Bodiná so 490 obyvateľmi patrí medzi menšie obce
Dobudovali sme plynofikáciu, napojené sú všetky rodinné domy. Zopár starších domov má urobené prípojky, ale zatiaľ sa nenapojili. Občania si ponechali i kotly na pevné palivo, prikurujú odpadovým drevom, aby ušetrili nejaké koruny. Keďže bolo ešte platné stavebné povolenie, dorobili sme úsek aj k novostavbám. Následne sme vybudovali káblovú televíziu, pre vysielanie 13 televíznych programov, pripravený je kanál aj pre obecné vysielanie, ktorý v budúcnosti chceme využiť.
Z ministerstva financií sme získali peniaze na rekonštrukciu budovy obecného úradu, ktorá bola v dezolátnom stave. Po plynofikácii sme položili nové podlahy, vymenili okná za plastové a vynovili fasádu. Súrne by sme potrebovali finančný zdroj, aby sme prekryli strechu. Budovu postavili pred vyše 55 rokmi a zub času na eternitovej krytine vidieť.
V požiarnej zbrojnici nanovo vyspravujeme stropy a maľujeme po zavedení plynu. Na rekonštrukciu sme z obecného rozpočtu vyčlenili 70-tisíc korún.
Plánujeme vybudovať parkovisko pred kultúrnym domom, kde je len štrkový podklad, ako aj miestnu komunikáciu, ktorá pokračuje k rodinným domom na Lúkach. To bude najväčšia naša investícia - 1,423 milióna Sk, čo je väčšia polovica obecného rozpočtu. Potrebujeme aj prístupovú cestu ku kostolu a tiež súrne rozšíriť oba cintoríny, oplotiť ich a majetkovo-právne vysporiadať. Vybudovali sme dve miestne komunikácie, na tretiu máme pripravený projekt. Zostáva nám zo päť ulíc, ktoré treba zaasfaltovať. Všetko sa nedá naraz, čo pochopili aj občania.
V obci chýba kanalizácia. Občania zatiaľ nemajú o ňu záujem. Vyjadrili to v prieskume, ktorý sme urobili v novembri minulého roku. Novopostavené domy majú vlastné čističky a záujem o ne prejavujú i občania, ktorí rekonštruujú staršie domy.
Naším zámerom je vybudovať detské ihrisko na bývalom školskom dvore. Peniaze by sme mohli získať z Trenčianskeho samosprávneho kraja. Športovci potrebujú šatne, pre deti chceme menší lyžiarsky vlek. Lyžiarom nie je problém zájsť do zimných stredísk, pre malé deti by bol výhodný ten doma. Vyhliadli sme aj severný svah oproti obecnému úradu na Lánoch-Brezici. Pozemky pod plánovaným detským a futbalovým ihriskom nie sú ešte majetkovo-právne vysporiadané. To je prvoradé, aby sme mohli získať financie. Tieto problémy doriešime v rámci pozemkových úprav, plánovanej komasácie v našej obci.
Poslanci zastupiteľstva nezvyšovali dane, nechali ich na pôvodnej výške ako vlani. Rovnako zostali aj poplatky za vývoz domového odpadu. Občania platia 250 Sk za osobu ročne. Využívajú popolnice, a ak majú viac odpadu, i veľkoobjemové kontajnery. Organizujeme tiež separovaný zber na plasty, textil, akumulátory, sklo a kovy. Pracovníci na aktivačných prácach pozvážajú naplnené vrecia, sústredia ich na jedno miesto, odkiaľ nám ich zadarmo vyváža firma Enzo. Ľudia pochopili potrebu triediť odpad. V obci veľmi dobre dlhé roky pracujú hasiči, ktorých veliteľom je František Boško a predsedom Ľubomír Brveník. Starajú sa, aby nevymreli tradície, ako fašiangový sprievod, zábava v maskách. Aktívna je telovýchovná jednota, Klub Slovenského zväzu turistov a Únia žien Slovenska.