - VTJ Sp. N. Ves 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) – na zápasy 2:1 Považania po výhre na ľade súpera chceli potvrdiť doterajšiu úspešnú bilanciu na domácej pôde, kedy oba zápasy základnej časti vyhrali 3:1 a 4:2. V prvej tretine bola hra vyrovnaná

HK 95 Pov. Bystrica - VTJ Sp. N. Ves 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) – na zápasy 2:1
Považania po výhre na ľade súpera chceli potvrdiť doterajšiu úspešnú bilanciu na domácej pôde, kedy oba zápasy základnej časti vyhrali 3:1 a 4:2. V prvej tretine bola hra vyrovnaná a v úvode si hráči skôr dávali na seba pozor, než by sa snažili o nebezpečné zakončenie. V 6. min sa ocitol pred Betincom č. 29, no domáci gólman bol pozorný. O minútu si nakorčuľoval pred bránu Martinka, ale jeho strelu zblízka k žrdi Novotný zastavil betónom. O dve minúty prešiel obranou Koleda a trafil gólmana, podobne si o niekoľko sekúnd počínal Zalčík, ktorému chýbal kúsok šťastia. Súper odpovedal sporadicky propagačnými strelami, ale nakoniec to mohli byť domáci, ktorí sa takmer ujali vedenia. V 20. min sa elegantne uvoľnil Kiška, lenže bránu minul o niekoľko centimetrov. Po zmene strán sa hra ešte viac vyrovnala a panteri si príliš veľa dobrých šancí nevypracovali. Betinec bol viac zamestnaný, ale ani jedna zo striel nebola gólová. Najväčšiu šancu zneškodnil v 30. min – č. 8. Gól prišiel až v 34. min, kedy sa k odrazenému puku dostal kapitán Gašo a trafil do odkrytej brány – 1:0. O chvíľu išiel na trestnú lavicu Filo a pri presilovke prešiel puk popred bránu k nekrytému Findurovi, ktorý našiel kúsok voľného miesta pri pravej žŕdke a vyrovnal. V poslednej tretine sa domáci vzchopili, boli aktívnejší, no najväčšiu šancu mal v 45. min L. Sax, ktorého bombu zastavil Betinec maskou. V 49. min unikol po ľavej strane Lelkeš a z uhla prekvapil Novotného, ktorý zrejme čakal prihrávku na neobsadeného spoluhráča. Spišiaci sa nevzdávali, v 54. min najprv neskóroval Koky, potom ani T. Sax, no nakoniec L. Sax zblízka mieril nechytateľne nad Betincovu lapačku - 2:2. Ku cti domácich slúži, že ich gól nevyviedol z miery a v závere dostali šancu hrať presilovku. V 57. min si na presnú Martinkovu prihrávku z pravej strany včas nakorčuľoval Gašo a svojím druhým gólom rozhodol o druhej výhre panterov v štvrťfinálovej sérii. Hostia záver nezvládli, v 58. min ešte Čaprnka prehliadol hrubý zákrok zozadu na jedného z domácich hráčov, ale Ordzovenského sekeru na Fila v 59. min už videl. Namiesto power play sa museli Spišiaci brániť oslabeniu a domáci bez problémov zápas dotiahli do víťazného konca.
Góly: 34. Gašo 1:0, 36. Findura 1:1, 49. Lelkeš 2:1, 54. T. Sax 2:2, 57. Gašo 3:2.
Pov. Bystrica: Betinec, Hajas, Volek, Bezecný, Varhaník, Talarovič, Ďurkech, Klučár, Martinka, Gašo, Hanták, Löffler, Koleda, Bujdák, Kiška, Filo, Zalčík, Lelkeš, Lobotka, Tomášek.
Sp. N. Ves: Novotný, Petruk, Magdoško, Ordzovenský, Jurínyi, Dulák, Dobranský, Muránský, Hrubý, Heizer, Koky, L. Sax, T. Sax, Findura, Klein, Fedor, Karabín, Tarkovacs, Ilavský.
Ďalšie výsledky 3. zápasov:
Prešov - B. Bystrica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). Góly: 6. Gönczi 1:0, 57. Buday 1:1, 60. Vojtek 2:1. Na zápasy 1:2.
Prievidza - Topoľčany 7:3 (5:0, 1:2, 1:1). Góly: 9. Raček 1:0, 11. Smrek 2:0, 12. Mihok 3:0, 15. Smrek 4:0, 20. Vígh 5:0, 35. Gális 5:1, 36. Krátky 6:1, 39. Hurtaj 6:2, 43. Mihok 7:2, 52. Budoš 7:3. Na zápasy 1:2.
Piešťany - Humenné 5:2 (2:1, 2:0, 1:1). Góly: 2. R. Kolník 1:0, 6. H. Ručkay 2:0, 20. Takáč 2:1, 31. Štajger 3:1, 33. Strapák 4:1, 48. Štekláč 4:2, 59. Bartek 5:2. Na zápasy 1:2.
***
HK 95 Pov. Bystrica - VTJ Sp. N. Ves 7:2 (1:0, 3:1, 3:1) – na zápasy 3:1
Po treťom dueli predpovedal asistent trénera Pov. Bystrice Štefan Konečný, že s trenčianskym útokom Baláž, Sikorčin, Kútny vo štvrtom zápase súpera zdolajú výrazným rozdielom. Tip mu vyšiel napriek tomu, že Kútneho nahradil junior Sojčík. V 7. min sa panteri ujali vedenia po strele Martinku, ktorá pripomínala rýchlosťou curlingový hod a Novotný sa musel červeňať. Potom však brankár Sp. N. Vsi, ktorý zopár zápasov odchytal za Pov. Bystricu, zneškodnil šance Bujdáka v 10. a Baláža v 13. min. Kováč na druhej strane vychytal o minútu Kleina a v 17. min sa podujal pri oslabení na výlet Gabriš, ale Sikorčinovi chýbali ku gólu milimetre. V závere tretiny Kováč vyrazil v 18. min Hrubého delovku a v 20. min zázračne zachytil strelu osamoteného T. Saxa a obrancovia potom puk poslali do bezpečia. V druhej tretine boli spočiatku aktívnejší hostia, v čom vynikal Koky. V 22. min stroskotal na Kováčovi a o niekoľko sekúnd netrafil po prečíslení zblízka Fedor. Dulákovu delovku o dve minúty Kováč vyrazil ramenom nad bránu a potom sa potvrdilo známe nedáš - dostaneš. Koleda prestrelil, ale odrazený puk v skrumáži dotlačil za čiaru Bujdák – 2:0. Spišiaci pokračovali v tlaku a Kováč vyrazil šancu Fedora, ale na dorážku Kleina nestačil – 2:1. O minútu zmaril čistú šancu Kokyho a v 31. min Fedor z dvoch metrov poslal puk do ochrannej siete. Domácim pomohla presilovka, keď už po šiestich sekundách Gabrišovu strelu dorazil Bujdák – 3:1. Prešla iba minúta a pri ďalšej presilovke stačilo domácim na jej využitie 27 sekúnd. Lelkeš na druhý pokus doklepol puk za Novotného chrbát – 4:1. Zvýšiť mohol Sojčík, ale ani jeho dve strely sa neujali a v 38. min rozvlnil Hanták iba bočnú sieť. V 43. min najprv Baláž netrafil prázdnu bránu, no o niekoľko sekúnd sa z podobnej pozície nemýlil. O minútu pri hre 4:4 Gabrišova delovka preletela Novotného betónmi – 6:1 a do brány hostí sa postavil Gonda. V 48. min Kováč vyriešil Findurov nájazd a v 49. min Martinka mieril presnejšie – 7:1. Hosťom vzápätí vyšlo prečíslenie a Tarkovacs dal druhý gól. V 54. min Sikorčin položil Gondu na ľad, no hosťujúci gólman jeho blafák vyrazil a neprekonal ho ani z dorážky Sojčík. Poslednú šancu mal v 56. min Lelkeš, keď po sóle trafil žrď.
Góly: 7. Martinka 1:0, 25. Bujdák 2:0, 29. Klein 2:1, 33. Bujdák 3:1, 34. Lelkeš 4:1, 43. Baláž 5:1, 44. Gabriš 6:1, 49. Martinka 7:1, 50. Tarkovacs 7:2.
Pov. Bystrica: Kováč, Hajas, Volek, Bezecný, Varhaník, Talarovič, Šimka, Hriňa, Gabriš, Martinka, Gašo, Hanták, Löffler, Koleda, Bujdák, Kiška, Filo, Lelkeš, Sikorčin, Baláž, Sojčík.
Sp. N. Ves: Novotný (Gonda), Petruk, Ordzovenský, Jurínyi, Dulák, Dobranský, Muránský, Hrubý, Heizer, Koky, L. Sax, T. Sax, Findura, Klein, Fedor, Karabín, Tarkovacs, Ilavský.
Ďalšie výsledky 4. zápasov:
Prešov - B. Bystrica 1:4 (1:1, 0:1, 0:2). Góly: 1. Macejka 0:1, 3. Rusnák 1:1, 28. Malček 1:2, 55. Jurík 1:3, 60. Macejka 1:4. Na zápasy 1:3.
Prievidza - Topoľčany 4:5 ts (1:4, 3:0, 0:0 – 0:0, 0:1). Góly: 8. Smrek 1:0, 10. Božik 1:1, 12. Hurtaj 1:2, 16. Hurtaj 1:3, 17. Varga 1:4, 28. Sibert 2:4, 34. Sibert 3:4, 35. Mihok 4:4, nájazd Hurtaj 4:5. Na zápasy 1:3.
Piešťany - Humenné – Piešťany 3:1 (0:1, 0:0, 3:0). Góly: 11. Petrovič 0:1, 56. H. Ručkay 1:1, 57. Kotleba 2:1, 58. H. Ručkay 3:1. Na zápasy 1:3.
***
VTJ Sp. N. Ves – HK 95 Pov. Bystrica 5:3 (2:1, 3:2, 0:0) - na zápasy 2:3
Domácim išlo o predĺženie série a k vedúcemu gólu im pomohlo vylúčenie Voleka už v 17. sekunde. Šesť sekúnd pred jeho návratom Vitkovský, ktorý v doterajších zápasoch nehral, otvoril skóre. Potom bola hra vyrovnaná a panterom sa podaril revanš v 15. min. Keď T. Saxovi chýbali k návratu z trestnej lavice štyri sekundy, po Gabrišovej prihrávke vyrovnal Lelkeš. Bystričania dlho nerozhodný stav neudržali, pretože minútu pred odchodom do kabín inkasovali z hokejky Hrubého. V druhej tretine vyšiel domácim nástup a aj zásluhou dvoch využitých presiloviek získali vedenie 5:1. Bystričania sa nevzdávali a najprv v presilovke Šimka a potom Gabriš pri oslabení zvýšili nádeje pred poslednou tretinou. V jej prvej časti hostia častejšie zahrievali trestnú lavicu a Gabriš predčasne musel opustiť ľad. V závere pritvrdili zasa domáci, na čo doplatil Hrubý trestom do konca zápasu, ale aj ani z troch presiloviek panteri gól nedali a štvrťfinálovú sériu môžu rozhodnúť v utorok doma pred vlastným publikom.
Góly: 3. Vitkovský 1:0, 15. Lelkeš 1:1, 19. Hrubý 2:1, 23. Findura 3:1, 27. Kristian 4:1, 33. Muránsky 5:1, 35. Šimka 5:2, 38. Gabriš 5:3.
Sp. N. Ves: Novotný, Petruk, Magdoško, Vitkovský, Ordzovenský, Jurínyi, Dulák, Dobranský, Muránský, Hrubý, Heizer, Koky, L. Sax, T. Sax, Findura, Klein, Fedor, Karabín, Tarkovacs, Ilavský.
Pov. Bystrica: Betinec, Hajas, Volek, Bezecný, Varhaník, Talarovič, Gabriš, Šimka, Filo, Gašo, Hanták, Koleda, Bujdák, Kiška, Lelkeš, Lobotka, Tomášek, Zalčík, Löffler.
Ďalšie výsledky 5. zápasov:
B. Bystrica – Prešov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 6. Krúpa 1:0, 45. Jurík 2:0. Na zápasy 4:1- postupuje B. Bystrica.
Topoľčany – Prievidza 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Varga 1:0, 11. Králik 2:0, 36. Budoš 3:0, 51. Mucha 3:1. Na zápasy 4:1 – postupujú Topoľčany.
Humenné – Piešťany 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 13. Mazúch 1:0, 15. Soták 2:0, 29. Mazúch 3:0, 56. Bartek. Na zápasy 3:2.
Štvrťfinále play off pokračuje šiestymi duelmi v utorok 28. 2. o 18. h.: Pov. Bystrica – Sp. N. Ves a Piešťany – Humenné. Prípadné siedme zápasy by sa hrali vo štvrtok 2. 3. o 17. h v Sp. N. Vsi a v Humennom.
V nedeľu 5. 3 a v pondelok 6. 3. o 17. h sa hrajú prvé dva semifinálové duely. Pov. Bystrica v prípade postupu by hrala s Banskou Bystricou, ak postúpi Sp. N. Ves, hrala by s Topoľčanmi.